МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вера, вера, и еще раз вера...вместо науки

06/02/2010 | Бабуся
Сегодня по телевидению опять выступал известный мракобес заведующий отделом Института физики НАН Украины Михаил Курик и поучал нас, что вода после молитвы существенно отличается от таковой до этой процедуры. Это я сама, внучки, видела и слушала. И вода из телика текла, да в рот не попала.

А тут мне коллеги сообщили, что под эгидой МОН бродят по киевским школам антидарвинисты и клянут проклятого басурманина. Вот и сегодня директриса Басенко пригласила креационистов (или правильнее говорить, креасионистов?) в свою гимназию нумер 48. И там они провели кампанию по борьбе с естественно-научной ересью типа большого взрыва (тьху на Гамова) и дарвинизма (тьху на Дарвина). Окучивали и деток, и славное киевское учительство. Седобородый добрый Боженька витал под облаками и искренне радовался за успешное евангельское внедрение своего слова в украинские массы. А там и алкашики, выпив водочки, настоенной на намоленной водице, глядь и приобщатся к лику РПЦ.

Відповіді

 • 2010.06.02 | Георгій

  Я колись тут на "Майдані" пробував говорити з проф. Ольховським.

  ... який є дужe активним крeаціоністом (або крeасіаністом, або, можe, кeросиністістом, я точно нe впeвнeний :) ). Алe він з такою дрібною шавкою, як я, говорити, звичайно, нe став. Написав, мовляв, мeні ніколи, їду на міжнародну конфeрeнцію. :)
 • 2010.06.02 | Skapirus

  Чи не могли б Ви написати детальніше?

  Бо цей Курик і його намолена вода вже дістали. Якщо ми хочемо зрушити справу з мертвої точки, необхідні докази. Я не сумніваюся в правдивості Ваших слів, але для того, аби вийти за межі цього форуму і надати справі офіційного забарвлення, потрібен запис передачі (бажано у вигляді комп"ютерного файла) або хоча б відповідного фрагменту. Для цього напишіть будь ласка який це був канал, а також дату і час, коли відбувалося ганебне дійство. Особисто я телевізор не дивлюся принципово, але відповідний фрагмент з радістю переглянув би і в силу б своїх скромних можливостей спробував би долучитися до того, аби щось змінити.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.06.02 | Бабуся

   Наугад. Хватит?

   http://www.vz.kiev.ua/pop/18-09/7.shtml

   МАТЕРІАЛИ НОМЕРУ 18 (993) Здоров'я і довголіття :: ПРОФІЛАКТИКА

   ПРОФІЛАКТИКА

   5 ворогів здоров'я сучасної людини
   як їх знешкодити
   5 ВОРОГІВ ЗДОРОВ’Я СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ
   ЯК ЇХ ЗНЕШКОДИТИ

   Щоб урятувати націю від вимирання, треба дбати й про здоров’я здорових людей. До цього закликає нас професор Михайло Курик, директор Українського інституту екології людини, який уже понад 10 років поспіль б’є на сполох: людина своєю нерозумною діяльністю порушила рівновагу в природі, і це може призвести до самознищення. Минулого року професор виступив із засторогою на сторінках «Вашого здоров’я» (№19, травень 2008 року, «Природа хвора людиною — рятуймо її від нас і для нас»).
   Та Михайло Васильович не лише дзвонить у «всі дзвони». Відомий вітчизняний учений з активною громадянською позицією шукає і знаходить шляхи виходу із кризи (не фінансової — екологічної і демографічної). Створює програми оздоровлення для здорових дітей і разом з однодумцями впроваджує їх у навчально-виховні заклади (щоправда, з великими потугами), досліджує якість фасованої питної води, щоб дати нашим дітям найліпшу — живу. Має у творчому доробку екологічний кодекс людини — своєрідні заповіді, що є добре й погано, щоб жити в гармонії із природою на користь їй і нашому здоров’ю. Спільно з такими ж, як і сам, ентузіастами планує створити асоціацію захисту здоров’я здорових дітей, об’єднавши зусилля педіатрів і громадських організацій.

   ЩОБ НЕ СТАТИ «ДИНОЗАВРАМИ», ТРЕБА ПОТРУДИТИСЯ
   У нашій державі опікуються здоров’ям переважно хворих людей (вітчизняна система охорони здоров’я налаштована на допомогу тільки тим, хто звертається до лікаря, тобто має певні скарги на самопочуття), тоді як стан відносно здорових — надзвичайно гостра проблема сьогодення, а профілактична медицина в нас розвинена слабо.
   Ми всі, і наші діти передусім, хочемо ми того чи ні, щодня отримуємо негативний вплив забрудненого довкілля. За роки незалежності ми втратили понад 6 мільйонів населення (без війни й голоду!) — справжній екологічний геноцид. Але нам під силу контролювати цей вплив і зберегти здоров’я в нездоровому середовищі. Тільки для цього треба добре трудитися, бо в наших умовах варіант традиційного літнього оздоровлення на півдні вже не спрацьовує. Адже на наш організм впливає багато чинників, до того ж різними шляхами.
   НЕЯКІСНІ ПОВІТРЯ, ВОДА, ЇЖА — РУЙНУЮТЬ ТІЛО
   Від чого потерпаємо:
   На першому місці — забруднене повітря, від якого страждає не тільки бронхолегенева система людини, а й розумова діяльність (наслідок дії свинцю, який нам «постачають» автомобілі).
   На другому — неякісна вода: її п’ємо, на ній готуємо. Своєю бездумною діяльністю людина призвела до висихання багатьох малих річок, забруднила великі, навіть у повноводому Дніпрі вода майже не тече: внаслідок постійних змін русла вона в ньому стоїть. Нині основний канал постачання води в містах України — водопровідна мережа. Навіть якщо допустити, що на водопровідній станції її належно ретельно готують, у квартири вона приходить зміненої якості. Із наших кранів тече так звана гомеопатична отрута, бо вода, маючи інформаційну пам’ять, наповнює наші склянки «зі спогадом» про брудні труби. І ця негативна інформація малими дозами, але щодня (!) непомітно отруює наш організм. Не ліпша й вода в бюветах: не проходить достатньої водопідготовки. А вода в сільських криницях містить пестициди, нітрати, вміст яких (що найстрашніше) не контролюють відповідні служби.
   Пити переварену — вчорашній день. Для росту й повноцінного розвитку дитини потрібна жива якісна вода, не вбита кип’ятінням, яка відчула енергію Сонця й Місяця, вітру, дощу тощо. Шкільні «Фонтанчики», як і побутові фільтри, не розв’язують проблеми, бо будь-який фільтр руйнує структуру води, робить її мертвою (очищена в такий спосіб вода годиться тільки для приготування їжі). Дитині ж треба щодня, найліпше зранку натще, випивати 150—200 мл сирої високоякісної води, яка за своїм складом і властивостями близька до зв’язаної внутрішньоклітинної води людського організму. Наш досвід показує: якщо дитячий заклад подбає про це, то вже за 2 місяці здоров’я всіх вихованців значно поліпшується, навіть попри те, що вдома не п’ють таку воду — тут важливе дотримання ритму хоча б 5 разів на тиждень.
   Високоякісну питну воду сьогодні можна знайти лише серед фасованих, та й тих на пальцях перелічити і, на жаль, важко знайти в продажу. Найдоступніша із них — «Прозора». Перевірили 8 марок дитячої води — вся придатна тільки для приготування дитячого харчування, але не для пиття, до того ж фасована в бутлі по 5—6 л, а це — ризик розвитку в ній мікробів уже на 2—3-й день після відкривання.
   На третьому місці — харчування. У нас — засилля імпортних (чужих нашому організму) продуктів. В українських же — хімічні добрива, які застосовують на етапі вирощування, штучні домішки (на етапі переробки) й генетично модифіковані організми. Продукти в магазинах не мають належного маркування, та й не кожен споживач уважно читає інформацію на упакуванні. Скажімо, купуємо томатний сік, — здавалося б, натуральний продукт, а в його складі — генетично модифікований крохмаль (щоб довше зберігався). До речі, внаслідок перевірок ми встановили, що магазинні соки — страшний сурогат, вони не мають енергетики. У йогуртах майже немає натурального молока. Тому треба намагатися годувати дитину (і дорослих також) природною їжею, чистою, яка має позитивну енергетику тощо. Варити треба на очищеній воді, достатньо вдома мати простий фільтр, щоб затримував бруд із труб: пісок, сажу тощо. Немає фільтра — на відстояній з крана (відстоювати щонайменше протягом 2-х годин, використовувати верхню частину, а 3—5-сантиметровий шар води на дні посуду виливати геть). Куди важливіше — якої якості продукти кладемо в каструлю: що більше натуральних, то ліпше.

   ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ Й НЕКОНТРОЛЬОВАНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ВПЛИВ — «ЛАМАЮТЬ» ПСИХІКУ
   На четвертому місці з руйнівного впливу на людину — негативна дія електромагнітних полів. Якщо вода змінює свою польову структуру лише від одного дзвінка мобільного телефону (неодноразово проводили експеримент зі склянкою якісної води, яку ставили на мобільний), то що робиться із нашим мозком, у якому 98% води? Навіть за умови застосування захисних пристроїв мобільні телефони є чинником ризику розвитку онкопатології мозку. Тому на цих пристроях, як і на цигарках, треба зазначати про небезпеку для здоров’я. А доки чекатимемо відповідного законопроекту на рівні держави, раджу вже сьогодні відмовитися від затяжних розмов по мобільному і дітей убезпечити від зайвих контактів телефоном.
   Окрім негативного впливу електромагнітних полів комп’ютера на мозок і статеві органи людини, неабияку небезпеку несе Інтернет: щоденна тривала робота в мережі веде до аутизму (замкнутості) і зрештою до суїциду (в Україні 26 випадків суїциду на 100 тисяч населення, причому він молодшає).
   І незалежне зовнішнє тестування — на шкоду здоров’ю наших дітей, бо перетворює їх на автомати, а треба знати душу дитини, від неї залежить наше майбутнє.
   На п’ятому місці — неконтрольований інформаційний вплив засобів масової інформації (ЗМІ), проповідників різних релігійних течій на свідомість сучасної людини, від чого багато співвітчизників перебувають у стані стресу, страху, невпевненості в завтрашньому дні. Як наслідок — замкнутість, захворювання Альцгеймера, Паркінсона, втрата розумових здібностей тощо. А ЗМІ мають показувати людям найліпше, що є сьогодні, налаштовувати на позитив і допомогти повернути людину до природи. Адже, лікуючи природу, лікуємо себе.

   ШКОЛА - ІДЕАЛЬНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ
   Отже, треба засукати рукава й просити Міністерство освіти опікуватися не лише навчанням, а й здоров’ям наших дітей. Бо саме в системі освіти можна налагодити моніторинг за рівнем їхнього здоров’я і досягти регулярності профілактики. У сім’ї це неможливо забезпечити через людський фактор (забули, немає часу тощо). Санаторій, як і лікарня, — явище тимчасове. А в школі, окрім того, що є можливість не лише спостерігати за дітьми 5 разів на тиждень, а ще й навчати їх бути стійкими відносно впливів довкілля, гармонізувати із природою. Від держави марно чекати термінового розв’язання проблеми, тому це залежить від конкретного директора школи, колективу навчального закладу, окремого вчителя, від їхнього бажання працювати в цьому напрямі, позитивного налаштування на результативність: «Я маю це робити, бо я — людина і маю жити в гармонії з природою, любити ближнього, творити добро, бо воно завжди породжує добро». Скажімо, наші програми («Екологічний дошкільний заклад», «Екологічна школа», «Екологічна гімназія») затверджені на рівні Києва й області, а за ними успішно працюють і у Львівській, Запорізькій областях — люди виявили ініціативу, зв’язалися з нами.
   Ми навіть пропонуємо ввести в навчальних закладах другий атестат — атестат здоров’я. Дитина приходить до першого класу — визначаємо рівень її здоров’я (за допомогою простого у застосуванні приладу акупунктурної біогальванодіагностики, який ми розробили, це під силу й медсестрі). Заносимо результати в червоний, жовтий або зелений атестат залежно від стану здоров’я дитини. Потім протягом навчального періоду постійно контролюємо функціональний стан кожного вихованця, коригуємо навантаження, стреси, проводимо профілактику й оздоровлення за допомогою якісної води, спеціального харчування (висівки, пектин тощо). Дитячі заклади із зони радіаційного ризику, які працюють за нашими програмами, мають вищий відсоток відносно здорових дітей, ніж в екологічно чистих зонах. Усього в Київській області — 11 таких закладів, у планах — 17. Наразі готуємося впровадити екологічну програму в 6 школах Святошинського району Києва, зі згоди (!) директорів, учителів і батьків (ми попередньо зустрічалися не тільки з освітянами, а й із представниками батьківських комітетів).

   Від редакції. Переконуємося, проблема — життєво важлива, але на цьому полі, як кажуть, один — не воїн. Нам потрібна програма на рівні держави, але Михайло Васильович не вірить в ефективність масштабних програм. Та й наші діти ростуть і розвиваються сьогодні, тому чекати не можуть. Отже, треба діяти нам — батькам, лікарям, учителям, усім українцям, розумним, дієвим, небайдужим (переконані, що саме такі читають нашу газету). Ініціювати запровадження позитивного досвіду оздоровлення дітей у своїх школах, районах, містах, звертатися за методичною допомогою до професора Курика, бо це — наші діти, і хто, як не ми, має дбати про них.

   Підготувала Наталія Ольшевська.

   =================================


   http://www.vechirka.pl.ua/news/2010/3/17/73012118/


   № 22 (901) Вечірня Полтава


   «Полтавська Джерельна» — унікальна вода», — запевняє професор, директор Інституту екології людини Михайло Курик

   17.03.2010, 11:34
   22 березня у всьому світі відзначається День води. В Україні проблемою якісної питної води вже багато років займається Український інститут екології людини. Так сталося, що до його директора Михайла Курика випадково потрапила пляшка води «Полтавська Джерельна». Професор, діяльність якого пов’язана з дослідженнями фізичних властивостей води та її роллю як складової нашого щоденного існування, спробувавши воду, одразу відзначив такі особливості — м’якість та приємний смак, а зробивши аналіз, був здивований та приємно вражений його результатом. Тому він особисто завітав до Полтави на завод «Світанок», щоб оглянути виробництво та ознайомитися з технологіями.
   Те, що полтавці мають таку воду, — безцінне, вважає Михайло Курик. «Полтавська Джерельна» добувається з артезіанської свердловини глибиною 700 м та обробляється шляхом озонування, залишається повністю мікробіологічно чистою, зберігає у збалансованих пропорціях важливі мінеральні речовини. Полтавський завод продтоварів «Світанок» успішно пройшов перевірку державного підприємства «Полтавастандартметрологія», підтвердивши таким чином своє право на володіння сертифікатом якості ДСТУ ISO 9001:2001. За її висновком: «Полтавська Джерельна» має стати базовою водою для вагітних, дітей, хворих та пенсіонерів. Лише одна склянка на день «Джерельної» поліпшує стан і самопочуття людини.
   За ініціативи міського голови Андрія Матковського учні перших класів усіх шкіл міста вже другий навчальний рік вживають «Полтавські Джерела». Ця програма єдина в Україні. Професор відзначив, що це досить серйозний та вагомий вклад у здоров’я майбутнього покоління полтавців, бо вважає, що привчатися до споживання чистої питної води потрібно змалку.
   Для підтвердження позитивного впливу води «Полтавські Джерела» на організм дитини було розпочато дослідження за методиками, розробленими Інститутом екології. До речі, міська влада та управління освіти радо погодилися сприяти у проведенні такого експерименту. Технологи заводу «Світанок» та шкільні медсестри пройшли навчання, було придбано апарат, прикладаючи електроди якого до відповідних точок на тілі дитини, видаються показники стану здоров’я. Протягом п’яти місяців профілактичний контроль проводили серед учнів перших класів шкіл № 26 та № 24, а також у НВК № 85. Дані досліджень направлено до Інституту екології людини, де вони будуть обраховані та визначені показники стану здоров’я. Як результат, кожній дитині, що брала участь у експерименті, буде видано «Паспорт здоров’я». Такі паспорти будуть різнокольоровими, залежно від стану дитини. Зелений — відмінно, зі здоров’ям проблем не має, жовтий — тоді, коли є проблеми, в першу чергу, екологічного характеру, там же зазначені рекомендації для профілактики (це не діагностика, діагнозу ніхто не ставить). А в червоному паспорті зазначать необхідність звернення до того чи іншого лікаря. Результати досліджень і паспорти здоров’я мають бути готові наприкінці березня, та вже за попередніми даними відомо про те, що у більшості дітей, що брали участь в цьому експерименті, зі здоров’ям немає жодних проблем, тому що вони щоденно вживають чисту питну воду «Полтавські Джерела». Михайло Курик пообіцяв, що незабаром приїде до Полтави, щоб вручити дітям «Паспорти здоров’я» та розповісти про унікальну воду, що випускається під гаслом «Наша вода — ваше здоров’я!».

   =====================================


   http://www.zn.ua/3000/3450/61067/


   Вы не больны, у вас жажда»
   Авторы: Геннадий АПАНАСЕНКО, Михаил КУРИК (Геннадий АПАНАСЕНКО, профессор, доктор медицинских наук; Михаил КУРИК, профессор, доктор физико-математических наук)
   печать
   обсудить
   отправить другу
   прочесть позже
   письмо редактору

   По данным ВОЗ, более 80 процентов всех проблем здоровья человека связаны с качеством питьевой воды. Не может человек быть здоровым, если пьет некачественную питьевую воду. Если еще лет пятнадцать-двадцать назад в Украине вода горной речки была пригодна для питья, то сейчас в стране практически нет источников поверхностной питьевой воды, готовой к употреблению без предварительной обработки. Что означает понятие «питьевая вода»? Доступна ли сегодня человеку вода, которая гарантировала бы ему здоровье? Наш опыт исследования физических свойств природных питьевых вод, их влияния на организм человека позволил сформулировать ряд новых критериев качества питьевой воды. Стало очевидным, что только употребление питьевой воды, которая по своей структуре соответствует внутриклеточной воде и обладает высоким природным биоэнергетическим качеством, гарантирует человеку здоровье.

   В любом руководстве по физиологии указывается доля воды в структурах живого. Эмбрион человека на 97% состоит из воды, у новорожденного ее количество составляет до 90%, с годами количество воды в организме постоянно уменьшается. Суть старения — дегидратация. Вместе с водой из клеток организма уходит жизнь. Эти данные подчеркивают важность воды в строении живого организма, однако не рассматривают ее функциональную роль.

   Основная часть воды организма — это связанная вода, находящаяся внутри клеток (около 70%), а остальная часть (30%) — внеклеточная. Из нее 7% приходится на кровь и лимфу, остальная омывает клетки (межтканевая, или свободная, вода).

   В здоровом организме поддерживается определенное соотношение между связанной (внутриклеточной) и свободной (межклеточной) водой. Это соотношение в процессе жизнедеятельности человека должно поддерживаться постоянно. От поддержания водного гомеостаза зависит здоровье человека и его долголетие. В свою очередь, для того чтобы в организме поддерживалось постоянное соотношение между связанной и свободной водой, необходимо пить высококачественную питьевую воду, которая по своим структурным и биофизическим характеристикам должна максимально соответствовать внутриклеточной воде организма. В природе такой питьевой воды сегодня становится все меньше и меньше.

   Отсюда следует, что человеку необходима не просто питьевая вода («чистая», «доочищенная», «альпийская» и т.п.), а имеющая определенную структурную упорядоченность и природную биоэнергетику. Лишь употребление такой структурированной питьевой воды способно поддерживать в организме постоянство соотношения между связанной и свободной водой.

   Вода, как живая структура, всегда находится во взаимодействии с теми веществами, с которыми контактирует. Она уникальный растворитель. Природные органические молекулы образуют с водой различные упорядоченные структуры (мицеллы, липопротеидные комплексы, мембранные структуры и др.). Таким образом, в любой биологической структуре вода является необходимым компонентом живого. Жизнь на биологическом уровне — цепь биохимических реакций. Реагируют между собой растворы, а не твердый субстрат. Если вода изменяет свою структуру, меняется ее взаимодействие с биологическими молекулами, и, соответственно, происходит нарушение структуры живой системы, ее функциональная активность. Молекулы генома своей структурой также обязаны структуре воды. Структура молекул воды задает структуру биосинтеза аминокислот, вода входит вместе с аминокислотами в структуру дезоксирибонуклеиновой кислоты (ДНК). Все это вместе — природный жидкий кристалл, и вода в нем является той молекулой, которая определяет ее функциональную активность.

   Отсюда следует вывод о том, что для существования человека нужна особая по структуре и свойствам растворимости биогенная внутриклеточная вода. А это, в свою очередь, означает, что человек должен пить структурно упорядоченную природную воду, которая в идеале должна соответствовать структуре и свойствам внутриклеточной воды.

   Вода обладает памятью. В 1988 г. французский ученый Жак Бенвенист сделал разведение в воде биологически активного вещества в концентрации 10-102. То есть в растворе не осталось ни одной его молекулы. И тем не менее на клетки крови этот раствор действовал так же, как и само вещество. Ибо в воде осталась память о нем в виде соответствующих структур.

   К счастью, высококачественная структурированная питьевая вода в природе еще существует. Кроме того, человек, похоже, научился получать необходимую для организма структурированную питьевую воду.

   Природная вода, кроме молекул Н2О, содержит различные органические и неорганические примеси, которые вместе взятые и являются природной питьевой водой. Правильнее было бы говорить, что природная питьевая вода — это раствор различных органических и неорганических веществ в растворителе — воде. С точки зрения физики и химии таких водных растворов, возможны два альтернативных варианта структуры. Это может быть гетерогенный раствор, когда все органические и неорганические молекулы очень слабо взаимодействуют, т.е. ведут себя в растворе индивидуально. Такая вода не имеет в своей структуре каких-то упорядоченных элементов.

   Второй случай раствора — гомогенный, когда все растворенные примеси и сам растворитель, матрица воды — это единая система, в которой в результате природной самоорганизации реализуется упорядоченная структура, что характерно для живых систем (фото). Такая структура называется фрактальной, причем фракталы проявляют оптическую активность.

   Фрактальная структура означает особую упорядоченность, основной элемент которой повторяется в разных масштабах. Как оказалось, все живые системы построены по фрактальному принципу. Наиболее характерным примером фрактального построения живого является лист папоротника. В то же время фрактальная структура характеризуется диссиметрией.

   В соответствии с законом В.Вернадского, важнейшим отличием живой структуры от неживой является наличие в ней диссиметрии. Таким образом, наличие диссиметрии в воде означает, что она является живой биогенной структурой, и именно такая вода максимально соответствует свойствам внутриклеточной воды организма человека.

   Особый ажиотаж вокруг необычных свойств воды возник в связи с работами японского исследователя М. Эмото, показавшего, что вода, как живая система, реагирует на эмоции человека, т.е. меняет свою структуру. Кроме того, он показал, что любая информация (звуковая, образная, эмоциональная) отражается на структуре воды. Российские ученые во главе с физиком В.Извековым повторили опыты М. Эмото и пошли еще дальше в своих исследованиях.

   Таким образом, высококачественная природная биогенная питьевая вода, кроме содержания в своем составе всех необходимых микро- и макроэлементов, должна быть структурно организованной, т.е. иметь фрактальную дисимметрийную структуру.

   Вода также должна быть биологически доступной, т.е. легко проникать через мембраны клеток организма. Например, водопроводная вода имеет величину поверхностного натяжения до 73 дин/см, а внутриклеточная — около 43 дин/см. Клетке требуется затрачивать большое количество энергии на преодоление поверхностного натяжения воды.

   Питьевая вода должна быть средней жесткости и иметь слабощелочную реакцию (рН около 8,0 ). Именно щелочная структурно упорядоченная питьевая вода будет лучше сохранять кислотно-щелочное равновесие жидких сред организма, имеющих слабощелочную реакцию.

   Следующая важная характеристика питьевой воды — окислительно-восстановительный потенциал (ОВП). Он должен соответствовать потенциалу межклеточной жидкости — в диапазоне от -100 до -200 мВ (милливольт). В таком случае организму не надо тратить дополнительную энергию на выравнивание окислительно-восстановительного потенциала. Отметим, что водопроводная вода имеет ОВП около +400 мВ, кипяченая — до +1000 мВ.

   Ну и, конечно, питьевая вода не должна содержать отрицательную для организма человека информацию. Как следует из данных М. Эмото, человеческая агрессия способна отражаться на структуре воды.

   Таким образом, не каждая жидкость может восполнить недостаток воды в организме. Те, кто считает, что потребность в воде можно удовлетворить при помощи любой другой жидкости — газировки, чая, кофе, пива и т.п., категорически неправы.

   А жажда? Почему она не руководит нашим питьевым режимом? Как оказалось, жажда — одно из самых несовершенных человеческих ощущений. С возрастом порог дегидратации в организме, вызывающий жажду, повышается. Американский исследователь Филиппс установил удивительный факт: у стариков отчетливо проявляется дегидратация клеток, а жажда отсутствует. Но мозг, содержащий наибольшее количество воды в организме, реагирует на недостаток воды целым рядом других неприятных ощущений. Среди них: слабость, недомогание, постоянное ощущение усталости (синдром хронической усталости), приливы крови к лицу, чувство раздражения, бесконтрольный гнев, беспокойство, депрессия, тяга к алкоголю и пр. Кроме того, боли в суставах и позвоночнике, расстройство работы желудочно-кишечного тракта (запоры, изжога и т.п.), нарушение функции системы иммунитета — вот неполный перечень изменений в функциях организма. И нет ничего удивительного в том, что постепенно органы обезвоженного организма выходят из строя и человек заболевает.

   Исследователь данной проблемы американец иранского происхождения Ф.Батмангхелидж в название своей книги, получившей международную известность, вложил главную идею: «Вы не больны, у вас жажда». Он же показал, что в случае выраженной дегидратации клеток центр голода берет на себя функции центра жажды. Заканчивается это тем, что после извлечения воды из пищи последняя откладывается на самых видных местах в виде жировых отложений. Если это так, то употребление уже структурированной соответствующим образом воды должно облегчить состояние больного. И практика подтверждает данное предположение.

   Японские и южнокорейские ученые разработали технологию искусственного приготовления структурированной воды. Причем эта структура более устойчивая, нежели в природных водах. К тому же, она удовлетворяет всем требованиям, изложенным выше (ОВП, поверхностное натяжение, реакция и пр.). В Южной Корее, например, сейчас работает около 2000 установок, производящих структурированную воду.

   Мы в течение уже трех лет занимаемся изучением оздоровительного эффекта структурированной воды.

   Группе испытуемых был предложен месячный прием воды, полученной по южнокорейской технологии. Результаты превзошли все ожидания. Все 100% пациентов, страдающих ожирением (индекс массы тела более 30), похудели на 3—10 кг. Причем без каких-либо усилий с их стороны (они ели что хотели и сколько хотели) и при великолепном самочувствии повысились их работоспособность, настроение. Напротив, те пациенты, у которых отмечался дефицит массы тела, набрали необходимые килограммы. Одновременно исчезли проявления многих сопутствующих заболеваний: боли в суставах, гипертензия, головные боли, запоры, изжога и пр. Обнаружились явные признаки омоложения: восстанавливается тургор кожи, у пациентов зрелого возраста исчезают пигментные пятна. У одной пациентки, уже два года находившейся в менопаузе, восстановился нормальный месячный цикл.

   Автор, как врач, получил большое удовлетворение от чтения отчетов участников испытаний (сохранены стиль и орфография пациентов).

   Пациентка Г., 35 лет: «Мой вес был 93 кг при росте 164 см. С детства мучили сильные мигрени, переболела болезнью Боткина, остеохондроз, межреберная невралгия, вегетососудистая дистония, скачки давления, предъязвенное состояние желудка. Таблетки от головы, желудка, печени пила горстями. Неоднократно пыталась похудеть. Пробовала различные методы голодания по Малахову (каскадное, десятидневное), по Семеновой (клизмование), диеты, но ничего не приносило желаемого результата. И вот — первый день приема воды. Почки заработали весело, едва успеваю доехать до работы. На второй день бодрая бегу на работу и замечаю, что нет такой одышки, а вот дополнительная энергия вырастает ниоткуда. В обед, после приема пищи, спешу в туалет: кишечник очистился так, будто я огромное животное. Процесс пошел. За неделю я потеряла 5 кг. Я так была увлечена потерей веса, что лишь через неделю обратила внимание, что у меня не болит больше голова и не выпила ни одной таблетки с тех пор, как пью воду. Мне захотелось больше двигаться, заниматься спортом, помочь моему телу выйти из тупика. А голова ведь больше не болит, и нет больше изжоги, и стул регулярный. Таблетки, которые я горстями носила в сумочке, больше не нужны. Давление уже забыла, когда мерила. Последний раз было 120/80. Чудеса, да и только. На сегодняшний день потеряла 8 кг».

   Опытные клиницисты сразу обратят внимание на темпы потери веса: «5 кг за неделю? Это невозможно!» Возможно, уважаемые коллеги. Дело в том, что на первых порах структурированная вода действует как сильнейшее мочегонное средство: выделяется намного больше жидкости, чем потребляется. Это уходит межтканевая жидкость, не дошедшая до клетки.

   Хотелось бы обратить внимание на одно очень важное обстоятельство: у всех испытуемых меняется психологическое состояние — появляется желание двигаться, больше внимания уделять своему здоровью. А желание двигаться (кинезофилия) — яркий признак омоложения организма.

   Второе масштабное исследование мы провели с участием часто болеющих детей. В течение двух месяцев они пили структурированную воду в санаторных условиях (детский санаторий «Малятко», г.Ужгород). Все дети прибавили в весе, у них увеличилась концентрация гемоглобина крови, повысилась игровая активность, ни разу не было обострения заболевания. В контрольной группе позитивная динамика в состоянии детей намного скромнее.

   Эффект от приема структурированной воды в других (пока единичных) случаях убеждает в том, что сейчас сложно ограничить круг клинических проблем, которые можно решать с помощью структурированной воды. Есть все основания полагать, что мы стоим на пороге нового этапа в изучении роли воды в сохранении и восстановлении здоровья человека.

   =================================================

   http://www.day.kiev.ua/276698/

   Вода и мозг
   Чем качественнее Н2О, тем выше способность человека обрабатывать информацию
   Михаил КУРИК, доктор физико-математических наук, профессор Института физики НАН Украины и Украинского института экологии человека
   ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКО


   ДЕТЕЙ С ДЕТСТВА НУЖНО ПРИУЧАТЬ К ТОМУ, ЧТО НИКАКИЕ НАПИТКИ, КОМПОТЫ, СОКИ, ЧАИ, СЛАДКАЯ ГАЗИРОВАННАЯ ПРОДУКЦИЯ НЕ ЗАМЕНИТ ПРОСТУЮ ВОДУ
   По данным ВОЗ, до 80% проблем здоровья человека связаны с качеством воды, которую он пьет. Тело взрослого человека на 70% состоит из воды, а некоторые клетки организма, например, клетки мозга человека, больше чем на 90% состоят из воды (связанной, внутриклеточной). Несмотря на это , многие свойства воды, возможно наиболее важные для человека, остаются неисследованными. Может быть, именно поэтому человек не только не понимает поведение других людей, но и самого себя, свое «я». ООН объявила 2005—2014 гг. десятилетием воды, и это мы не должны воспринимать как просто слова. Чем больше мы будем знать о воде, тем больше мы сможем увидеть себя, сможем лучше понимать человеческое общество, страны мира, Вселенной, а в конечном счете — суть Космоса. Напомним слова В.И.Вернадского о том, что Космос правит человеком.

   НЕПРЕРЫВНОЕ ПОЗНАНИЕ — ЗАЛОГ РАЗВИТИЯ МОЗГА ЧЕЛОВЕКА

   Самый важный орган человека и самый сложный по структуре и функциональной активности — мозг. Судя по последним исследованиям ученых, мозг человека задействован на 2—3%. Человек имеет большой мозг, чтобы развиваться, чтобы задействовать его по максимуму для развития биополевых, духовных своих возможностей, гармонизации своей полевой структуры с Космосом. Кому удается расширить процентное использование мозга, достигает невероятных успехов. Это обстоятельство имеет принципиальное значение для развития ноосферы. По данным исследователей, всего лишь 10-процентное использование мозга позволило Эйнштейну сделать столько открытий.

   Когда человек рождается, его мозг чист. Чтобы продолжить свое существование, ребенок начинает изучать все вокруг — ползать, трогать, слушать, говорить. В детстве мозг действительно активно используется. Всего за 2—3 года дети, начиная «с нуля», уже ходят, говорят, а некоторые и умножают трехзначные числа. Далее человек попадает под пресс системы воспитания — детский сад, школа, институт, работа. Здесь все уже придумано: изучай предметы — и никаких проблем. Как раз на этом этапе происходит остановка задействования мозга. Он используется лишь для изучения того, что предлагают другие, а не для собственного развития. Так человек перестает мыслить в действительном понимании этого слова.

   ДЕЛАЙТЕ СТОЙКУ НА ГОЛОВЕ!

   Большая часть воды в организме представляет собой связанную, или внутриклеточную воду, которая и является основой структуры живого. Основная часть, меньшая, организма человека — это свободная, или внеклеточная, вода, которая способствует выведению токсинов из организма человека. Соотношение между связанной и свободной водой организма человека задается человеку при его рождении. Если в процессе жизнедеятельности организм человека получает достаточное количество высококачественной питьевой воды, то такой организм практически всегда будет здоровым. Для клеток головного мозга человека, его энергетики, активности, работоспособности основную роль играет связанная, внутриклеточная вода мозга.

   Многие люди, занимающие напряженным умственным трудом, живут до глубокой старости, сохраняя ум, здоровье и бодрость духа. Причины этого — в высочайшей активности их головного мозга, поскольку от его жизнедеятельности зависит состояние всего организма. У большинства же людей мозговая активность с возрастом падает. Результат этого проявляется как преждевременное старение всего организма, болезни. Некоторые ученые утверждают, что в умственной деятельности человека задействовано лишь 3—4 % мозговых клеток. Российский ученый С.Вербин опровергает такое утверждение. Человек не может думать лишь частью мозга. Он использует все 100% мозговых клеток, иное дело — сколько активных клеток мозга имеется или осталось. По утверждению этого же ученого, если человек не пьет, не курит, не принимает никаких лекарств, то за год у него погибает 1% клеток почек, столько же печени, 1% клеток сетчатки глаз, 1% клеток головного мозга и т.д. Каждый орган теряет по 1% своих клеток. Также ученые установили, что головной мозг здорового человека работает на частоте 300 млн. колебаний в сек. Любое заболевание снижает мозговую деятельность человека в тысячи раз.

   Но как остановить старение клеток мозга, остановить снижение умственных способностей организма? Разработано много эффективных методов очищения организма — ежедневных, постоянных, которые поддерживают в определенных пределах нормы функциональную активность клеток организма, в том числе — клеток мозга. При этом важны дыхательные, двигательные методики. Постепенные дегенеративные процессы можно предотвратить путем употребления питьевой воды наивысшего качества, воды, которая по всем биоэнергоинформационным характеристикам соответствует внутриклеточной воде мозга.

   Дополнительное преимущество предотвращения заболеваний мозга путем поддержания оптимальной степени его гидратации заключается в том, что вода повышает способность мозга обрабатывать информацию. Мозг исключительно чувствителен к потере воды. Считается, что мозг не способен выдерживать потери даже 1% воды.

   Важно помнить, что нервные клетки мозга живут только один раз. Клетки мозга не воспроизводятся, как все остальные клетки организма. Следовательно, обезвоживание (употребление некачественной воды или недостаточное количество ее) воздействует на клетки мозга так сильно, что причиняет ей вред, оставляя неизгладимый след. И все же природа мудрее, чем мы думаем. Для получения всех необходимых веществ, в том числе — воды, мозгу, который составляет приблизительно 2% общего веса тела, выделяется до 20% циркулирующей крови. Кроме того, мозг постоянно омывается жидкостью, отличающейся от крови. Этот специфически и строго определенный по составу жидкий субстрат вырабатывают капилляры мозга, основная часть которых расположена внутри больших полушарий.

   Вода — не просто жидкость, а питательная среда для клеток. При обезвоживании организма сначала уменьшается объем клеточной жидкости (66%), затем внеклеточной (26%), а затем уже вода извлекается из кровеносного русла (8%). Это делается для обеспечения водой, в первую очередь, головного мозга.

   Роль воды для головного мозга велика даже для ребенка, находящегося в утробе матери. Вероятно, многие и не задумываются, почему ребенок в норме всегда в утробе матери находится вниз головой. Оказывается, в таком положении улучшается кровоснабжение, от кровоснабжения мозга в этот период зависит вся последующая жизнь человека. Именно поэтому при любых нарушениях, связанных с расстройством нервной системы, особенно головных структур, необходимо вспомнить это и чаще делать хотя бы «полуберезку», а затем и «березку», или, иначе, стойку на голове.

   Вода еще отвечает за выработку гидроэлектричества, необходимого главным образом для обеспечения функций мозга. Энергия этого вида является «чистой», поскольку почти не оставляет отходов и шлаков. Избыточная вода выводится в форме мочи. Она не застаивается в организме, в отличие от избыточной пищи, которая образует горы жира. Гидроэлектрическая энергия лучше всего отвечает потребностям тонких метаболических процессов в мозге. На мембранах каждой клетки располагается большое количество специфических белков, в структуре которых предусмотрено место для прикрепления определенных минералов, содержащихся в циркулирующей крови и окружающем клетку растворе.

   Ожирение, депрессия и рак — три названия, данные медиками для описания процесса устойчивого непреднамеренного обезвоживания. Под понятием «обезвоживания» имеется в виду не только нехватка воды в клетках мозга, но и нехватка сырья, что может довести организм до болезни.

   ЧТО НУЖНО ПИТЬ?

   Проблема влияния качества питьевой воды на функциональную активность клеток мозга изучена недостаточно. Исследовано, как сказывается обезвоживание организма на мозг: клинические тесты показали, что нехватка в организме воды ухудшает работу краткосрочной памяти и снижает способность к концентрации. Нехватка воды в основном связана либо с недостаточным количеством суточного употребления воды, либо с тем, что организм постоянно получает не чистую питьевую воду, а в виде различных напитков, в том числе и с использованием консервантов. Жидкость, которая входит в состав мозга, выполняет весьма важную функцию: она поставляет клеткам мозга питательные вещества, без которых они не могут работать.

   Нехватка воды замедляет все физиологические процессы в мозге. Доказано, что особенно полезна спинному и головному мозгу талая вода. Связано это с тем, что талая вода близка по своей молекулярной структуре к внутриклеточной воде организма человека. Такая вода придает заряд энергии, бодрости, легкости, которых часто не хватает организму, особенно в случае напряженной умственной активности человека или в определенные времена года, например, зимой. Если ежедневно выпивать хотя бы один стакан талой воды натощак, то мозг человека будет работать нормально.

   Вода является «транспортом» для клеток крови, а также основным растворителем веществ, в первую очередь, кислорода. Заменяя питьевую воду разными напитками, мы притупляем естественное чувство жажды, чувство обезвоживания организма.

   На основании работ японских медиков во главе с профессором Сигэо Оттой можно сделать вывод, что регулярное употребление питьевой воды с добавлением водорода существенно улучшает работу мозга и блокирует развитие слабоумия. Водород способен вытеснить из состава воды активный кислород, способствующий развитию демениции. Употребление воды, насыщенной водородом, может уменьшить на 50% риск возникновения инсультов. Постоянное поддержание необходимого объема потребляемой жидкости положительно сказывается на внимании и памяти. Надо правильно употреблять жидкость: пить часто и малыми объемами, чтобы не было особой нагрузки на почки. Для повышения гидратации мозга отлично подходят фруктовые соки, в основном, свежие.

   Принципиальным является вопрос о том, каково структурное совершенство питьевой воды, ее соответствие структуре живой материи. Структура живой материи принципиально отличается от неживой тем, что живое имеет фрактальную структуру (элемент симметрии повторяется на любом геометрическом размере) и имеет оптическую анизотропию или диссимметрию (закон Вернадского).

   Мозг человека по своей структуре — это удивительная фрактальная система, которая обеспечивает основные полевые функции мозга как целостной структуры организма. Априори можно утверждать, что наилучшей питьевой водой для мозга должна быть природная вода, имеющая фрактальную структуру. К природным водам фрактальной структуры относится, в первую очередь, вода «Горянка» (Ивано-Франковск, Мизунь), это вода самостоятельно выходит из большой глубины из-под земли и имеет в своем составе все необходимые для организма человека микро- и макроэлементы. Теперь она стала более доступной людям благодаря тому, что бутылируется (есть и другие фасованные воды наивысшего структурного качества).

   Немногочисленные клинические исследования здоровья детей при постоянном употреблении фрактальной воды в детских садах и школах подтверждают особо положительное влияние как на организм ребенка в целом (высокий относительный уровень здоровья), так и положительное воздействие на их умственные способности.

   Кроме того, фрактальную, оптически активную воду, можно получить с помощью мембранного электролиза воды, имеется в виду щелочная вода, или католит (у такой воды есть огромная масса электронов, готовых поступить к страдающему недостатком электронов активному кислороду).

   Для клеток мозга человека, кроме структуры, важна и природная биоэнергетика воды, которую можно увеличить, добавляя к фрактальной питьевой воде особую энергетическую воду в гомеопатических дозах. Впервые официально такую методику доактивации воды начали применять ученые Южной Кореи (V.O.W. капли, концентрат живой органической воды). Добавление таких капель к высококачественной питьевой воде существенно положительно влияет на функциональную активность клеток мозга. По аналогии с этими каплями применяются энергетические капли в России, в первую очередь, используется добавление капель крещенской воды и другие методики. В Харькове фирма «Даника» более 10 лет тому назад начала выпускать особый продукт для сохранения здоровья человека — биологически активные жидкости, когда с помощью особой технологии из любого природного сырья выделяют жидкость, представляющую собой экстракт связанной и свободной воды. Налажено промышленное производство большой номенклатуры таких БАЖ.

   Институт экологии человека совместно с фирмой «Даника» отработали систему капельного добавления ряда БАЖ, специально для поддержания функциональной активности клеток мозга. Подобраны такие композиции, которые как раз и способны нормализовать деятельность клеток мозга, продолжить их функциональную активность и, что очень важно, помочь выведению токсинов из клеток мозга. Применение такой воды защищает клетки мозга от вредных техногенных слабых электромагнитных полей (мобилки, станции сопровождения мобильной связи, бытовая радиотехника и т.д.).

   Итак, с помощью природной питьевой воды наивысшего качества (фрактальная и оптически активная) можно восстанавливать и сохранять здоровье человека. Такая вода весьма важна для сохранения нормальной функциональной активности мозга человека, что позволяет сегодня проводить эффективную профилактику и предотвращать многие заболевания нервной системы организма. При постоянном употреблении такой питьевой воды можно приостановить не только депопуляцию населения, а, сохраняя и восстанавливая качество такой природной воды за счет восстановления качества природных источников питьевой воды, способствуя развитию культа питьевой воды, можно возродить здоровую нацию и Украину как самостоятельного государство, как процветающую страну.

   ==========================================

   http://www.pravoslavieto.com/docs/ru/pochemune_sv_voda.htm

   Почему не портится святая вода?

   Когда, выйдя из храма после всенощной, я задал этот вопрос одному из наших прихожан, тот, не задумываясь, ответил: "В неё вселяется Дух Святой". Да, совершенно правильно, хоть и не слишком по-богословски. Но вопрос этот я задал потому, что незадолго до этого прочитал на узле Интернета "Общество-Религия-Культура" маленькую заметку от ИТАР-ТАСС "Киевские физики пытаются разгадать тайну Крещенской воды". Вот она:

   "Киев, 19 января [2000 г., П. Б.]. Киевские физики пытаются разгадать тайну Крещенской воды. Освящённая в день Крещения вода не портится при длительном хранении.

   Директор Украинского института экологии человека, доктор физико-математических наук Михаил Курик считает, что от людей, пришедших в храм в благодушном настроении, исходят положительные эмоции, от колокольного звона -- здоровая энергетика, пение церковного хора и чтение молитв порождают специфические электромагнитные поля, и информационные свойства воды под их воздействием изменяются. Многочисленными исследованиями доказано: вода весьма чувствительна к воздействию любых физических полей, прежде всего электромагнитных, включая очень слабые. По словам учёного, вода прекрасно улавливает изменения силы притяжения, космические излучения и даже человеческие эмоции. Михаил Курик утверждает, что полученную информацию вода сохраняет и может передавать людям".

   Читая это, так и хочется воскликнуть: "Дивны дела Твои, Господи!" Да ещё в Киеве, "Матери городов русских", там, где более тысячи лет тому назад крестилась Русь! Вода в реке, в которой св. Владимир крестил жителей Киева в 988 г., понятно, испортилась, особенно за время советской власти, когда русские реки были повсеместно превращены в сточные канавы. Но "объяснения" д-ра Курика, по-видимому, далеки от такого простого (божественного) восприятия данного явления. Сказывается, как видно, многолетняя привычка думать концепциями, выраженными в старом советском гимне "Интернационал" -- "Никто не даст нам избавленья, ни бог [с маленькой буквы, П. Б.], ни царь и не герой; добьёмся мы освобожденья своею собственной рукой…". Или ещё одно известное советское хвастливое выражение -- "Человек -- это звучит гордо". Другими словами, непоколебимая уверенность во всемогуществе человека и человеческого разума.

   Тут невольно вспоминается ещё одно подобное "научное" исследование. Лет 10 тому назад шведские "учёные" (беру в кавычки; настоящие учёные постепенно приходят в себя, начинают познавать Бога и то, что ум человеческий в силах понять лишь незначительную часть природных явлений) задались целью: взвесить человеческую душу. Был поставлен и "научный" эксперимент: кровать с лежащим в ней при смерти больным ставилась на чувствительные весы. В момент смерти засекалось изменение (снижение) веса. Так как в первый момент после наступления смерти в теле никаких физических изменений ещё не происходит, то такое изменение должно было "безошибочно" указать вес ушедшей из тела "души". Как помнится, вес этот оказался равен 22 граммам. Вы смеётесь, читатель. Но нет, всё это делалось серьёзными, взрослыми людьми с учёными степенями, заслуженными в своих областях научными работниками. Не помню уже, что в конце концов было выведено в результате этих опытов, но это не имеет большого значения.

   И ещё -- буквально на наших глазах идут лихорадочные поиски жизни на других планетах вселенной. Во многих лабораториях идёт упорная работа по "творению" жизни в пробирке… В средствах массовой информации нет-нет да и промелькнёт обнадёживающее сообщение -- вот-вот, ещё немного… и получим жизнь искусственным путём. В космос смотрят дорогостоящие антенны, чутко "слушают" -- нет ли где-то опровержения библейской версии происхождения мира? На далёкие планеты всё время посылаются роботы с той же целью -- разыскать признаки жизни… Только вот в декабре 1999 г. на Марс, в поисках там жизни, "примарсился" американский робот, но, к сожалению, что-то не сработало и робот замолчал сразу после примарсения.

   Всё это мракобесие было бы смехотворно, если бы, к сожалению, оно не имело бы прямого -- и весьма трагичного -- отношения к нашей с вами, читатель, жизни. И идёт это мракобесие издалека, со времён Адама и Евы: "…и вы будете как боги, знающие добро и зло", как сказал змей Еве, уговаривая её пойти против Бога, Бытие, 3, 5.

   Вдумаемся: эксперименты со святой водой ведутся людьми, которые буквально сидят на свежих развалинах вавилонской башни ХХ века. Три поколения людей (многие миллионы из которых в мученьях отдали свои жизни), граждан бывшего Советского Союза, лет 80 гнались за призраком "рая на земле". Но, как провидчески, на самом пороге революции в 1912 г., сказал В. Розанов: "В революции нет и не будет никакой радости. Никогда это царственное чувство не попадёт в объятия этого лакея… В революции никогда не будет сегодня, ибо всякое завтра её обманет и перейдёт в послезавтра", "Опавшие листья". Это -- фотография советской действительности, сплошь состоявшей из обещаний светлого, недалёкого будущего, которое так и не наступало. Последний пророк революции, Н. С. Хрущёв, в своё время пообещал коммунизм через 20 лет и -- опять обманул. Вместо коммунизма наступила перестройка,

   Казалось бы, есть о чём подумать людям, пережившим всё это вместо того, чтобы продолжать заниматься тем же самым, что уже привело страну к неслыханному краху. К их чести следует отметить, что многие из них не сознают того, что именно свалилось им на головы, "не ведают, что творят" по евангельскому выражению. Например, в течения пяти лет (1993-98 гг.) мне пришлось много и часто бывать на Украине и в Белоруссии в связи с некоторыми программами американской помощи (поездки в Белоруссию прекратились где-то в 1995 г., так как благоразумный Лукашенко выгнал всяких соросов и других любителей "прихватизаций", охотников лёгкой наживы). В самом начале этих программ, в частных разговорах, когда люди в новоиспеченных независимых государствах радостно ждали перемен к лучшему -- чисто экономических, понятно -- меня многие спрашивали: "Ну, что вы думаете нас ждёт?" На этот вопрос я неизменно отвечал: "Будет становиться всё хуже и хуже". В пояснение я говорил: "Чего можно ждать, если вы идёте в противоположном направлении от Того, Которому надо было бы следовать?" И на неудоменные вопросы, что это за правильное направление, пояснял: "Восстанавливать нужно то, что коммунизм так настойчиво и последовательно уничтожал -- Православие и базирующуюся на нём мораль. А экономика наладится сама собой, если в людских душах восстановится мир, свет и совесть, даваемые Православием". Как и следовало ожидать, такие мои доводы мало кого убеждали.

   Подтверждение моей правоты пришло в 1998 г. Я приехал в Киев на пятилетний юбилей одной из программ, по которой Украине оказывалась американская помощь. Вдруг один из моих старых, с 1993 г., знакомых, в частном разговоре, неожиданно заявил: "А ведь вы оказались правы". Не поняв, о чём он говорил, я попросил его напомнить в чём именно я оказался прав. "Да вот в том, что у нас будет становиться всё хуже и хуже -- помните? Это вы в 1993 г. такое предсказали. Оно как раз к тому и идёт".

   Радоваться своей правоте мне особенно не приходилось. В стране, действительно, продолжала царить полная разруха и, что хуже, никаких перспектив на будущее. В правительстве, на верхах (да, правда, и на низах), воцарилась прежняя советская номенклатура, которая теперь, при "демократии", во всю и безнаказанно смогла заниматься любимым делом -- грабежом народа. В советское время отсутствие морали (вернее, её замена коммунистической "моралью", законом джунглей, гласившим: "Выживи -- за счёт другого") компенсировалось страхом наказания. Наказывали, правда, не за самый факт воровства, а -- если "взял не по чину". Другими словами, воровство не осуждалось как таковое, а лишь его степень и слишком жадных подвергали наказаниям. Солженицын, например, в своём труде "Архипелаг Гулаг" даёт примеры таких наказанных, которым, как всё-таки "своим", начальство оказывало некоторые поблажки, ставило на "хлебные" работёнки. Впрочем, по официальной терминологии советских концлагерей, все воры и прочие уголовники любовно именовались начальством как "социально-близкий элемент" (в отличие от "врагов народа" -- контриков).

   Притаившиеся на первых порах коммунисты подняли голову и вскоре заняли чуть ли не господствующее место в "Раде". Мало того, они открыто требуют, чтобы власть "вернули народу", т.е., им, так как они безапелляционно причисляют себя к "народу"! И никому не приходит в голову, что это те же самые люди, которые в течение десятилетий проводили геноцид собственного народа и на Украине, и в Белоруссии, и в Российской Федерации -- чего стоит один только голод в начале 1930-х годов, унесший в могилу только на Украине миллионов семь жизней (точных цифр нет, всё -- приблизительные оценки). Уж если они не могли позаботиться о народе при всей полноте своей власти -- фактически неограниченной -- в советские времена, то как и с какой стати они сделают это сейчас? Как и не приходит в голову то, что при Православном электорате коммунисты и думать бы не могли о победах на выборах, о получении постов "спикеров" Рады и пр. -- ведь для верующего Православного человека любой коммунист, как враг Духа Святого, также является врагом. Напомню, что мифы о христианском всепрощении только и есть мифы. Прощать христианин должен только лишь ЛИЧНЫЕ обиды. Против оскорблений Духа Святого, христианин ОБЯЗАН драться до последней капли крови, см., например статью М. Назарова "Знают ли наши критики что такое христианство?"

   Но вернёмся к экспериментам д-ра Курика со святой водой. Читатель может спросить -- какая связь между экспериментами со святой водой, попытками взвесить душу, поисками жизни на других планетах, попытками "творить" жизнь в пробирке и присутствием коммунистов в Раде (а также в Думе и пр. выборных органах власти бывших советских республик)? К сожалению, самая прямая: все эти явления есть симптомы одной и той же болезни -- безверия, атеизма, или непонимания того, что христианство не может существовать в вакууме. Христианин должен жить по-христиански, т. е., проверять соответствие каждого своего шага заповедям и другим истинам, изложенным в Священном писании.

   Православная церковь напоминает нам об этом во время каждой литургии в молитве "Верую", например ("Символ веры"). В первой же строке поётся: "Верую во Единаго Бога Отца Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым". Эта молитва приносится от лица всех "верных", присутствующих на литургии, т. е., "Верую" значит именно я, стоящий здесь, "Верую". Но если это так, т.е., мы действительно ВЕРИМ, то о "творении" жизни в пробирке не должно быть и речи? А проводя эксперименты со святой водой, мы показываем, что мы сомневаемся в силе Духа Святого… А поддерживая коммунистов, отвергающих Православие, мы становимся соучастниками их преступлений… А разыскивая жизнь на других планетах мы ставим под вопрос библейское объяснение сотворения мира… И пока мы не научимся жить по-христиански, все наши потуги решить "экономические" проблемы ни к чему не приведут, будет становиться всё хуже и хуже (и не только в Киеве). Антихрист, евангельский отец лжи, как известно, предпочитает расплачиваться черепками.

   Январь 2000 г.
   www.russia-talk.com

   ============================

   http://www.vz.kiev.ua/med/16-09/6.shtml


   ЯКІСНА ПИТНА ВОДА - ЗАПОРУКА ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ

   Так вважає директор Українського інституту екології людини професор Михайло Ку­рик. Мабуть, серед науковців не знайти відомішого фахівця в галузі дослідження фі­зичних властивостей води, ніж Михайло Васильович, тож не випадково його висно­вки, науково обґрунтовані і доведені практикою, вважають як авторитетні.

   Вода є унікальним посередником між космосом і живим світом
   Сьогодні вже нікого не здивує вираз «Людина — космос у мініатюрі, мікрокосмос» тощо, але не всі усвідомлюють, наскільки людський організм залежить від змін, які відбуваються у Всесві­ті. Проте все, що з нами відбувається, переконаний і Михайло Васильович, — це не лише на­ші примхи та бажання, наша воля, це й наслідок планетарних змін, частина планетарного ро­звитку. Як і наша земля, що має водну площу більшу, ніж суходолу, так і наш організм — на по­над 70 відсотків складається з води. «Узагалі, фактично немає у світі жодної речовини, — го­ворить учений, — яка б не мала води. Вода — саме життя». Вона, як найчутливіша антена, ре­агує на всі рухи планет, про це свідчать припливи і відпливи на Землі, погіршення самопочу­ття так званих метеозалежних людей тощо. Отже, вода — це унікальний посередник між Ко­смосом і живим світом, стверджує Михайло Курик. Феномен йорданської води, яка має надзви­чайну цілющу силу, досліджується вже протягом 7 років в Українському інституті екології лю­дини.
   Як розповів Михайло Васильович, сам Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філа­рет ще у 2003 році благословив його на вивчення особливостей води. Саме в 2003-му впе­рше професор В.Я. Антонченко, заступник директора Інституту теоретичної фізики НАН Укра­їни, який є виробником води «Ордана», запропонував провести дослідження її фізичних вла­стивостей у січневі дні, якраз на Водохреща. Двадцять п’ять пляшок «Ордани» доставили на­уковцям, і з того часу протягом 7 років учені вимірювали фізико-хімічні властивості, тобто ко­нцентрацію протонів води в цих пляшках. Саме цей найпопулярніший показник кислотно-лу­жного балансу має відношення до концентрації атомів водню, власне до енергетики води. «Вивчаючи воду, — розповідає вчений, — ми спостерігали, що зростання її енергетичних по­казників починається десь з 10 січня, а пік припадає саме на 18—19 січня. Це підтвердили і досліди в наступні роки з цими ж зразками води».
   За словами Михайла Васильовича, вода відображає ритми Космосу. Вона реагує на взаємодію планет у сонячній системі, на просторові зміни положення, особливо чутлива до впливу вели­ких планет. Оскільки Земля — єдина планета, яка має в своєму складі так багато води, то все живе на Землі також відображає цю «космічну ритміку».
   Саме на Водохреща планети розташовані так, що відбувається немов би енергетичний сплеск, який і відображається на властивостях води. Тож невипадково 18 і 19 січня вода набу­ває цілющої, енергетичної сили. Якщо чайну чи столову ложку набраної на Водохреща води додати до склянки звичайної, то вона матиме позитивну оздоровчу дію, додаватиме органі­зму енергії.

   Найважливіша субстанція
   «Божа благодать спускається цього дня на Землю» — так пояснюють силу водохресної води священнослужителі. Справді, космічний вплив підсилюється ще й молитвою, кожне слово якої несе позитив. Вода реагує на людину, котра читає молитву. За біблійними свідченнями, Ісус Христос із води отримував вино, є докази, що Петро Могила, освячуючи воду, також міг отри­мати вино. Воду можна одержати з матеріалізації простору (роса, пара). Японський учений Масуро Емото, досліджуючи заморожену воду, довів, що вона — найважливіша субстанція природи. Він сфотографував кристали води, які піддавались впливу різних слів, музики тощо. Будь-які навіть найслабші електромагнітні поля, які є в природі, наприклад, наш голос, навіть наші думки, емоції, вода «відчуває».
   Вода відчуває, коли ми сердимося чи сваримося. Тож кожному варто сповідувати моральні принципи, людина має пам’ятати: як думаю — так і почуваюся, таке і здоров’я маю.
   Також вода є добрим акумулятором негативної енергії. Наприклад, коли в лікаря на столі сто­їть склянка з водою, то під час прийому будь-якого пацієнта певну частку інформації про хво­рого вода бере на себе, захищаючи лікаря від негативного впливу.

   Необхідно підтримувати природний гомеостаз
   Коли народжується людина, вона від матері отримує так званий природний гомеостаз — спі­ввідношення зв’язаної води до вільної води в організмі. Людина має пити постійно воду, яка підтримує такий гомеостаз, інакше організм почне зневоднюватися і хворіти. «Доки в нас існу­ють проблеми із якісною водою, доти будуть проблеми зі здоров’ям, — говорить професор Ку­рик, підтверджуючи висновок ВООЗ про те, що на 80% здоров’я людини залежить від якісної питної води. — Треба розрізняти питну воду, яку вживають сирою, і вона має бути найвищої якості. Для приготування їжі можна брати воду, очищену різними нешкідливими способами».
   Нині багато людей, особливо молодь, тамуючи спрагу, захоплюються газованими, слабоалко­гольними, енергетичними напоями. Проте нерідко таке питво є отрутою для організму люди­ни. Якщо людина протягом дня не отримує хоча б 200 мл якісної питної води, а навпаки, вжи­ває перераховані вище напої, страждають передусім органи, які містять найбільше рідини. Це головний мозок, статеві органи тощо.
   Щодо фасованих вод, то на сьогодні, за словами Михайла Курика, лише кілька марок можна рекомендувати до вживання. Серед таких, крім «Ордани», пляшковані води: «Горянка», «Прозора», «Цілюща», «Україночка», «Старий Миргород», «Полтавські джерела», «Конотопс­ька чарівна», «Чудотворна вода чарівного довголіття». Так, з вісімнадцяти фасованих питних вод, серед яких була третина зарубіжних, лише три води: «Прозора», «Старий Миргород» і «Чудотворна вода чарівного довголіття» — «витримали» тестування в Українському інституті екології людини, що проводили на прохання організації «Експерт».
   А ще професор Курик говорить, що було б добре, аби знайшовся хтось мудрий та організу­вав всенародну молитву над водою за здоров’я, за мир, за економічне процвітання України, і все це обов’язково сталося б.

   Любов Польова-Саханда,
   «Ваше здоров’я».
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.06.03 | Бабуся

    Добавка

    Да тут Клондайк!


    ========================

    http://www.blik.ua/content/view/15874/42/

    Крещенская вода: чудо, доказанное наукой
    Украина Понедельник, 19 Январь 2009
    Окунуться в ледяную прорубь и набраться сил на весь год! Сегодня именно тот главный день в году, когда обычная речная вода может исцелить и оздоровить. Это подтверждают не только священники, но и ученые.


    Марина Кравченко

    Да-да, в ночь с 18 на 19 января на светлый праздник Крещения вода приобретает чудотворные свойства полезные для человеческого организма! Что же меняется в структуре воды и в чем собственно волшебство, «БЛИКу» рассказали эксперты.


    Окунаться лучше всего в прорубь в виде креста

    УЧЕНЫЙ: очищается вся природа
    Михаил Курик, доктор физикоматематических наук:
    – Согласно лунному календарю, в году есть несколько периодов, когда небесные светила благоприятно располагаются и очищают природу. Сильнейший период с 22 декабря по 22 января.


    А пик приходится именно в ночь с 18 на 19 января – энергия космоса очень сильна и позитивно влияет на все, что находится на Земле. Вода в любом озере, речке очищается, и ее кристаллики становятся более четкими. При правильном хранении (в стеклянной банке

    СВЯЩЕНННИК: оздоровляет лишь верующих

    Отец Петр, благочинный храма Иоанна Богослова:
    – Вода в реках приобретает целебные свойства потому, что почти 2000 лет назад в этот день в водах Иордана принял крещение сын Бога – Иисус.


    Когда же мессия вышел из воды, небеса над его головой разверзлись, и к нему спустился Дух Божий в виде голубя. Но эта священная вода помогает только тем, кто действительно в это верит. Не нужно окунаться в прорубь для показухи, как это делают некоторые наши политики.

    МАГ: эта вода приносит счастье
    Григорий Фудим, маг:
    – В году есть всего лишь 5-6 дней, когда вода приобретает необыкновенные свойства. Один день отвечает за судьбу человека, другой – за здоровье, но лишь в ночь с 18 на 19 января любая вода благотворно влияет и на судьбу, и на здоровье, и на удачу.


    В некоторый своих обрядах я использую крещенскую воду, чтобы помочь людям. И уникальность этой воды в том, что ее ничем нельзя заменить.

    5 необычных фактов о крещенской воде:

    Не только водой, но и крещенским снегом лечат судороги, головокружения, онемение конечностей. А из воды делают отвары и пьют натощак.

    По традиции на Крещение селяне делали прорубь в виде креста. Купались в там только мужчины. А женщины омывались снегом, чтобы кожа была белой и упругой.

    Считается, что если крещенской водой помочить губы человека, который находится без сознания, он сразу же придет в чувства.

    Есть поверье: «капля священной воды может освятить море», поэтому не стоит набирать ее ведрами. Достаточно набрать небольшую баночку и разбавить с обыкновенной водой.

    При замораживании в виде снежинки крещенская вода имеет более четкую форму, чем обыкновенная. Но почему происходят эти изменения, ученые до сих пор не могут четко определить.


    На Крещение любая замороженная вода становится как чистый кристаллик


    А так выглядит та же замороженная вода в другой день


    {mos_sb_discuss:33}


    ======================================

    http://izvestia.com.ua/?/articles/2008/04/14/192556-2


    От плохой музыки даже вода портится»
    Мария Руденко

    Оказывается, здоровье нации зависит не только от чистого воздуха и воды, но и от музыки, звукового окружения в целом. В редакции журнала «Главред» состоялась пресс-конференция на тему: «Экология звукового и эфирного пространства». Пианист Роман Коляда, музыковед Петр Полтарев, профессор Михаил Курик и главный редактор «Известий в Украине» Янина Соколовская пытались выяснить, как избавиться от эфирного мусора и приобщить людей к качественной живой музыке.

    Пианист-импровизатор, радиожурналист Роман Коляда: «Мой альбом — вклад в экологию пространства»


    Роман Коляда

    «Хочу своим новым альбомом «Взгляд в небо» чуть-чуть очистить звуковое пространство. Мы записывали его принципиально на рояле. Получился настоящий живой звук. Это не джаз, и даже не «нью эйдж». Пытаемся отстраняться от четких определений стилистики и просто писать музыку. Сошлись на том, что, скорее всего, наше направление называется современная неоромантическая фортепианная музыка. Будет здорово, если мы чаще станем слушать именно такую музыку. Уверен, что низкий процент здоровых детей на Украине обусловлен тем, что молодые мамы практически перестали петь колыбельные. Можете смеяться, но эмбрион во чреве матери слышит. Поэтому мои дети от зачатия растут под мои композиции.

    Уверен, что нам нужна звуковая диета в виде качественной экологически чистой музыки. Понимаю, что будет слишком нагло говорить, что мой новый альбом является значительным вкладом в экологию пространства, но я лично так считаю. Можете побить меня за это. Думаю, по результатам продаж дисков и билетов на концерты станет видно, нужно ли наше творчество обществу или нет. Слушатель ведь голосует ногами и кошельком. Третьего не дано.

    Находясь в городе, невозможно избежать постоянного шума. Тут единственный выход: просто использовать ушные клапаны. По-другому изолировать себя не удастся. За рулем очень важно слушать музыку, которая нравится непосредственно водителю и не отвлекает его от дороги.

    Считаю, что количество суицидов не снизится, если детям просто запретить слушать тяжелый рок. Человек, у которого есть какая-то внутренняя проблема, создает вокруг себя соответствующее культурное и звуковое пространство. Можно предлагать альтернативы, но запретами мало чего добьешься. Мы уже проходили комитеты и худсоветы. От них не было положительных результатов. Все-таки нужно корень проблемы искать в воспитании. Со взрослыми людьми уже ничего не сделаешь и вряд ли им что-то навяжешь».


    Профессор, директор Института экологии человека Михаил Курик: «Самым незащищенным является наш мозг»


    Михаил Курик

    «Звук — самое важное, что дала человеку природа. Частотные вибрации языка играют большую роль в нашей жизни. С самого первого дня создания мира все развивается гармонично. Но за последние годы буквально все сферы жизни искажены за счет достижений техники и науки. Звуковое пространство ужасно загрязнено. Нужно уделять внимание самому важному фактору — музыке. В экологических дошкольных заведениях мы используем классическую и церковную музыку для восстановления здоровья детей, стабилизации полевой структуры их организма. Самым незащищенным является наш мозг. Весь негатив, который идет через средства массовой информации, очень сильно влияет на человека. Даже вода портится в отрицательной звуковой среде, а люди — и подавно. Мы не ценим духовность и культуру, полевые структуры, а обращаем внимание лишь на материальные блага.

    Дети, которые слушают правильную музыку, не так быстро устают, в школах моментально усваивают материал. При этом оба полушария мозга активно работают. Более того, музыку активно используют в лечебных целях. Церковная, например, помогает при психосоматических заболеваниях, когда лекарства не действуют. Можно использовать музыку вместе с народными методами, что в совокупности дает очень стойкий лечебный эффект.

    По статистике у нас случается 26 суицидов на 100 тысяч населения. В то время как Всемирная организация охраны здоровья утверждает, что в нормальной стране может быть максимум 20. Здоровых людей нет в принципе. Из 100 новорожденных только 40 — здоровые. Не только засоренность музыкального пространства является причиной этих ужасных цифр, но и тяжелые металлы, свинец, загрязненный воздух, шум строек и дорог, химия, вода, электромагнитные волны. Да что уж говорить, если не существует полезной питьевой воды для молодежи! Молодые люди покупают консервированные и слабоалкогольные напитки, специальные энергетики. Кроме того, они используют наушники, слушают темповую музыку. Думаю, это не украинское насилие над нацией, а скорее зарубежное».


    ========================

    http://4vlada.net/obshchestvo/uchenye-ne-sovetuyut-pit-kipyachenuyu-vodu


    Ученые не советуют пить кипяченую воду
    20 сентября 2009, 23:09
    Общество Источник: Росбалт (Россия)
    Средний:
    Poor
    Okay
    Good
    Great
    Awesome

    Голосов пока нет


    Водопроводная вода по санитарным нормам является питьевой, но употреблять ее в сыром виде не стоит. Об этом, как передает Mobus, рассказал директор Института экологии человека, профессор Михаил Курик.

    С водой в наш организм за 25 лет попадает 109 кг хлора, 25 кг – нитратов, 0,5 кг – алюминия.

    80% водоснабжения обеспечивается за счет поверхностных вод.

    Чтобы не иметь проблем со здоровьем, специалисты советуют употреблять бутилированную воду. Она проходит жесткий санитарно-эпидемиологический контроль и без соответствующего сертификата не появляется на рынке.

    Воду из-под крана нужно обязательно очищать перед употреблением. Самый надежный способ – фильтрация через активированный уголь или керамические фильтры. А еще лучше — делать талую воду. После оттаивания она меняет свою структуру и полностью обновляется. Тогда вода становится экологически чище, и ее можно пить даже в сыром виде. А вот кипятить воду ученые не советуют, так как во время этого процесса количество опасных загрязнителей увеличивается в несколько раз.


    ===============================

    http://www.yatran.com.ua/articles/305.html

    Стандарт питної води

    16.11.2009 | 10:10 Михайло Курик

    Вперше запропоновано використовувати природну, фасовану (пляшковану), негазовану питну воду “Горянка”, як еталон високоякісної питної води для здоров’я людини. Приводяться фізичні властивості цієї води в співставленні із іншими зразками фасованих питних вод, із чого слідує, що на сьогодні питна вода “Горянка”, як природна, без консервантів, без якихось техногенних впливів на властивості, питна вода має найближчі параметри до внутрішньоклітинної води, тобто “вода для життя” і тому може розглядатись як еталон питної води із яким слід порівнювати будь-які питні води. Рекомендується фасовану (пляшковану) питну воду розглядати як еталон питної води України.

    Проблема

    Основним мінералом на Землі по праву слід вважати природну питну воду. Без води немає живих структур, немає живого, немає життя. Вода саме життя, вода це і дійсно той мінерал, який входить до складу всього на Землі, вода формує саме життя. Є припущення, що структура води задає структуру генома людини в такий спосіб, що коли йде синтез (природний) амінокислот із яких будується основна молекула геному людини — дизерибонуклінова кислота (ДНК), при безпосередній участі молекул води. Структура молекул води, її топологія і дисиметрія задають будову подвійної спіралі ДНК. Власне рідкокристалічний стан ДНК (це амінокислоти і вода), що забезпечує функціонування самої геномної молекули, задається системою: молекули води і амінокислоти. Таким чином, в основі основ всього живого на Землі лежить не що інше як молекули води. Звідси стає зрозуміло, справедливість твердження ВООЗ про те, що 80 відсотків проблем здоров’я людини — це якість питної води.

    Яка ж це якість питної води і яким земним критеріям вона має задовольнити? Де така вода існує, чи це вода сьогодні доступна людині, чи це лише особлива, “елітна” вода? Проблема якості питної води сьогодні сильно ускладнилась проблемами екологічними.

    Справа в тому, що людина своєю безглуздою екологічною політикою, сама себе сьогодні загнала в глухий кут. Можна сказати, що всі поверхневі води сьогодні хворі через екологію, через людину. У води є дуже важлива характеристика (властивість), вода запам’ятовує все з чим вона контактувала. Ця властивість води лежить в основі гомеопатії, а більш ширше — в основі інформаційної медицини. Сюди ж тепер відноситься екологічна пам’ять води. Оскільки, людина — це система природи, яка складається з води і органічних молекул, та невеликої кількості основних неорганічних елементів, то для нормального функціонування організму, людина щоденно повинна вживати якісну природну “живу” воду, якої все менше і менше на Землі. Людині потрібна поверхнева питна вода, яка щоденно “бачить” космос, від якого одержує життєву енергію. Ще раз наголосимо: людина і лише людина зробила все, щоб такої води на землі не було. Сьогодні поверхнева питна вода хвора. В свою чергу, від хворої води не може бути здорова людина. Дуже вірний висновок в свій час, в кінці XX століття, зробив академік А.Мойсєєв “Природа хвора людиною!” Звідси аксіома нашого життя на землі: “Лікуючи Природу — людина лікує себе”. Людину може лікувати лише Природа.

    Отже якість питної води для людини — це сьогодні якість її життя, якість її здоров’я.

    Фізика питної води

    До цих пір якість питної води визначається з допомогою хімічного та мікробіологічного аналізів, тобто контролюється чи містить вода якісь хімічні елементи, які шкідливі для людини, чи не містить мікроорганізмів, які шкідливі знову ж таки людині. На цьому основані міжнаціональні та регіональні стандарти на якість питної води.

    В останні роки значних успіхів набувають дослідження фізичних властивостей питної води із яких слідують характеристики питної води як цілісної, самоорганізованої системи із своїми характерними властивостями як живої системи, зокрема фрактальність [1], [2], дисиметрія та інші.

    До фізичних характеристик питної води як цілісної системи відносяться кислотно-лужна рівновага, буферна ємність питної води, питома провідність, спектри електронного поглинання води та інші.

    З допомогою фізичних досліджень питомої води можна одержати дані про головну її якість, чи відповідає питна вода за своїми властивостями внутрішньоклітинній воді, яка формує живий організм.

    В роботі проведено співставлення фізичних властивостей ряду природних фасованих питних вод, по відношенню до дистиляту. До таких фізичних характеристик співставлення входили: кислотно-лужна рівновага рН, питома електропровідність а(ом-1см-1), зміна величини кислотно-лужної рівноваги із зміною форми посудини, в якій знаходиться вода; або при гомеопатичному потенціюванні води; значення оптичної густини (спектр поглинання) та значення редокс струму для стандартної гальванічної комірки. (Співставлення даних для ряду фасованих питних вод приведені в таблиці).

    Деякі фізичні характеристики питних вод.

    Таблиця
    Тип води
    рН

    середні

    значення
    σ

    (ом–1·см–1)
    ΔрН

    форми
    ΔрН

    потенцію-

    вання
    Kd (для

    5,99 еВ)

    оптична

    густина
    Редокс

    струму

    (мкА)
    Наявність

    фрак таль-

    ності

    Дистилят
    4.60
    0.0013
    1.48
    0.54
    0.132
    5.5
    -

    Горянка
    9.60
    0.122
    0.22
    0.07
    2.59
    5.0
    +

    Ордана
    8.30
    0.049
    0.84
    0.20
    0.475
    21
    -

    Цілюща
    8.80
    0.067
    0.76-0.73
    0.05
    0.186
    26
    +

    Старий

    Миргород
    8.42
    0.069
    0.80-0.67
    0.01
    0.177
    3.1
    +


    Найбільш важливою фізичною характеристикою питної води є її фрактальність (оптична дисиметрія) [1, 2]. Згідно до закону Пастера-Кюрі-Вернадського саме наявність дисиметрії — це критерії того, що система є живою. Отже за цим критерієм заслуговують на увагу пляшковані (фасовані) питні води “горянка”, “Цілюща” і “Старий Миргород”. Але лише питна вода “Горянка” не проходить практично ніякої техногенної водопідготовки, це фактично джерельна, природна питна вода. За критерієм стабільності зберігання фасованої води “Горянка” зберігається без консервантів роками, є зразки, які в пластиковій тарі зберігаються більше трьох років без зміни їх основних фізичних характеристик.

    Природна питна вода “Горянка” консервує живе, тобто коли якась жива структура знаходиться в цій воді, то така система стає рівноважною при певних умовах. З точки зору живого, вода “Горянка” є дійсно живою системою.

    “Горянка” як стандарт питної води

    Питання стандарту якості питної води є принциповим. Чи можливий взагалі стандарт на воду. Під стандартом в даному випадку вважається така питна вода, яка має стабільні фізичні і хімічні характеристики із якими можна було б порівнювати будь-які природні питні води.

    Проаналізувавши велику кількість різних питних вод, ми прийшли до висновку, що за всіма фізико-хімічними характеристиками, їх відтворюваністю, стабільністю аналогу “Горянка” сьогодні практично немає.

    Таким чином фізичні характеристики найвищої природної питної води (фасованої), еталонної питної води наступні:

    • параметр кислотно-лужної рівноваги 6.50-8.50;

    • зміна кислотно-лужної рівноваги при потенціюванні (струшуванні) не повинна перевищувати 0.10-0.15 початкового значення;

    • власний редокс струм (стандартна гальванічна комірка) в стаціонарному стані 0,2 — 0,5 мкА;

    • структурна упорядкованість — наявність дисиметричних фракталів для сухого осадку; значення оптичної густини води для енергії квантів світла 5.99 (товщина оптичної кювети 1 см) може знаходитись в межах від 0.2 до 2.6;

    • зміна величини кислотно-лужної рівноваги у закритій і відкритій скляній ємності може складати 0.5–0.8 (вплив атмосфери на воду);

    • незмінність (стабільність) фізичних і структурних характеристик води протягом 1,5–2 років.

    Наявність еталону на природну питну воду дозволить проводити постійно співставлення якості будь-якої питної води із питною водою, яка максимально відповідає властивостям внутрішньоклітинній воді організму людини.

    Введення такого еталону це питання сьогодення, виходячи із постійного контролю якості питної води, яку має пити людина сьогодні, питної води, яка повинна гарантувати здоров’я людини.

    Література

    1. Курик М.В. О фрактальности питьевой воды («Живая вода») // Физика, сознание и жизнь. Космология и астрофизика. №3. 2002.45-48.

    2. Курик М.В. Мицелярность и фрактальные кластеры биологических структур. Изв. АН СССР. сер. Физ. 1991. 55(9), 1798.

    Курик М.В., Український інститут екології людини тел./факс: 525-08-12, e - mail : kurik @ iop . kiev . ua , Малик І.М.
    Минувшина

    ==================================

    http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2006/01/18/278613.html

    Феномен крещенской воды

    18 января 2006 | 20:28

    Накануне Богоявления в столичном Водно-информационном центре ученые и богословы говорили о "феномене крещенской воды", состав и свойства которой чудесным образом меняются в эту ночь.

    Об удивительных свойства воды человечество знает давно. И понятие "живая" и "мертвая" вода - вовсе не выдумка. Одними из первых об "информационном поле" воды заговорили японские физики. Рассматривая под микроскопом замороженные капельки, они обнаружили, что молекулярная структура по-разному реагирует на внешнюю информацию. Вода, например, не выносит ругательств, под звуки классической музыки ее кристаллы приобретают симметричную форму, под рок - располагаются в хаотичном порядке. Она впитывает в себя как губка - не только звуки, но эмоции и даже мысли, аккумулирует их и передает окружающему миру.

    Именно с удивительной способностью воды накапливать и передавать информацию связаны ее подчас магические свойства, пока только частично изученные человеком.

    До сих пор ученые не могут объяснить, почему святая вода не портится годами, а в крещенскую ночь она необыкновенным образом освящается даже в речках, приобретая при этом целебные свойства. Профессор Михаил Курик четыре года подряд изучал феномен крещенской воды и пришел к выводу, что изменение в ее структуре происходит под воздействием мощного позитивного энергетического заряда.

    Михаил Курик, директор Института экологии человека: "Дійсно є силові константи, певне розташування Землі і великих планет, і воно діє на Землю i воду - таке космофізичне явище".

    То, что ученые называют энергетическим зарядом, а церковь - благодатью, при освящении влияет на структуру воды посредством определенных звуковых вибраций или молитвы.

    Михаил Курик, директор Института экологии человека: "Церква своїми вібраціями міняє на Водохреща, в корисну сторону, це ми показали, це є. Я пройшов вібрацію - молитву, срібна чаша - хрест, все це я робив зі священиком".

    Феномен воды еще до конца не изучен и вряд ли ученым удастся когда-нибудь разгадать ее секрет. В одном Михаил Курик убежден точно: плачевное состояние окружающий среды - прежде всего следствие плохой "экологии" наших мыслей и поступков, а уже потом - различных биохимических процессов.

    Надежда Стешенко-Григорьева, Подробности-ТВ

    =========================================

    http://www.novahod.com.ua/ua/water/oldmirgorod/scientist_opinion.html


    Вчені про воду «Старий Миргород»

    «Старий Миргород» - питна вода, що має унікальну біоенергетику

    За результатами досліджень структури води і клінічних досліджень впливу на організм людини Український інститут екології людини рекомендував «Старий Миргород» для щоденного вживання, як питну воду з унікальною позитивною біоенергетикою.

    Чому воду називають найзагадковішою речовиною на планеті? Що таке «жива» вода? Що таке інформаційна пам'ять води?..

    Досліди вчених підтверджують: вода - далеко не проста хімічна сполука, а цілісна «жива» система. Вона здатна пам'ятати біологічну активність матриці живого організму, з яким контактувала, реагувати на емоції людини, вібрації голосу, звуки музики.

    Доведено, що вода, біля якої грали класичні твори, наприклад, Моцарта, несе позитивний заряд енергії. А от якщо над водою вимовити погане слово, інформаційний негатив, що воно несе, передасться воді та вплине на її природну структуру. У цьому криється секрет святої води, яка здобуває дивовижні властивості після того, як над нею прочитані молитви.

    Група українських учених під керівництвом доктора фізико-математичних наук, професора Михайла Курика поставила перед собою завдання - усебічно дослідити фізичні властивості води, що вживають наші співвітчизники. Експерименти були розбиті на кілька етапів і містили в собі як традиційні методи вивчення фізичних особливостей води, так і унікальні розробки. Зокрема, у 2004 році були досліджені властивості понад десятка різних марок питної води.


    Результати досліджень показали, що серед усіх вивчених зразків питної води саме «Старий Миргород» має упорядковану молекулярну структуру та природний біоенергетичний потенціал. Іншими словами, ця вода здатна сприймати і транслювати інформацію, позитивно впливати на будь-яку живу матерію, у тому числі на організм людини. На знімку, зробленому за допомогою мікроскопа, видно, що структура води «Старий Миргород» має форму правильних симетричних сніжинок. Саме так виглядає упорядкована структура збалансованої та стабільної за своїми біофізичними властивостями води.

    Важливість проведеного дослідження важко переоцінити. Особливе значення для питної води має інформаційна пам'ять. Адже організм людини схожий на губку, що складається з трильйонів клітин. Кожна з них заповнена рідиною, що формується із води. Яку він споживає і прямо залежить від її якості.

    Чому саме вода з Миргорода має такі якості - однозначно сказати складно. Можливо, велику роль у її формуванні відіграють геологічні та геофізичні особливості місцевості, де добувається вода«Старий Миргород». Так чи інакше, вчені впевнені: структурована від природи вода, що має великий енергетичний потенціал, життєво необхідна для здоров'я сучасної людини. Вона прекрасно засвоюється, оскільки організм почуває «свою» воду, здатна відновлювати енергетику, лікувати людину від багатьох хвороб. Сама природа пропонує: беріть, пийте, повертайтеся до життя, бережіть здоров'я. І тут дуже важливо прислухатися до неї.
 • 2010.06.03 | selu

  Великий вибух та дарвінізм то гіпотези, тобто сфера віри.

  Зміна властивостей води може бути незалежно перевірена, тож це сфера науки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.06.03 | Трясця

   Вітаю клерикала на науковому сайті

   Знову за рибу гроші. Вивчення властивостей живої або неживої природи, які можна перевірити, відносяться до сфери науки. Великий вибух, теорія еволюція та властивості води перевіряються та вивчаються. Вони, поза сумнівом, належать до сфери науки. Маячня Курика на будь-яку тему немає ніякого стосунку до сфери науки. Він не робить ані експериментів, ані теорії. Насамперед, це стосується води - комерційного проекту Курик та син. Але, на жаль, у нас спотворилися критерії наукового визнання чи невизнання. Вельми шкідливого та неосвіченого професора Курика визнала вся країна. Наслідком буде її пришвидчений занепад.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.06.03 | Almodovar

    Щодо Хрещенської води.

    Років вже 25 набираю воду з крана на Водохреща. Спочатку із цікавості, потім для експерименту, тепер-за традицією.
    Вода, набрана 19 січня стояла в мене найбільше 7 років, потім її утилізували, оскільки не знали що з нею робить, всього 4 літри. як у скляних банках, так і в пет-пляшках. Пив її щорічно, перевіряючи якість. Все нормально, жодних органолептичних змін.
    Для перевірки став набирать воду 10-17 числа і 21-25 січня. Результат: стоїть максимум два-три місяці, швидко зеленіє, на стінках посуду розвивається якась органіка, тощо.
    Результати підтверджуються кожен рік. Воду брав з різних кранів і ріізних джерел (тобто, різні водойми для постачання в мережу питної води).
    Десь у 1993 році, на моє прохання, одна шкільна і дуже матеріалістична вчителька хімії провела з дітьми таку собі наукову роботу по дослідженню хрещенської води. Результати її вразили. Вода була принципово різна.

    Я не знаю, хто такий цей Курик, про якого тут пишуть. Але Хрещенська вода - незвичайна. Перевірте самі, панове.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.06.03 | Трясця

     Re: Щодо Хрещенської води.

     На жаль, не були поставлені експерименти в стандартний спосіб. Різні виборки за стандартною схемою. Записи властивостей усіх проб. Перевірка незалежними експериментами (спостереженнями) інших осіб тощо. Якби це було так, як Ви говорите, то воно мусило б стосуватися не тільки Ваших зразків, але й води, взятої іншими експериментаторами. Тоді б це було б підтверджено вже давно. Проте, незважаючи на попит, маємо тільки дописи в Інтернеті, які не є доказами.

     А я постійно вживаю воду з банки, до якої занурена срібна ложка. Ніколи вода не псується, навіть, якщо на кілька тижнів їдемо з дому. Бактерицидний вплив йонів срібла відомий і нічого таємничого в ньому немає. Це знають і священники, тому вживають срібло як засіб запобігання цвітінню води.

     І ще одне питання. Як відомо дати Водохрещі не збігаються в православних та католиків (протестантів). Тобто, на Вашу думку, в них чудесного покращання води не спостерігається?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.06.03 | Almodovar

      Re: Щодо Хрещенської води.

      Хроещенську воду набирають ВСІ мої родичі і знайомі і у багатьох регіонах: від Петербургу до містечка Нироб в Сибіру. Результат-однаковий. Втім , що я кажу: спробуйте і Ви, пане. Тільки не забудьте!

      Щодо католиків - не знаю, чи так, чи не так. Полпитайте - Ви ж експериментатор науковий. А я так - емпірик.
      Одначе, я здивований, що Ви й досі не чули про властивості Хрещенської води: адже це давня народна українська традиція!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.06.03 | Трясця

       Чути-то я чув

       Але чи є народні традиції науковим доказом? На мою думку, ні.
  • 2010.06.03 | Георгій

   Гіпотeзи і т.д.

   Гіпотeзи бeзумовно нe є сфeрою віри. Що такe гіпотeза в природознавстві? Цe "тимчасова" (англ. мовою добрe, "tentative") відповідь на якeсь запитання, що виникло в людини у зв"язку зі спостeрeжeннями eмпіричного світу природи. Наприклад, Дарвін висунув гіпотeзу, що форми життя урізноманітнюються (або життя "eволюціонує") завдяки наявності в популяціях т. зв. "нeвизначeної мінливості" (англ. "undefined variation"), тобто варіантів, що присутні в популяції нeзалeжно від зовнішніх чинників, успадковуються наступними поколіннями і можуть підлягати природньому доборові. В природознавчі гіпотeзи ніхто, строго кажучи, нe "вірить." Наука просувається нe вірою, а дeдукцією: з гіпотeз дeдуктивно-логічним шляхом роблять ПЕРЕДБАЧЕННЯ, а ці пeрeдбачeння тeстують, і тоді гіпотeзу або відкидають, або модифікують, або залишають як "робочу." Наприклад, з гіпотeзи Дарвіна гeнeтики можуть зробити пeрeдбачeння, що якщо Дарвін правий, тоді так званий закон гeнeтичної рівноваги (закон Гарді-Вайнбeрга) в рeальних популяціях рано чи пізно порушується; цe можна точно пeрeвірити, і популяційна гeнeтика кажe, що дійсно, цe пeрeдбачeння правдивe. Іншого шляху природознавство в принципі нe знає, хоча окрeмі філософи науки (наприклад, Фeєрабeнд) думають інакшe.

   До сфeри віри налeжать догмати, які базуються нe на eмпіричних досліджeннях, а на "озарінні," "одкровeнні." У природознавство в строгомy смислі цього тeрміну вони нe входять.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.06.03 | Shooter

    добре

    дуже дякую за детальне роз*яснення для "войовничих атеїстів" ;)

    ...все таки цікаво - що було перед Великим Вибухом :)
   • 2010.06.04 | selu

    Мабуть ви звузили "віру" до "релігійної віри".Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua