МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Борис Патон назвав кращі здобутки НАНУ за минулий рік

05/13/2010 | ukrinform.ua
Незважаючи на глобальну економічну кризу, яка минулого року зачепила всі галузі життєдіяльності суспільства, Національна академія наук України зосереджувала свою діяльність на подальшій активізації науково-пошукових досліджень у різних напрямах фундаментального і прикладного застосування. Про це на сьогоднішніх Загальних зборах НАН України заявив її президент Борис Патон, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Яскравим прикладом наукових пошуків стало виведення методом хромосомної інженерії нового сорту пшениці "Фаворитка", який під час минулих жнив на полях Черкащини дав 132 центнерів зерна з гектара. "Це рекордний урожай за всю історію України", - зазначив Борис Патон. Крім того, наголосив керівник Академії, світовими науковими здобутками українських учених можна вважати розв'язання оберненої задачі теорії коливань, розробку принципово нової моделі ядерної динамічної асоціативної пам'яті, придатної для роботи в реальному часі, виявлення явища високої асиметрії електропровідності молекулярних ниток, яке може бути використане для створення молекулярних випрямлячів. Ученим, зазначив Борис Патон, вдалося також удосконалити роботу над високочастотним зварюванням живих тканин, що дало змогу вперше у світі провести успішні експерименти з нових видів хірургічного втручання.

У системі Національної академії наук України на сьогодні, підкреслив Борис Патон, працюють 200 дійсних членів, 369 членів-кореспондентів, до роботи академії залучено 121 іноземного члена. На думку президента НАН України, це та сила, яка здатна реалізувати понад 20 цільових програм загальноакадемічного рівня з пріоритетних наукових напрямів, серед яких провідне місце займає інноваційний розвиток держави та впровадження нанотехнологій у діяльність багатьох підприємств. "Активне залучення науки до вирішення найважливіших проблем країни, налагодження тісної співпраці уряду з Національною академією наук для їх розв'язання є запорукою ефективного подолання наслідків кризових явищ в економіці країни", - наголосив керівник академії.

У роботі Загальних зборів Національної академії наук України взяли участь Прем'єр-міністр Микола Азаров, віце-прем'єр-міністр Володимир Семиноженко, секретар Ради національної безпеки та оборони Раїса Богатирьова, міністр освіти і науки Дмитро Табачник, голова профільного Комітету Верховної Ради Володимир Полохало, інші офіційні особи.

http://www.ukrinform.ua/rus/order/?id=917094

Відповіді

 • 2010.05.14 | Роман Сербин

  Це Патон говорив серйозно, чи по-НАНівськи

 • 2010.05.14 | Трясця

  Борис, ти не прав

  У системі Національної академії наук України на сьогодні, підкреслив Борис Патон, працюють 200 дійсних членів, 369 членів-кореспондентів, до роботи академії залучено 121 іноземного члена. На думку президента НАН України, це та сила, яка здатна реалізувати понад 20 цільових програм загальноакадемічного рівня з пріоритетних наукових напрямів, серед яких провідне місце займає інноваційний розвиток держави та впровадження нанотехнологій у діяльність багатьох підприємств.

  ===============================

  Він навіть не вважає решту співробітників НАНу людьми! Невже крадійкуваті старі люди піднімуть Україну з колін, якщо вони досі цього не зробили?

  Тобто, як би ти не працював, а бидлоеліта краща за визначенням. Тьху на них разом та вроздріб!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.05.15 | kfmn

   Re: Борис, ти не прав

   Трясця пише:
   > У системі Національної академії наук України на сьогодні, підкреслив Борис Патон, працюють 200 дійсних членів, 369 членів-кореспондентів, до роботи академії залучено 121 іноземного члена. На думку президента НАН України, це та сила, яка здатна реалізувати понад 20 цільових програм загальноакадемічного рівня з пріоритетних наукових напрямів, серед яких провідне місце займає інноваційний розвиток держави та впровадження нанотехнологій у діяльність багатьох підприємств.
   >
   > ===============================
   >
   > Він навіть не вважає решту співробітників НАНу людьми! Невже крадійкуваті старі люди піднімуть Україну з колін, якщо вони досі цього не зробили?
   >

   > Тобто, як би ти не працював, а бидлоеліта краща за визначенням. Тьху на них разом та вроздріб!

   Что-то я в тексте его выступления такого не нахожу, см. http://www.nas.gov.ua/Chronicle/Publishers/nov/nov_szp/Documents/100514_PatonBE.pdf. Может, корреспондент переформулировал неудачно?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua