МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Порівняння захисту дисертацій в Німеччині та Україні (л)

02/18/2010 | Skapirus
http://www.eu-edu.org/news/info/428

Цитата: "Якщо в Україні експерти Європейського освітнього порталу нарахували 74 формальних кроки, які треба здійснити для захисту дисертації (серед яких саме написання дисертації займає умовно 10 кроків), у Франції ця кількість зводиться лише до 28 кроків, то в Німеччині їх ще менше – близько 24-х (знову ж, написання дисертації в усіх країнах порівняння умовно рахуємо за 10 кроків)".

Відповіді

 • 2010.02.18 | kfmn

  Re: Порівняння захисту дисертацій в Німеччині та Україні (л)

  По приведённой Вами ссылке:

  "Пункт 11 свідчить про те, що дисертація не може бути захищеною, якщо дисертант не видав друком щонайменше 3 статті, пов’язаних із тематикою дисертації. Причому статті мають бути опублікованими лише в тих наукових журналах та часописах, які визнає ВАК України. При цьому залишається незрозумілим, чи можна визнавати відповідними до цих стандартів статті, що вони надруковані в провідних іноземних наукових виданнях."

  В другой подобной статье http://www.eu-edu.org/ua/news/info/397 на том же сайте читаем: "Чимало українських видань, завдяки яким досі робиться наука, не акредитовані ВАКом (?? -- kfmn). Годі казати, що публікації закордоном, навіть у провідних peer-review часописах, ВАК як правило не кваліфікує як «наукову публікацію», достойну фігурувати в списку публікацій дисертанта."

  А в действительности требования ВАКа такие:
  "Основні наукові результати дисертації повинні відображати
  особистий внесок здобувача в їх досягнення та обов’язково бути опубліковані ним у формі наукових монографій, посібників (для дисертацій з педагогічних наук) чи статей у наукових (зокрема електронних) фахових виданнях України або інших держав. Перелік наукових фахових видань України затверджує ВАК...
  Повноту викладу матеріалів дисертації в опублікованих працях здобувача визначає спеціалізована вчена рада."

  Т.е. иностранные журналы ВАКом никак не регламентируются, их качество определяется спецрадой. Не видел такого, чтобы публикация в нормальном журнале с импакт-фактором была не засчитана диссертанту. Люди иногда защищаются вообще без статей в журналах из списка ВАКа, только на закордонных публикациях.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.19 | Борець за якість

   Ай-я-яй! ВАК халтуру пропускає ? "Люди иногда защищаются

   вообще без статей в журналах из списка ВАКа, только на закордонных публикациях."
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.19 | kfmn

    Напротив, я бы назвал халтурой...

    ...диссертацию, результаты которой опубликованы _только_ в украинских журналах.
  • 2010.02.20 | Skapirus

   Re: Порівняння захисту дисертацій в Німеччині та Україні (л)

   kfmn пише:
   > Т.е. иностранные журналы ВАКом никак не регламентируются, их качество определяется спецрадой. Не видел такого, чтобы публикация в нормальном журнале с импакт-фактором была не засчитана диссертанту. Люди иногда защищаются вообще без статей в журналах из списка ВАКа, только на закордонных публикациях.
   Тут нема сенсу сперечатися, я теж не чув, що імпортна публікація в журналі з ненульовим ІФ не була зарахована. Особисто для мене цікавим було порівняння часових затрат на оформлення дисертацій в Німеччині і Україні. Як Ви могли побачити, в Україні вкрай багато формальної і нікому не потрібної роботи, чи планує хтось її скорочувати та підвищувати ефективність - питання відкрите.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.21 | kfmn

    Re: Порівняння захисту дисертацій в Німеччині та Україні (л)

    Skapirus пише:
    > Як Ви могли побачити, в Україні вкрай багато формальної і нікому не потрібної роботи, чи планує хтось її скорочувати та підвищувати ефективність - питання відкрите.

    К сожалению, я это бумаготворчество не со стороны вижу... Когда защищал диссер, я тоже считал количество бумажек, но сейчас уже не помню, сколько их понадобилось. Больше 50, но точное количество забыл.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.21 | Torr

     Skapirus

     kfmn пише:
     > Skapirus пише:
     > > Як Ви могли побачити, в Україні вкрай багато формальної і нікому не потрібної роботи, чи планує хтось її скорочувати та підвищувати ефективність - питання відкрите.
     >
     > К сожалению, я это бумаготворчество не со стороны вижу... Когда защищал диссер, я тоже считал количество бумажек, но сейчас уже не помню, сколько их понадобилось. Больше 50, но точное количество забыл.

     Ви кому автореферат відсилали - президенту, чи щє генсеку?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.02.21 | Читач

      Re: Skapirus

      А Ви не смійтеся. Автореферат відсилається до Секретаріту Презмдента. в Кабмін і так далі. Хтось пояснить - на якого пеніса він там потрібен?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.21 | Skapirus

       Re: Skapirus

       Читач пише:
       > А Ви не смійтеся. Автореферат відсилається до Секретаріту Презмдента. в Кабмін і так далі. Хтось пояснить - на якого пеніса він там потрібен?
       Як по мені, це демонстрація всім майбутнім кандидатам-докторам, що в Секретаріаті та Кабміні сидять супер-наукові зубри, до яким першим ще повзти і повзти. Ну і заодно продемонструвати, що наша доблесна влада знайомиться зі змістом авторефератів аби впровадити найцінніші досягнення в життя і не допустити в науку фуфло. Типу додатковий контроль над ВАК з наступною можливістю впровадження результатів. Хоча не сумніваюся, що насправді ті автореферати прибиральниці Кабміну та Секретаріату баби Маня та Валя відразу ж забирають на макулатуру.

       До речі, я думаю, Ваше питання було б чудовою темою для інформаційних запитів в Кабмін та Секретаріат, хай би продемонстрували свою дурь у всій красі.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.02.21 | Torr

        Re: Skapirus

        Skapirus пише:
        > Читач пише:
        > > А Ви не смійтеся. Автореферат відсилається до Секретаріту Презмдента. в Кабмін і так далі. Хтось пояснить - на якого пеніса він там потрібен?
        > Як по мені, це демонстрація всім майбутнім кандидатам-докторам, що в Секретаріаті та Кабміні сидять супер-наукові зубри, до яким першим ще повзти і повзти. Ну і заодно продемонструвати, що наша доблесна влада знайомиться зі змістом авторефератів аби впровадити найцінніші досягнення в життя і не допустити в науку фуфло. Типу додатковий контроль над ВАК з наступною можливістю впровадження результатів. Хоча не сумніваюся, що насправді ті автореферати прибиральниці Кабміну та Секретаріату баби Маня та Валя відразу ж забирають на макулатуру.

        принаймі Ющенко точно ніяких Авторефератів не читав - саме тому так погано закінчив. Але маю надію на його наступника - принаймі звання проФФесора його на це забов"язує.
       • 2010.02.22 | псевдоквази

        Re: Skapirus

        Skapirus пише:
        > Читач пише:
        > > А Ви не смійтеся. Автореферат відсилається до Секретаріту Презмдента. в Кабмін і так далі. Хтось пояснить - на якого пеніса він там потрібен?

        > До речі, я думаю, Ваше питання було б чудовою темою для інформаційних запитів в Кабмін та Секретаріат, хай би продемонстрували свою дурь у всій красі.

        А что, хорошая идея!

        А зачем Секретариат... есть такая версия: для психологического давления. Ну вот, к примеру, подойдет случайно Президент к куче конвертов с авторефератами, выхватит один, да давай читать. Если там халтура (а Президент всепроникающе мудр по определению для того, чтоб сие различить), так нахмурит бровь и даст вказивку прикрыть что надо и дать кому надо по шапке. А если, напротив, там нечто гениальное... так может возвысить юное дарование...
        Ну вот пипл, увидя в рассылке СП и Кабмин, усовестится и задрожит, как лист осиновый, пробъет его благоговение и чинопочитание и прочая совесть...
      • 2010.02.21 | Рюген

       В этом есть своя логика: (ВАК как ВТЭК)

       Защита диссертации в нормальном научном сообществе есть признание коллегами научного потенциала соискателя. Поэтому есть разница между званиями, полученными в разных заведениях: одно дело PhD из MIT и другое - из ун-та для цветных женщин-лесбиянок. В нашей же системе получение корочки - сродни получению инвалидности, т.е. обоснование претензии на социальные льготы. Поэтому и процедура похожа на получение инвалидности. С одним, правда, отличием: ВТЭК проводит экспертные комиссии для инвалидов раз в несколько лет, а утверждение научной степени ВАКом - разовая процедура. Очевидно, по той причине, что нога у инвалида еще может отрасти, а работоспособность (и, соответственно, конкурентоспособность) доктора утрачиается с защитой раз и навсегда.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.02.22 | псевдоквази

        хорошо сформулировано!

     • 2010.02.21 | kfmn

      Re: Skapirus

      Torr пише:

      > Ви кому автореферат відсилали - президенту, чи щє генсеку?

      Президенту Кучме; но ответа из Секретариата не дождался :).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua