МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ученый, как здоровый волк, должен бегать и искать пропитание ?

05/24/2010 | диоксин (Germany)
диоксин (Germany): Если уже начались перестрелки в НАНУ, как на войне, значит делят что-то очень ценное

А что в НАНУ самое ценное? - Это, как ни странно покажется непосвященным, окошечко кассы, из которого выдают ежемесячную зарплату. Эта касса с ежемесячной подачкой и губит академическую науку. Ученый, как здоровый волк, должен бегать на свободе по лесу и сам себе искать пропитание. Если же он меняет свою свободу на кормушку, у которой выстраивается очередь, то он постепенно из ученого превращается в антиученого и начинает заниматься по большей части антинаучной деятельностью.

http://www.unian.net/ukr/news/news-377755.html

Відповіді

  • 2010.05.25 | Shooter

    І так, і ні

    І саме тому в цілому світі існують "інституційні" та "проектні" гроші в науці.

    Та постійні та тимчасові позиції.
  • 2010.05.25 | Dr. A. Cula

    Re: Ученый, как здоровый волк, должен бегать и искать пропитание ?

    такой ученый, за беготней, постепенно забывает о самой науке, и бег за финансированием превращается в его главное занятие :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.05.25 | Именно так говорит наш академик

      Re: за беготней, постепенно забывает о самой науке

      Dr. A. Cula пише:
      > такой ученый, за беготней, постепенно забывает о самой науке, и бег за финансированием превращается в его главное занятие :)

      Именно так говорит наш академик. Ведь нужна очередь к нему за пайкой.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.05.25 | Dr. A. Cula

        Ото ж бо і воно! А потрібна золота середина!

    • 2010.05.25 | Torr

      так, є в науці вовки, але більщість - "дворнягі"...

  • 2010.05.26 | igorg

    Ну да, обовязково. Король Англії колись дав дозвіл історику

    що писав історію двору право збирати милостиню. Певно це давало набагато більше доходу ніж заняття наукою.
    Є різна наука. Є історія, філологія, математика, фізика, хімія де між дослідженням, результатом і ефектом від нього проходять десятки років. А у філології, історії якийсь ефект взагалі важко порахувати. Хто здатен вижити цей час?
    Інша справа прикладні речі. Економіка, зварювання, електроніка і т.п. Але й вони вимагають інвестицій, обладнання, а головне реальних задач в котрих є потреба. На жаль Україна розвивається виключно як сировинна база з технологіями 19, початку 20 століття.
    Схема вкрай проста. 0.001% володіє ресурсами, 5-6% ці ресурси видобувають, ще 10-12% обслуговують володарів і видобувачів. Інші в принципі для держави (володарів) зайві й виживають як можуть. Якісь стратегічні чи навіть тактичні задачі не ставляться принципово. Я ось глянув навколо себе, що мене оточує з речей, і з виробленого в Україні знайшов тільки житомирські шкарпетки, але й вони здається з імпортної сировини. Куди далі? Ще 10-20 років і не знайдеться жодної людини з досвідом створення хоч чогось пристойного. Автобана, мосту, авта, літака, станка, технології. В університетах уже зараз ніхто не може лабораторну роботу поставити. Установку звбрати, мікропрепарат підготувати і т.п. Про це тільки розповідають :(.
    А здається головна проблема як позбавитися від зайвих українців. Тому їх в першу чергу обдирають, з них здирають податки, штрафи, нищать їх дрібний бізнес, перешкоджають набуттю й накопиченню власності. А вони тупі все чіпляються.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".