МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українські університети на задвірках рейтингів світових ВНЗ

04/03/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Жоден з українських університетів не потрапив до списку тисячі найкращих світових ВНЗ, що свідчить про відповідний рівень навчальних закладів на Україні. Про це під час дебатів в Києві заявила Френсіз Кернкросс, ректор коледжу Екзетер Оксфордського університету.

Вона повідомила, що вивчила три авторитетні рейтинги світових ВНЗ, і лише в одному з них, який включає 8 тисяч навчальних установ, згадуються українські університети. На 1346 місці там опинився Київський національний університет імені Шевченка (КНУ), а на 2055 - Києво-Могилянська академія (НаУКМА).

При цьому, відзначила Кренкросс, у рейтингу серед 1000 найкращих ВНЗ присутні по одному університету Естонії та Сербії, а Перу представлене відразу двома ВНЗ.

Кренкросс вважає, що українські викладачі навчають студентів в основному теорії і мало приділяють уваги практиці. Крім того, за її словами, українські професори не стежать за світовими новинами науки і останніми досягненнями.

"У США і Великій Британії вас би викинули з університету за плагіат, а тут це можливо", - констатувала ректор з Оксфорда.

Крім того, вона відзначила погане знання англійської мови як викладачами, так і студентами. "Якщо ви не знаєте англійської - ви відрізані від всього світу", - підкреслила Кренкросс.

Вона констатувала високий рівень корупції в українських ВНЗ, а також корумпованість викладачів. Вихід з ситуації Кренкросс бачить у переході до платного навчання - "держава повинна підтримувати лише найбідніших студентів".

"Потрібно звикати, що хороша освіта коштує дорого. На Заході, здобувши вищу освіту, ви відразу заробляєте в 5-10 разів більше", - відзначила вона.

Джерело: Освітній портал

Відповіді

  • 2010.04.03 | ziggy_freud

    бідні - бо дурні, а дурні - бо бідні?

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Вона повідомила, що вивчила три авторитетні рейтинги світових ВНЗ, і лише в одному з них, який включає 8 тисяч навчальних установ, згадуються українські університети. На 1346 місці там опинився Київський національний університет імені Шевченка (КНУ), а на 2055 - Києво-Могилянська академія (НаУКМА).

    це теж досягнення ;-\

    > Кренкросс вважає, що українські викладачі навчають студентів в основному теорії і мало приділяють уваги практиці. Крім того, за її словами, українські професори не стежать за світовими новинами науки і останніми досягненнями.

    дивлячись де. Наприклад, на дводенному тренінгу з впарювання дерева йохімбе вчать тільки впарювати випадковим людям дерево йохімбе. Щодо останніх досягнень, тут "брітанскіє уч'ониє установілі" загалом правильно. Але мені доводилось зустрічати британських майже колег, що займались просто казково маразматичними дослідами. Середній рівень психологів там приблизно відповідає українському. От в США він дійсно вищий.

    > "У США і Великій Британії вас би викинули з університету за плагіат, а тут це можливо", - констатувала ректор з Оксфорда.

    стосовно плагіату - згоден. Впійманих на плагіаті треба карати.

    > Крім того, вона відзначила погане знання англійської мови як викладачами, так і студентами. "Якщо ви не знаєте англійської - ви відрізані від всього світу", - підкреслила Кренкросс.

    німці і французи тут скоріше заперечать. Є багато цікавої літератури відповідними мовами. Хоча англійською перекладається майже все варте уваги.

    Не кажучи про Русскій Міръ. Хто в їхніх периферійних оксбріджах читав таких гігантів думки, як Дугін, Фоменко або Чудінов? Не слідкують за досягненнями :cry:

    > "Потрібно звикати, що хороша освіта коштує дорого. На Заході, здобувши вищу освіту, ви відразу заробляєте в 5-10 разів більше", - відзначила вона.

    перебільшення. Хоча в Україні рівень статків мало корелює з освітою. Кого в житті цікавлять тільки гроші, може навіть вищу не отримувати. Досить купити диплома ;-)
  • 2010.04.03 | Iryna_

    всі розмови про рейтинги треба починати з структури рейтингів

    інакше то взагалі не має сенсу
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.03 | ziggy_freud

      еге-ж. Вивчила 3 авторитетних світових рейтинги,

      невідомо які саме та яким способом; можливо навіть переглядом по діагоналі та арифметичним додаванням місць. Загалом можна було б озвучити методику

      бо може скласти си враження, що методам роботи автора відповідає "брітанскіє учьониє установілі" у версії жовтої преси ;-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.04.03 | Простий науковець

        Щось я не в'їхав: Є рейтинг для першої 1000-і, у ньому КДУ (чи

        як там його) немає. Що ще пан хотів би там вивчати?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.04.04 | ziggy_freud

          то давайте розбиратись

          в якому саме рейтингу КНУ (а не КДУ) (не)входить у першу 1000. І за який рік. Може, в якомусь з рейтингів знайдеться і Могілянка, і КПІ.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.04.04 | Простий науковець

            Ґуґл Вам у поміч. Ось я знайшов той рейтинг, де КНУ (л)

            (а не КДУ, як Ви пишете - це й була славнозвісна реформа освіти?), принаймні, входить у другу тисячу. Рейтинг цей, нажаль, надто престижним не назвеш: це просто кількість згадувань у сітці (нa WWW). Тобто лише вказує, НМД, що він (КНУ) великий, а от про науку не каже нічого, нажаль.

            http://www.webometrics.info/top100_continent.asp?cont=E_Europe
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.04.04 | ziggy_freud

              методологію зрозумів. Загалом скоріше згоден

              although Webometrics Ranking formally and explicitly still adheres to the Berlin Principles, we would make some points to add to these principles:

              * A World Ranking is ONE ranking: Publishing a series of completely different classifications with exactly the same data is useless and confusing.
              * A World Universities Ranking is a ranking of universities from all over the world, covering thousands of them, not only a few hundred institutions from the developed world.
              * A Ranking backed by a for-profit company exploiting rank-related business should be checked with care.
              * Unexpected presence of certain universities in top positions is a good indicator of the (lack of) quality of a Ranking, independently on how supposedly sound methodologies are used.
              * Rankings favoring stability between editions and not publishing explicitly individual changes and reasons for them (correcting errors, adding or deleting entries, changing indicators) are violating the code of good practices.
              * Research only (bibliometrics) based Ranking are biased against technologies, computer science, social sciences and humanities, disciplines that usually amounts for more than half of the scholars in a standard comprehensive university.
              * Rankings should include indicators, even indirect ones, about teaching mission and the so-called third mission, considering not only the scientific impact of the university activities but also the economic, social, cultural and also the political ones.
              * World-class universities are not small, very specialized institutions.
              * Surveys are not a suitable tool for World Rankings as there is no even a single individual with a deep (several semesters per institution), multi-institutional (several dozen), multidisciplinary (hard sciences, biomedicine, social sciences, technologies) experience in a representative sample (different continents) of universities worldwide.
              * Link analysis is a far more powerful tool for quality evaluation than citation analysis that only counts formal recognition between peers, while links not only includes bibliographic citations but third parties involvement with university activities.
  • 2010.04.03 | hrushka

    Чи це можна також приписати Ющенковим осягам?

    Було доволі професорів на пенсії в діяспорі, котрі`б радо давали вилкади в різних ділянках за харч та помешкання, однак ніхто це не припускав, наче уважалось за не відповідне.

    Мої спостереження були, що всі події мусіли бути призначеними "із гори".

    Щойно менулого року началась велика співпраця з "діяспоров", що тепер напевне припиниться "із гори".

    Жалко й годі!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.04 | Простий науковець

      Нажаль, Ющенко є переконаним ворогом науки. :(

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.04.04 | ziggy_freud

        тоді хто з укр. політикума є переконаним другом науки?

        ну хоча б пару прізвищ. Бажано з обгрунтуванням...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.04.04 | Простий науковець

          Запитання було про Ющенка - я й відповів про Ющенка.А академіків

          НАНУ Семиноженка і Юхновського, наприклад, хоча й не можна назвати людьми симпатичними, але, принаймні, з науки вони живуть, тож рiвень мракобісся набагато менший, ніж у того ж Ющенка.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.04.04 | ziggy_freud

            Семи-, вибачте, хто не є мракобєсомъ?

            наче пару днів тому Семіноженко посилався на неїснуюче дослідження, за яким начебто більшість українців хоче в союз Мєча і Орала з Росією та Бєларуссю. Навіть Янукович був змушений поставити на вид не-мракобєсу, який живе з науки... Було б добре з*ясувати, з якої саме.

            до речі, веб-метрія в такої заяви просто шикарна вийде ;-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.04.04 | Простий науковець

              І що? Він же не пропонує мікробів церковними дзвонaми морити.

              Чи очисні споруди молебнями замінювати.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.04.04 | Iryna_

                Re: І що? Він же не пропонує мікробів церковними дзвонaми морити.

                Юхновський щось таке пропонував
                Здається воду дзвонами очищувати.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.04.04 | Простий науковець

                  Я знаю. Але вважаю, що тут просто стандартне чиновницьке

                  підлабузництво (ти начальник - я дурень). Тобто, НМД, сам він у це не вірить. А от Ющенко - вірить, нажаль. Правда, коли в самого проблеми зі здоров'ям - швиденько їде до Австрії чи Швейцарії. А от маленьким українцям залишає як лікувальні засоб лише піст та молитву :(.
              • 2010.04.05 | ziggy_freud

                від дезінфекції церковними дзвонами жодний мікроб

                не постраждав. Крім, можливо, тих, яких "язик" дзвону зачепив механічно.
                З таким же успіхом ви можете поставити тов. Семыноженькє в заслугу, що він носить черевики на ногах, а краватку - на шиї.

                від радянської влади (хоч у вигляді Оновленого Союзу Меча і Орала) шкода очевидна. Безпосередньо постраждали мільйони українців; решта отримала психічні травми різного ступеню. Включно з самим тов. Семы-академікомъ.

                тема підвищеної вченості обговорюваної особи поки не розкрита. До речі, порівняно з Ющенком, він напевне гірше розбирається в банківській справі, антиквариаті і бджільництві. А в чому розбирається краще? ;-)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.04.05 | Простий науковець

                  Ну, наприклад, 154 _цитованих_ публікації з фізики згідно з ISI

                  Web of Knowledge. Крім того що, як і Ющенко, малює, ще й співає і пише пісні, наскільки мені відомо :)))).

                  Звичайно, на тому рівні, де він є, порядних людей не знайдеш. Але, усе-таки, покажіть мені ще когось там, хто б був не просто пройдисвітом, а дійсно щось мав за душею.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.04.05 | ziggy_freud

                    і що ж він тоді так невдало лізе в соціологію?

                    це однаково що гуманітарій почне розповідати фізикам, як чудово працюють амулети від "торсіонного поля". Або біологам про шкідливість споживання генно модифікованих продуктів.

                    щодо відсутності(наявності) в політикумі людей, здатних підняти науку і освіту, скоріше змушений констатувати їх відсутність. Якщо і є, то поки десь в другому ешелоні.
  • 2010.04.04 | псевдоквази

    В цілому вірний діагноз

    Майдан-ІНФОРМ пише:

    Особливо це:
    >
    > "Потрібно звикати, що хороша освіта коштує дорого. На Заході, здобувши вищу освіту, ви відразу заробляєте в 5-10 разів більше", - відзначила вона.
    >
    поки буде живлення ВНЗ з бюджету, доти буде всім керувати МОН, а доки буде так, то нічого за великим рахунком не може змінитися.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.05 | Torr

      Re: В цілому вірний діагноз

      псевдоквази пише:
      > поки буде живлення ВНЗ з бюджету, доти буде всім керувати МОН, а доки буде так, то нічого за великим рахунком не може змінитися.

      це називається монополія держави на освіту, те на чому тримається цей режим. Тому треба вимогати відділення освіти від держави, тільки так можна щось змінити на кращє.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".