МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

2011-й - "рік освіти", 2014-й - "рік науки"

06/03/2010 | Віктор Янукович
Із послання президента Віктора Януковича до українського народу http://www.pravda.com.ua/articles/2010/06/3/5106277/

...другий пріоритет - розвиток конкурентних переваг вітчизняної освіти та науки.

На жаль, в Україні протягом останнього десятиліття має місце серйозне зниження не лише кількісних, а й якісних результатів роботи вітчизняних науковців у загальносвітовому контексті.

Тривожним показником стану української освіти є той факт, що жоден з українських університетів не входить до рейтингу п'ятисот кращих вищих навчальних закладів світу.

Я розумію, що для зміни ситуації на краще потрібні роки. Водночас уряд та Міністерство освіти зобов'язані сконцентрувати зусилля на підтримці кількох, хоча б 3-5 провідних університетів України та реалізувати програми, які забезпечать їх входження в коло вищих навчальних закладів, визнаних у світі.

Друге. Необхідно поєднати освіту, дослідження та інновації шляхом розширення дослідницького сектору у вищих навчальних закладах.

Ми повинні відродити попит на науку, як основу конкурентноздатності національної економіки. Нашим орієнтиром має стати досягнення показника експорту технологій, результатів науково-технічних розробок та освітніх послуг, порівнянного з доходами від військово-технічного співробітництва - півмільярда - мільярд доларів на рік.

Одним із важливих напрямів реформування освіти залишається створення умов для професійної перекваліфікації та освіти упродовж всього життя.

Необхідно повернутися до проблеми модернізації системи професійно-технічної освіти, дистанційної освіти, системи професійної перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників.

Нарешті, освітня система України повинна стати на шлях запровадження принципів відкритої освіти.

Національним проектом має стати створення Національної електронної бібліотеки, яка об'єднає освітні, наукові, університетські, музейні ресурси в єдину мережу.

Створення такої бібліотеки та її включення до загальноєвропейської мережі, розвиток спільних програм з нашим сусідом Росією - це справжній прорив в освіті та науці.

Але головний соціальний результат полягає в забезпеченні максимальної доступності бібліотеки для кожної родини і кожної школи.

Сучасні технології, економія коштів, доступність освіти - це реальний шлях до інформаційного суспільства.

Інформаційний простір, як складова єдиного гуманітарного простору, вимагає від нас проведення якісної державної інформаційної та культурної політики.

Розвиток цифрового телебачення і, зокрема, якісне просування національного каналу "Культура", створення нового державного інформаційного каналу, робота над суспільним телебаченням - один із ключових напрямів такої роботи.

Третій пріоритет - формування оновленої, модерної моделі культури та розвиток національної інфраструктури культурних індустрій.

Ми підтримуватимемо культурних діячів і творчі колективи, які здатні презентувати українському суспільству та світовому співтовариству модерний образ української культури.

Нам не вистачає сучасного менеджменту в цій сфері. Ось де серйозний дефіцит молодих, талановитих і освічених менеджерів. Тільки за цієї умови ми зможемо забезпечити підтримку трьох основних вимірів української культури: культура сучасної української ідентичності, культура розвитку, культура вільного часу.

Саме оновлена та цілісна культурна політика може стати гарантом входження України в європейський культурний простір.

У практичному плані нам необхідно розробити та реалізувати комплекс заходів, які забезпечать державну підтримку вітчизняних виробників культурних товарів та послуг. Як мінімум, потрібно прийняти закон України "Про національний культурний продукт", створити сприятливе середовище для інвестицій у сферу культурних індустрій.

Хочу ще раз підкреслити, що нарощування інвестицій в людський капітал, в культуру та науку можливий лише за умови активної державної підтримки.

Очевидно, що для подолання відставання у сфері гуманітарного розвитку потрібна концентрація зусиль і визначення щорічних пріоритетів державної політики у гуманітарній сфері.

Зокрема, в наступні п'ять років я пропоную запровадити на державному рівні:

2011-й - "рік освіти та інформаційного суспільства"

2012-й - "рік культури та відродження музеїв"

2013-й - "рік фізичного здоров'я та екології"

2014-й - "рік науки"

2015-й - "рік єдності поколінь"

І цю традицію ми продовжимо й надалі.

Відповіді

 • 2010.06.04 | Трясця

  Re: 2011-й - "рік освіти", 2014-й - "рік науки"

  В 2011 знищимо освіту, а ось в 2014 - науку.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.06.04 | псевдоквази

   Вона (освіта) сама...

   того...

   Трясця пише:
   > В 2011 знищимо освіту, а ось в 2014 - науку.

   В 2012 році не буде випуску зі шкіл, відповідно, набору на 1-й курс ВНЗ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.06.04 | Замислюк

    Re: Вона (освіта) сама...

    А може воно на краще? У школі дітей напихатимуть лишень православною етикою, у ВНЗ- відомостями про живу воду та цінності ПР, дисертації - взагалі суцільний плагіат. То нехай собі будуть неосвіченими, але чистими душею. Правда є ще європрограми 7, 8, 9... Для діточок начальства, мабуть.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua