МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Лeся Оробeць, "11-річка як дзeркало нової освітньої політики" (л

07/12/2010 | Георгій
http://life.pravda.com.ua/columns/4c374b9b880c5/

"... Першими відчують на собі наслідки впровадження проекту діти.

З позитивних наслідків - старшокласники вже не братимуть участь у 12-річному експерименті, що не фінансується з боку держави. Їм не будуть "на пальцях" демонструвати профільну освіту, навчати іноземним мовам і нарощувати прикладний рівень навчання. Іншими словами, фарисейства стане менше.

Однак і негативних наслідків не поменшає. (...)

Відповіді

 • 2010.07.12 | псевдоквази

  Коментарі непагані, кращі за статтю

  Наприклад, Др. Мальтус _ 12.07.2010 15:37
  ...
  Усвідомте: тривалий термін навчання (із перших років обов"язкового дитсадочку до 12-го класу) - це не для дітей, це для 1.5 мільйонної армії освітян

  Саме так!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.07.12 | Almodovar

   Re: Коментарі непагані, кращі за статтю

   Здається, пану псевдоквазі точно не вистачило 11 років навчання. Слова непАгані в українській мові немає. 12 років вчиться не пробували?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.07.12 | псевдоквази

    Re: Коментарі непагані, кращі за статтю

    Almodovar пише:
    > Здається, пану псевдоквазі точно не вистачило 11 років навчання. Слова непАгані в українській мові немає. 12 років вчиться не пробували?

    Та Ви б не чиплялися до помилок, шановний! Якщо вже так цікаво, то я вчився у радянській школі (10 років) і на російській мові і взагалі тут, у рідному місті, і зараз навкруги москалі, всі на москальській шпарять і тому вже звиняйте, якщо десь там помилка трапиться...
    Втім, тут не мою особу обговорюють, здається.

    Є що сказати за темою?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.07.12 | Модератор

     Підтримую(-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.07.13 | Almodovar

      Є.

      За темою:
      1. Середня освіта повинна бути 12-річна, але:
      2. Обов*язковою повинна бути БАЗОВА середня освіта, тобто 9 класів,як в нормальних країнах.
      3. Старша школа - 10-12 клас, повинна бути ДОБРОВІЛЬНОЮ, існувати ОКРЕМО від шкіл 1-2 ступеню (до речі, це відповідає нині діючому Закону, здається чи то 2000 чи то 2002 року).
      4. Старша школа повинна бути також ПРОФІЛЬНОЮ, тобто, основні загальноосвітні предмети повинні бути закінчені у 9 класі, зрозуміло, там де це науково обгрунтовано. А 10-12 класи повинні бути присвячені предметам для підготовки до вузу - гуманітарного чи технічного профілю. Крім того, у 10-12 класи можна і слід перенести вивчення окремих загальносвітніх предметів із вишів, власне, як це БУЛО ПЕРЕДБАЧЕНЕ самою ідеєю 12-річної освіти.

      Ось це і зруйнував ворог української нації Собачник. А хіба це було нереально? Чи важко? І, до речі, відповідало світовому досвіду!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.07.13 | псевдоквази

       Re: Є.

       Almodovar пише:
       > За темою:
       > 1. ...
       >
       > Ось це і зруйнував ворог української нації Собачник. А хіба це було нереально? Чи важко? І, до речі, відповідало світовому досвіду!

       Якщо пишемо "зруйнував", то приймаємо, що воно було за п.1,2,3,4. Але нічого того не було. Просто тупо накинули 1 рік, переписали програми та документи і запобігли скороченню числа вчителів. Де той профіль? (Навіть не обговорюючи вже саму ідею профілю, наприклад, в єдиній у селі школі, де у випускному класі є 5 дітей -ха-ха на профілі!!!) Де для того профілю обладнання, кадри і т. ін.? Лише одні маніловські прожекти. Навіть т. зв. "базова освіта" знаходиться у повній дупі. Взагалі ця шкільна реХХХформа дуже нагадує добре знайоме впровадження болонки у вишах. Ну ставимо зараз не з 3 балів, а зі 100, ну переписали програми за іншим зразком, завели 3 журнали замість одного, а що з того? А нічого! Крім того, що стало більше дурної писанини - ніякої користі. Ага, стало в нас, як в європах... Те ж зі школою.

       Я не кажу, що Табачник - цяця, а його суперська ідея з обов"язковим дитячим садочком - то взагалі велика дурня та й та ж манилівщина. Втішає те, що, вірогідно, з того дитсадка обов"язкового на практиці нічого не буде. (В одному форумі зустрів, що жінка з якоїсь прибалтійської країни написала, що у них теж є обов"язковий дитсадок, але на практиці до школи беруть всіх, навіть і тих, хто в дитсадках не був жодного дня) Але взагалі для бюджета і дітей (хоч язик не повертається називати "дітьми" 17-18-19 річних бугайчиків) краще школа 10 років, ніж 11, і 11, ніж 12. Ну а "для 1.5 млн. освітян"... найкраще років .. може і 50. :-)

       До речі, сама ідея "школа повинна бути 12-річною, як в..." теж сумнівна. Радянська 10-річка - це вже було занадто. Та школа мала к.к.д. на порядок нижче, ніж у найгіршого двигуна у паротяга. Я вже про це тут писав, не буду повторювати. Але реально підвищувати те к.к.д. ніхто не зацікавлений. Але це вже інша тема.
  • 2010.07.13 | Ігор

   Re: Коментарі непагані, кращі за статтю

   Особисто мені більше подобається:

   Rodent _ 12.07.2010 12:32
   Термін освіти 10-11-12- навіть 15 років не поліпшить якості освіти. Це зовсім різні речі.
   Особисто я проти 1) будь-якої економії на освіті 2) бесперервного формального реформування освіти, яке лише відволікає від підвищення її якості.
   Чекати поліпшення освіти згори - марнувати час. Ініціатива має йти від споживача освітніх послуг - учня, студента, батьків. Як саме? Через обєктивну систему зовнішнього оцінювання і підвищення прав батьківського контролю, що має бути забезпечене законодавчо. Батьки і учні повинні вимагати не спрощення тестів ЗО, а іти до директора школи, звертатися до районо чи облоно і добиватися відповідності навчання до вимог тестів. Що де реформ діючого уряду, то він робить все навпаки, тобто іде шляхом подальшого руйнування освіти, шляхом в нікуди, лише "задобрюючи" неохочих скороченням терміну "ходіння до школи" і "просижування штанів"

   peters _ 12.07.2010 16:41
   Сенс не в формі, а в змісті, крім введення народознавств, художніх культур, громадянських освіт , основ здоров'я і т.п. за рахунок зменшення годин на вивчення математики і фізики в освіті за 20 років нічого не мінялося(працюю в школі). Структура овіти зишилася від СССР. Ті ж самі дві години трудового навчання в тиждень, починаючи з 5-класу. І 1 година інформатики в 10 і 11 класах. Це при тому, що незважаючи на воплі про провал програми комп'ютеризації досить сучасні компкласи зараз є практично у кожній сільській школі. Якщо п. Табачник цього не знає, хай відвідає для прикладу хоча б Віінницьку область. Друга справа, як вони використовуються. Так що трагедія не в в 11-річці, і не в 12-річці. Трагедія в загальноукраїнському непрофесіоналізмі і байдужості
 • 2010.07.13 | Раппопович

  А давно ли Лeся Оробeць подвизается

  на ниве педагогики?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua