МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Австрія обурена через негуманний експеримент

01/15/2010 | Толерантність-БП
В Австрії розгорівся скандал через негуманне поводження науковців з тваринами. Учені під час експерименту мали поховати заживо під сніжною лавиною 29 свиней.

Після масових протестів по всій країні дослідження було припинено. Неможливо працювати далі за таких умов, пояснив керівник експерименту з університетської клініки анестезії та інтенсивної терапії в Інсбруку Петер Паал. Дослідження, котре мало тривати упродовж двох тижнів, почали у вівторок.

У четвер після численних протестів його зупинили. За цей час встигли загинути тільки десять тварин, повідомляють місцеві ЗМІ. Численні природозахисні організації та політики, зокрема зелені та соціал-демократи виступили з різким осудом, назвавши цю практику неетичною та неприйнятною.

Згідно з умовами дослідження, протягом двох тижнів щодня дві свині повинні були засипатися снігом, який імітував справжню лавину. Тварини мали отримувати перед цим анестезію. Потім науковці могли, підімкнувши до піддослідних спеціальні пристрої досліджувати, як свині задихаються або замерзають у заметах.

Експеримент був дозволений міністерством науки, кажуть на свій захист представники медичного інституту. Завдяки наркозу тварини не помічали болю і смерті, що була, набагато легшою, ніж під час традиційного забиття тварин на м'ясо, каже учасник експерименту Фолькер Венцель. Експеримент мав на меті вивчення шансів на виживання жертв лавин.

Австрійське об'єднання захисників тварин назвало експеримент найжахливішим дослідом над тваринами, що будь-коли проводили в країні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua