МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Фінансування науки: на конкурсній чи блоковій основі?

03/17/2010 | Уляна
Тут запис телепередачі про реформу РАН. http://kritmassa.livejournal.com/283607.html Учасниками були Франк-Каменецкій, Северінов, сварливі академіки та ін..

Дуже цікаво послухати. Академіки висловлюються тільки за фінансування "по смете" і страшно при цьому обзиваються. Вчені нової хвилі не обзиваються і виступають за фінансування на конкурсній основі. Правда, останні погано тримають удар: не встигають донести свою думку, дають себе перебивати. Передачу веде Ксенія Собчак. Цікаво, що ця передача взагалі знайшла місце на російському телебаченні. Там, крім фінансування, піднімаються загальніші питання існування науки.

Точно знаю про РФФИ в Росії. А в Україні є якийсь фонд, кошти якого розподіляються на науку на реально конкурсній основі? Підкажіть, хто знає. Може, хтось отримував?

Відповіді

 • 2010.03.17 | Shooter

  Взагалі-то - і, і

  "Інституціональне" фінансування також потрібне - але лише для "базових" видатків - будова, до певної міри обладнання.

  Щодо проектів же ж - то без сумніву вони мають бути на конкурсній основі (знову ж таки, є whole variety підходів до цього питання).

  P.S. Уляна, не відповіш на е-майл? :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.03.17 | Уляна

   Re: Взагалі-то - і, і

   Росія може заявити, що -і-і: 6-7% всього фінансування, що йде на науку в Росії йде через конкурсні гранти, все інше - "по смете".

   В Данії ситуація така: зараз 61% фінансування має іти через конкурсні гранти, тоді як у 2005 році ця цифра складала лише 35%. Тобто, йде рух у напрямку збільшення. Це обговорюється в цій статті: http://www.nauka.in.ua/news/articles/article_detail/5080

   В Україні хоча б започаткували конкурсне фінансування з державного бюджету? Скажімо, на рівні Росії, або там 5%?

   Парадоксально, але сьогодні я також читала американську статтю, де вони пропонують переходити до того, від чого Данія відходить. Чому така пропозиція? По забагато розплодилось піейчді і замало для них постійних ставок в Америці, мучаться постдоками. Дуже довга стаття: http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=does-the-us-produce-too-m


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua