МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Культурою опікуватиметься реформатор чл.-кор. НАНУ М. Азаров

02/04/2010 | Оксана Климончук
[04.02.2010 11:56] Оксана Климончук

Володимир Гришко: Культурою опікуватимуться шляхетна Анна Герман і великий реформатор Азаров

Оперний співак і виконавець поп-пісень Володимир Гришко ще недавно був радником нинішнього Президента Віктора Ющенка з культурних питань. Та наших артистів нині цілком можна прирівняти до тих самих політиків. Вони так швидко змінюють свої уподобання – устигай лишень відстежити. Сьогодні маестро, так Володимира Гришка називає його оточення, – співак і порадник кандидата в президенти Віктора Януковича.

Пан Гришко на інтерв’ю погодився охоче, залюбки вихваляв свого нинішнього лідера. Проте перед публікуванням сказав, що має вичитати кожне слово “зі своїм адвокатом”. Адвокат, за словами, маестро, усі слова схвалив...

МІЙ ВИБІР, ЯК І ЛЮДЕЙ ВПЛИВОВОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ, – ЯНУКОВИЧ

Пане Володимире, ви були радником Президента України Віктора Ющенка. Чому пішли від нього?

Володимир ГришкоУ мене були нормальні відносини з поки діючим гарантом нашої держави. Чому я пішов від нього? Тому що я не був почутий на Банковій, я не був почутий у Кабміні , тим паче мене не почули в парламенті. Я кажу, у парламенті поки що не почули…

Я молода амбітна людина, я хочу бути реалізованим, я закінчив Дипломатичну академію. Я не тільки артист світового рівня, я справді хочу допомогти своїй культурі своїм іміджем, який я заробив протягом 35 років. Я визнаний світом артист. Я довів, що українське мистецтво є, є діячі, які представляють це мистецтво на світових сценах, це найкращі представники нашої еліти, нашої української нації.

Що саме ви казали в Кабміні, на Банковій, що вас не почули?

Я хотів, щоб було прийнято закон про меценатство, закон про культуру, про ветеранів сцени, реформи театрів і взагалі – реформи в галузі культури.

На жаль, культура в нас перебуває на передостанньому місці. А культура й духовність – це основа основ.

Віктору Андрійовичу не подобалися ваші поради?

Ні, йому вони подобалися. Але ж ви бачите, яке непорозуміння між гілками влади, тому, мабуть, йому було не до глобальних змін у галузі культури.

Я пішов від Віктора Ющенка ще два з половиною роки тому, мене було звільнено з посади радника. Водночас зі мною було звільнено десятки інших радників. Це не було моє пряме рішення. Усі знають, хто тоді був главою Секретаріату (Віктор Балога. – Авт.). Він звільнив нас без будь-яких пояснень.

Тож тут жодних амбіцій, жодних образ. Хочу сказати, що я поважаю всіх кандидатів на посаду Президента України. Але мій вибір, як і вибір мільйонів людей, людей впливової інтелігенції, людей різної національності, – це справді Віктор Федорович Янукович. Чому? Тому що Янукович – велика надія для України. Янукович ніколи не пообіцяв того, що не зміг виконати.

НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ ЯНУКОВИЧА – НЕ ТІЛЬКИ ДРУГА ДЕРЖАВНА МОВА

А в чому саме «надія», скажімо, у культурній сфері? Досі, крім двомовності, мені, як простій громадянці від Януковича нічого конструктивного не довелося почути. Можливо, ви щось більше знаєте?

Так, я знаю більше. Я знаю, що Віктор Янукович ніколи не похитне стовпа національної ідеї. Повірте, його національна ідея полягає не тільки в другій державній мові. Я володію трьома мовами і вважаю, що мені цього недостатньо. Я б волів володіти ще п’ятьма мовами. Тут справа не в мові.

На теренах України проживає більш як п’ятнадцять національностей: білоруси, греки, поляки, євреї, караїми, болгари – і це волевиявлення кожної людини, якою мовою їй спілкуватися.

Тобто ви за другу державну мову?

Жодна колонія світу, яка вийшла з Британської імперії не відмовилася від англійської мови, тобто другої державної англійської, яка є провідною у світі і якою спілкуються все світове суспільство.

Так у чому полягає національна ідея Віктора Януковича?

Він ніколи не похитне стовпа національної ідеї. Ніколи. Тобто нетлінні цінності, які були проголошені за часи нашої демократії. Вони були, є і будуть залишаться основними віхами для кожного громадянина нашої країни. І перш за все – для Януковича як майбутнього Президента.

Ідеться про те, що сьогодні вісімдесят відсотків населення не довіряє владі.

Ось ви довіряєте владі?

Я не довіряю жодному з політиків...

От і я хочу як майбутній молодий політик приєднатися до політичних лав України.

Я НЕБІДНА ЛЮДИНА, МОЇ ДИВІДЕНДИ – ЦЕ ТЕ, ЩО Я БУДУ ПОЧУТИЙ ПАРТІЄЮ РЕГІОНІВ

То ви хочете стати депутатом?

Я хотів би своїм іміджем, світовим досвідом і повагою моїх колег з-за кордону і моїх діаспорян зробити реформу в культурі. У Верховну Раду мене поки що ніхто не кличе.

А якщо покличуть?

Володимир ГришкоПоки не можу відповісти.

Рік тому мене Янукович почув, коли я прийшов до нього. Він мене запросив поспілкуватися про проблеми в культурі. Наша культура сьогодні стоїть, як жебрак, випрошуючи з різних можливих і неможливих кутків Кабміну гроші. А культура має розраховувати сама на себе, як у інших цивілізованих країнах. Я б навіть хотів, щоб це стало заголовком інтерв’ю. Культура має розраховувати сама на себе і ще й заробляти гроші для держави, шляхом великих міжнародних проектів, заохочуючи культурних інвесторів з-за заходу: щодо проведення міжнародних фестивалів, культурних форумів тощо.

Ми нащадки великої трипільської цивілізації і гордо маємо право називатися представниками великого шляхетного мистецтва.

Повертаючись, до вибору “впливової інтелігенції”, як ви висловилися. А як інтелігентній людині сприймати те, що Віктор Федорович не знає, хто такі Чехов, Ахматова, Гулак-Артемовський?

Я скажу, але цього писати не потрібно – “партія” забороняє казати такі речі... (Відповідь на вимогу нашого співбесідника випускаємо. – Авт.)

Кажуть, що вам багато заплатили за те, що ви їздите з агітацією за Януковича?

Я небідна людина, я 35 років пропрацював у Нью-Йорку! 35 років! Тому я не маю потреби в цих копійках, у цих крихтах. Якщо я скажу, що я поїхав за ідею, ви ж мені не повірите.

Мої дивіденди – це те, що я буду почутий Партією регіонів і всім українським народом. Це є мій гонорар.

Як би ви зараз описали свою ідеологію?

Ідеологія правди. Голос правди, голос народу. Це те, що мене щодня турбує. Я щодня думаю, як вивести нашу шляхетну культуру на європейський рівень.

БАСКОВ ПОДИВИВСЯ МІЙ САЙТ І СКАЗАВ, ЩО Я НАПРАЦЮВАВ ІМІДЖУ НА ВСЕ ЖИТТЯ

Існує така думка, що ви зараз співаєте за Януковича, тому що його команда допоможе вам пробитися на російську поп-сцену.

Я 15 років пропрацював у Росії. Я був солістом Маріїнського театру. Тому мені нема чого пробиватися на російську поп-сцену. Я свою нішу на сцені давно зайняв і за неї відповім своїм досвідом і майстерністю, яку заробив за 35 років свої творчої діяльності за кордоном.

Навіть провідний носій культури в Росії Микола Басков, коли зайшов на мій сайт і побачив, що я працював, працюю і працюватиму з великими іменами світу – такими, як Лучано Паворотті, Монсерат Кабальє, Ренатою Скотто, сер Пітер Устінов, Франко Дзеффіреллі, Нелльо Санті, Карло Ріцці, Джеймс Лівайн, Джеймс Конлон, Валерій Гергієв, – сказав, що я напрацював іміджу на два життя.

УКРАЇНСЬКОЮ КУЛЬТУРОЮ ОПІКУВАТИМУТЬСЯ ШЛЯХЕТНА АННА ГЕРМАН І ВЕЛИКИЙ РЕФОРМАТОР АЗАРОВ

Звісно, що Президент не може займатися усім – економікою, соціальними проблеми, культурою... Хто ж ті люди в команді Януковича, якщо він стане Президентом, котрі опікуватимуться культурними питаннями?

Володимир ГришкоТам багато таких людей. Перш за все, це шляхетна жінка Ганна Герман, яка дуже ерудована, розуміється в естраді, опері й класиці. Їй не байдуже майбутнє культури України. А також великий реформатор, людина правди, людина-професіонал – це пан Микола Азаров. Йому теж не байдужа українська культура, архітектурні пам’ятки нашої держави та інші нетлінні цінності.

Ці люди розуміються на дуже важливих речах.

Завжди задаюся питанням, який ефект дають кандидатові концерти артистів, як це впливає на електорат?

Безумовно, це впливає. Наприклад, я не тільки виконавець, а й агітатор. Я – палкий агітатор. Я розтлумачую людям, чому так, а не інакше.

Яке головне гасло ви проголошували, агітуючи за Віктора Федоровича, з яким ви проїздили по Україні?

Україна своїх переконань не міняє.

Розмовляла Оксана Климончук

постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-360776.html

Відповіді

 • 2010.02.04 | 2 Shooter

  Re: людина-професіонал – це пан Микола Азаров

  > Там багато таких людей. Перш за все, це шляхетна жінка Ганна Герман, яка дуже ерудована, розуміється в естраді, опері й класиці. Їй не байдуже майбутнє культури України.

  > А також великий реформатор, людина правди, людина-професіонал – це пан Микола Азаров. Йому теж не байдужа українська культура, архітектурні пам’ятки нашої держави та інші нетлінні цінності.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.04 | Shooter

   Так, Яник - це лайно

   Але чому саме цей факт робить меншим лайном тов. ЮВКучму - зрозуміти важко.

   Заодне собі можна, наприклад, нагадати судову справу від депутата БЮТу Міхаіла Соколова щодо "непотрібности" дублювання фільмів українською мовою.

   Гаїті як найбільш логічна опція для обидвох "світочей" залишається в силі.
 • 2010.02.04 | ziggy_freud

  молода амбітна людина, що 35 років працювала в США і

  15 років в Росії. Якщо працювати почав в 16 років, для оперного співака це вже пенсійний вік. Хіба що на старість переключиться на блюзовий Віскі Войс.

  Яке чарівне поєднання гарного оперного голосу і майже повної відсутності мізків. ТОМУ ЩО інтелектуал і вокаліст - це зазвичай дві різні людини.

  Хоча припускаю, що Гришко трохи підніме рівень загальної культури ригів, співаючи їм популярну класику.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.04 | krytyk

   Re: молода амбітна людина, що 35 років працювала в США і

   Ще один нащадок трипільської цивілізації. Бджоляр у це вірив, новий/нова зі своїми радниками від культури теж вірити будуть. І все почнеться спочатку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.04 | Roman

    Re: молода амбітна людина, що 35 років працювала в США і

    Так і бачу пана, що рве вишиту сорочку на грудях розказуючи про любов до української культури. Як вони задовбали ці інтелектуали, амбітні випускники дипломатичної академії.
  • 2010.02.05 | texas aggie

   Re: молода амбітна людина, що 35 років працювала в США і

   Цікаво було б дізнатися від спеціалістів, наскільки Гришко дійсно відомий у світі співак. Бо якось вже занадто він себе хвалить. В Amazon'i у нього я зміг знайти 2-3 диски, причому в досить дешевій фірмі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.05 | ziggy_freud

    все, що знайшов я - два диски на локальному "інді",

    українська фірма "Наш формат". Один сольний диск - популярна класика, другий - естрада. Тема 35 років в Ню-Йорку поки не розкрита. Голос, визнаю, є. Світова репутація - сумніваюсь. Хоча припускаю, що Гришко є на якихось інших записах. Скажімо, як артист масовки в мюзіклах ;-)

    Також дуже сильно насторожує посилання Гришка на "авторитет" Баскова. Який співає просто... голосно.

    для порівняння - 6 (шість) дисків з музикою Валентина Сільвестрова, випущені на ЕСМ, знаходяться на раз. Сподіваюсь, пояснювати присутнім різницю між ЕСМ та НашФорматом зайве ;-)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.05 | texas aggie

     Re: все, що знайшов я - два диски на локальному "інді",

     Статті на англійській Вікіпедії я теж про нього не знайшов, що теж про щось говорить, оскільки англійська Вікіпедія дуже велика. Знайшов лише ось це

     http://en.wikipedia.org/wiki/True_Symphonic_Rockestra
    • 2010.02.05 | texas aggie

     Re: все, що знайшов я - два диски на локальному "інді",

     Здається ось тут всі 4 диски, які він записав у Naxos. Якщо погуглити його то теж не створюється враження, що він дуже відомий у світі. Мабуть таких співаків дуже багато.

     http://www.naxos.com/artistinfo/vladimir_grishko/1806.htm
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.02.05 | ziggy_freud

      це вже на щось схоже.

      Naxos хоч і відносно недорогий лейбл, але має певний авторитет.

      RACHMANINOV (THE VERY BEST OF) 8.552113-14
      RUSSIAN OPERA ARIAS, Vol. 1 8.554843
      RUSSIAN OPERA ARIAS, Vol. 2 8.554844
      TCHAIKOVSKY (THE VERY BEST OF) 8.552117-18

      хоча з таким репертуаром краще б він подався в радники до Москви чи Пітера.
 • 2010.02.05 | Коментарі читачів ще цікавіщі

  Re: Культурою опікуватиметься реформатор чл.-кор. НАНУ М. Азаров

  http://www.unian.net/ukr/comments/360776
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2010.02.07 | Він може

  Re: Культурою опікуватиметься реформатор чл.-кор. НАНУ М. Азаров

 • 2010.02.08 | Г

  Чого не зробиш заради звання ...

  http://www.youtube.com/watch?v=K0sxU_zANYg&
 • 2010.04.23 | ragu.li

  Re: Культурою опікуватиметься реформатор чл.-кор. НАНУ М. Азаров

  http://ragu.li/post/bilorusy-pry-vladi/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.04.23 | krytyk

   Re: Культурою опікуватиметься реформатор чл.-кор. НАНУ М. Азаров

   Ось ще один пропагандист трипільскої цивілізації. Хай тепер проспіває по-трипільскі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua