МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Знову ставлю поруч дві новини з цього тижня

02/25/2010 | Уляна
Перша новина: http://www.nauka.in.ua/news/short/article_detail/5032
Має промовисту назву "Американські вчені попереджають про шахрайство з "банками" стовбурових клітин."
На конгресі в Сан Дієго директор Інституту біології стовбурових клітин і регенеративної медицини при Стенфордському університеті в Каліфорнії виступив з заявою щодо терапії стовбуровими клітинами і сказав, що така терапія не дає жодних шансів. Закінчується новина фразою "Міжнародне Товариство Стовбурових Клітин підготує і надасть в квітні звіт про недоказовість терапії стовбуровими клітинами, такої, як створення банку пуповинної крові дитини для подальшого використання."

За два дні ця фраза плавно сполучається з сьогоднішньою новиною з України: http://www.osvita.org.ua/news/49830.html, теж з промовистою назвою "В Україні проводять експерименти з лікуванням стовбурними клітинами", і таке поєднання викликає у мене певне логічне запитання:
Хто у нас альтернативно обдарований?
-медики і вчені
-тіла українців
-пуповини
???

Відповіді

 • 2010.02.25 | To Уляна

  Благаю, завантажте цю сторінку, якщо у Вас є копія.

  Благаю, завантажте цю сторінку, якщо у Вас є копія.
  Моя родичка, яка страждає на РС біля 15 років, вже готова віддати тубільним шахраям з академічними титулами 100 000 гривень. До ніяких аргументів не прислухається.


  404
  Запитувану сторiнку не знайдено
  (http://www.osvita.org.ua/news/49830.html

  Уляна
  >
  > За два дні ця фраза плавно сполучається з сьогоднішньою новиною з України: http://www.osvita.org.ua/news/49830.html, теж з промовистою назвою "В Україні проводять експерименти з лікуванням стовбурними клітинами", і таке поєднання викликає у мене певне логічне запитання:
  > Хто у нас альтернативно обдарований?
  > -медики і вчені
  > -тіла українців
  > -пуповини
  > ???
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.25 | Уляна

   Re: Благаю, завантажте цю сторінку, якщо у Вас є копія.

   ось що на сторінці http://www.osvita.org.ua/news/49830.html:

   В Україні проводять експерименти з лікуванням стовбурними клітинами

   Вчені України сподіваються вилікувати цукровий діабет, цироз печінки, імпотенцію та безпліддя стовбурними клітинами. В Україні розпочато процес легалізації лікування ними.

   Ряд наукових медичних інститутів за підтримки Міністерства охорони здоров'я та Академії медичних наук завершили першу фазу випробувань, які загалом триватимуть 5 років і у результаті, як стверджують прибічники нової технології, зможуть подолати 70 важких захворювань, серед яких цукровий діабет, цироз печінки, імпотенція та безпліддя (онкозахворювання не лікуються).

   "Використовуються стовбурні клітини з пуповинної крові. Їх вводять хворому за допомогою ін'єкцій", - говорить Руслан Салютін, директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин Міністерства охорони здоров'я. У випробуваннях взяли участь близько 300 осіб - з цукровим діабетом, цирозом печінки. "Через 3-6 місяців досліджень загальний стан здоров'я пацієнтів став набагато краще, ніж до лікування", - стверджує головлікар Інституту клітинної терапії Юрій Гладких.

   Серед медиків є багато противників лікування стовбурними клітинами. "Використання стовбурних клітин може призвести навіть до утворення злоякісних пухлин", - вважає головний онколог Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ Валерій Чиссов. Але українські учасники запевняють: ті клітини, які вони застосовують, рак не викликають.

   "Так, є дуже небезпечні в плані онкології клітини - це ранні ембріональні стовбурні клітини, але в Україні з ними не працює ніхто", - говорить заступник директора з наукової роботи Інституту клітинної терапії Олександр Кухарчук. Моральну сторону використання стовбурних клітин піднімає церква. Нині закони дозволяють використовувати клітини лише декільком установам.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.25 | To Уляна

    Дякую!

 • 2010.03.03 | thinker

  Re: Знову ставлю поруч дві новини з цього тижня

  маєте рацію - на сьогоднішній день повної впевненості в ефективності лікування стовбурними клітинами немає, - є тільки розрізнені і досить випадкові, тобто несистематичні, дані, але без критичного аналізу успішності чи неуспішності цієї ідеї...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.03.03 | Уляна

   Re: Знову ставлю поруч дві новини з цього тижня

   Повної впевненості, чи хоч якоїсь?

   thinker пише:
   > маєте рацію - на сьогоднішній день повної впевненості в ефективності лікування стовбурними клітинами немає,
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.03.05 | thinker

    Re: Знову ставлю поруч дві новини з цього тижня

    саме так,- немає певності, що ТІ ВИПАДКИ, КОЛИ БУЛА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ В ЛІКУВАННІ СТОВБУРНИМИ КЛІТИНАМИ, БУЛИ ВИКЛИКАНІ САМЕ НИМИ, А НЕ ІНШИМИ БІОЛОГІЧНИМИ ЧИННИКАМИ- І цих "ІНШИХ" чинників медики нараховують біля 20... Ось тут і є проблема!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua