МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Це питання моралі кожної людини, а в сукупності — моралі всієї країни.

01/10/2010 | Іван Вакарчук
Іван Вакарчук: Це питання моралі кожної людини, а в сукупності — моралі всієї країни.

Володимир Київ: Чи зможимо ми побороти поєднану мафію (школа + ВНЗ) щодо повернення до врахування у вступних іспитах: середніх балів атестатів (корупція у школах), олімпіад ВУЗівського рівня (корупція в ВНЗ)?

Іван Вакарчук: Нехай прихильники ЗНО підтримають МОН своїм небайдужим ставленням і тоді ми поборемо це. Працюючи по-справжньому та проявляючи ініціативу, ми дійсно досягнемо світових стандартів.

Володимир Київ: Вважаю, що може найкраще, що було зроблене в Україні за роки незалежності — перехід на незалежне оцінювання. Якщо його завершити, а саме ввести незалежне оцінювання а) загального рівня шкільної освіти (де будуть питання з основних загальноосвітніх дисциплін) і б) спеціальні тести (мат., фіз., хім...., на вибір) — через років 5 забудемо про проблеми ВШ

Іван Вакарчук: Дякую. Згодний з вами.

Вячеслав Хаврусь: Шановний пане Міністре!
В одній з Ваших статей Ви зауважили, що "Нам потрібна якісна освіта, а не фальшиві чи "натягнуті" оцінки знань студентів" (http://www.pravda.com.ua/news/2009/2/27/90441.htm). Тим не менш, як виявилося (див. обговорення статей В.Епштейна "Знают ли школьники Украины математику?" та "Мнимое изображение" на форумі "Освіта та наука" сайту Майдан — http://www2.maidanua.org/n/osvita/1233578570), запроваджене нещодавно незалежне тестування школярів суттєво завищує оцінки школярів, чим не дозволяє зафіксувати плачевний стан шкільної освіти в Україні. Таким чином можна говорити про те, що Ваші підлеглі фактично займаються "натягуванням" оцінок, і в результаті ми маємо фальшиві оцінки знань школярів. На моє звернення в Інформаційний центр незалежного оцінювання, я одержав відповідь, що "УЦОЯО не виявив бажання вступати у публічну полеміку з автором" (мова йде про статтю В.Епштейна). Тому прошу прокоментувати потребу того, аби з одного боку усунути нелінійність при переході від одної шкали оцінювання школярів в іншу, а з іншого боку суттєво підняти мінімальний бал, з яким можливий вступ до вишів, аби не витрачати державні кошти на підготовку низькоякісних спеціалістів з низьким рівнем освіти, одержаним в ході навчання в школі.
З повагою,
канд. хім. наук, модератор форуму "Освіта та наука" сайту Майдан
Вячеслав Хаврусь

Іван Вакарчук: Це питання моралі кожної людини, а в сукупності — моралі всієї країни. Треба працювати, щоб мораль і професіоналізм були на високому рівні. Накази тоді будуть совісно виконуватися, коли суспільство буде до цього готове.

igorg: Хто і навіщо переніс ЗНО на літо, з яких міркувань. Як на мене то тут зиск лише репетиторам. Для чого час прийому документів обмежили декількома тижнями. Адже Ви легко можете уявити які черги й проблеми це викличе (в тому числі й жила, транспорту).
Чому б не бути послідовними й не зробити конкурсний вступ в електронній системі "Конкурс". У базі є сертифікати, є ВНЗ, спеціальності, залишається лише додати бал атестату. Нехай за персональним паролем абітурієнт вибере 2—3—5 ВНЗ та спеціальності. І лише за кінцевим результатом приймати у ВНЗ документи у тих хто пройшов за конкурсом (наприклад за два тижні до 1 вересня, аби не створювати проблем із відпустками викладачів що працюють у приймальній комісії). Лише уявіть яку економію (в тому числі й для ВНЗ) це дасть, скільки нервів й здоров'я українцям збереже. Система Конкурс (за неї велике спасибі!) на 90% до цього готова. Невже це так складно?!

Іван Вакарчук: Перенесення ЗНО — це процедура, що погоджена на вимогу середньої школи, яка вимагає дати можливість учням виконати навчальну програму. Це також погоджено з асоціацією ректорів. Тому вибраний варіант періоду здачі виявився оптимальним.

Киянка: Чи не варто залишити після оголошень результатів вступу 2 а краще 3 літніх тижні? Вступникам же хоч трохи треба буде відійти, відпочити, адже навантаження в них колосальне. А то випускний клас, тести, нерви, вступ, а потім перший рік навчання у ВНЗ — це не з таким здоров"ям, яке зараз в багатьох.

Іван Вакарчук: Тестування завершується до 15 липня. До 1-го вересня залишається ще 45 днів.

Iryna_: Мені здається, що варто тести робити дворівневими — тобто перший рівень має забезпечувати прохідний бар'єр (прості питання де треба відповісти на хоча б 80% питань), а другий встановлювати можливість навчання за певною спеціальністю. Зараз часто виявляється, що студенти, які здали наприклад математику на 140—160, не знають елементарного і вчитися навіть в економічному вузі не здатні (тобто не вміють додавати дроби чи побудувати найпростіший графік по точках, ніколи не чули про від'ємні числа чи будь—які рівняння).

Іван Вакарчук: Дякуємо за пропозицію, обговоримо ваші поради.

Відповіді

  • 2010.01.10 | igorg

    Ні, не забудем ми про проблеми ВШ

    Бо ЗНО не змінює рівня підготовки. Воно лише більш-менш точно показує стан підготовки випускників на елементарному рівні. Але й цього виявилося забагато. Ці результати жодним чином не впливають на оцінку роботи шкіл та вчителів. Тобто, їм це тестування до самі знаєте чого. Навпаки, ображені недооцінкої їх старань та їх оцінок вони вже добилися аби враховувався й середній бал атестату. Воно може й нічого, але чому б тоді не враховувати заодно й обєктивність їх оцінювання.
    Так бачиться, що нині отримали ситуацію, коли вчитель ЗОШ може зовсім не вчити школярів але отримувати заробітну плату. А на додаток непогано заробляти індивідуальною підготовкою до ЗНО. Я, наприклад, не бачу жодного сенсу посилати до школи власну дитину (11 клас). Бо все одно до ЗНО вона готується індивідуально, але вже в інших вчителів.

    А рівень підготовки школярів можна підняти тільки якщо змінити оплату праці та стимули для вчителів. Тільки коли буде владено кошти в наглядні посібники в оснащення класів та лабораторій. І школа та вчитель оцінюватимуться не за пластиковими вікнами та показовими шоу а за поставленими лабораторними з фізики, хімії, біології, математики та за рівнем і відповідністю оцінок в школі оцінкам ЗНО.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.10 | sama

      Re: Ні, не забудем ми про проблеми ВШ

      igorg пише:
      І школа та вчитель оцінюватимуться не за пластиковими вікнами та показовими шоу а за поставленими лабораторними з фізики, хімії, біології, математики та за рівнем і відповідністю оцінок в школі оцінкам ЗНО.

      "А судді хто?" Нинішні контролюючі органи , всякі там райвно та міськвно вміють оцінювати те , що на папері.Знаєте, розповім Вам про найбільший жах вчителя перед перевіркою -коли перевіряючий вимагає планування, вчительський конспект уроків, класний журнал і учнівський зошит - і дивиться чи співпадають дати і теми у тих чотирьох папірчиках. А не співпадають вони НІКОЛИ. І тоді вже роби з тим вчителем, що завгодно, поки він не здогадається, як перевіряючому сподобатися.Тим паче, що залежність між акуратністю ведення вчителем документації та рівнем знань його учнів часто обернено пропорційна.У великій мірі, саме завдяки таким перевіркам у школах залишаються ті вчителі, які зуміли до них пристосуватися.Школа все менше вчить дитину думати, все більше-"показувати результат" перевіряючому.Тут і шпаргалки, і підказки, і репетиції уроків і інша показуха - яка там мораль.
      Якщо 1)при вступі зникнуть пільги, якщо 2)вступ буде за рівнем знань, якщо 3) ЗНО буде показувати той рівень без прикрас,якщо 4)вузи зможуть відраховувати нездатних засвоїти вузівську програму, то можливо проблем і у звичайній і у вищій школі колись поменшає.Але , боюсь, після виборів освіту чекає черговий зигзаг революційних перетворень.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.01.10 | igorg

        Велика проблема в тому що школи фактично

        не підпорядковані МОН, вони підпорядковані гороно, тобто місцевій владі. І ці гороно є свого роду відстійниками в системі місцевої влади. Принаймні в мене саме таке враження. Гидко дивитися як хороші кваліфіковані вчителі тацюють на задніх лапках перед методистами гороно які й таблички множення навчити нікого не здатні (якщо самі памятають).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.01.10 | sama

          Чиста правда

    • 2010.01.10 | Shooter

      Лише зауважу

      igorg пише:
      > Бо ЗНО не змінює рівня підготовки.

      Що ЗНО виглядає вже неактуальним, нажаль. Тов. прахвхвєсор Бандюкович зобов*язалися атмєніть ето врєдоносноє (для ректорів та іже) начінаніє молдаванского бандєровца.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.01.10 | igorg

        Маю зауважити що кандидати дають фантастичні обіцянки

        Для відміни ЗНО потрібно змінити кабмін, а більшості у парламенті ПР вочевидь не має.
        Так само Ющенко обіцяє відмінити депутатську недоторканність. То просто цікаво чому не відмінить зараз, а лише після другого пришестя.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.01.11 | Shooter

          Далеко не фантастичні

          igorg пише:
          > Для відміни ЗНО потрібно змінити кабмін, а більшості у парламенті ПР вочевидь не має.

          Якщо Яник стане прізідєнтом - легко буде мати. Не митьйом (виборами), так катанієм (певного відтіку бандюків з БЮТ і, не виключаю, з НУ)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.01.11 | igorg

            це реальний варіант, памятаю їх керування

            підзаконними актами
  • 2010.01.10 | Атеист

    Re: Це питання моралі кожної людини, а в сукупності — моралі всієї країни.

    Вот так и получается, что без христианской этики ну никак не поднять вот эту самую мораль. Вот когда количество священнослужителей в каждой конфессии превысит количество учителей и учащихся, тогда и дела пойдут на поправку. Правда, кто тогда будет работать, если все здоровые мужики будут либо в рядах отечественной бюрократии, либо в армии, либо в МВС, либо в СБУ, либо в монастырях?
    "Іван Вакарчук: Це питання моралі кожної людини, а в сукупності — моралі всієї країни. Треба працювати, щоб мораль і професіоналізм були на високому рівні. Накази тоді будуть совісно виконуватися, коли суспільство буде до цього готове."
    А если серьезно! Это что – ответ по существу доктора физмат наук на заданные кандидатом химнаук вопросы?
    Вообще-то мораль начнет улучшаться с головы (откуда, кстати, она и гниет), когда разные там начальнички станут признавать наличие реальных мегапроблем в своих епархиях и не отделываться примитивными софизмами.
    Вы только посмотрите: "Накази тоді будуть совісно виконуватися, коли суспільство буде до цього готове" (до чого суспільство має бути готовим – до виконання наказів???). Это уже не российский, а наш, украинский канцелярит, характеризующийся чрезмерным употреблением слов типа «совесть», «уникальность», «духовность» и пр.
    При чем тут готовность общества, если те, кто отдает приказы и должен их выполнять, во-первых, составляют незначительную часть общества, во-вторых, сами их не выполняют, и, в-третьих, как оказывается, не владея достоверной информацией, издают указы, перпендикулярные реальности.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.10 | igorg

      Ви гарно підмітили проблему: відсутність моралі

      через засилля атеїзму. Україна - постатеїстична країна. І збільшення кількості храмів чи священників ситуацію не міняє. Віра то є дуже тонка матерія й формування моралі починається з пелюшок, з того що людина усвідомлює відповідальність перед тим хто незрівнянно вищий за неї й для кого він не має нічого більш цінного за дотримання заповідей. Зробити із сформованої дорослої людини людину віруючу вкрай важко для цього має відбутися дещо виняткове. Тому масового навернення на віру по тотальному атеїзмові навряд чи варто чекати.
      Наразі таке враження що йде торгівля. Я ось порушив те на тобі це. Це є чистої води поганство. Віра в ідола власноруч створеного, що цінує ті ж цяцьки що й людина і від якого можна відкупитися як від продажного слідчого. Щодо атеїзму то він взагалі не має моралі як такої, морально все що не користь комусь чи чомусь. Звідси й поганство.
    • 2010.01.11 | псевдоквази

      Отож і воно!

      Атеист пише:
      > Вот так и получается, что без христианской этики ну никак не поднять вот эту самую мораль. Вот когда количество священнослужителей в каждой конфессии превысит количество учителей и учащихся, тогда и дела пойдут на поправку.

      Така мабуть вказівка - буде на Україні новий-старий Тібет, де 25% чоловіків було в монастирях...

      > Вы только посмотрите: "Накази тоді будуть совісно виконуватися, коли суспільство буде до цього готове" (до чого суспільство має бути готовим – до виконання наказів???). Это уже не российский, а наш, украинский канцелярит, характеризующийся чрезмерным употреблением слов типа «совесть», «уникальность», «духовность» и пр.
      > При чем тут готовность общества, если те, кто отдает приказы и должен их выполнять, во-первых, составляют незначительную часть общества, во-вторых, сами их не выполняют, и, в-третьих, как оказывается, не владея достоверной информацией, издают указы, перпендикулярные реальности.

      Отож пани міністри і нагадують якихось небожителів, що з білих, незайманих висот вчать нас, грішних, чеснотам і брякають великі істини (вони ж і банальності!)...
      Може і справді було б добре допомогти цим панам пошукати десь за кордоном інше. високоморальне суспільство, яке б, на відмінц від нас, невдячних, оцінило б їх високоморальні вказівки та нетутешні накази?
  • 2010.01.11 | псевдоквази

    Цікаво лише одне:

    пан міністр вже сам став вірувати в оце, або травить таке за посадовою інструкцією чи чиєюсь вказівкою?

    ...
    > Іван Вакарчук: Нехай прихильники ЗНО підтримають МОН своїм небайдужим ставленням і тоді ми поборемо це. Працюючи по-справжньому та проявляючи ініціативу, ми дійсно досягнемо світових стандартів.
    >
    Ага, ЗНО нас виведе на світовий рівень! А чому РФ, де ЕГЄ - аналог ЗНО, був введений на кілька років раніше, ще не в лідерах?

    > Володимир Київ: Вважаю, що ...через років 5 забудемо про проблеми ВШ
    >
    > Іван Вакарчук: Дякую. Згодний з вами.
    >
    Точно забудемо, бо через 5 років від тої вищої школи залишиться сама вивіска!

    > Вячеслав Хаврусь: Шановний пане Міністре!
    > В одній з Ваших статей Ви зауважили, що "Нам потрібна якісна освіта, а не фальшиві чи "натягнуті" оцінки знань студентів" (http://www.pravda.com.ua/news/2009/2/27/90441.htm). Тим не менш, як виявилося (див. обговорення статей В.Епштейна "Знают ли школьники Украины математику?" та "Мнимое изображение" на форумі "Освіта та наука" сайту Майдан — http://www2.maidanua.org/n/osvita/1233578570), запроваджене нещодавно незалежне тестування школярів суттєво завищує оцінки школярів, чим не дозволяє зафіксувати плачевний стан шкільної освіти в Україні. Таким чином можна говорити про те, що Ваші підлеглі фактично займаються "натягуванням" оцінок, і в результаті ми маємо фальшиві оцінки знань школярів. ...
    >
    > Іван Вакарчук: Це питання моралі кожної людини, а в сукупності — моралі всієї країни. Треба працювати, щоб мораль і професіоналізм були на високому рівні. Накази тоді будуть совісно виконуватися, коли суспільство буде до цього готове.

    Як кажуть в таких випадках, "Поки сонце зійде, роса очі виїсть!"
    Може, краще пану міністру разом з іншими міністрами, пошукати де-не-де інше суспільство?

    Тут деякі пани кажуть, "...от прийде дядько Йа та стане міністром страшний Табачнеггг, то буде кошмар-кошмар...". А що, ще не кошмар?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.11 | igorg

      Ні це не кошмар, це відчайдушні спроби міністра

      знайти підтримку та хоч на когось спертися, створити бодай зону спільного розуміння проблем.

      Не слід думати, що МОН то є механізм яким можна просто керувати. Це така структура в якій кожен вважає за необхідне вирулювати саме так як йому краще. А змінити або замінити людей у цій структурі вкрай важко. От і звертається Вакарчук через голови апарату МОН до кінцевої аудиторії.

      До речі, російське ЕГЕ і наше ЗНО дуже різні речі і не в першу чергу через різні масштаби країн.

      Тож Табачнєг буде реалізовувати обіцянки Януковича. Відмінить ЗНО як обовязкове при вступі, надасть найширшу автономію ВНЗ (я сподіваюсь Ви розумієте що це значить у їх виконанні) й поховає українську мову.

      Серед безперечних заслуг Вакарчука є та, що українська мова й література набули належного авторитету, їх почали серйозно вчити. Це дуже важливе досягнення за яке я особисто схиляю голову.
      Друге це обовязковість ЗНО для вступу до ВНЗ. Дуже сильний і рішучий крок. Не без недоліків, але плюсів набагато більше.
      Щодо іншого, то що ж, є різні бачення, є різні інтереси. Однак людина не тільки рулить але й хоче бути почутою та має бажання послухати інших. Щось не памятаю щоб таке було до нього.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.01.11 | псевдоквази

        Спроба чого?

        igorg пише:
        > знайти підтримку та хоч на когось спертися, створити бодай зону спільного розуміння проблем.
        >
        З неадекватними ситуації діями?

        > Не слід думати, що МОН то є механізм яким можна просто керувати. Це така структура в якій кожен вважає за необхідне вирулювати саме так як йому краще. А змінити або замінити людей у цій структурі вкрай важко. От і звертається Вакарчук через голови апарату МОН до кінцевої аудиторії.
        >
        Звертається з банально-моральними повчаннями...

        > До речі, російське ЕГЕ і наше ЗНО дуже різні речі і не в першу чергу через різні масштаби країн.
        >
        А були б однакові масштаби - то сказали б, що мова різна, менталітет, ще там що? До речі, в РФ більше ВНЗ, вчених, грошей, держпрограм, грошей на рило вченого і т.д., і т.п. - а в сенсі науки і освіти ЕГЕ-ЗНО нікуди РФ не витягло, ні в які лідери! А нас витягне?! Смішно!

        > Тож Табачнєг буде реалізовувати обіцянки Януковича. Відмінить ЗНО як обовязкове при вступі, надасть найширшу автономію ВНЗ (я сподіваюсь Ви розумієте що це значить у їх виконанні) й поховає українську мову.
        >
        Отак, в сухому залишку що осталося? Мова. Це важливо, але дуже-дуже недостатньо. (До речі, між тим, що Йа обіцяє, і що зробе, як і між тим, що обіцяв ЙУ і зробив, може бути велика різниця). Але це щось на зразок прапора. Втішаємося, що маємо прапор, хоч не маємо штанів?
        Щоб уникнути подальших дискусій - я зовсім не прибічник Йа (скоріше навпаки), але не бачу ніяких відмінностей між Йа та однією дамою, що зараз є шефом у пана міністра, крім зачіски. Тож, трагедії не трапиться, бо ми її вже маємо...

        > Серед безперечних заслуг Вакарчука є та, що українська мова й література набули належного авторитету, їх почали серйозно вчити. Це дуже важливе досягнення за яке я особисто схиляю голову.

        Це йому доповідають його посіпаки з МОУ: "Всьо впорядку з мовою, пане міністре! Це завдяки Вам! Слава-хвала!" А пішов би він на місця, то побачив би той порядок...

        > Друге це обовязковість ЗНО для вступу до ВНЗ. Дуже сильний і рішучий крок. Не без недоліків, але плюсів набагато більше.

        Крок рішучий, але дурний і за суттю шкідливий.

        > Щодо іншого, то що ж, є різні бачення, є різні інтереси. Однак людина не тільки рулить але й хоче бути почутою та має бажання послухати інших. Щось не памятаю щоб таке було до нього.

        А Васька слушает да ест...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.01.11 | Shooter

          Ліквідувати корупцію при вступі до ВНЗ

          Надіюся, повторюватися не будете.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.01.12 | псевдоквази

            Уточнення про корупцію при вступі до ВНЗ

            Shooter пише:
            > Надіюся, повторюватися не будете.

            А що тут повторювати? Тільки треба уточнити: "не допустити, щоб гроші батьків попали до ректорів, секретарів приймальних комісій та тих, хто приймає екзамени". Проблема, яка зараз неактуальна для 80% спеціальностей 90 % ВНЗ.
            Ну і можна ще раз сказати про НЕВІРНУ ПОСТАНОВКУ ЦІЛІ: саме зробити оте, а не підвищити якість освіти.

            Ну то нічого, зате міфічна проста дитина з села Хацапетівка може поступити на якогось там міжнародного дипломата. Гура!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.01.12 | Бабушка

              Что-то с памятью вашей стало

              Ребята, дело не в Вакарчуке. Это абсолютно средний человек. От него ничего и ожидать нельзя хорошего-то. А украинский язык в обиход начали вводить (и правильно!) при Президенте Кравчуке. Нет никакой заслуги суржикоязычного Ющенко (с русскоязычными и англоязычными детьми), нет никакой заслуги морализатора-Вакарчука в этом! Славьте уж Кремня тогда. Ну надо же помнить собственную историю!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.01.12 | sama

                Re: Что-то с памятью вашей стало

                Бабушка пише:
                > Ребята, дело не в Вакарчуке. Это абсолютно средний человек.

                Це неправда.Він розумна інтелігентна людина і хороший фізик-теоретик.Навіть серед університетських ректорів середнім його називати несправедливо.
              • 2010.01.12 | псевдоквази

                Re: Что-то с памятью вашей стало

                Це вже треба звертатися до підсвідомості.


                Бабушка пише:
                > А украинский язык в обиход начали вводить (и правильно!) при Президенте Кравчуке. Нет никакой заслуги суржикоязычного Ющенко (с русскоязычными и англоязычными детьми), нет никакой заслуги морализатора-Вакарчука в этом! Славьте уж Кремня тогда.

                Так вже склалося, що В. справляє на підсвідомість деякої групи населення добре враження, чого К. не вдалося. І це важко змінити...
                Хоч за реальними справами нема ніякої різниці... або є, та не на користь В.
              • 2010.01.13 | igorg

                Якраз гарно все памятаю тому можете не старатися

            • 2010.01.12 | Shooter

              Re: Уточнення про корупцію при вступі до ВНЗ

              псевдоквази пише:
              > Shooter пише:
              > > Надіюся, повторюватися не будете.
              >
              > А що тут повторювати? Тільки треба уточнити: "не допустити, щоб гроші батьків попали до ректорів, секретарів приймальних комісій та тих, хто приймає екзамени". Проблема, яка зараз неактуальна для 80% спеціальностей 90 % ВНЗ.

              Можливо. Але в кількості студентів це вже може бути відостків 40% - що, погодьтеся, є вже ознакою системною корупції. І проти якої й працює, причому успішно, ЗНО.

              Яке є, до того ж, де-факто ЄДИНИМ прикладом щодо системної боротьби з корупції в країні, де саме наскрізна корупція є найбільшим гальмівним чинником в розвитку країни.

              > Ну і можна ще раз сказати про НЕВІРНУ ПОСТАНОВКУ ЦІЛІ: саме зробити оте, а не підвищити якість освіти.

              Ви повторюєтеся. ;)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.01.12 | Сергій Вакуленко

                Re: Уточнення про корупцію при вступі до ВНЗ

                Shooter пише:

                > Можливо. Але в кількості студентів це вже може бути відостків 40% - що, погодьтеся, є вже ознакою системною корупції. І проти якої й працює, причому успішно, ЗНО.

                Знаю деяких посадовців по харківських університетах, що сидять тепер сумні й невеселі: літні "жнива" відійшли в минуле.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.01.12 | Shooter

                  Re: Уточнення про корупцію при вступі до ВНЗ

                  Сергій Вакуленко пише:
                  > Shooter пише:
                  >
                  > > Можливо. Але в кількості студентів це вже може бути відостків 40% - що, погодьтеся, є вже ознакою системною корупції. І проти якої й працює, причому успішно, ЗНО.
                  >
                  > Знаю деяких посадовців по харківських університетах, що сидять тепер сумні й невеселі: літні "жнива" відійшли в минуле.

                  Передайте їм - хай не сумують. Фьодоріч "всьо возмєстіт". Вже цього літа, виглядає.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.01.12 | Сергій Вакуленко

                    А "втрачену вигоду"?

                    Shooter пише:

                    > Передайте їм - хай не сумують. Фьодоріч "всьо возмєстіт". Вже цього літа, виглядає.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.01.12 | Shooter

                      Тарифи піднімуть.

                • 2010.01.12 | псевдоквази

                  Re: Уточнення про корупцію при вступі до ВНЗ

                  Сергій Вакуленко пише:
                  >
                  > Знаю деяких посадовців по харківських університетах, що сидять тепер сумні й невеселі: літні "жнива" відійшли в минуле.

                  Зате ті, хто виписує інвалідності, довідки про дітей шахтарів повеселішали. А ще дуже повеселішали ті, хто готує до ЗНО. Ніхто не рахував, чи меньше, чи більше тепер батьківських грошей вийде? Мабуть, десь те на те... З точки зору батьків "не вмер Данило, так болячка задавила"...
                  А ще за рахунок чималих коштів з бюджету (яких? ніде щось досі не знайду!) створили чимало місць новим чинвоникам, витратили чимало на розробку, виготовлення, доставку, перевірку тестів.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.01.12 | Сергій Вакуленко

                    Re: Уточнення про корупцію при вступі до ВНЗ

                    псевдоквази пише:

                    > Зате ті, хто виписує інвалідності, довідки про дітей шахтарів повеселішали.

                    То питання не до міністра освіти. Живемо в країні пільг. Коли зрозуміємо, що це нікуди не годиться, матимемо шанс не на пільги, а на зарібки.


                    > А ще дуже повеселішали ті, хто готує до ЗНО.

                    Але то — трохи не та музика. Формується инша свідомість: хочеш чогось досягти (наприклад, вступити до університету) — мусиш щось знати та вміти.


                    > Ніхто не рахував, чи меньше, чи більше тепер батьківських грошей вийде? Мабуть, десь те на те... З точки зору батьків "не вмер Данило, так болячка задавила"...

                    Знову ж формується инша свідомість: за знання треба платити. Тобто об'єктивно руйнується міт про "безкоштовну" освіту (а її теж сприймають як пільгу, за отримання якої треба дати хабаря).


                    > А ще за рахунок чималих коштів з бюджету (яких? ніде щось досі не знайду!) створили чимало місць новим чинвоникам, витратили чимало на розробку, виготовлення, доставку, перевірку тестів.

                    Вступні іспити — теж не безкоштовна процедура. Вона здається безкоштовною тільки тоді, коли вірити в міт про безкоштовну освіту.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.01.12 | псевдоквази

                      Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?

                      Тож я і кажу - може йому змінити країну?

                      Сергій Вакуленко пише:
                      > псевдоквази пише:
                      >
                      > > Зате ті, хто виписує інвалідності, довідки про дітей шахтарів повеселішали.
                      >
                      > То питання не до міністра освіти. Живемо в країні пільг. Коли зрозуміємо, що це нікуди не годиться, матимемо шанс не на пільги, а на зарібки.
                      >
                      Якщо він згодився бути при таких умовах міністром - то він частина системи. Чи знову скажите, що це він як Матросов на амбразуру сів на крісло, щоб Креміня з Табачником не допустити?
                      >
                      > > А ще дуже повеселішали ті, хто готує до ЗНО.
                      >
                      > Але то — трохи не та музика. Формується инша свідомість: хочеш чогось досягти (наприклад, вступити до університету) — мусиш щось знати та вміти.
                      >
                      Пане Сергію! Мистецтво здачі тестів і знання - це зовсім різні речі!
                      Музика та, а свідомість інша, не в ту степ...
                      >
                      > > Ніхто не рахував, чи меньше, чи більше тепер батьківських грошей вийде? Мабуть, десь те на те... З точки зору батьків "не вмер Данило, так болячка задавила"...
                      >
                      > Знову ж формується инша свідомість: за знання треба платити. Тобто об'єктивно руйнується міт про "безкоштовну" освіту (а її теж сприймають як пільгу, за отримання якої треба дати хабаря).
                      >
                      Повторюю: для переважної більшості ВНЗ на переважну більшість спеціальностей ніяких хабарів не потрібно ніколи було, а зараз, коли число випускників шкіл щороку падаєу 1,5 рази - хабарі скоріше будуть давати абітурієнтам, аби лише вони вступали у певний ВНЗ. Хабарі стосувалися дуже незначного відсотку ВНЗ і студентів (переважно гуманітаріїв).

                      Батькам, до речі, пофіг, кому і за що давати, їм важливо - скільки. А державі важливо було б дивитися, що отримуємо на виході з ВНЗ, а їй (вакарчукам і лікарчукам, точніше), здається, пофіг...
                      >
                      > > А ще за рахунок чималих коштів з бюджету (яких? ніде щось досі не знайду!) створили чимало місць новим чинвоникам, витратили чимало на розробку, виготовлення, доставку, перевірку тестів.
                      >
                      > Вступні іспити — теж не безкоштовна процедура. Вона здається безкоштовною тільки тоді, коли вірити в міт про безкоштовну освіту.

                      Про що мова, коли нема цифр? Але і неозброєним оком видно, що тести в супер-пупер захищених пакетах коштують в рази більше, ніж ті старі екзамени.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.01.13 | Сергій Вакуленко

                        Re: Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?

                        псевдоквази пише:

                        > Якщо він згодився бути при таких умовах міністром - то він частина системи. Чи знову скажите, що це він як Матросов на амбразуру сів на крісло, щоб Креміня з Табачником не допустити?

                        А я хіба щось писав про якогось конкретного міністра? Я написав, що питання надання чи скасування пільг поза компетенцією міністра освіти.

                        Якщо, міністр, на Вашу думку, винен уже в тому, що він міністр, то що має далі з того випливати?


                        > > > А ще дуже повеселішали ті, хто готує до ЗНО.
                        > >
                        > > Але то — трохи не та музика. Формується инша свідомість: хочеш чогось досягти (наприклад, вступити до університету) — мусиш щось знати та вміти.
                        > >
                        > Пане Сергію! Мистецтво здачі тестів і знання - це зовсім різні речі!
                        > Музика та, а свідомість інша, не в ту степ...

                        Не зовсім. Особисто я не заризикував би оце завтра піти писати тести з математики чи з хімії. А от з української мови — заризикував би.
                        Хоча навичок у цій справі не маю зовсім і студентам своїм тестових завдань не даю.


                        > > > Ніхто не рахував, чи меньше, чи більше тепер батьківських грошей вийде? Мабуть, десь те на те... З точки зору батьків "не вмер Данило, так болячка задавила"...
                        > >
                        > > Знову ж формується инша свідомість: за знання треба платити. Тобто об'єктивно руйнується міт про "безкоштовну" освіту (а її теж сприймають як пільгу, за отримання якої треба дати хабаря).
                        > >
                        > Повторюю: для переважної більшості ВНЗ на переважну більшість спеціальностей ніяких хабарів не потрібно ніколи було, а зараз, коли число випускників шкіл щороку падаєу 1,5 рази - хабарі скоріше будуть давати абітурієнтам, аби лише вони вступали у певний ВНЗ. Хабарі стосувалися дуже незначного відсотку ВНЗ і студентів (переважно гуманітаріїв).

                        Не знаю, звідки Ви маєте такі відомості про більшість. Принаймні на гуманітарних спеціяльностях за моїх часів то завжди була меншість.

                        До Харківського політеху (і навіть до його філій у Сумах та Кременчуці) у 80-х рр. вступити щастило далеко на всім. Я тоді їздив як член предметної комісії з мови до обох філій і мав цікавий досвід: оскільки харків'яни були за представників "центру" то місцеві керівники боялися відверто підходити до нас зі "специфічними проханнями". Це створювало дуже нервову атмосферу на іспитах, бо були спроби провести потрібних абітурієнтів через "власних людей". Я колись у Сумах двійку поставив одному, то якась місцева пані, дізнавшися про те, зомліла. Очевидно, без хабарів (у тій чи тій формі) там не обходилося.

                        Якщо тепер на технічні спеціяльності нема конкурсу, це не означає, що можна замружити очі на проблему як таку.


                        > > Вступні іспити — теж не безкоштовна процедура. Вона здається безкоштовною тільки тоді, коли вірити в міт про безкоштовну освіту.
                        >
                        > Про що мова, коли нема цифр? Але і неозброєним оком видно, що тести в супер-пупер захищених пакетах коштують в рази більше, ніж ті старі екзамени.

                        Не знаю, скільки коштують пакети, а за старі вступні іспити запрошеним до складу предметних комісій учителям шкіл платили цілком конкретні гроші. Охочих узяти участь, до речі, ніколи не бракувало. Викладачам університетів це зараховували в навантаження (тобто компенсація була у вигляді зарплатні), а відпустку вони відгулювали у вересні або взимку.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2010.01.13 | псевдоквази

                          Re: Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?

                          Сергій Вакуленко пише:
                          > псевдоквази пише:
                          >
                          > > Якщо він згодився бути при таких умовах міністром - то він частина системи. Чи знову скажите, що це він як Матросов на амбразуру сів на крісло, щоб Креміня з Табачником не допустити?
                          >
                          > А я хіба щось писав про якогось конкретного міністра? Я написав, що питання надання чи скасування пільг поза компетенцією міністра освіти.
                          >
                          > Якщо, міністр, на Вашу думку, винен уже в тому, що він міністр, то що має далі з того випливати?
                          >
                          Нехай з моральними повчаннями піде до ВР, де ЙОГО коаліція має більшість, хай там розкаже про пільги та їх відміну. Та не йде і не розкаазує. Тобто він і є частина цієї системи.

                          >
                          > > > > А ще дуже повеселішали ті, хто готує до ЗНО.
                          > > >
                          > > > Але то — трохи не та музика. Формується инша свідомість: хочеш чогось досягти (наприклад, вступити до університету) — мусиш щось знати та вміти.
                          > > >
                          > > Пане Сергію! Мистецтво здачі тестів і знання - це зовсім різні речі!
                          > > Музика та, а свідомість інша, не в ту степ...
                          >
                          > Не зовсім. Особисто я не заризикував би оце завтра піти писати тести з математики чи з хімії. А от з української мови — заризикував би.
                          > Хоча навичок у цій справі не маю зовсім і студентам своїм тестових завдань не даю.
                          >
                          А Ви підіть інспектором на те ЗНО, набудете певного досвіду. Після цього побачите, що там де і які предмети Ви змогли б здати.
                          >
                          > > > > Ніхто не рахував, чи меньше, чи більше тепер батьківських грошей вийде? Мабуть, десь те на те... З точки зору батьків "не вмер Данило, так болячка задавила"...
                          > > >
                          > > > Знову ж формується инша свідомість: за знання треба платити. Тобто об'єктивно руйнується міт про "безкоштовну" освіту (а її теж сприймають як пільгу, за отримання якої треба дати хабаря).
                          > > >
                          > > Повторюю: для переважної більшості ВНЗ на переважну більшість спеціальностей ніяких хабарів не потрібно ніколи було, а зараз, коли число випускників шкіл щороку падаєу 1,5 рази - хабарі скоріше будуть давати абітурієнтам, аби лише вони вступали у певний ВНЗ. Хабарі стосувалися дуже незначного відсотку ВНЗ і студентів (переважно гуманітаріїв).
                          >
                          > Не знаю, звідки Ви маєте такі відомості про більшість. Принаймні на гуманітарних спеціяльностях за моїх часів то завжди була меншість.
                          >
                          Я ж Вам не про якісь абстрактні часи чи про минуле, я виключно про теперішній час!

                          > Якщо тепер на технічні спеціяльності нема конкурсу, це не означає, що можна замружити очі на проблему як таку.
                          >
                          Не тими засобами вирішується проблема! Цими засобами її не вирішити.
                          >
                          > > > Вступні іспити — теж не безкоштовна процедура. Вона здається безкоштовною тільки тоді, коли вірити в міт про безкоштовну освіту.
                          > >
                          > > Про що мова, коли нема цифр? Але і неозброєним оком видно, що тести в супер-пупер захищених пакетах коштують в рази більше, ніж ті старі екзамени.
                          >
                          > Не знаю, скільки коштують пакети, а за старі вступні іспити запрошеним до складу предметних комісій учителям шкіл платили цілком конкретні гроші. Охочих узяти участь, до речі, ніколи не бракувало. Викладачам університетів це зараховували в навантаження (тобто компенсація була у вигляді зарплатні), а відпустку вони відгулювали у вересні або взимку.

                          Залишилося те, що було, а ще додалися нові витрати.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2010.01.13 | Сергій Вакуленко

                            Re: Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?

                            псевдоквази пише:

                            > Нехай з моральними повчаннями піде до ВР, де ЙОГО коаліція має більшість, хай там розкаже про пільги та їх відміну. Та не йде і не розкаазує. Тобто він і є частина цієї системи.

                            І як Ви собі уявляєте позасистемного міністра? Чи довго він мініструватиме?


                            > А Ви підіть інспектором на те ЗНО, набудете певного досвіду. Після цього побачите, що там де і які предмети Ви змогли б здати.

                            Думаю, й після інспекторування мої бали за українську мову були б вищі, ніж за математику чи за хімію.


                            > > > Повторюю: для переважної більшості ВНЗ на переважну більшість спеціальностей ніяких хабарів не потрібно ніколи було, а зараз, коли число випускників шкіл щороку падаєу 1,5 рази - хабарі скоріше будуть давати абітурієнтам, аби лише вони вступали у певний ВНЗ. Хабарі стосувалися дуже незначного відсотку ВНЗ і студентів (переважно гуманітаріїв).
                            > >
                            > > Не знаю, звідки Ви маєте такі відомості про більшість. Принаймні на гуманітарних спеціяльностях за моїх часів то завжди була меншість.
                            > >
                            > Я ж Вам не про якісь абстрактні часи чи про минуле, я виключно про теперішній час!

                            Так і донедавна вступити на гуманітарні спеціяльності було дуже важко. Навіть не через надвисокі конкурси, а через дуже нездоровий спосіб відбору.


                            > > Якщо тепер на технічні спеціяльності нема конкурсу, це не означає, що можна замружити очі на проблему як таку.
                            > >
                            > Не тими засобами вирішується проблема! Цими засобами її не вирішити.

                            Якщо з'являться ліпші засоби, я тільки радітиму. А тепер бачу спокійних і задоволених колеґ. Їх-бо не примушують влаштовувати вистави з нібито об'єктивними та неупередженими вступними іспитами. Воно, знаєте, далеко не всім до вподоби. Сам я, Богові дякувати, востаннє зазнав тієї радості ще 1998 р.

                            До речі, скільки знаю від тих-таки колеґ, ніхто їх не схиляє ставити необ'єктивні оцінки за оті тести.


                            > Залишилося те, що було, а ще додалися нові витрати.

                            Не думаю, що різниця принципова.

                            Окрім того, є та перевага в тестування, що після нього абітурієнт може піти до університету, який йому пасує, тобто, виходячи з отриманих балів, подивитися до яких він проходить, а до яких ні, й відповідно вибрати найменше лихо.

                            Дуже скоро університети з великими зловживаннями вже під час навчання опиняться в ситуації, коли до них зменшиться потік охочих.

                            Конкуренція за отих самих абітурієнтів змусить поліпшувати якість викладання й обмежувати хапальні інстинкти. Инакше-бо — закривай контору.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2010.01.13 | псевдоквази

                              Re: Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?

                              Сергій Вакуленко пише:
                              > псевдоквази пише:
                              >
                              > > Нехай з моральними повчаннями піде до ВР, де ЙОГО коаліція має більшість, хай там розкаже про пільги та їх відміну. Та не йде і не розкаазує. Тобто він і є частина цієї системи.
                              >
                              > І як Ви собі уявляєте позасистемного міністра? Чи довго він мініструватиме?
                              >
                              Ніяк не уявляю. А навіщо його уявляти? Але якщо він згодився бути міністром - то він частина системи. Про мораль тоді нехай не розповідає (знаєте про "труси надіти/хрестик зняти"? - ото саме).
                              >
                              > > А Ви підіть інспектором на те ЗНО, набудете певного досвіду. Після цього побачите, що там де і які предмети Ви змогли б здати.
                              >
                              > Думаю, й після інспекторування мої бали за українську мову були б вищі, ніж за математику чи за хімію.
                              >
                              Спеціалізацію я ж не відкидаю. Але цікаво відкрити, що можна здати такі предмети, які не вивчав і які були непотрібні в житті 30 років.
                              >
                              > > > > Повторюю: для переважної більшості ВНЗ на переважну більшість спеціальностей ніяких хабарів не потрібно ніколи було, а зараз, коли число випускників шкіл щороку падаєу 1,5 рази - хабарі скоріше будуть давати абітурієнтам, аби лише вони вступали у певний ВНЗ. Хабарі стосувалися дуже незначного відсотку ВНЗ і студентів (переважно гуманітаріїв).
                              > > >
                              > > > Не знаю, звідки Ви маєте такі відомості про більшість. Принаймні на гуманітарних спеціяльностях за моїх часів то завжди була меншість.
                              > > >
                              > > Я ж Вам не про якісь абстрактні часи чи про минуле, я виключно про теперішній час!
                              >
                              > Так і донедавна вступити на гуманітарні спеціяльності було дуже важко. Навіть не через надвисокі конкурси, а через дуже нездоровий спосіб відбору.
                              >
                              Якщо рекламувати ... підставте будь-яку гидоту... то буде величезний попит.
                              >
                              > > > Якщо тепер на технічні спеціяльності нема конкурсу, це не означає, що можна замружити очі на проблему як таку.
                              > > >
                              > > Не тими засобами вирішується проблема! Цими засобами її не вирішити.
                              >
                              > Якщо з'являться ліпші засоби, я тільки радітиму. А тепер бачу спокійних і задоволених колеґ. Їх-бо не примушують влаштовувати вистави з нібито об'єктивними та неупередженими вступними іспитами. Воно, знаєте, далеко не всім до вподоби. Сам я, Богові дякувати, востаннє зазнав тієї радості ще 1998 р.
                              >
                              Є такий аналог - т.зв. відволікаючі процедури (банки, гірчичники) при застуді - ніякого сенсу, але допомагає заспокоїти совість рідних - прийняли заходи, а що пацієнт може й помер - то вже інша справа. Так і тут з совістю - заспокоївся і гуляй...

                              > До речі, скільки знаю від тих-таки колеґ, ніхто їх не схиляє ставити необ'єктивні оцінки за оті тести.
                              >
                              >
                              > > Залишилося те, що було, а ще додалися нові витрати.
                              >
                              > Не думаю, що різниця принципова.
                              >
                              Дуже принципова, вважаю. Саме тому неможливо знайти вартість одного людино-темстування. Мабуть, є що ховати.

                              > Окрім того, є та перевага в тестування, що після нього абітурієнт може піти до університету, який йому пасує, тобто, виходячи з отриманих балів, подивитися до яких він проходить, а до яких ні, й відповідно вибрати найменше лихо.
                              >
                              Тут вже писали - чому б не зробити як у італійців - приймаємо всіх бажаючих, потім відсіюємо всіх хто не тягне...

                              > Дуже скоро університети з великими зловживаннями вже під час навчання опиняться в ситуації, коли до них зменшиться потік охочих.
                              >
                              Студент второпує, що тут великі зловживання, або ж що його професія непотрібна, або що кваліфікація його вкрай низька а тому його ніде не візьмуть знаєте коли? Розумний - коли вже йде на диплом (часто і купивши його), а менш розумний - вже після закінчення.

                              > Конкуренція за отих самих абітурієнтів змусить поліпшувати якість викладання й обмежувати хапальні інстинкти. Инакше-бо — закривай контору.

                              Велике запізнення у часі...
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2010.01.13 | Сергій Вакуленко

                                Re: Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?

                                псевдоквази пише:

                                > > > Нехай з моральними повчаннями піде до ВР, де ЙОГО коаліція має більшість, хай там розкаже про пільги та їх відміну. Та не йде і не розкаазує. Тобто він і є частина цієї системи.

                                > Ніяк не уявляю. А навіщо його уявляти? Але якщо він згодився бути міністром - то він частина системи. Про мораль тоді нехай не розповідає (знаєте про "труси надіти/хрестик зняти"? - ото саме).

                                Невже дурість — моральна, а тверезий погляд на речі — аморальний?

                                Звертатися до уявної коаліції з пропозицією переглянути цілу купу законів, якими надано оті пільги? Я знаю багато менш прикрих способів марнувати час.

                                До речі, якщо я не помиляюся, то навіть і Верховна Рада не може зліквідувати пільги. Маємо-бо диво-конституцію, в якій написано, що вже надані громадянам права не підлягають обмеженню чи скороченню. Отже, скасування прав на пільги можна оскаржити в Конституційному Суді і він визнає його неконституційним.

                                Єдиний спосіб скасувати пільги — це надати їх усім без винятку. Тоді вони просто втратять сенс.


                                > Є такий аналог - т.зв. відволікаючі процедури (банки, гірчичники) при застуді - ніякого сенсу, але допомагає заспокоїти совість рідних - прийняли заходи, а що пацієнт може й помер - то вже інша справа. Так і тут з совістю - заспокоївся і гуляй...

                                На медицині не знаюся. А спокійна совість викладачів — то теж плюс.


                                > Тут вже писали - чому б не зробити як у італійців - приймаємо всіх бажаючих, потім відсіюємо всіх хто не тягне...

                                Думаю, це буде дорожче, ніж витрати на тестування. Хоча загалом я був би "за". Стереотип "вступив — повинен довчитися до кінця (а инакше винні викладачі, які не навчили)", — треба ламати.


                                > Студент второпує, що тут великі зловживання, або ж що його професія непотрібна, або що кваліфікація його вкрай низька а тому його ніде не візьмуть знаєте коли? Розумний - коли вже йде на диплом (часто і купивши його), а менш розумний - вже після закінчення.

                                Але розповідає про це родичам і знайомим, у кого є діти, що стоять перед проблемою вибору університету.

                                У нас у Харкові досить багато студентів із Житомирщини, Вінничини, трапляються навіть із Закарпаття. Я колись їх питав: чого вас дідько заніс аж так далеко. Відповідають: у Харкові вигідніше, бо не треба таких хабарів платити.


                                > > Конкуренція за отих самих абітурієнтів змусить поліпшувати якість викладання й обмежувати хапальні інстинкти. Инакше-бо — закривай контору.
                                >
                                > Велике запізнення у часі...

                                А Ви хотіли все і зразу?
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2010.01.13 | псевдоквази

                                  Re: Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?

                                  Сергій Вакуленко пише:
                                  > псевдоквази пише:
                                  >
                                  > > > > Нехай з моральними повчаннями піде до ВР, де ЙОГО коаліція має більшість, хай там розкаже про пільги та їх відміну. Та не йде і не розкаазує. Тобто він і є частина цієї системи.
                                  >
                                  > > Ніяк не уявляю. А навіщо його уявляти? Але якщо він згодився бути міністром - то він частина системи. Про мораль тоді нехай не розповідає (знаєте про "труси надіти/хрестик зняти"? - ото саме).
                                  >
                                  > Невже дурість — моральна, а тверезий погляд на речі — аморальний?
                                  >
                                  > Звертатися до уявної коаліції з пропозицією переглянути цілу купу законів, якими надано оті пільги? Я знаю багато менш прикрих способів марнувати час.
                                  >
                                  Цікаво вихожить - коаліція не при владі, і опозиція не при владі... Ніхто ні за що не відповідає?

                                  ...
                                  >
                                  > Єдиний спосіб скасувати пільги — це надати їх усім без винятку. Тоді вони просто втратять сенс.
                                  >
                                  Саме так і треба робити! В сфері освіти - вільно приймати всіх бежеючих. Навіть і без шкільних атестатів.
                                  >
                                  > > Є такий аналог - т.зв. відволікаючі процедури (банки, гірчичники) при застуді - ніякого сенсу, але допомагає заспокоїти совість рідних - прийняли заходи, а що пацієнт може й помер - то вже інша справа. Так і тут з совістю - заспокоївся і гуляй...
                                  >
                                  > На медицині не знаюся. А спокійна совість викладачів — то теж плюс.
                                  >
                                  Те ж у батьків... тобто таки відволікаюча процедура.
                                  >
                                  > > Тут вже писали - чому б не зробити як у італійців - приймаємо всіх бажаючих, потім відсіюємо всіх хто не тягне...
                                  >
                                  > Думаю, це буде дорожче, ніж витрати на тестування. Хоча загалом я був би "за". Стереотип "вступив — повинен довчитися до кінця (а инакше винні викладачі, які не навчили)", — треба ламати.
                                  >
                                  Зовсім ні, не дорожче. Все ж мене цікавить - скільки ж витрачається на 1 людино-тест? Мабуть, не дарма приховується ця цифра...
                                  >
                                  > > Студент второпує, що тут великі зловживання, або ж що його професія непотрібна, або що кваліфікація його вкрай низька а тому його ніде не візьмуть знаєте коли? Розумний - коли вже йде на диплом (часто і купивши його), а менш розумний - вже після закінчення.
                                  >
                                  > Але розповідає про це родичам і знайомим, у кого є діти, що стоять перед проблемою вибору університету.
                                  >
                                  От мені один студент якраз минулого червня розповідав: дішло до нього, що дурно марнував час, працювати нема де і підготовка пагана, а його двоюрідний брат буде вступати, він тітці каже про себе, а та йому: "Ти от вивчився, а щоб брат вивчився не хочеш, хочеш, щоб був один розумний..." Щоб оцінити пораду, самому треба щось петрити...

                                  > У нас у Харкові досить багато студентів із Житомирщини, Вінничини, трапляються навіть із Закарпаття. Я колись їх питав: чого вас дідько заніс аж так далеко. Відповідають: у Харкові вигідніше, бо не треба таких хабарів платити.
                                  >
                                  І в нас таке є, але до вступу за ЗНО це прямо не відноситься... Ну у радянські часи, пам"ятаю, в обласний мед був великий приплив студентів з Кавказу - там вступити і вчитися було в рази дорожче.
                                  >
                                  > > > Конкуренція за отих самих абітурієнтів змусить поліпшувати якість викладання й обмежувати хапальні інстинкти. Инакше-бо — закривай контору.
                                  > >
                                  > > Велике запізнення у часі...
                                  >
                                  > А Ви хотіли все і зразу?

                                  Вже 18 років як чекаємо, а все стає гірше і гірше... Яке тут все і зразу? Хоч би щось...
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2010.01.13 | Сергій Вакуленко

                                    Re: Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?

                                    псевдоквази пише:

                                    > Цікаво вихожить - коаліція не при владі, і опозиція не при владі... Ніхто ні за що не відповідає?

                                    А для вас це новина?



                                    > От мені один студент якраз минулого червня розповідав: дішло до нього, що дурно марнував час, працювати нема де і підготовка пагана, а його двоюрідний брат буде вступати, він тітці каже про себе, а та йому: "Ти от вивчився, а щоб брат вивчився не хочеш, хочеш, щоб був один розумний..." Щоб оцінити пораду, самому треба щось петрити...

                                    Але порада ж була... Далі кожен уже сам відповідає за свій вибір.

                                    >
                                    > > У нас у Харкові досить багато студентів із Житомирщини, Вінничини, трапляються навіть із Закарпаття. Я колись їх питав: чого вас дідько заніс аж так далеко. Відповідають: у Харкові вигідніше, бо не треба таких хабарів платити.
                                    > >
                                    > І в нас таке є, але до вступу за ЗНО це прямо не відноситься...

                                    Раніше можна було скласти іспити в одне місце. Пройшов — навчайся. Не пройшов — вибачай. Тепер із балами за тестування значно легше приміряти на свої запити всі ті університети, куди ти пройшов.


                                    > > А Ви хотіли все і зразу?
                                    >
                                    > Вже 18 років як чекаємо, а все стає гірше і гірше... Яке тут все і зразу? Хоч би щось...

                                    Із них 16 років навмисно робили все гірше і гірше. Про останні два роки я цього не сказав би.
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2010.01.14 | псевдоквази

                                      Re: Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?

                                      Сергій Вакуленко пише:
                                      > псевдоквази пише:
                                      >
                                      > > Цікаво вихожить - коаліція не при владі, і опозиція не при владі... Ніхто ні за що не відповідає?
                                      >
                                      > А для вас це новина?
                                      >
                                      А навіщо тоді витрачати гроші на чергові вибори?
                                      >
                                      > > От мені один студент якраз минулого червня розповідав: дішло до нього, що дурно марнував час, працювати нема де і підготовка пагана, а його двоюрідний брат буде вступати, він тітці каже про себе, а та йому: "Ти от вивчився, а щоб брат вивчився не хочеш, хочеш, щоб був один розумний..." Щоб оцінити пораду, самому треба щось петрити...
                                      >
                                      > Але порада ж була... Далі кожен уже сам відповідає за свій вибір.
                                      >
                                      "Но мишенькин совет лишь попутсу пропал..." АБО "Каждое поколение предпочитает набивать собственные шишки", тому не дуже поділяю Ваш оптимізм, що зворотній зв"язок цей подіє в розумний час.
                                      > >

                                      > > > А Ви хотіли все і зразу?
                                      > >
                                      > > Вже 18 років як чекаємо, а все стає гірше і гірше... Яке тут все і зразу? Хоч би щось...
                                      >
                                      > Із них 16 років навмисно робили все гірше і гірше. Про останні два роки я цього не сказав би.

                                      А я б не сказав і про останні 2 роки.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2010.01.14 | Сергій Вакуленко

                                        Re: Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?

                                        псевдоквази пише:

                                        > А навіщо тоді витрачати гроші на чергові вибори?

                                        То є спосіб виховувати-освічувати населення. Метод тичка — він теж метод.


                                        > "Но мишенькин совет лишь попутсу пропал..." АБО "Каждое поколение предпочитает набивать собственные шишки", тому не дуже поділяю Ваш оптимізм, що зворотній зв"язок цей подіє в розумний час.

                                        Гадаю, якщо нинішні засади вступу протримаються бодай років із 5, наслідки будуть помітні.


                                        > > Із них 16 років навмисно робили все гірше і гірше. Про останні два роки я цього не сказав би.
                                        >
                                        > А я б не сказав і про останні 2 роки.

                                        В останні два роки чудить більше ВАК: їхні інструкції стають дедалі дурніші. Міністерство робить різні рухи, але їхня рівнодія, мабуть, зводиться до 0 (якщо оцінювати позитив-неґатив).
                                  • 2010.01.14 | kfmn

                                    Цена человеко-теста

                                    псевдоквази пише:

                                    > > > Тут вже писали - чому б не зробити як у італійців - приймаємо всіх бажаючих, потім відсіюємо всіх хто не тягне...
                                    > >
                                    > > Думаю, це буде дорожче, ніж витрати на тестування. Хоча загалом я був би "за". Стереотип "вступив — повинен довчитися до кінця (а инакше винні викладачі, які не навчили)", — треба ламати.
                                    > >
                                    > Зовсім ні, не дорожче. Все ж мене цікавить - скільки ж витрачається на 1 людино-тест? Мабуть, не дарма приховується ця цифра...

                                    В бюджете-2009: Здійснення зовнішнього оцінювання та моніторинг якості освіти Українським центром оцінювання якості освіти та його регіональними підрозділами 80177,8 тис. грн.

                                    Количество человеко-тестов в 2009 году: 1123176 (см. http://testportal.gov.ua/index.php/text/zno2009/).

                                    Отсюда один человеко-тест обходится обществу в 71.4 грн. Количество протестированных составило 461981 (каждый проходил от 1 до 5 тестов), поэтому обработка одного тестируемого обошлась в среднем в 173.6 грн.
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2010.01.14 | kfmn

                                      Re: Цена человеко-теста


                                      > > Зовсім ні, не дорожче. Все ж мене цікавить - скільки ж витрачається на 1 людино-тест? Мабуть, не дарма приховується ця цифра...
                                      >

                                      Кстати, цифра в отчёте Центра http://datatp.com.ua/ZVIT2009_.zip на с. 32 прописана чёрным по белому: 52.63 грн. Но это без учёта "капітальних видатків, оплати праці штатних працівників, видатків на поточне утримання Українського та регіональних центрів оцінювання якості
                                      освіти", поэтому с моим подсчётом совпадает лишь приближённо.
                                    • 2010.01.14 | псевдоквази

                                      Дякую!

                        • 2010.01.13 | sama

                          Re: Міністр хороший, країна йому пагана дісталася?


                          > псевдоквази пише:

                          > Не знаю, скільки коштують пакети, а за старі вступні іспити запрошеним до складу предметних комісій учителям шкіл платили цілком конкретні гроші. Охочих узяти участь, до речі, ніколи не бракувало.

                          Запрошеним вчителям голова комісії просто показував пальцем - кому і скільки ставити. Обуритися ти міг тільки раз - вже другого дня тебе посилали приймати в групи, в яких не було "своїх".А "понятливий" вчитель міг і за свого попросити, тому і йшли.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2010.01.14 | псевдоквази

                            Поправочка.

                            sama пише:
                            >
                            > > псевдоквази пише:
                            >
                            > > Не знаю, скільки коштують пакети, а за старі вступні іспити запрошеним до складу предметних комісій учителям шкіл платили цілком конкретні гроші. Охочих узяти участь, до речі, ніколи не бракувало.
                            >
                            Уважніше! То писав пан Вакуленко, а не я!
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2010.01.14 | sama

                              Re: Поправочка.-Sorry;))

                      • 2010.01.13 | igorg

                        Якщо наші люди не йтимуть у владу й не мінятимуть її

                        а будуть сидіти підлеглими у правільних пацанов й пускати соплі про те як же це погано то нічого доброго не буде.
                        Тут тактиці просування національних інтересів варто вчитися у євреїв.
                        Інкаше треба проситися в резервацію, або створювати секту незайманих моралістів ;). Чи не досить нам таких прикладів з нашою історії? Від ображеного Хмельницького й до Ющенка включно.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2010.01.14 | псевдоквази

                          Re: Якщо наші люди не йтимуть у владу й не мінятимуть її

                          igorg пише:
                          > а будуть сидіти підлеглими у правільних пацанов й пускати соплі про те як же це погано то нічого доброго не буде.
                          > Тут тактиці просування національних інтересів варто вчитися у євреїв.

                          От с цим погоджуюся (вчитися у євреїв, до речі, ще можна повчитися у чехів і прибалтів, але євреї - найбільш показові)! Тільки вакарчуки - не наші люди, це ЇХ люди...
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2010.01.14 | sama

                            Re: Якщо наші люди не йтимуть у владу й не мінятимуть її

                            псевдоквази пише:
                            Тільки вакарчуки - не наші люди, це ЇХ люди...

                            Це неправда. Вакарчук ніколи нічиїм не був. Добрий чи поганий - але свій власний.Львів знає масу тихих скандалів, пов'язаний з тим , що він ну не хотів когось чергового полум'яно підтримувати на відміну від багатьох Львівських ректорів.
                            Його незрозумілий похід для багатьох похід в міністри ( ну чого людині бракувало-пост ректора в нормальному університеті) був спробою якщо не змінити на краще, то перешкодити зміні на гірше.Прийдіть і зробіть краще:)).
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2010.01.14 | псевдоквази

                              По плодам...

                            • 2010.01.14 | псевдоквази

                              Це Ви, Юлія Володимирівна?! :-)

                              sama пише:
                              > псевдоквази пише:
                              > Тільки вакарчуки - не наші люди, це ЇХ люди...
                              >
                              > Це неправда. ... .Прийдіть і зробіть краще:)).

                              Я готовий! Тільки ж я не з Вашої партії, однозначно!
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2010.01.14 | sama

                                Re: Це Ви, Юлія Володимирівна?! :-)

                                Ну ось так мене ще ніхто не обзивав:((
                                А ми ніби починали тему про мораль обговорювати.
                                Любі мої!Мені байдуже з якої Ви партії. Важливо яку користь це принесе освіті крім "а пагаварить". Давно відомо, що люди по цей бік телевізійного екрану знають і вміють все краще за будь-якого міністра.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2010.01.14 | псевдоквази

                                  Re: Це Ви, Юлія Володимирівна?! :-)

                                  sama пише:
                                  > Ну ось так мене ще ніхто не обзивав:((
                                  > А ми ніби починали тему про мораль обговорювати.

                                  Вибачте, не підозрював, що "Юлія Володимирівна" - це вже вищій гартунок брудної лайки. Коли так, то це таки обнадійливо. не все ще втрачено...

                                  > Любі мої!Мені байдуже з якої Ви партії. Важливо яку користь це принесе освіті крім "а пагаварить". Давно відомо, що люди по цей бік телевізійного екрану знають і вміють все краще за будь-якого міністра.

                                  Оце точно! Користі ніякої - не буду я міністром, якщо ніякого такого дива не скоїться. Так що нема чого дурно плани строїти, краще зайнятися чим корисним...
                                  До речі, останнім часом в нас такі міністри пішли, що якби вибирали їх за випадковим жеребом зі всього народу, то було б принаймі не гірше.
                                  А що стосується сторін телеекрану і мене особисто, то я не на цьому і не на тому його боці, бо бидлоящика не тримаю в хаті вже 5 років.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2010.01.15 | sama

                                    Re: Це Ви, Юлія Володимирівна?! :-)

                                    псевдоквази пише:
                                    > sama пише:
                                    > > Ну ось ТАК мене ще ніхто не обзивав:((
                                    > > А ми ніби починали тему про мораль обговорювати.
                                    > псевдоквази пише:
                                    > Вибачте, не підозрював, що "Юлія Володимирівна" - це вже вищий гартунок брудної лайки.

                                    Ви моє коротке слово "так" так широко протрактували! Це вселяє надію:)).
                                    Вдячна за Вашу участь в дискусії.
              • 2010.01.12 | псевдоквази

                Re: Уточнення про корупцію при вступі до ВНЗ

                Shooter пише:
                > псевдоквази пише:
                > > Shooter пише:
                > > > Надіюся, повторюватися не будете.
                > >
                > > А що тут повторювати? Тільки треба уточнити: "не допустити, щоб гроші батьків попали до ректорів, секретарів приймальних комісій та тих, хто приймає екзамени". Проблема, яка зараз неактуальна для 80% спеціальностей 90 % ВНЗ.
                >
                > Можливо. Але в кількості студентів це вже може бути відостків 40% - що, погодьтеся, є вже ознакою системною корупції. І проти якої й працює, причому успішно, ЗНО.
                >
                Звідки 40%? (1-0,8)Х(1-0,9)=0,02 або 2%. Десь так.

                > Яке є, до того ж, де-факто ЄДИНИМ прикладом щодо системної боротьби з корупції в країні, де саме наскрізна корупція є найбільшим гальмівним чинником в розвитку країни.
                >
                1. Корупція з одного місця перейшла на інше (про це тут вже писали - не буту повторюватися).
                2. А якже з ефективністю системи вищої освіти?

                > > Ну і можна ще раз сказати про НЕВІРНУ ПОСТАНОВКУ ЦІЛІ: саме зробити оте, а не підвищити якість освіти.
                >
                > Ви повторюєтеся. ;)

                Повторююсь. Але якість таки того...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.01.12 | Shooter

                  Re: Уточнення про корупцію при вступі до ВНЗ

                  псевдоквази пише:
                  > Shooter пише:
                  > > псевдоквази пише:
                  > > > Shooter пише:
                  > > > > Надіюся, повторюватися не будете.
                  > > >
                  > > > А що тут повторювати? Тільки треба уточнити: "не допустити, щоб гроші батьків попали до ректорів, секретарів приймальних комісій та тих, хто приймає екзамени". Проблема, яка зараз неактуальна для 80% спеціальностей 90 % ВНЗ.
                  > >
                  > > Можливо. Але в кількості студентів це вже може бути відостків 40% - що, погодьтеся, є вже ознакою системною корупції. І проти якої й працює, причому успішно, ЗНО.
                  > >
                  > Звідки 40%? (1-0,8)Х(1-0,9)=0,02 або 2%. Десь так.

                  :) Арифметичні операції на рівні 2 класу знаєте. А подумати? Якщо 80% спеціальностей нікого не цікавлять ("конкурс" один або менше) - то питання корупції не є аж таким принциповим (хоча прийняття повних далдонів за хабара - це також злочин).

                  Натомість, там де є попит (високі консурси, велика кількість студентів на потоці) - легко може бути й 40% всіх абітурієнтів.

                  > > Яке є, до того ж, де-факто ЄДИНИМ прикладом щодо системної боротьби з корупції в країні, де саме наскрізна корупція є найбільшим гальмівним чинником в розвитку країни.
                  > >
                  > 1. Корупція з одного місця перейшла на інше (про це тут вже писали - не буту повторюватися).

                  Ні. Корупція була і під час прийому, і під час навчання. Ліквідація корупції під час прийому непрямо впливає і на зниження корупції під час навчання.
                  Довідки про інвалідність купувати набагато важче. Плюс МОН та ВНЗи вже хотів реагувати і на це, вводячи "ліміт" для "привілейованих".

                  > 2. А якже з ефективністю системи вищої освіти?

                  А ніяк. Для цього потрібно "всю країну" міняти. Едак 80% громадян.
                  Плюс потрібен відповідний попит - відповідно, "нормальна" економіка та внормована правна система. Плюс відповідне фінансування.

                  > > > Ну і можна ще раз сказати про НЕВІРНУ ПОСТАНОВКУ ЦІЛІ: саме зробити оте, а не підвищити якість освіти.
                  > >
                  > > Ви повторюєтеся. ;)
                  >
                  > Повторююсь. Але якість таки того...

                  :) Таки повторюєтеся. ЗНО саме не може кардинально покращити якість освіти. Але, тим не менше, може покращити принаймі рівень студентів при вступі та усунути корупцію.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.01.12 | псевдоквази

                    Re: Уточнення про корупцію при вступі до ВНЗ

                    Shooter пише:
                    > псевдоквази пише:

                    > > Звідки 40%? (1-0,8)Х(1-0,9)=0,02 або 2%. Десь так.
                    >
                    > :) Арифметичні операції на рівні 2 класу знаєте. А подумати? Якщо 80% спеціальностей нікого не цікавлять ("конкурс" один або менше) - то питання корупції не є аж таким принциповим (хоча прийняття повних далдонів за хабара - це також злочин).
                    >
                    > Натомість, там де є попит (високі консурси, велика кількість студентів на потоці) - легко може бути й 40% всіх абітурієнтів.
                    >
                    Спасибі, пан вчитель арифметики на рівні другого класу!
                    Сподіваюсь, знаєте, що то за ВНЗ та спеціальності?

                    > > > Яке є, до того ж, де-факто ЄДИНИМ прикладом щодо системної боротьби з корупції в країні, де саме наскрізна корупція є найбільшим гальмівним чинником в розвитку країни.
                    > > >
                    > > 1. Корупція з одного місця перейшла на інше (про це тут вже писали - не буту повторюватися).
                    >
                    > Ні. Корупція була і під час прийому, і під час навчання. Ліквідація корупції під час прийому непрямо впливає і на зниження корупції під час навчання.

                    Ніяк не впливає.

                    > Довідки про інвалідність купувати набагато важче. Плюс МОН та ВНЗи вже хотів реагувати і на це, вводячи "ліміт" для "привілейованих".
                    >
                    > > 2. А якже з ефективністю системи вищої освіти?
                    >
                    > А ніяк. Для цього потрібно "всю країну" міняти. Едак 80% громадян.

                    Нема в нас іншої країни для Вас та пана Вакарчука, ну нема і все!
                    І з вакарчуками-кремінями-табачниками і не буде, от в чому справа...

                    > Плюс потрібен відповідний попит - відповідно, "нормальна" економіка та внормована правна система. Плюс відповідне фінансування.
                    >
                    А для цього потрібна "нормальна" освіта... От коло і замкнулося...


                    > ... ЗНО саме не може кардинально покращити якість освіти. Але, тим не менше, ...

                    Це вже без але. "Але" вже й не потрібне. Якби не погіршило - про це вже тут було...
        • 2010.01.13 | igorg

          Звичайно, Ніколаєнко й Кремінь були значно більш адекватними

          міністрами. Це цілком природно, бо вони були 100% частиною існуючої системи.

          Я до того, що міністр не імператор й здійснювати суттєві зміни в цій системі надзвичайно важко. Бо вона має дуже багато механізмів самозбереження і самозахисту. Й на рівні МОН й ще гірше на рівні ВНЗ й ректоратів. Людина яка буде робити реформи буде робити й помилки й невдалі кроки. А ще гірше що це не можливо зробити не наступивши на чиїсь інтереси (з інтересами викладачів, професорів та студентів включно). На мої інтереси він також гарно наступив :). Тому я чую від викладацького загалу що вони чекають коли ж його знімуть.
          Так само маємо розуміти, що міністр має просто зіскочити із незручних запитань, а не відверто на широку публіку сказати що думає (а певно що думає не гірше нас).

          Не менше дратує загал й обовязковість української мови та скорочення гуманітарної складової у навчальних планах, деякі рухи у напрямку якості публікацій і т.п.

          Я вважаю, що обовязковість ЗНО для ВНЗ є дуже суттєвим кроком у подоланні корупції при вступі. Зважте, що у відповідь відразу приймають купу пільг (як реакцію на дієвість), а Янукович обіцяє відмінити ЗНО бо для його електорату простіше заплатити ніж вивчити.

          Тому важливо що Вакарчук має політичну волю до змін у потрібному напрямку, а ще важливіше, що ці зміни йому вдається реалізовувати.
          І я був би радий аби йому вдалося протриматися хоч з пяток років :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.01.13 | псевдоквази

            Про обіцянки

            інше просто не коментую, бо знову підемо по колу.

            Янукович обіцяє... і виконає - це різні речі. Мій прогноз - і при Я. ЗНО залишиться, бо і він є таким же "системним" кандидатом, як Тимошенко, Ющенко, ... - тобто ті, хто визначає політику України, дадуть команду: "ЗНО і Болонку не чипати!!!" і Я. візьме вказівки до виконання. Так що Вам, пане Ігор, нема чого переживати за долю коханого ЗНО. Воно буде при будь-якому "системному" президенті. В ЗНО багато вклали, зокрема і інформаційного ресурсу, зумівши впевнити великий відсоток населення, що то щось дуже добре і успішне. Так що Янукович ЗНО не загрожує!

            До речі, варто згадати: в 2004 Ющенко клявся повернутися до 5 балів. Повернувся?
            В 2004 Ющенко клявся повернутися з 11-річки до 10-річки. Результат: маємо 12-річку...

            Висновок: нічого за великим рахунком не вирішує, чи там буде на посту Кремінь, Вакарчук, Табачник, Чорт з рогами чи Чорт без рог, хоч сам господь бог - командують процесами не вони.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.01.13 | Torr

              Re: Про обіцянки

              псевдоквази пише:

              > Висновок: нічого за великим рахунком не вирішує, чи там буде на посту Кремінь, Вакарчук, Табачник, Чорт з рогами чи Чорт без рог, хоч сам господь бог - командують процесами не вони.

              а хто?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.01.14 | псевдоквази

                Re: Про обіцянки

                Torr пише:
                > псевдоквази пише:
                >
                > > Висновок: нічого за великим рахунком не вирішує, чи там буде на посту Кремінь, Вакарчук, Табачник, Чорт з рогами чи Чорт без рог, хоч сам господь бог - командують процесами не вони.
                >
                > а хто?

                Сам хотів би знати, хто насправді керує нашою (і не тільки!) країною, регламентуючи навіть такі досить незначні для світового масштабу питання.
                Спробуйте написати до таємного світового уряду :-). Він, судячи з всього, таки існує...
              • 2010.01.14 | Василь Петрів

                Хто командує

                А ніхто.
                Підняли деякі люди скандал - у школі і ВНЗ тотальна корупція!!!
                Ніхто не заперечив. Ні Вакарчук, ні Брюховецький, ...
                А ці люди сказали: Ми чесні, все робитимемо самі. Зробили. Тепер спробуйте їм довести, що вони не чесні.

                Далі. У медицині ситуація погана, сказали деякі люди. Тепер без їхнього тесту у системі "крок" диплому лікаря ніхто не отримає.

                Далі. Судді і юристи взагалі - нікудишні, сказали деякі люди. От уже міністерство юстиції робить все, щоб диплом ВНЗ мав таку ж вагу при влаштуванні на роботу, як зараз атестат при вступі до ВНЗ. Чудотворці тестування за 2 години обіцяють вияснити про здібності особи більше, ніж професійні педагоги, які вчили цю особу багато років.

                До якого плебейства мали дійти наші професори, щоб навіть боятися запитати: "А хто Ви такі, щоб контролювати нас?" !!!
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.01.14 | псевдоквази

                  Гарне питання!

                  Василь Петрів пише:

                  > До якого плебейства мали дійти наші професори, щоб навіть боятися запитати: "А хто Ви такі, щоб контролювати нас?" !!!

                  Іноді мені здається, що коли ректорат/деканат накаже всім викладачам повіситися, то відсотків 90 запитає, чи свій мотузок приносити, чи видадуть ...
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.01.14 | Сергій Вакуленко

                    Re: Гарне питання!

                    псевдоквази пише:
                    > Василь Петрів пише:
                    >
                    > > До якого плебейства мали дійти наші професори, щоб навіть боятися запитати: "А хто Ви такі, щоб контролювати нас?" !!!

                    А навіщо, Ви гадаєте, "червону професуру" виховували?
            • 2010.01.13 | igorg

              Прямо фаталізм якийсь, то нащо тоді це обговорювати й

              обирати когось? І чим тоді поганий Вакарчук чи Ніколаєнко?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.01.14 | псевдоквази

                Хто паганий?

                igorg пише:
                > обирати когось? І чим тоді поганий Вакарчук чи Ніколаєнко?

                Здається, вони можуть бути гарними чи поганими в тій же манері, як гарними чи поганими можуть бути якісь кукли чи опудалки: "нра..." або "нє нра..." :-) Наприклад, один говорити гарно так і не навчився, в іншого - краще виходить... а за діями різниця незначна або зовсім відсутня...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.01.14 | igorg

                  У Вас оригінальний підхід, але тоді мають

                  бути й оригінальні стратегії впливу на ситуацію.
                  Тобот які з цього випливають наші конструктивні дії?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.01.14 | псевдоквази

                    Всю систему...

                    треба міняти...

                    igorg пише:
                    > бути й оригінальні стратегії впливу на ситуацію.
                    > Тобот які з цього випливають наші конструктивні дії?

                    Ну це вже про тему "вибори" буде...

                    А в освіті - я вже писав: для ВНЗ - 0 з бюджету, МОН розпустити і т.д.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.01.14 | Torr

                      Re: Всю систему...

                      псевдоквази пише:
                      > треба міняти...
                      >
                      > igorg пише:
                      > > бути й оригінальні стратегії впливу на ситуацію.
                      > > Тобот які з цього випливають наші конструктивні дії?
                      >
                      > Ну це вже про тему "вибори" буде...
                      >
                      > А в освіті - я вже писав: для ВНЗ - 0 з бюджету, МОН розпустити і т.д.

                      а це не по ленінські буде?

                      принаймі провінційні ВНЗ з бюджету мало шо мають
                      як МОН розпустити, то Вакарчук і інщі добрі люди, які біля нього, станут безробітними, і вам, шановний дописувачу, також прийдеться шукать кого лаяти.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.01.14 | псевдоквази

                        Re: Всю систему...

                        Torr пише:
                        > псевдоквази пише:

                        > > А в освіті - я вже писав: для ВНЗ - 0 з бюджету, МОН розпустити і т.д.
                        >
                        > а це не по ленінські буде?
                        >
                        Не знаю, як там буде співпадати з трудами класиків, але буде зрештою ефективно. хоч і не з самого початку. З самого початку, проте, буде корисно для бюджету.

                        > принаймі провінційні ВНЗ з бюджету мало шо мають

                        Відсотків 50 від свого загального балансу, деякі і 70.

                        > як МОН розпустити, то Вакарчук і інщі добрі люди, які біля нього, станут безробітними, і вам, шановний дописувачу, також прийдеться шукать кого лаяти.

                        Думаєте, в мене хоббі таке - вакарчуків-ніколаєнків лаяти? Не буде кого лаяти - то й добре! До речі, при цьому мій університАЗ (як каже один з моїх колег) теж скоріше за все не виживе, тож може хто (хто ще здатний) займеться, нарешті, якою корисною справою замість дурного витрачання бюджетних коштів та марнування свого і студентського часу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".