МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

12/01/2009 | ПОСТАНОВА КМ від 28 жовтня 2009 р. N 1231
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А
від 28 жовтня 2009 р. N 1231
Київ

Про затвердження Державної
цільової науково-технічної програми
"Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 роки

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1231-2009-%EF

Відповіді

 • 2009.12.02 | Борис МОВЧАН, академик НАНУ

  Нанотехнология: что это такое? (л.)

  http://news2000.org.ua/c/63818
 • 2009.12.02 | Объектив

  Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

  И боже ж мой, как лихо закручен сУжет. И все для того, чтобы при прятать http://prikol.i.ua/view/339675/
 • 2009.12.02 | Объектив

  Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

  И боже ж мой, как лихо закручен сУжет. И все для того, чтобы при прятать и растратжирить у.е. http://prikol.i.ua/view/339675/
 • 2009.12.03 | доцент

  Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

  Дві речі привертають увагу в держпрограмі
  1) НАН і МОН за багатьма підпрограмам отримали паритетне фінансування (нарешті!)
  2) Якось на одній сесії проблемної ради НАНУ, один учасник сказав "наноматеріали... велика проблема... я ось взяв порошок оксиду титану, добре перетер в ступці і всі проблеми - є наноразмерный оксид". Гаразд, не хочете терти в ступці - можна розприскувати розплавлений метал. Крапельки маленькі, зійдуть за наночастинки.. Чи не буде так, що такі фахівці стануть (або вже стоять) біля керма нової нанопрограми і результатом виконання програми буде висновок, що ми вже давно попереду планети всієї із цього питання, адже міцели, віруси, клітини - це ж усе нанообєкти, а їх ми вже давно вивчаємо (навіть міжнародну конференцію провели в університеті два роки тому) так що і результати вже давно отримали. Ну а гроші зайвими ніколи не бувають.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.03 | процент

   Re: Ну а гроші зайвими ніколи не бувають.

   доцент пише:
   > 2) Чи не буде так, що такі фахівці стануть (або вже стоять) біля керма нової нанопрограми і результатом виконання програми буде висновок, що ми вже давно попереду планети всієї із цього питання. Ну а гроші зайвими ніколи не бувають.

   Схоже, що програма передбачає випуск продукції на підприємствах. А це можна проконтролювати.
  • 2009.12.07 | OK

   Коли бeде конкурс ?

   доцент пише:
   > Дві речі привертають увагу в держпрограмі
   > 1) НАН і МОН за багатьма підпрограмам отримали паритетне фінансування (нарешті!)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.11 | доцент

    Re: Коли бeде конкурс ?

    А вот про это, думаю, можно забыть. Прочитал пункты программы. Они написаны достаточно узко, как будто под уже определенных заказчиков.
    Возможно можно будет войти как со-исполнители.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.11 | photon

     Re: Коли буде конкурс ?

     доцент пише:
     > А вот про это, думаю, можно забыть. Прочитал пункты программы. Они написаны достаточно узко, как будто под уже определенных заказчиков.
     > Возможно можно будет войти как со-исполнители.

     Державні програми передбачають проведення конкурсів.
    • 2009.12.11 | photon

     Робоча група програми

     доцент пише:
     > А вот про это, думаю, можно забыть. Прочитал пункты программы. Они написаны достаточно узко, как будто под уже определенных заказчиков.
     > Возможно можно будет войти как со-исполнители.

     Ось Робоча група програми

     http://www.mon.gov.ua/newstmp/2009_1/20_05/7
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.11 | Объектив

      Re: Робоча група програми

      ну, якщо до склдау комісії входить Кундієв, то явно: "толк піде", а безтолочь зостаненться
     • 2009.12.11 | доцент

      Фотону

      Зверніть увагу на співвідношення керівників програм від НАНУ та МОНУ, а повинен бути парітет (якщо програма державна і гроші порівну). Це, насправді, не обовязково у нормальній державі з нормальними конкурсними проектами. У нас, як пише "фотон" "конурс" буде, проте конкурс не проектів а імен.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.12 | photon

       БУДЕ СТРІХА - БУДЕ КОНКУРС

       доцент пише:
       > Зверніть увагу на співвідношення керівників програм від НАНУ та МОНУ, а повинен бути парітет (якщо програма державна і гроші порівну). Це, насправді, не обовязково у нормальній державі з нормальними конкурсними проектами. У нас, як пише "фотон" "конурс" буде, проте конкурс не проектів а імен.

       БУДЕ СТРІХА - БУДЕ КОНКУРС
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.01.28 | господину фотону

        Re: БУДЕ СТРІХА - БУДЕ КОНКУРС

        БУДЕ СТРІХА - БУДЕ КОНКУРС, так утверждал ник "фотон". Ну что-ж время пришло. По моим данным секретари програм начали рассылку запросов на короткие формы проектов (по крайней мере по направлению нано-электроника и нанофотоника). Кому эти письма рассылают?
        Тнм, кто составлял программу, вписался в ее разделы.
        Так что конкурс, возможно, будет выглядеть так. 1 февраля на сайте МОН разместят объявление о том, что 5 февраля дедлайн подачи документов. Причем принимать ее будут по формам, составленным специальной программой, которая либо будет отсутствовать на сайте, либо за ней нужно будет ехать в Киев в министерство, а там все будут болеть.
        Подождем еще месяц и посмотрим, кто был прав.
   • 2010.01.08 | cited

    Re: Коли бeде конкурс ?

    29 октября 2009 года стал знаменательным днем для Украинских нанотехнологий. Слово “нанотехнология” впервые прозвучало от известнейшего политика, и чиновника самого высокого ранга - Юлии Тимошенко.
    В частности, она объявила о том, что подготовлен к подписи проект Государственной целевой научно-технической программы нанотехнологий и наноматериалов на 2010-2014 годы, которая позволит создать дополнительно 300 тысяч рабочих мест для молодых ученых .    Цена её обещаний – давно известна, и говорить о других пунктах программы всерьез даже не стоит. Начнем с того, что программа требует выделения 185 миллионов гривен, которых в бюджете нет, и не предвидится. Неповоротливая Академия Наук только-только готовится к массовому производству пластин из сверхчистого кремния для солнечных батарей. Правда, к дате планируемого запуска производства весь мир уже успеет перейти на более простое, и дешевое решение – фотовпитывающий нанотехнологический пластик.
    Но эта программа - прекрасный повод вспомнить о том, кто же такой молодой ученый, а заодно и задаться вопросом, существует ли он вообще в Украине, как вид. Ответ на этот вопрос - да, существует. Но только до тех пор, пока не защитит диссертацию, после чего покидает пределы Украины. Практически все молодые ученые уезжают, чтобы развивать нанотехнологии других стран, в том числе и России. Основной причиной этого является научная мафия Патона-Шпака.

    http://nano.com.ua/content/blogcategory/0/28/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.08 | cited

     Re: Коли бeде конкурс ?

     Звичайно, можна знову займатися, як жорстко виразився один з експертів, «оптимістичною балаканиною», і записати цілий ряд завдань. Наприклад: сприяти в організації нової галузі промисловості — наноіндустрії. Всебічно сприяти створенню Національної нанотехнологічної програми. Інформувати громадськість про можливості і перспективи нанотехнологій. Переконати Міністерство освіти і науки України в необхідності початку вивчення в учбових закладах нового предмету — нанотехнології.

     Ось тільки одне дуже бентежить. Якщо при нинішньому стані суспільства ми вже безнадійно відстали від загальної комп’ютеризації цивілізованого світу, то чи варто робити замах на такі завдання, які поки що більшості з нас і зовсім незрозумілі. Хіба що залишається сподіватися на прихід до влади людей прагматичних, людей справи, а не таких, що «печуть» програми «З майдану».

     http://www-ki.rada.crimea.ua/kd/2009/47/nanotechnology.html
 • 2009.12.03 | photon

  Кому верить ?

  http://commersant.ua/doc.html?DocID=1265211

  Как сообщил Ъ один из руководителей программы, вице-президент Национальной академии наук Анатолий Шпак, принятие такой программы означает переход от фундаментальных разработок в области нанотехнологий к производству. "В процессе реализации программы мы научимся производить наноэлектронные устройства и новые виды материалов, сможем снизить энерго- и материалоемкость уже существующих приборов",– рассказал господин Шпак. По его словам, нанотехнологии найдут применение в энергетике, топливной и электронной промышленности, при производстве компьютеров и бытовой техники.

  Один из авторов программы, профессор кафедры полупроводниковой электроники Киевского национального университета им. Шевченко Валерий Скрышевский считает, что научные разработки в этой области оправданы, несмотря на то, что являются чрезвычайно дорогостоящими. При этом он пока не может назвать коэффициент возврата госинвестиций в данную отрасль. "Утвержденная программа не является производственным планом,– отмечает господин Скрышевский,– но если не развивать нанотехнологии, украинская промышленность перестанет быть конкурентоспособной".
 • 2009.12.07 | yurchyk

  Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

  Детально читав програму. Враження двояке. В деяких місцях видно що вона написана конкретно під конкретні інститути НАНУ.
  Є прогресивні речі, але насправді немалі гроші розпорошаться як завжди. Хоча модлив івинятки. Видно що програму в першу чергу складали науковці а не менеджери.
  Деякі витрати на впровадження - мізерні, строки виконання теж не дуже адекватні. а щодо того, що половина з передбачених малопотрібна для народного господарства то я краще промовчу...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.09 | ОК

   Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

   yurchyk пише:
   > Детально читав програму. Враження двояке. В деяких місцях видно що вона написана конкретно під конкретні інститути НАНУ.

   Це не так. Обіцяють провести конкурс.

   > Є прогресивні речі, але насправді немалі гроші розпорошаться як завжди. Хоча модлив івинятки. Видно що програму в першу чергу складали науковці а не менеджери.
   > Деякі витрати на впровадження - мізерні, строки виконання теж не дуже адекватні. а щодо того, що половина з передбачених малопотрібна для народного господарства то я краще промовчу...

   Побачимо, як буде реагувати промисловість.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.11 | yurchyk

    Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

    Ага і конкурс на нанотехнології для зварювання виграє хтось крім інституту Патона?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.11 | photon

     Re: конкурс на нанотехнології для зварювання

     yurchyk пише:
     > Ага і конкурс на нанотехнології для зварювання виграє хтось крім інституту Патона?

     От він таки зробить щось корисне.
    • 2009.12.11 | photon

     Re: Задовбали вже вуглецевими нанотрубками

     Хай краще зварювання.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.11 | yurchyk

      Re: Задовбали вже вуглецевими нанотрубками

      Воно то так, але навіщо це називати Державною програмою. Нехай би допомагали толковому інституту напряму і все. а Програма не повинна передбачати настільки конкретні і не завжди обгрунтовані напрямки. Крім цього в ній закладено багато "перевинаходів" які можна би було запровадити безпосереньо купуючи технології. А не розробляти заново.
      Зрозуміло що треба розвивати наші сильні сторони, але так не створюються нові галузі і ще глибше посилиться прогалина між університетами та Інститутами НАНУ.
      Так само мені не дуже подобається ідея створення центрів в Конкретно визначених містах. Навіть на Євро 2012 було більше кандидатів а тут така чітка визначеність.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.11 | 100% підтримки

       Програма не повинна передбачати конкретні напрямки

       yurchyk пише:
       > Воно то так, але навіщо це називати Державною програмою. Нехай би допомагали толковому інституту напряму і все. а Програма не повинна передбачати настільки конкретні і не завжди обгрунтовані напрямки.

       100% підтримки
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.14 | Shooter

        top-down vs bottom-up - питання вічне

        Як на мене, обидва мають право на життя. Bottom-up - швидше для фундаментальної, top-down - швидше для прикладної.
 • 2009.12.09 | to Shooter

  Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

  Як Ви оцінюєте програму з огладу на досвід роботи з Європейською Комісією ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.09 | Shooter

   Насамперед як інструмент розпилу бабла

   Згруба 250 мільйонів баксів на 5 років.

   З іншого боку, робиться та ж груба системна помилка, що і в Росії. Бо "штучно" ані нано-, ані інша промисловість не створюється. Вірніше, це не помилка, а просто черговий "лозунг для вибиття бабок".

   Далі. 10% фінансування "інші джерела" - це мізер. Який ще раз та апріорі показує, що промисловість як така не є зацікавлена в цій програмі.

   Себто, я очікую мінімальний результат від програми, особливо щодо практичного впровадження результатів досліджень. Але виділені кошти дозвлять "протриматися на плаву" певним секторам українського матеріалознавства - що вже непогано в наших умовах.

   *************

   Засадничі проблеми науки в Україні (з точки зору "програмного підходу"), як я вже казав, три, як на мене: 1) кошти (public plus private) - поки вони не будуть хоча би на рівні 1-1,5% GDP, говорити про "системну науку" буде важко; 2) конкурсний розподіл public коштів на наукові дослідження з дуже бажаним міжнародним peer review 3) повноцінне включення в FP/ERA

   Згадана програма не вирішує жодного з цих пунктів, нажаль.

   Але... краще гроші вченим, ніж на підтримку нерентабельних шахт.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.12 | доцент

    Re: Насамперед як інструмент розпилу бабла

    Shooter пише:
    ...2) конкурсний розподіл public коштів на наукові дослідження з дуже бажаним міжнародним peer review,...

    я б додав
    2а) "відкриті списки".
    Якщо хоча б буде відомо хто (група, установа) і скільки отримав - це вже буде перемога. Бо науковців в Україні залишилося не так вже й багато. Один одного знає і кореляцію між складом "робочої групи" і, скажімо персонами з цієї сторінки http://www.nano.nas.gov.ua/EN/persons/P … fault.aspx прослідкувати, при наявності, буле легко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.12 | photon

     Хто (група, установа) і скільки отримав - це вже буде перемога

     доцент пише:
     > я б додав
     > 2а) "відкриті списки".
     > Якщо хоча б буде відомо хто (група, установа) і скільки отримав - це вже буде перемога. Бо науковців в Україні залишилося не так вже й багато. Один одного знає і кореляцію між складом "робочої групи" і, скажімо персонами з цієї сторінки http://www.nano.nas.gov.ua/EN/persons/P … fault.aspx прослідкувати, при наявності, буле легко.

     МОН вже оприлюднює таку інформацію, а НАНУ тільки починає - іншого виходу немає.
    • 2009.12.14 | Shooter

     Re: Насамперед як інструмент розпилу бабла

     доцент пише:
     > Shooter пише:
     > ...2) конкурсний розподіл public коштів на наукові дослідження з дуже бажаним міжнародним peer review,...
     >
     > я б додав
     > 2а) "відкриті списки".
     > Якщо хоча б буде відомо хто (група, установа) і скільки отримав - це вже буде перемога. Бо науковців в Україні залишилося не так вже й багато. Один одного знає і кореляцію між складом "робочої групи" і, скажімо персонами з цієї сторінки http://www.nano.nas.gov.ua/EN/persons/P … fault.aspx прослідкувати, при наявності, буле легко.

     Ви праві, звісно. При public money воно так би по означенню мало бути.

     Але 2 все одно залишається визначальним. Бо якщо буде лише 2a - то все одно або тупо вкрадуть, або "чесно подєрібанять": "ти - мені, я - тобі". Натомість, міжнародне peer review зможе ґарантувати до певної міри, що виберуть таки кращі ідеї...
 • 2009.12.10 | Shooter

  І пропозиція для добровольців

  Є такий проект ЄУ, котрий займається "мапуванням nano-activities" поза ЄС та США, Японією, Канадою етс. країнами, в т.зв. ICPC(оuntries), що включає й Україну.

  http://www.icpc-nanonet.org/

  Відповідальною структурою "за нашу зону" є

  ETU ( St Petersburg Electrotechnical University )
  Prof. Alexey Ivanov
  asivanov-at-mail.eltech.ru

  От хтось би міг перекласти затверджену укр.програму на англійську і надіслати її (разом з "офіційним лінком") пану Іванову.

  (Випереджуючи питання: я це з певних формальних причин зробити не можу).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.11 | Shooter, what is the reason ?

   Re: І пропозиція для добровольців

   Shooter пише:
   > От хтось би міг перекласти затверджену укр.програму на англійську і надіслати її (разом з "офіційним лінком") пану Іванову.

   Shooter, what is the reason ?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.13 | Shooter

    Re: І пропозиція для добровольців

    Shooter, what is the reason ? пише:
    > Shooter пише:
    > > От хтось би міг перекласти затверджену укр.програму на англійську і надіслати її (разом з "офіційним лінком") пану Іванову.
    >
    > Shooter, what is the reason ?

    Промоушн.

    Без якого, наприклад, в останньому сall NMP FP7, в першому колі, учасників з України, якщо не помиляюсь, - 0,0 . :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.13 | Калькулятор

     А сколько в Украине кормятся от этих программ

     Пане Shooter, Вы их и попросите перевести.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.13 | 123

      Re: А сколько в Украине кормятся от этих программ

      Калькулятор пише:
      > Пане Shooter, Вы их и попросите перевести.

      Так конкурс еще вроде не объявили.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.13 | Калькулятор

       Re: А сколько в Украине кормятся от этих программ

       123 пише:
       > Калькулятор пише:
       > > Пане Shooter, Вы их и попросите перевести.
       >
       > Так конкурс еще вроде не объявили.
       Уточняю вопрос. Имеются ли в Украине структуры, которые заняты информационной и организаторской деятельностью, направленной на привлечение украинских ученых к сотрудничеству с Западом.
       Если есть, то чего они достигли? Кто является бенефициариями?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.13 | Трясця

        Re: А сколько в Украине кормятся от этих программ

        А хто, взагалі, переймається долею вітчизняної науки? Чи є такі структури? Практика свідчить, що ні. А гроші отримують. Як всюди, як завжди.
       • 2009.12.14 | Shooter

        Re: А сколько в Украине кормятся от этих программ

        Калькулятор пише:
        > 123 пише:
        > > Калькулятор пише:
        > > > Пане Shooter, Вы их и попросите перевести.
        > >
        > > Так конкурс еще вроде не объявили.
        > Уточняю вопрос. Имеются ли в Украине структуры, которые заняты информационной и организаторской деятельностью, направленной на привлечение украинских ученых к сотрудничеству с Западом.
        > Если есть, то чего они достигли? Кто является бенефициариями?

        Наскільки мені (окрайово) відомо, в україні є National Contact Point (NCP), принаймі, в NMP. Який фінансується...все тією ж FP7. Фізичне воплощеніє - мила дівчинка, ентузіаст...але один NCP, та ще й без відповідних ресурсів, погоди в тому жодної не зробить...

        А от НАНУ та МОН - могли би. У принципі - будь-хто хто в цьому зацікавлений та може організувати, скажімо, "реґіональний воркшоп" (зацікавлених людей зібрати) на цю тему.

        Якщо є такі - звертайтеся. Можна безпосередньо тут, на форумі :)
     • 2009.12.14 | Shooter

      Re: А сколько в Украине кормятся от этих программ (upd)

      Калькулятор пише:
      > Пане Shooter, Вы их и попросите перевести.

      Небагато, у принципі. Але потенційно би могли - багато. (Тут я маю на увазі - хто бере участь безпосередньо в наукових проектах)

      Але для цього би треба було почати хоча би з чогось - наприклад, з відповідної презентації своєї програми.

      Взагалі-то, пан Іванов з С-Пт. інфу про прийняття укр. програми вже отримав. Але чи захочеться йому щось робити з офіційним текстом, неперекладеним на англ. - велике питання.
 • 2010.01.09 | yurchyk

  Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

  Спільний наказ МОН та НАН України від 10.12.2009 N1118/635 "Про затвердження складу Науково-координаційної ради Державної цільової науково-технічної програми "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 роки"

  http://www.mon.gov.ua/science/development/Program_NANO.doc
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.09 | Допитливий

   Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

   Цікаво, що там двійка Скришевських. Це такий собі сімейний підряд?

   А, взагалі, справа дерибану в надійних мозолястих лапах.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.01.14 | thinker

    ВЛАСНЕ

    про це і йшлося! коли готувався цей маразматичний проект-покруч!.............
 • 2010.02.10 | yurchyk

  Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

  Чи дістанеться Україні шматок нано-пирога?..
  У той час, коли передвиборча лихоманка заполонила голови небайдужих громадян та телеекрани, мало хто помітив подію, яка може в майбутньому змінити статус України серед провідних наукових держав світу. Уряд затвердив Державну цільову науково-технічну програму "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 роки. Хоча низькорозмірними системами займалися в Україні і до „нанобуму” досягаючи, доречі, чималих успіхів – на державному рівні до розуміння важливості нанотехнології „доросли” лише на порозі другої декади ХХІ ст. Тому затвердження програми слід сприймати у світлі приказки “ліпше пізно, ніж ніколи”.
  http://www.eu-edu.org/news/info/422
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.18 | yurchyk

   Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

   Порівннняння коштів виділених на Програму із світовими витратами.


   http://www.eu-edu.org/news/info/422
 • 2010.04.27 | photon

  Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

  Чи буде в цьому році ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.05.04 | yurchyk

   Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

   Vazhko skazaty, v bjudzheti groshi na derzhavni programy je ale potribno chekaty konkretnyx rozporjadzhenj.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.05.10 | Мабуть програми не буде

    Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

    Мабуть програми не буде.

    6.5.2010 13:45
    Засідання опозиційного уряду за участі Юлії Тимошенко (ЗАПИС)

    Виступ В.Полохала

    46 хвилина

    http://www.intv.ua/article/203009/
 • 2010.07.01 | nas.gov.ua

  Конкурс НАНУ

  http://www.nas.gov.ua/Chronicle/Publishers/nov/nov_sftmn/Pages/100609.aspx
 • 2011.04.30 | Вопрос о конкурсе

  Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

  А МОН работает по этой программе? Конкурс проектов был?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.05.03 | yurchyk

   Re: Держ. програма "Нанотехнології та наноматеріали" на 2010-2014 (л

   МОН як виявилося працює, хоча дуже якось непрозоро. Деталі можна знайти у файлаз про 2010 рік: http://www.mon.gov.ua/budget/vik_derzh


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua