Щоб навчатися на фізичному факультеті фізика не потрібна?
12/10/2009 | Ігор
Вищі навчальні заклади почали розміщувати на своїх сайтах перелік сертифікатів для вступників. І от що маємо:
- Донецький національний університет, Фізичному факультету потрібна фізика або історія України. Про мінімальну кількість балів на сайті нічого. Може щоб потім розповідати про велику кількість вступників поза конкурсом?
- Бердянський державний педагогічний університет, для навчання фізиці потрібна фізика або математика.
- Донецький національний університет, Фізичному факультету потрібна фізика або історія України. Про мінімальну кількість балів на сайті нічого. Може щоб потім розповідати про велику кількість вступників поза конкурсом?
- Бердянський державний педагогічний університет, для навчання фізиці потрібна фізика або математика.
Відповіді
2009.12.10 | sama
Отож...
Вже два роки про це пишеться на цьому сайті і говориться на всіх рівнях. Фізики на вступі не було в принципі, а тепер вона з"явилася "за вибором". У Львівському НУ або фізика або англійська мова. Це вже прогрес:((Причиною викидання фізики з вступних іспитів був недостатній рівень знань вступників через низький рівень викладання, особливо в сільських школах, де фізик не набирає годин на ставку і часто викладання доручається математикам чи географам-хімікам за сумісництвом.
Крім того, пора починати говорити про те , де працюють випускники фізичних факультетів.Кількість студентів зберігається з часів функціонування військово-промислового комплексу, який давно загнувся.
Шкільна перспектива теж мало кого захоплює . Зарплата вчителя-початківця менша від заробітку некваліфікованого працівника.Тому фізики шукають страхову компанію, продаж мобільних, комп"ютерів, електротехніки... А там фізики не дуже й треба.
2009.12.10 | ХемікНеХвізик
Re: Отож...
sama пише:> Причиною викидання фізики з вступних іспитів був недостатній рівень знань вступників через низький рівень викладання, особливо в сільських школах, де фізик не набирає годин на ставку і часто викладання доручається математикам чи географам-хімікам за сумісництвом.
Та де Ви географів-хіміків в сільських школах виділи? Та з хемією у вступників ще гірше ніж з фізикою: бо лампочку ака електрика чи падаюче ябко ака закон тяжіння всі бачили, а от зміну забарвлення фенолфталеїну при зміні рН - майже ніхто (запитайте хоч би в ІХХТ НУ "ЛП"). На реактиви ж кошти потрібні, а хто їх сільському "дєріку" дасть розбазарювати на щось таке дивне і непотрібне, що раз його злив докупи, побовтав і вилив до умивальника. Це ж марнотравство народних грошей!!! А в того "дєріка" на крейду до писання формул вчителю-математикові бракує...
2009.12.10 | заграница
Re: Отож...
sama пише:> Крім того, пора починати говорити про те , де працюють випускники фізичних факультетів.Кількість студентів зберігається з часів функціонування військово-промислового комплексу, який давно загнувся.
> Шкільна перспектива теж мало кого захоплює . Зарплата вчителя-початківця менша від заробітку некваліфікованого працівника.Тому фізики шукають страхову компанію, продаж мобільних, комп"ютерів, електротехніки... А там фізики не дуже й треба.
Хорошее предложение, только тогда прийдется говорить про то, сколько нужно преподавателей в университетах, чтоб обучать меньшее количество студентов. И вообще, кто и чему должен учить студентов. Прийдется искать выход. Например:
1) "меньше но качественнее":
уменьшать нагрузку на преподавателей, повышать требования к их научным достижениям и к качеству их научной работы, повышать зарплату, убрать постоянные позиции, а для временных проводить честный конкурс раз в 1, 3, 5 лет.
2) "просто меньше (как обычно)"
оставить ту же систему и просто сокращать количество преподавателей, уменьшать им зарплату и увеличивать нагрузку.
Кто заинтерисован в 1) варианте? Студенты? Преподаватели? Общественность? Пока всех все устраивает. Да и прийдется ведь критерии какие-то вводить.
Если для 1) варианта нет достаточно оснований то против 2) варианта будут все.
2009.12.10 | В.Г.
Re: Щоб навчатися на фізичному факультеті фізика не потрібна?
смотрите, как интересно получится. Вот на физфак какой-нибудь один абитуриент принесёт, скажем, 170 баллов по физике, а другой 175 - по англ языку или истории. Нужно ж принять - у кого больше - таков закон! Анекдот получается, однако