МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А "Васька" слухає та їсть

02/25/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Представники Церков та Міносвіти в порушення статті 35 Конституції України підтримали впровадження програм духовно-морального виховання у школах та дошкільних закладах.

Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями схвалила програму духовно-морального виховання дітей дошкільного віку, яка буде викладатися за згодою батьків. У ході засідання, яке відбулось 23 лютого у приміщенні Міносвіти під головуванням народного депутата Володимира Марущенка, Громадська рада також затвердила план своєї роботи на 2010 рік, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У цьому році Громадська рада планує провести ще три чергових засідання, для кожного з яких затвердила орієнтовний порядок денний.

У ході нинішнього засідання члени Громадської ради ознайомились з програмою духовно-морального виховання дітей дошкільного віку, успішно апробовану протягом останніх десяти років у дошкільному навчальному закладу №4 м.Южне Одеської області. Презентований досвід виховання у дітей високих моральних якостей вже використовується за згодою батьків і в інших дошкільних закладах та знаходить підтримку також серед вихователів та педагогів.

Громадська рада при Міносвіти ухвалила рішення про підтримку представленої програми духовно-морального виховання у дошкільних навчальних закладах, розробленої при підтримці Національного університету «Острозька академія». Учасники засідання також звернулись до Міністерства з проханням присвоїти цій програмі належний гриф та надати сприяння у використанні подібних програм на всеукраїнському рівні.

“Добре, що діти з раннього віку вчаться розрізняти добре і погане”, – заявив під час обговорення єпископ Євстратій (Зоря), представник Української Православної Церкви Київського Патріархату.

На його думку, діти в Україні повинні мати змогу долучатися до “традиційних духовних цінностей, притаманних українському народові”, на відміну від інколи вкрай розпусних поглядів, зокрема пов’язаних із беззаперечним схваленням одностатевих відносин, які вже сьогодні нав’язуються учням у деяких країнах Європи.

У продовження цієї тематики Громадська рада розглянула питання про шляхи більш ширшого запровадження предметів духовно-морального спрямування, а саме «Основ християнської етики», за участі обласних та міських управлінь освіти. На засіданні було зазначено, що на сьогодні викладання цього предмету здійснюється лише у 30% шкіл України, найменше – у Луганській, Харківській, Полтавській, Сумській та кількох інших областях.

Представник Об’єднання іудейський релігійних організацій України Геннадій Білорицький зауважив, що процес викладання таких предметів не повинен супроводжуватись релігійною практикою. Він підкреслив, що слід враховувати те, що у шкільних класах часто вчаться діти з різними релігійними поглядами, тому у навчальних закладах не має бути жодних проявів катехизації.

Присутні представники конфесій наголосили, що у цьому процесі йде мова саме про факультативне викладання цього предмету та попередню згоду батьків, що дозволяє не допустити нав’язування християнських цінностей представникам інших релігій.

Говорячи про предмет «Основи християнської етики» та інші подібні, присутні представники Церков зазначили, що мова йде саме про факультативне викладання за попередньою згодою батьків. Такий підхід дозволяє не допустити нав'язування християнських цінностей дітям з сімей, в яких сповідується інша релігія. У зв'язку з цим Громадська рада вирішила довести до відома віруючих батьків відповідне роз’яснення Міносвіти про те, яким чином вони можуть реалізувати своє право на те, щоб у класах, де навчаються їх діти, могли викладатись предмети духовно-морального спрямування.

У ході засідання також було порушено питання про зміст та методику викладання програм зі статевого виховання у школах України. Представники Церков висловили занепокоєння тим, що під час таких уроків найчастіше учнів лише закликають користуватись презервативами, проте в основу шкільного виховання не ставляться питання відповідальної поведінки та дошлюбної стриманості. Також була представлена інформація про реакцію подібної Громадської ради при МОЗ України на масову безкоштовну роздачу презервативів студентам столичних вищих навчальних закладів у рамках акції «Життя заради життя».

На думку представника союзу Церков п’ятидесятників (ЦХВЄУ) Лариси Оніщук, така нова інформація для дітей підліткового віку лише стимулює їх до розпусти, адже вчителя занурюють їх у сферу, з якою вони ще не обізнані. Концентрація уваги учнів на презервативах має негативний вплив на них та найчастіше надає стимул до практичних дій, провокуючи ранній початок статевого життя.

Єпископ Євстратій (Зоря) у свою чергу відзначив, що пропаганда презервативів у школах та вищих навчальних закладах у найменшій мірі є засобом профілактики ВІЛ/СНІД, проте насамперед є цинічним комерційним ходом, який має на меті отримання прибутків від продажу цих засобів контрацепції. За його словами, так звані “просвітницькі акції” та пропаганда “безпечного сексу” зухвало руйнують у молоді будь-які моральні перестороги, оскільки їм нав’язується думка про те, що вони нібито повністю захищені від ВІЛ/СНІД та можуть робити будь-що, маючи лишень презерватив.

За результатами обміну думками було вирішено предметно розглянути ці проблемні питання на наступному засіданні Громадської ради при Міносвіти з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями.

Останнім питанням порядку денного члени Громадської ради проаналізували стан виконання своїх рішень, ухвалених у минулому році.

На завершення засідання голова Держкомнацрелігій Юрій Решетніков за дорученням Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко вручив голові Громадської ради, народному депутату Володимиру Марущенку грамоту з подякою від імені Кабінету Міністрів України “за особистий внесок у розвиток державно-церковних відносин на партнерських засадах”.

Джерело: Інститут релігійної свободи
Нагадаємо, що нещодавно великою групою громадян України (більшість - науковці) у відповідь на подібну діяльність Міністерства освіти і науки (?) оприлюднено відкритий лист Міністру Івану Вакарчуку стосовно неприпустимості клерикалізації шкільної освіти, що відбувається з грубим порушенням ст. 35 Конституції України. Ознайомитися та приєднатися до звернення Ви можете на наступному посиланні: http://maidan.org.ua/static/mai/1262212206.html

Вячеслав Хаврусь

Відповіді

 • 2010.02.25 | псевдоквази

  Спостерігається еволющія: МОН-МОР-МРО -

  Міністерство освіти і науки - Міністерство освіти і релігії - Міністерство релігійної освіти...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.25 | Вячеслав Хаврусь

   Слушно

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.26 | Hadjibei

    А що тут поганого?

    ЧИ комуністам-атеїстам все ще не йметься?
    Хочеться усіх зробити збоченцями?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.26 | Анатоль

     Re: А що тут поганого?

     >Хочеться усіх зробити збоченцями?

     Збоченцями хай попи в церкві добровольців роблять.
     Але навіщо робити збоченцями маленьких дітей?
    • 2010.02.26 | Атеїст

     Re: А що тут поганого?

     Поганим є те, що порушується Конституція України. А ще гіршим є те, що деякі не бачуть у цьому нічого поганого, виходячи з принципу доцільності та власних уподобань. Ще раз, Кирил вас вітає!
 • 2010.02.26 | Подяка від МП та Кирила

  Re: А "Васька" слухає та їсть

  Спасибо от второго Рима за проделанную работу по подготовке внедрения нашей версии христианской этики и не только.
  Аминь
 • 2010.02.26 | igorg

  У Дніпропетровську у ДНУ ім.Гончара

  по місцевому ТБ показували як відбувається єднання церкви й науки (саме так це було презентовано). Як і прогнозувалося зустріч відбувалася виключно з одним із верховних московського патріархату. З того що показали було зрозуміло що ніякої дискусії чи діалогу не відбувалося. Дійство швидше нагадувало політінформацію чи відкриті партійні збори з адміністрацією й попом у президії. Тофарісч у рясі пояснив що технічний прогрес веде до задоволення бажань і в результаті до суспільної деградації. Що говорили у відповідь й чи говорили взагалі не показали.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.26 | Трясця

   Ще не всім ясно?

   Церковники в Україні (не будемо про інші країни, ми не там живемо) стурбовані лише зниженням освітнього рівня українців та власним збагаченням. Замість заявленої та розрекламованої добровільної євангелізації триває примусова дебілізація та конфіскація коштів шляхом примусового підпорядкування дітей тим церковним осередкам, які за допомогою такої ж корумпованої влади панують в даному регіоні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua