МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Семиноженка звільнили за намагання реформувати науку ?

07/02/2010 | Українська правда
Регіонали пояснили, за що Семиноженко залишився без крісла
П'ятниця, 02 липня 2010, 16:17

Діяльність Володимира Семиноженко на посаді віце-прем'єра з гуманітарних питань не відповідала програмі Партії регіонів.

Про це заявив регіонал Вадим Колесніченко у Верховній Раді в п'ятницю.

"Діяльність Семиноженка на своїй посаді не відповідала програмі Партії регіонів, не відповідали програмі коаліції, і не задовольняла ті виклики, які має суспільство в гуманітарному блоці питань", - зазначив він.

За словами депутата, "гуманітарний блок був провалений".

"Семиноженко намагався безпосередньо управляти діючими державними комітетами, чого в принципі не можна робити", - сказав Колесніченко.

За словами регіонала, Семиноженко "створив два неефективних, безглуздих, нікому не потрібних державних комітети, які вимагають нового фінансування".

Він зазначив, що це Держкомітет з науково-технічної та інноваційної політики і Держкомітет з контролю над обігом наркотиків.

"Це була безглузда акція, яка неефективна і не має ніякого сенсу, крім як підняття власної величі", - додав Колесніченко.

"Семиноженко лобіював абсолютно абсурдний і убогий проект створення українсько-польського університету на базі середнього ВНЗ Польщі. Його проект передбачав фінансування з бюджету України не менше 2-3 мільйонів євро щорічно", - сказав він.

"Керівництво або апарат Семиноженка в черговий раз зробив безглузду спробу...нового перекладу Хартії регіональних мов і мов національних меншин, щоб створити видимість в суспільстві того, що нібито ця хартія для вмираючих мов", - додав регіонал.

"Не вирішена проблема конструктивно під назвою Інститут національної пам'яті, яка і на сьогодні, по суті, дублює роботу системи державних архівів", - зазначив Колесніченко.

Він додав, що "проблема під назвою дублювання вийшла за межі розуму і порозуміння".

Відповідаючи на питання про те, що в проекті постанови про відставку Семиноженка пропонувалося звільнити його через нелегітимність призначення, регіонал сказав: "Ми не хотіли розводити кисіль по тарілці. Для нас принципово важливим було питання відставки Семиноженка".

Українська правда

http://www.pravda.com.ua/news/2010/07/2/5192349/

Відповіді

 • 2010.07.02 | Володимир Яворівський

  Якби йшлося про те, що Семиноженко має очолити Академію наук

  Володимир Яворівський, народний депутат (БЮТ):

  ТАК КИДАТИ В БОЛОТО СЕМИНОЖЕНКА – ЗАНАДТО ЖОРСТОКО

  Володимир Яворівський

  Однозначну відповідь навряд чи сьогодні хтось дасть. У мене таке враження, що й сам Семиножено не може відповісти на це питання відверто. Мені розповіли, що він був неймовірно здивований.

  До останньої хвилини, доки не поставили на голосування постанову, ми думали, що це гра, яка навмисне розігрується. І раптом побачили, що вискакує шалена цифра. Тобто щось у ПР сталося.

  Можу назвати лише певні версії, що думаю з цього приводу я. Якби йшлося про те, що Семиноженко має очолити Академію наук, то, очевидно, б сказали, мовляв, звільняємо в зв’язку з переходом на іншу роботу чи ще щось. Але так витерти об нього ноги, щоб він сам оторопів…

  Друга можлива версія – Янукович зумисне попризначав деяких людей, аби потім їх прибрати й показати країні: ах, який страшний і рішучий. Але підставляти так Семиноженка занадто жорстоко. Можна було так зіграти з Сухим чи Бойком, якого сьогодні звільнили, але так кидати в болото Семиноженка...

  А, можливо, просто не поділили якісь грошові потоки. За моєю інформацією, Семиноженко хотів монополізувати всю гуманітарну сферу і диригувати всіма фінансовими потоками. Очевидно, цим він перетнув дорогу комусь з Апарату Президента, хто хотів зробити це саме.

  Тому, гадаю, хтось дуже впливовий попрацював з АП.

  Але все точно стане відомо, коли буде відома кандидатура наступного віце-прем’єра.


  Максим Луцький, народний депутат (ПР):

  КРАЩОГО ЗА ДМИТРА ТАБАЧНИКА НА ЦЮ ПОСАДУ НЕМАЄ

  Максим Луцький

  Володимир Семиноженко погано виконував програму Віктора Януковича. Наприклад, давно обіцяли прибрати дублювання фільмів, а він до цього часу не зробив. Якщо на Кабміні йому раз-другий-третій зробили зауваження щодо цього самого дублювання і людина не розуміє прем’єр-міністра, що це таки треба зробити, то, звісно, потрібно міняти кадри. Значить, буде людина, яка краще виконуватиме доручення Президента.

  Особисто я вважаю абсолютно недоцільним розділення міністерства на освіту й науку. А це те, що він хотів зробити.

  Ну, кращого за Дмитра Табачника на цю посаду нема, але він дуже гарно працює як міністр. Як на мене, було б добре для Табачника поєднати дві посади. Але це залежить від самого Дмитра Володимировича і волі прем’єр-міністра.

  Володимир Полохало, народний депутат (БЮТ):

  НАСТУПНИМ МОЖЕ СТАТИ СЕРГІЙ ТІГІПКО

  Я б сьогодні поєднав таки дві відставки – пана Семиноженка і пана Бойка. Ці відставки засвідчують певну кризу в урядовій команді, про відсутність єдності й піарної монолітності. Насправді такого не існує.

  Це нівелює сказане, що кожен член уряду – справжній професіонал і таке інше.

  Гадаю, цими відставками нічого не завершиться. Швидше за все, наступним кандидатом може стати Сергій Тігіпко. Він і так тримається там на волоску. Взагалі, Тігіпко в цій команді – фігура ситуативна.

  Не треба забувати, що ПР продовжує робити ставки на донецьких. А Семиноженко – харків’янин, який, як і свого часу Кушнарьов, не вписався в цю команду, хоча був використаний ПР по повній програмі. Тобто загальна теорія така – на ключових посадах мають бути перевірені донецькі.

  Ще один момент – усі урядовці намагаються контролювати фінансові потоки, які торкаються їхнього предмету відання. Зокрема, Семиноженко як досвідчений бюрократ звичайно, як свідчать деякі постанови Кабміну, урядового комітету, потягнув на себе цю ковдру дещо більше, ніж це дозволяється в ПР саме щодо фінансових потоків.

  Заяви про те, що начебто Семиноженко не справився з дубляжем, – ширма. Насправді в ПР є кілька груп впливу і конфлікти між Банковою і урядовцями, наприклад, Герман-Табачник, але партія це добре вміє приховувати, хоча часом вони вилазять на поверхню.

  Також не варто забувати, що Семиноженко є ще й людиною Кучми. І Янукович усім демонструє, що сьогодні людей попередніх президентів і близько не буде при владі, навіть Кучми. Гадаю, самому Кучмі варто про це задуматися.

  http://www.unian.net/ukr/news/news-384746.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.07.02 | Shooter

   Re: Якби йшлося про те, що Семиноженко має очолити Академію наук


   > Володимир Полохало, народний депутат (БЮТ):
   >
   > Також не варто забувати, що Семиноженко є ще й людиною Кучми. І Янукович усім демонструє, що сьогодні людей попередніх президентів і близько не буде при владі, навіть Кучми. Гадаю, самому Кучмі варто про це задуматися.
   >
   > http://www.unian.net/ukr/news/news-384746.html

   Угу. А Льовочкіну?
  • 2010.07.02 | Георгій

   Ну яка ж, pardon my French, *лядь можe сказати, що кращого за...

   ... Табачника на посаду українського урядовця нeма? Після того, як Табачник наваяв тe, що наваяв про галичан, його призначeння на посаду міністра - цe тe самe, якби, скажімо, прeзидeнт Ізраїлю призначив би на посаду ізраїльського міністра автора "Майн Кампф..." А тeпeр його трeба щe й на посаду віцe-прeм"єра?
   Володимир Яворівський пише:
   >
   > Максим Луцький, народний депутат (ПР):
   >
   > КРАЩОГО ЗА ДМИТРА ТАБАЧНИКА НА ЦЮ ПОСАДУ НЕМАЄ
   >
   > Максим Луцький
   >...кращого за Дмитра Табачника на цю посаду нема, але він дуже гарно працює як міністр. Як на мене, було б добре для Табачника поєднати дві посади. Але це залежить від самого Дмитра Володимировича і волі прем’єр-міністра.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.07.02 | Кушкін

    Елементарно: Той, хто може захищати шовіністів (л).

    http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1278077088
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.07.02 | Георгій

     I don't get it

     Ви даєтe лінк на гілку, дe я побачив брутальнe порушeння правил "Майдану," і вказав на цe модeраторам. До чого тут шовіністи і Табачник?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.07.02 | Кушкін

      Якщо я тут привселюдно скажу(виходячи з заголовку Вашого посту),

      що Ви добре знаєте англійську, з чим я Вас поздоровляю, це буде брутальним порушенням правил?

      Щось я такого у правилах не пригадую.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.07.02 | Георгій

       Ні, нe будe, алe "що носитe в собі, крім фeкалій" - будe

       Нe знаю, якщо цe - нe груба образа в адрeсу людини (і підміна обговорeння тeми обговорeнням співбeсідника, п. 0) - тоді що?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.07.02 | Кушкін

        Так це ж шовінюга мені відповів! А Ви його підтримали, нібито я

        його першим образив.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.07.02 | Сергій Вакуленко

         Re: Так це ж шовінюга мені відповів! А Ви його підтримали, нібито я

         Кушкін пише:
         > його першим образив.

         Я теж гадаю, пане Георгію, що репліка пана Кушкіна несла в собі потрібну в цьому разі іронію. Та й про мову (жодну) нічого лихого він не сказав.

         Ба більше: зверхнє ставлення иншого дописувача до Болгарії (та Албанії), to call a spade a spade, — дурнувате, тому він заслужив саме на таку реакцію.

         Реаґувати на таке поважно — просто неможливо.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2010.07.02 | Shooter

  Слухати хворого на голову Вадіка Коліснічєнка - себе не поважати

  Але цікаво -

  1) чи "повисять" Тобачнєґа
  2) чи знімуть Гриньова
 • 2010.07.02 | По материалам ЛЕВЫЙ ФРОНТ ИНФОРМ

  Табачник пойдет на повышение. Кто будет министром образования?


  http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,208563275

  Табачник пойдет на повышение. Кто будет министром образования?

  02 Jul 2010 16:36
  IP/Host: ---.datagroup.ua

  Как стало известно из проверенных источников в парламенте, последней каплей для отставки бывшего вице-премьера Владимира Семиноженко стал его конфликт с командой Януковича во время визита Президента Шри-Ланки в Украину, после чего Партия Регионов приняла твердое решение уволить В.Семиноженко.

  Это сыграло на руку и нынешнему министру образования Дмитрию Табачнику, который еще с самого начала рассчитывал на пост гуманитарного вице-премьера. К слову, вокруг Д.Табачника тоже поднялся нежелательная для рейтинга регионалов шумиха – т.н. "антитабачная кампания".

  Посредством увольнения В.Семиноженко, Д.Табачник может вернуть себе пост вице-премьера, которым он уже был два раза при премьерстве Виктора Януковича. А кто же станет министром образования вместо него?

  http://jeynews.com.ua/articles/img/1188463173.jpg

  По тем же сведениям, на этот пост рекомендуют Станислава Николаенко, который уже занимал его в 2005-2007 годах при трех правительствах. Там он и сработался с Д.Табачником. Шансов С.Николаенко добавляет и политическое лобби лидера КПУ Петра Симоненко, которого бывший социалист, а ныне лидер партии справедливости, поддерживал в рамках блока левых сил.

  За комментарием к господину Николаенко обратиться не удалось, поскольку он находится в Херсоне.

  По материалам ЛЕВЫЙ ФРОНТ ИНФОРМ
 • 2010.07.03 | Соня Кошкина

  Семиноженко сгубили наркотики и «гуманитарка» (ДОКУМЕНТЫ)

  http://lb.ua/analitic/politics/2010/07/02/54165_seminozhenko_sgubili_narkotiki.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.07.03 | Shooter

   Отут - вірю

   Звільнили за банальне бабло.
 • 2010.07.03 | igorg

  То підсумовуючи можна сказати що він був занадто

  українським і європейським і замало руско-совєцьким?
  А ще певно його запідозрили у спробі відбити кошти заплачені за посаду :). Ну, нє з общака ж (тобто державної казни)!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua