МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист академіка НАНУ М. Поповича до Президента України

01/08/2010 | unian.net
[08.01.2010 14:53]

Ющенку пояснили, що було б для нього справою честі щодо Тимошенко

Директор Інституту філософії ім. Г.Сковороди Національної академії наук України Мирослав ПОПОВИЧ закликає Президента України Віктора ЮЩЕНКА припинити висувати неправдиві звинувачення на адресу прем’єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО.

Як сказав він на прес-конференції в УНІАН, про це йдеться у його відкритому листі до Президента України.

За словами М.ПОПОВИЧА, на сьогодні “всім добре зрозуміло”, що В.ЮЩЕНКО не має жодного шансу ні для перемоги в президентській кампанії, ні для виходу в другий тур виборів.

“Головний факт полягає в тому, що наступним Президентом України може стати або Юлія ТИМОШЕНКО, або Віктор ЯНУКОВИЧ. І виходить так, що Ви, поливаючи брудом прем’єр-міністра, об’єктивно виступаєте на боці лідера Партії регіонів”, - йдеться в листі.

На переконання М.ПОПОВИЧА, принижуючи Ю.ТИМОШЕНКО, В.ЮЩЕНКО “виступає агітатором Віктора ЯНУКОВИЧА”. “Йдеться про те, що Ви, Вікторе Андрійовичу, штовхаєте Україну в обійми кандидата в президенти з дуже сумнівною репутацією”, - сказав М.ПОПОВИЧ.

Він пов’язав можливий успіх на президентських виборах В.ЯНУКОВИЧА із втратою Україною суверенітету. “Або ми будемо йти в Європу, або будемо згортати демократичні процеси й втрачати національний суверенітету”, - вважає М.ПОПОВИЧ.

Він нагадав, що у 2004 році Ю.ТИМОШЕНКО “прийшла на допомогу і, не шкодуючи себе, вела боротьбу” за перемогу на президентських виборах В.ЮЩЕНКА.

Тому М.ПОПОВИЧ вважає, що “справою честі” для В.ЮЩЕНКА було б так само вчинити щодо діючого прем’єр-міністра. “Якщо ж такий варіант для Вас є неприйнятним, то я все ж таки закликаю Вас припинити поливати прем’єр-міністра брудом і висувати неправдиві звинувачення на її адресу, а також зберегти залишки вчорашнього авторитету”, - йдеться у листі М.ПОПОВИЧА.

На думку ПОПОВИЧА, передвиборча риторика Ющенка просякнута зневагою до Тимошенко, «зневагою, що переходить у ненависть та якусь невмотивовану злобу». «Якщо назвати речі своїми іменами, то можна сказати, що Ви ведете відверту війну проти Прем’єр-міністра. Це війна проти жінки, яка, на відміну від Вас, має честь не відповідати на огульні звинувачення та безпідставну критику-лайку», - звертається доктор філософських наук до глави держави.

Попович переконаний, що незважаючи на логіку політичної передвиборчої боротьби, «не можна переходити ту межу, за якою втрачається власна гідність та порядність. Це – аморально і гидко». «Президент не має морального права діяти таким чином, бо тут мова йде вже не про Вашу особисту репутацію, а про репутацію всієї країни», - підкреслює академік.

Також для Поповича є абсолютно неприйнятною теза Ющенка про якусь прокремлівську коаліцію, адже саме чинний глава держави свого часу вносив подання на призначення прем’єр-міністром Віктора Януковича, фракція Ющенка голосувала за цю кандидатуру в парламенті, міністри працювали в уряді, а сам Президент підписував з лідером партії регіонів універсали і меморандуми.

постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-355858.html

Відповіді

 • 2010.01.08 | Дідусь

  Re: Відкритий лист академіка НАНУ М. Поповича до Президента України

  На мою скромну думку, це той майже неймовірний випадок, коли „невостребованная совесть” (Курков) и „найсветлейшая голова” (Гордон) правий.
  Вибір є не між добрим та поганим, а між поганим і дуже поганим.
  Іншого вибору на даний час немає. Чому? Така доля.
  Тім, хто каже, що п. Попович куплений, кажу прямо, що у нього вже все є. Більш того, якщо перемагає ВФЯ, Поповича звільняють через тиждень й саджають на його місце такого собі доктора філософських наук пана Товстоухова. Він буде сумлінно та натхненно працювати за сумісництвом міністром без портфеля и керувати одночасно Інститутом філософії НАНУ ім. Г.С. Сковороди. Отакі справи.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.09 | ziggy_freud

   то справа в тому, що Попович правий

   за суттю листа, чи в тому, що філософ Попович не хоче віддавати посаду філософу Толстоухову?

   Дідусь пише:
   > Тім, хто каже, що п. Попович куплений, кажу прямо, що у нього вже все є. Більш того, якщо перемагає ВФЯ, Поповича звільняють через тиждень й саджають на його місце такого собі доктора філософських наук пана Товстоухова. Він буде сумлінно та натхненно працювати за сумісництвом міністром без портфеля и керувати одночасно Інститутом філософії НАНУ ім. Г.С. Сковороди. Отакі справи.

   а хто з двох філософічніший? Можна навести якісь об*єктивні критерії, чому член одіозної НацКом(А)моральності радянський інтелигент Попович кращий (гірший) за депутата від одіозної ПР, за радянськими критеріями теж досить інтелигентного?
 • 2010.01.08 | Skapirus

  Що у Патона на умі, те в Поповича на язиці

  Патон все-ж таки довірена особа Тимошенко, тому і Поповичу треба відпрацьовувати...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.08 | 2 Skapirus

   Re: Що у Патона на умі, те в Поповича на язиці

   Skapirus пише:
   > Патон все-ж таки довірена особа Тимошенко, тому і Поповичу треба відпрацьовувати...

   Не треба рівняти по собі стосовно відпрацювання. Соромно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.01.09 | Skapirus

    Через що і кому треба червоніти?

  • 2010.01.14 | thinker

   Саме так!!! Патонізація в НАНУ

   в дії!!!!!!!!!!!!!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua