МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до освітянської громадськості

03/16/2010 | Сергій Квіт
Шановні колеги!

Призначення Дмитра Табачника міністром освіти і науки України стало відвертою несподіванкою — політика, який ставить під сумнів українську ідентичність, пропонуючи натомість концепцію невідомої «украинско-русской культуры» (мова оригіналу). На думку Дмитра Табачника, Закон України «Про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні» ставить нашу державу «в один ряд с наиболее отвратительными тоталитарными диктатурами». Міністр освіти і науки вважає, що «желание мелко подгадить соседу, предать, выгадать что-то, обманув ближнего, согласие потерять глаз, чтобы сосед вовсе ослеп, — характерная особенность формирующейся украинской нации».

Його висловлювання на кшталт «галичане – это лакеи, едва научившиеся мыть руки», які «практически не имеют ничего общего с народом Великой Украины ни в ментальном, ни в конфессиональном, ни в лингвистическом, ни в политическом плане», як і про «боротьбу між римсько-православно-галицьким і російсько-православним етносами», що нібито розгорнулася на території України, викликають подив, оскільки вони належать докторові історичних наук.

Така позиція нетерпимості до будь-якої нації чи національної культури характеризується як ксенофобія. У цьому ж випадку мова йде про ненависть до українців та української культури з боку міністра, який відповідає за державну політику в освітній галузі. Чутливість до браку толерантності відрізняє весь повоєнний світ, особливо Європу. Тому такий міністр не може сідати за стіл переговорів з міністрами цивілізованих держав, не може відповідати за науку і освіту нашої країни.

Україна потребує єдності і культури, наша освіта і наука — якісного зростання, конкурентоздатності на глобальній арені, а університети — автономії. До цих завдань не може братися Дмитро Табачник, бо гуманітарна галузь не будується на ненависті і неправді. Не будьмо байдужими сьогодні, бо наші учні і студенти не вибачать нам цього завтра! Справжня педагогіка починається з власного прикладу, з відстоювання власної гідності. Закликаємо Вас висловитися публічно проти Дмитра Табачника — особи, неприйнятної на такій важливій та відповідальній посаді, як міністр освіти і науки України.

Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт

Відповіді

  • 2010.03.16 | Torr

    а де лінк на першоджерело?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.16 | thinker

      Re: а де лінк на першоджерело?

      я думаю, тут все ясно! Треба йти ДО СТУДЕНТІВ!!!
  • 2010.03.17 | Заступник голови АП

    Я за добровільну відставку Табачника

    17 березеня 2010

    Заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман виступає за добровільну відставку Дмитра Табачника з посади міністра освіти й науки.

    Про це вона сказала в інтерв'ю інтернет-виданню "Острів".

    "Я вважаю, що, незважаючи на те, що Дмитро є фахівцем, що він інтелектуал, його антиукраїнські висловлення викликають роздратування в значній частині суспільства. Він міг би сказати: "Оскільки я став яблуком розбрату, я повинен піти". І це було б чесно, і пішло б на користь нашій команді, і він би виріс в очах суспільства завдяки такому кроку", - вважає заступник глави Адміністрації.

    Водночас Герман сумнівається, що Табачник піде на такий крок.

    Вона переконана, що він повинен на ділі довести, що його кроки будуть відповідати українським національним інтересам, і якщо це виявиться не так - тоді має бути кардинальне рішення.

    З її слів, днями Президент Віктор Янукович провів зустріч із Табачником, на якій міністр пообіцяв, що його особисті погляди ніяк не вплинуть на реалізацію ним тієї концепції гуманітарної політики в цілому й освіти зокрема, яку визначають Президент, парламент й уряд.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.17 | псевдоквази

      А скажіть: ніхто не чув, щоб ...

      який ректор подав у відставку на знак протесту проти призначення Т. міністром? А то багато хто раніше клявся у вірності ідеям та особистостям зовсім іншої команди...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.17 | Ректор

        На навіщо ректорами обмежуватись ?

        От, Ви, наприклад, звідки вже на знак протесту звільнились ?

        псевдоквази пише:
        > який ректор подав у відставку на знак протесту проти призначення Т. міністром? А то багато хто раніше клявся у вірності ідеям та особистостям зовсім іншої команди...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.03.17 | псевдоквази

          Дійсно: а хоч би хто дрібніший

          Ректор пише:
          > От, Ви, наприклад, звідки вже на знак протесту звільнились ?
          >
          > псевдоквази пише:
          > > який ректор подав у відставку на знак протесту проти призначення Т. міністром? А то багато хто раніше клявся у вірності ідеям та особистостям зовсім іншої команди...

          А що стосується мене, то я ні цій, ні тій команді в вірності не клявся.

          До того ж і протестувати мені нема проти чого: цей міністр і ця освіта знаходяться, НМД, у гармонічній єдності. Таке призначення слід тільки вітати!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.03.18 | Ректор

            Re: Дійсно: а хоч би хто дрібніший

            псевдоквази пише:
            > Ректор пише:
            > > От, Ви, наприклад, звідки вже на знак протесту звільнились ?
            > >
            > > псевдоквази пише:
            > > > який ректор подав у відставку на знак протесту проти призначення Т. міністром? А то багато хто раніше клявся у вірності ідеям та особистостям зовсім іншої команди...
            >
            > А що стосується мене, то я ні цій, ні тій команді в вірності не клявся.
            Тим більше, маєте негайно звільнитись !!! :-)

            > До того ж і протестувати мені нема проти чого: цей міністр і ця освіта знаходяться, НМД, у гармонічній єдності. Таке призначення слід тільки вітати!
            Ну то вітайте !
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.03.18 | псевдоквази

              Re: Дійсно: а хоч би хто дрібніший

              Ректор пише:
              > псевдоквази пише:
              > > Ректор пише:
              > > > От, Ви, наприклад, звідки вже на знак протесту звільнились ?
              > > >
              > > > псевдоквази пише:
              >
              > > А що стосується мене, то я ні цій, ні тій команді в вірності не клявся.
              > Тим більше, маєте негайно звільнитись !!! :-)
              >
              З чого б це? Де ж логіка? Чи це ректорська логіка?

              > > До того ж і протестувати мені нема проти чого: цей міністр і ця освіта знаходяться, НМД, у гармонічній єдності. Таке призначення слід тільки вітати!
              > Ну то вітайте !
              Вітаю цю освіту з призначенням такого міністра! Вітаю міністра з призначенням міністром цієї освіти!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.03.18 | Ректор

                Re: Дійсно: а хоч би хто дрібніший

                псевдоквази пише:
                > Ректор пише:
                > > псевдоквази пише:
                > > > Ректор пише:
                > > > > От, Ви, наприклад, звідки вже на знак протесту звільнились ?
                > > > > псевдоквази пише:
                > > > А що стосується мене, то я ні цій, ні тій команді в вірності не клявся.
                > > Тим більше, маєте негайно звільнитись !!! :-)
                > З чого б це? Де ж логіка? Чи це ректорська логіка?
                Взагалі то Ваша
                > > > До того ж і протестувати мені нема проти чого: цей міністр і ця освіта знаходяться, НМД, у гармонічній єдності. Таке призначення слід тільки вітати!
                > > Ну то вітайте !
                > Вітаю цю освіту з призначенням такого міністра! Вітаю міністра з призначенням міністром цієї освіти!
                Я Вас також вітаю
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.03.18 | псевдоквази

                  А он і ректори вітають

                  і клянуться у вірності - див. посилання нижче.
        • 2010.03.18 | sama

          Ректори лягли і просють (л)

          http://korrespondent.net/ukraine/politics/1058075

          Они заверили, что сделают все возможное, чтобы "курс реформ Табачника был как можно скорее реализован, что должно вывести образование и науку Украины на качественно новую степень развития".

          Обращение подписали ректоры Киевского национального университета им. Шевченко Леонид Губерский, Национального технического университета Украины Киевский политехнический институт Михаил Згуровский, Национального авиационного университета Михаил Кулик, Национального медицинского университета им. Богомольца Анатолий Москаленко, Киевского национального торгово-экономического университета Анатолий Мазараки, Киевского национального университета строительства и архитектуры, председатель Совета ректоров Киевского региона Анатолий Тугай, Национального университета пищевых технологий Анатолий Украинец, Украинского государственного университета финансов и международной торговли Александр Покращук, Академии муниципального управления Владимир Присяжнюк, Киевского национального университета технологий и дизайна Олег Волков, Национального университета физического воспитания и спорта Владимир Платонов, Херсонского государственного морского института Владимир Ходаковский, и.о. ректора Киевского национального лингвистического университета Мирослав Соловей.

          Кроме того, обращение подписали ректоры Киевского национального университета театра, кино и телевидения Алексей Безгин, Национальной академии руководящих кадров культуры и искусств Василий Чернец, Киевского института музыки им. Глиера Александр Злотник, Киевской муниципальной академии эстрадного и циркового искусств Александр Чумихин, директор училища хореографического искусства Андрей Лягущенко, генеральный директор, художественный руководитель Театра русской драмы им. Леси Украинки Михаил Резникович.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.03.18 | Безробітний

    Пане Квіт, а який у Вас індекс Ґірша? Га?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.18 | ISI

      "Ґірш" кажете? А хто це такий?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.18 | Безробітний

        Хто, хто...Конь в пальте!

        Що незрозуміло???

        Мене цікавить індекс цитування, індекс Гірша та кількість опублікованих паном Квітом статей в журналах с "високим імпакт-фактором".

        Мені не байдуже, хто очолює колиску українського духу!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.03.18 | ISI

          Так усе-таки Гірш? Добре, тоді який цей фактор у Табачника? Він

          же ж начальник над тисячою ректорів, тож має бути рівня Ейнштейна, ні?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.03.19 | Безробітний

            Нєа...Міністр освіти - чиновник. Вагітна жінка в Іспанії...

            виконувала функції міністра оборони саме як чиновник.
            А тепер уявіть собі вагітну жінку - командира взводу спецназу..

            Ректор- це лідер академічного колективу, а не чиновник.

            І якщо в цього ректора нуль публікацій в міжнародних журналах, то з академічної точки зору він нуль і звати його ніяк...

            Отож нехай пан Квіт стулить пельку допоки відповідна комісія не перевірила його академічний рівень і не випхала нафіг.

            Могилянська академія - афігеть який ВИШ. В перші дві тисячі в світі ота гартівня величі нацдуху хоч входить?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.03.19 | ISI

              Посоромились би того покидька у чині полковника (купленому)

              вагітною жінкою прикривати.

              А президент університету - це символічна посада яку має обіймати просто порядня людина (і так воно і є у Могилянці). Квіт - "український літературознавець, журналіст, педагог і громадський діяч" (Вікіпедія) тож було б дивно, якби його публікації зацікавили ISI.

              А от Табачник - _АКАДЕМІК_ (тeж Вікіпедія) - тож який у нього Гірш, га?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.03.19 | Безробітний

                Добре, погоджуюсь: Квіт- символічний ректор символічного ВИШу...

                Отож нехай стулить пельку отой...українознавець, чиє українознавство нікому в світі не цікаво.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.03.31 | thinker

                  Re: Добре, погоджуюсь: Квіт- символічний ректор символічного ВИШу...

                  Здається вся тема ця стала оф-топіком через елементарну необізнаність - ВІЗЬМІТЬ, наприклад, найбільш престижні вузи в Франції, чи в США - там ректори - це ПРОФЕСІЙНІ наукові МЕНЕДЖЕРИ, про чий Гірш-фактор НАВІТЬ ніхто НЕ ПИТАЄ, бо їх завдання - ЦЕ СТВОРИТИ ТАКІ УМОВИ НАВЧАННЯ ТА НАУКИ В УНІВЕРСИТЕТІ, щоб Гірш-фактор ПРОВІДНИХ ФАХІВЦІВ ЦИХ ВУЗІВ БУВ НАЙБІЛЬШИЙ! І все, НЕ БІЛЬШЕ! Повірте- сам пропрацював в США та в Зах. Європі понад 15 років... Факт!
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.03.31 | Георгій

                    Згодeн 100%

                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.03.31 | Torr

                      З чим? тут і там різне розуміння слова МЕНЕДЖЕР

                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.03.31 | Георгій

                        З тим, що у США головний кeрівник вишу як правило...

                        ... нe є видатним учeним.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2010.03.31 | Torr

                          Георгій, то поясніть хто вони є і взагалі

                          Георгій пише:
                          > ... нe є видатним учeним.

                          звідки беруться. Бо люди можуть подумати що їх госдеп штампує.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2010.03.31 | Георгій

                            Звичайні люди, обираються, працюють 3-5 років...

                            ... потім замінюються на інших, тих, кого унівeрситeтські викладачі обрали на наступний строк. Ви ж знаєтe. Алe коли я заговорюю про автономію унівeрситeтів, виборність рeкторів, їх нeзалeжність від дeржави і т.д., мeні починають говорити, "та тоді всe будe суцільний МАУП." :(
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2010.03.31 | texas aggie

                              Re: Звичайні люди, обираються, працюють 3-5 років...

                              Для прикладу: передостанній президент мого університету був Robert Gates. Його потім Буш покликав бути міністром оборони. Професура ним була дуже задоволена, і більшість шкодували, що він від нас іде.

                              До того як стати президентом університету він був директором ЦРУ.

                              Але у нас президента вибирають не викладачі, а назначає наглядова рада.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2010.03.31 | Георгій

                                Re: Звичайні люди, обираються, працюють 3-5 років...

                                texas aggie пише:
                                > Але у нас президента вибирають не викладачі, а назначає наглядова рада.
                                (ГП) У нас тeж остаточнe рішeння робить наглядова рада (Board of Trusties), і "супeрінтeндант" - прeдставник губeрнатора штату з питань вищої освіти (IHL). Алe їх рішeння базується на проханні викладачів призначити того чи іншого, а самe тe прохання посилається після того, як унівeрситeт провів пошук потрібного кандидата і вибрав когось. (В усякому разі рeкторів так призначають - от щодо прeзидeнта я нe впeнeний, запитаю. Алe прeзидeнт взагалі фігура досить цeрeмоніальна.)
                  • 2010.04.01 | kfmn

                    хирш Могилянки

                    thinker пише:
                    > Здається вся тема ця стала оф-топіком через елементарну необізнаність - ВІЗЬМІТЬ, наприклад, найбільш престижні вузи в Франції, чи в США - там ректори - це ПРОФЕСІЙНІ наукові МЕНЕДЖЕРИ, про чий Гірш-фактор НАВІТЬ ніхто НЕ ПИТАЄ, бо їх завдання - ЦЕ СТВОРИТИ ТАКІ УМОВИ НАВЧАННЯ ТА НАУКИ В УНІВЕРСИТЕТІ, щоб Гірш-фактор ПРОВІДНИХ ФАХІВЦІВ ЦИХ ВУЗІВ БУВ НАЙБІЛЬШИЙ! І все, НЕ БІЛЬШЕ! Повірте- сам пропрацював в США та в Зах. Європі понад 15 років... Факт!

                    О чем тут говорить, если хирш у Могилянки в целом равен 11 (http://www.nbuv.gov.ua/portal/rating_uni.html ). Не сочтите за похвальбу, но я сам могу посоревноваться со всем этим "университетом" :)
  • 2010.03.31 | Сергей

    Re: Звернення до освітянської громадськості

    Что можно было ожидать от ректора Kyiv-Mohyla Academy, в которой даже профессора МГУ заставили читать лекцию на английском языке, так как на русском нельзя :crazy:

    Я разговаривал с зав кафедрой этого "университета" в его кабинете на русском языке, но когда вышли в коридор, он перешел на украинский, так как все сотрудники при поступлении на работу подписывали бумагу, что не будут использовать русский язык в стенах "университета" Хотя многие студенты в коридоре говорили на русском языке.

    А сколько сейчас докторов украинских физико-математических наук, которые публикуются практически только на украинском языке в изданиях типа Вісника Київського Університету? Зачем нужны такие публикации кроме "чтобы диссертацию защитить" :what:
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.31 | Простий науковець

      "Зачем нужны такие публикации кроме "чтобы диссертацию защитить"

      Це пересмикування. Точно таке ж запитання можна поставити до тих, хто намагається робити науку російською мовою. Ані українська, ані російська не є мовами науки - виключно англійська, що й віддзеркалює політика Могилянки.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".