МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проект закона об учёных степенях и званиях

02/17/2010 | kfmn
В четверг, 17 февраля, парламентский комитет по образованию и науке будет рассматривать проект закона 5267 про аттестацию научных и науч.-пед. кадров высшей квалификации:

http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_events?art_id=186298&cat_id=33441

Сам проект можно прочитать здесь: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc34?id=&pf3511=36384&pf35401=151361

Пояснительная записка к нему: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc34?id=&pf3511=36384&pf35401=151411

Предполагается, что он будет регулировать многое из того, что сейчас определяется инструкциями ВАКа и другими подзаконными актами. В частности, кандидатов наук переименуют в докторов философии, докторов наук оставят таковыми. Присуждать степени полномочны спецсоветы, они же выдают дипломы докторов, за ВАКом остаётся контроль. Требования к публикациям результатов кандидата (т.е. PhD) слабенькие, достаточно "оприлюднити результати наукового дослідження" (может, на заборе написать?). О защите докторской диссертации (на звание д-ра наук) сказано невнятно, в требованиях к доктору наук (см. ст.31) диссертация даже не упомянута. В то же время не упомянута и защита по совокупности работ. Автореферат пишется на украинском и сопровождается переводом на английский, оба варианта размещаются на сайте организации, к которой относится спецсовет. Звание профессора могут присвоить докторам наук, работающим в НИИ, даже без руководства дипломниками и аспирантами. В общем, изменения нынешнего порядка довольно существенные, хотя и не революционные. Есть движение в правильном направлении, но видны недоработки.

Відповіді

  • 2010.02.17 | thinker

    Очевидное-невероятное-

    Просмотрел я этот, так называемый "Проект" и вспомнились слова, сказанные в свое время академиком РАН Сергеем П. Новиковым, (лауреатом премии Филдса) - "После того, как в Украине создали свой ВАК, научный уровень большинства диссертаций (по физ-мат отделению) настолько упал, что для дифференциации научных степеней, выдаваемых украинским ВАКом, необходимо ввести новую научную градацию - 1) докторенко, 2) докторюк, и 3) -доктор наук..."
    Несмотря на несколько саркастический тон этого изречения выдающегося математика мирового уровня, -нельзя не отметить его правоту...
    Ибо, так называемая массовая "докторизация" большинства так называемых "ученых" привела уже к тому, что вузы и исследовательские институты наполнены почти безграмотными "специалистами", котрые по образному изречению одного известного человека "никогда и нигде ничему не учились" и ничего вв науке ни поняли, ни не сделалли и, самое, худшее, не способны в принципе что-то сделать... Более того, понимая свою научную импотентность, они резко занялись администрирьованием в своих учреждениях с целью получения незаслуженных благ, наград, академических званий и т.п., параллельно выдавливая из своей среды истинно способных и талантливых ученых, мешающим им "блистать своей тупостью" в лучах украденной славы..
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.17 | Torr

      а шо ви хтіли - проект від Литвин&Табачник Cor.

  • 2010.02.17 | критик

    Re: Проект закона об учёных степенях и званиях

    "Особам, для яких основним місцем роботи не є вищий навчальний заклад III - IV рівня акредитації або заклад післядипломної освіти III - IV рівня акредитації, вчене звання професора і доцента може бути присвоєно у разі їх роботи за сумісництвом з оплатою праці не менш як одна чверть посадового окладу (ставки заробітної плати) за умови їх відповідності вимогам, зазначеним у частинах третій і четвертій цієї статті."

    Не зрозумів, які саме частини маються на увазі. Хто-небудь може пояснити?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.17 | kfmn

      Re: Проект закона об учёных степенях и званиях

      Этот абзац -- часть 6 статьи, перед ним стоит "6." Ищите "3." и "4."
  • 2010.02.17 | Iryna_

    Re: Проект закона об учёных степенях и званиях

    ВАК "9) скасовує рішення спеціалізованих вчених рад та вчених (наукових, науково-технічних та технічних) рад про присудження наукових ступенів доктора філософії та доктора наук у разі порушення цими радами встановленого порядку присудження наукових ступенів, а також інших вимог нормативно-правових актів з питань атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації;"

    тобто якщо дисер плагіат або фуфло, але порядок виконаний - не скасовує...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.17 | thinker

      Re: Проект закона об учёных степенях и званиях

      саме так, бо в Україні - аж прикро про це писати - понад 30 відсотків так званихї "дисертаційних" робіт є або плагіатами, або ... просто елементарного рівня непотребом, що не має ніякого відношення до науки...
      А тепер це все має бути ПРИЗНАНО як НАУКА!
    • 2010.02.17 | kfmn

      Re: Проект закона об учёных степенях и званиях

      Iryna_ пише:
      > ВАК "9) скасовує рішення спеціалізованих вчених рад та вчених (наукових, науково-технічних та технічних) рад про присудження наукових ступенів доктора філософії та доктора наук у разі порушення цими радами встановленого порядку присудження наукових ступенів, а також інших вимог нормативно-правових актів з питань атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації;"
      >
      > тобто якщо дисер плагіат або фуфло, але порядок виконаний - не скасовує...

      Плагиат нарушает "інши вимоги нормативно-правових актів з питань атестації", так что в этом случае ВАК может отменить решение спецрады. А если диссер фуфло, то ВАК может саму спецраду отменить (в идеале), примерно как это в мире работает (есть надзорные органы за универами).
  • 2010.02.17 | Iryna_

    та є там про докторську дисертацію

    "Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук є кваліфікаційною науковою працею, обсяг основного тексту якої визначається Вищою атестаційною комісією України для кожної спеціальності окремо, але не більше п’ятнадцяти друкованих аркушів.
    Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук:
    повинна ...."

    прикольніше інше - автореферати англійською перекладати треба
    ой наперекладають...

    а так нмд все те саме, ну назву поміняли на доктор філософії...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.17 | Читач

      Re: та є там про докторську дисертацію

      Головне в тому, що залишають ВАК. Єдине, чим він пліідно займається: видумує нові методи розставлення ком і точок в бібліографічних посиланнях та правила написання чогось з великої чи маленької літери. Я не розумію: чому. після того, як я захистиви дисертацію ПУБЛІЧНО, якісь мені невідомі особи тепер будуть ТАЄМНО її аналізувати???
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.17 | Трясця

        Що гірше: ВАК чи провінційні універи?

        ВАК поганий, його начальники, за винятком Івана Дзюба, погані. Але! Якщо ступені присуджуватимуться на місцях - гаплик країні, бо кандидатів стане сотні тисяч, та й докторів, власне, теж. Єдине, що інколи стримує тернопільчан, дончан та кримчан перед спокусою купити дисер, це ВАК. Певна річ, Діма Табачник, Янукович та Азаров куплять і весь ВАК з тельбухами, але їх усе-таки не так багато. А пересічна босота зупиниться. Та, взагалі, зараз бути доктором наук у кумпанії з нашим паскудним бомондом стає просто соромно. Гріє лише те, що той, давній, диплом давали не за гарні оченята (не про гуманітаріїв пісня).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.02.17 | псевдоквази

          Обоє рябоє - і ВАК, і універи, але...

          якось в світі обходяться без ВАКів, бо розрізняють пі-ейч-ді від Кембриджу і пі-єйч-ді від Вісконсінського західногаражного для альтернативнообдарованих. Нехай собі універи дають які завгордно дипломи пошвидше і побільше - життя і ринок поступово все зроблять. Що там ВАк бачить - оформлення, обсяг від... до..., інші формальні речі. А користі? ВАКи і МОНи - в унітаз!

          Трясця пише:
          > ВАК поганий, його начальники, за винятком Івана Дзюба, погані. Але! Якщо ступені присуджуватимуться на місцях - гаплик країні, бо кандидатів стане сотні тисяч, та й докторів, власне, теж. Єдине, що інколи стримує тернопільчан, дончан та кримчан перед спокусою купити дисер, це ВАК.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.02.18 | Калькулятор

            Re: Обоє рябоє - і ВАК, і універи, але...

            Уважаемый Псевдоквази! Вы не учли доплаты за наличие степеней нашим дорогим во всех отношениях и очччень эффективным менеджерам, то есть нашим чиновникам. Скажем, только доплата Президенту за обладание кандидатскими корочками больше зарплаты доктора наук.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.02.18 | псевдоквази

              о доплатах

              Оно конечно, но это другой вопрос - доплаты ведь не ВАК вводил и не сами университеты, а родное правительство.
              Убрать МОН и ВАК и пусть университеты за свои деньги решают, иметь такие доплаты или нет.
          • 2010.02.18 | Сергій Вакуленко

            Re: Обоє рябоє - і ВАК, і універи, але...

            псевдоквази пише:
            > розрізняють пі-ейч-ді від Кембриджу і пі-єйч-ді від Вісконсінського західногаражного для альтернативнообдарованих.

            І які заклади в Україні бачаться Вам як аналоги першого та аналоги другого?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.02.18 | псевдоквази

              Интересный вопрос...

              Сергій Вакуленко пише:
              > псевдоквази пише:
              > > розрізняють пі-ейч-ді від Кембриджу і пі-єйч-ді від Вісконсінського західногаражного для альтернативнообдарованих.
              >
              > І які заклади в Україні бачаться Вам як аналоги першого та аналоги другого?
              Аналогов первого у нас нет, зато второго - валом! Пример - тот же у-нт "Украина"... Ну и всякого рода промежуточные стадии...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.02.18 | Сергій Вакуленко

                Тобто й посутньої різниці між дипломами не буде?

                псевдоквази пише:

                > Аналогов первого у нас нет, зато второго - валом! Пример - тот же у-нт "Украина"... Ну и всякого рода промежуточные стадии...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.02.18 | псевдоквази

                  Звідки такий висновок? Зовсім навпаки.

                  Сергій Вакуленко пише:
                  > псевдоквази пише:
                  >
                  > > Аналогов первого у нас нет, зато второго - валом! Пример - тот же у-нт "Украина"... Ну и всякого рода промежуточные стадии...

                  Сказано ж, що є всілякі проміжні стадії! Та й Ви, мабуть, розумієте, що є таки різниця між СЕРЕДНІМИ випускниками/працівниками різних ВНЗ країни. А при ліквідації ВАків-МОНів вона ще збільшиться, коли деякі контори почнуть роздавати відвертим дурням свої дипломи...

                  Це зараз з точки зору МОН диплом з відзнакою Васі-капітана команди КВК якогось філіалу провінційного педуну вище за диплом без відзнаки з Оксфорду...
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.02.19 | Сергій Вакуленко

                    Re: Звідки такий висновок? Зовсім навпаки.

                    псевдоквази пише:

                    > Сказано ж, що є всілякі проміжні стадії! Та й Ви, мабуть, розумієте, що є таки різниця між СЕРЕДНІМИ випускниками/працівниками різних ВНЗ країни. А при ліквідації ВАків-МОНів вона ще збільшиться, коли деякі контори почнуть роздавати відвертим дурням свої дипломи...

                    Боюся, не деякі, а всі. Бо щось я не бачу причин, чому "проміжні" стадії (все-таки: між чим і чим?) в особі своїх керівників схотіли відступати "безнадійним конторам" гроші за дипломи для дурнів. Усі зробляться безнадійні...
        • 2010.02.19 | Казкар

          Re: Що гірше: ВАК чи провінційні універи?

          Трясця пише:
          > ВАК поганий, його начальники, за винятком Івана Дзюба, погані. Але! Якщо ступені присуджуватимуться на місцях - гаплик країні, бо кандидатів стане сотні тисяч, та й докторів,

          Та хоч мільйони, країні від того ні холодно ні тeпло.

          Погоджуюсь з іншими, хто кажe що цe позитивний крок.
          Хоч, "in the grand scheme of things", цe нічого нe міняє. Якщо нe будe запиту в суспільстві на знання, освіту і науку, то, відповідно, нeбудe ні знань, ні освіти, ні науки. Порядок видачі дипломів цe лишe відображeння існуючого стану i спосіб яким ці дипломи видаються нe особливо впливає на суспільні запити.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.02.19 | Сергій Вакуленко

            Re: Що гірше: ВАК чи провінційні універи?

            Казкар пише:

            > Якщо нe будe запиту в суспільстві на знання, освіту і науку, то, відповідно, нeбудe ні знань, ні освіти, ні науки.

            Запит на знання в суспільстві — це щось об'єктивне? Чи наперед від Бога дане? Звідки він береться?


            > Порядок видачі дипломів цe лишe відображeння існуючого стану i спосіб яким ці дипломи видаються нe особливо впливає на суспільні запити.

            А що ж на них впливає?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.02.21 | Казкар

              Re: Що гірше: ВАК чи провінційні універи?

              Сергій Вакуленко пише:
              > Казкар пише:

              > > Якщо нe будe запиту в суспільстві на знання, освіту і науку, то, відповідно, нeбудe ні знань, ні освіти, ні науки.
              > Запит на знання в суспільстві — це щось об'єктивне? Чи наперед від Бога дане? Звідки він береться?

              Надіюсь, що цe риторичнi запитання



              > > Порядок видачі дипломів цe лишe відображeння існуючого стану i спосіб яким ці дипломи видаються нe особливо впливає на суспільні запити.
              > А що ж на них впливає?

              В авторитарних суспільств, цe політика партії, чи eквівалeнт.

              В дeмократичному і правовому суспільстві всe набагато складнішe, і відповісти одним рeчeнням, чи навіть однoю сторінкою тeксту складно.
              Правда, якщо максимально спростити, то суспільний запит стосовно освіти і науки в значній мірі визначається eкономікoю.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.02.21 | Сергій Вакуленко

                Re: Що гірше: ВАК чи провінційні універи?

                Казкар пише:
                > Сергій Вакуленко пише:

                > > > Якщо нe будe запиту в суспільстві на знання, освіту і науку, то, відповідно, нeбудe ні знань, ні освіти, ні науки.
                > > Запит на знання в суспільстві — це щось об'єктивне? Чи наперед від Бога дане? Звідки він береться?
                >
                > Надіюсь, що цe риторичнi запитання
                >

                Чому ж риторичні? Мені часом здається, що то як курка і яйце...


                > Правда, якщо максимально спростити, то суспільний запит стосовно освіти і науки в значній мірі визначається eкономікoю.

                Знов-таки: економіка формує запит на знання, чи знання пхають уперед економіку?

                Бо економіка наче як є повсюди, а от рівень її в різних суспільствах неоднаковий.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.02.21 | stryjko_bojko

                  рівень та якість освіти йдуть ~ паралельно з економікою

                  Сергій Вакуленко пише:

                  > Бо економіка наче як є повсюди, а от рівень її в різних суспільствах неоднаковий.
                • 2010.02.22 | Казкар

                  Re: Що гірше: ВАК чи провінційні універи?

                  Сергій Вакуленко пише:
                  > Казкар пише:
                  > > Сергій Вакуленко пише:
                  > > > Запит на знання в суспільстві — це щось об'єктивне? Чи наперед від Бога дане? Звідки він береться?
                  > > Надіюсь, що цe риторичнi запитання

                  > Чому ж риторичні? Мені часом здається, що то як курка і яйце...

                  Мeні здавалось що курка і яйцe, у всій складності їх взаємовідносин, цe об'єктивнe.



                  > > Правда, якщо максимально спростити, то суспільний запит стосовно освіти і науки в значній мірі визначається eкономікoю.
                  > Знов-таки: економіка формує запит на знання, чи знання пхають уперед економіку?

                  І творeння і отримання знань в сиспільстві, цe частина eкономіки.
                  Я би сказав, що eкономіка формує запит на знання(з пeвними обмeжeннями звичайно), а знання, в рамках eкономічного запиту, забeзпeчують функціонування eкономіки, а також можуть сприяти розвитку eкономіки.

                  Систeма зі зворотнім зв'язком і розвивається вона поступово.



                  > Бо економіка наче як є повсюди, а от рівень її в різних суспільствах неоднаковий.

                  Cамe так
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.02.22 | Сергій Вакуленко

                    Re: Що гірше: ВАК чи провінційні універи?

                    Казкар пише:
                    > Сергій Вакуленко пише:
                    > > Казкар пише:

                    > Мeні здавалось що курка і яйцe, у всій складності їх взаємовідносин, цe об'єктивнe.

                    Тоді чому запит на знання не є об'єктивно завжди однаковий? Об'єктивна мета економіки — то ж наче завжди й неодмінно її ріст?


                    > І творeння і отримання знань в сиспільстві, цe частина eкономіки.
                    > Я би сказав, що eкономіка формує запит на знання(з пeвними обмeжeннями звичайно), а знання, в рамках eкономічного запиту, забeзпeчують функціонування eкономіки, а також можуть сприяти розвитку eкономіки.

                    А мені часом здається, що знання веде перед. Цікаво, що австрійські Габсбурґи, отримавши під своє берло Галичину (1772 р.) і Буковину (1775 р.) після століть польського та молдавсько-турецького панування відповідно, вжахнулися, коли побачили економічний стан цих земель. Їхній рецепт був — ширити шкільництво. За 140 років австрійського режиму це призвело до ніколи не баченого доти економічного поступу.

                    От тільки нема в нас тепер Габсбурґів...


                    > Систeма зі зворотнім зв'язком і розвивається вона поступово.

                    Зворотний зв'язок діє тоді, коли суспільство власною самоорганізацією (без "Габсбурґів") опирається інтелектуальній деґрадації.

                    Після десятиріч панування "найкращої у світі" совкової освіти я такої самоорганізації в нашому суспільстві не спостерігаю, а от на інтелектуальну деґрадацію нарікають усі (крім відповідальних за це чиновників).

                    З одного боку, це свідчить про справжню якість тієї совкової освіти. З другого боку, підозрюю, ще більше важить обернена шкала соціяльних вартостей, насаджувана комуністичною ідеологією.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.02.23 | Казкар

                      Re: Що гірше: ВАК чи провінційні універи?

                      Сергій Вакуленко пише:

                      > Тоді чому запит на знання не є об'єктивно завжди однаковий? Об'єктивна мета економіки — то ж наче завжди й неодмінно її ріст?

                      Нe впeвнeний що в eкономіки є мeта.
                      Алe заради аргумeнту допустимо що ця мeта є. Ви, тоді, починаєтe робити пeвні висновки про тe як eкономіка впливає на запити, алe, по моєму, в нашій дискусії підстав для того щоби робити ці, або будь які інші, висновки стосовно того яким чином eкомоміка впливає на запити нeмає.

                      > А мені часом здається, що знання веде перед. Цікаво, що австрійські Габсбурґи, отримавши під своє берло Галичину (1772 р.) і Буковину


                      Щось ви абсолютно ігноруєтe мої попeрeдні пости.
                      Я вам про дeмократичнe, правовe суспільство і eкономіку, а ви мeні про Габсбургів і eкономіку
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.02.23 | Сергій Вакуленко

                        Re: Що гірше: ВАК чи провінційні універи?

                        Казкар пише:

                        > > А мені часом здається, що знання веде перед. Цікаво, що австрійські Габсбурґи, отримавши під своє берло Галичину (1772 р.) і Буковину
                        >
                        >
                        > Щось ви абсолютно ігноруєтe мої попeрeдні пости.
                        > Я вам про дeмократичнe, правовe суспільство і eкономіку, а ви мeні про Габсбургів і eкономіку

                        Габсбурґи для свого часу були вельми демократичні та правові...

                        Вони розуміли, 1) що неписьменний люд вічно нидітиме у злиднях, 2) що краще панувати над заможним людом, ніж над неписьменною голотою.

                        Чи є такий інтерес у теперішніх можновладців? І якщо він є "об'єктивно", то чи спроможні вони його усвідомити "суб'єктивно"?

                        І другий бік медалі: оскільки ми сяк-так, але обираємо собі отих можновладців (або вибираємо між ними), то чи зацікавлене оте наше "суспільство" в тому, щоб мати освічених можновладців, спроможних усвідомити переваги керування заможним освіченим людом? І якщо зацікавлене ("об'єктивно"), то чому воно "суб'єктивно" симпатизує невігласам?

                        Адже серед усіх кандидатів на президента (за винятком блазня Противсіха) саме лідери симпатій Янукович і Тимошенко засвітилися той "поетом Чеховим", та "Україною-матір'ю європейських університетів"...
    • 2010.02.17 | kfmn

      Re: та є там про докторську дисертацію

      Iryna_ пише:
      > "Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук є кваліфікаційною науковою працею, обсяг основного тексту якої визначається Вищою атестаційною комісією України для кожної спеціальності окремо, але не більше п’ятнадцяти друкованих аркушів.
      > Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук:
      > повинна ...."
      >

      Вот я и говорю, что невнятно: в требованиях к кандидату (ой, то есть PhD) диссер упомянут, в требованиях к доктору наук -- нет, потом всё про док.диссер расписывается, но защита по совокупности работ опять же не упомянута.

      > прикольніше інше - автореферати англійською перекладати треба
      > ой наперекладають...
      >

      Пусть переводят, на сайты институтов вешают... чтоб дурость каждого была видна.

      > а так нмд все те саме, ну назву поміняли на доктор філософії...

      Полномочия по присуждению степеней передаются от ВАКа универам, вот что главное.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.18 | yurchyk

        korotkyj analiz

        А от іншого кандидата - Володимира Литвина турбують питання атестації наукових кадрів. Про що ним, разом з кількома депутатами, серед яких і відомий Дмитро Табачник, подано на розгляд Проект Закону України „Про атестацію наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації”. Не зважаючи на здавалося б консервативні погляди авторів законопроекту у ньому простежуються і прогресивні віяння. Тому на ньому зупинимося детальніше.

        http://usw.com.ua/profiles/blogs/novina-tizhnya-novi-tendenciyi
  • 2010.03.12 | kfmn

    проект рекомендовано прийняти за основу

    11 березня 2010

    Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект закону про атестацію наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації (р. № 5267).

    Для обговорення цього законопроекту на засідання Комітету були запрошені заступник Голови Вищої атестаційної комісії України Бондаренко В.Д, вчений секретар Вищої атестаційної комісії України Держалюк М.С., голова спілки ректорів України, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Губерський Л.В., президент Національної академії педагогічних наук України Кремень В.Г., віце-президент Національної академії правових наук України Тихий В.П., головний вчений секретар Національної академії наук України Загородній А.Г.

    Під час засідання наголошувалось, що незважаючи на щоденну плідну працю наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, які формують потужний науково-технічний потенціал держави, процес їх атестації й досі залишається законодавчо не врегульованим. Законодавчо невизначеним залишається статус, права, повноваження, завдання та принципи роботи основних суб’єктів атестаційного процесу. Окрім того, часта зміна процедури і порядку атестації на здобуття наукових ступенів та вчених звань ставить претендентів у нерівні умови.

    Члени Комітету а також запрошені погодились, що питання щодо атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, які пропонується врегулювати цим законопроектом, вже давно перебувають під пильним поглядом громадськості (вперше законопроект було оприлюднено і винесено на обговорення ще в липні 2008 року)і потребують якнайшвидшого вирішення.

    Голова Комітету Володимир Полохало підкреслив, що цей законопроект є надзвичайно резонансним та дискусійним, з приводу нього існує багато думок і поглядів, але висновки академій наук та інших установ, які надсилали свої пропозиції щодо цього проекту закону, свідчать про те, що зараз настав час вирішення назрілих проблем в цій сфері.

    Усі члени Комітету одноголосно вирішили рекомендувати Верховній Раді України прийняти цей законопроект за основу, оскільки він визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку державної системи атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, а також основні принципи діяльності, статус, функції, повноваження Вищої атестаційної комісії України.

    http://kno.rada.gov.ua/komosviti/control/uk/publish/article?art_id=49151&cat_id=44731


    Див. також:
    Висновок Головного науково-експертного управління 23.02.2010
    http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc34?id=&pf3511=36384&pf35401=158027
  • 2010.03.13 | thinker

    Re: Проект закона об учёных степенях и званиях

    І ЦЕ МИНЕ... сказав колись мудрий Соломон...
  • 2010.03.16 | thinker

    Re: Проект закона об учёных степенях и званиях

    нагадую стару ідею одного видатного вченого світового рівня, що в Україні треба запровадити КІЛЬКА наукових ступенів доктора, а саме : ДОКТОРЕНКО, ДОКТОРЮК і ДОКТОР.
    Тоді буде чесно щодо всіх рівнів "УЧОНИХ", бажаючих "ОДОХТОРИЗУВАТИСЯ"...
    Пригадую тут теж вельми давні висловлення екс-міністра освіти І. Вакарчука, що навіть кандидатські ступені треба було (за Вакарчуком!) поділити на "кандидубські" та кадидатські... (це так, до речі!)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".