МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Допа на пару з УПЦ(МП) планують навчати дітей православ'ю

07/27/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Як передає УНІАН, про це повідомляє офіційний сайт Харківської облради з посиланням на заступника голови обласної ради Вікторію КАЗАКОВУ.

За її словами, з ініціативою введення в школах області уроку, який би знайомив учнів з основами православної культури Слобожанщини, виступив голова Харківської облради Сергій ЧЕРНОВ.

Вона відзначила, що, за даними статистики, в Харківській області налічується більш як 52-54% віруючих. Соцопитування, проведені харківською філією Інституту імені Горшеніна засвідчили, що не проти вивчення основ православ`я в школі майже 75% жителів області.

За словами В.КАЗАКОВОЇ, «ініціативу підтримала Харківська облдержадміністрація, керівництво якої вважає, що викладання основ православної культури в історичному плані може бути введене в учбові плани 10-11 класів як факультативний курс. Вважається за доцільне створення пілотного проекту впровадження курсу в п`яти школах Харківської області і трьох школах Харкова. Науково-методичний супровід і програма моніторингових досліджень, які проводитимуться Харківським обласним науково-методичним інститутом безперервної освіти, дадуть змогу вивчити доцільність і раціональність введення курсу, проблемні питання і пріоритетні напрями розвитку. В облдержадміністрації вважають, що факультативний курс може вводитися в школах на добровільних засадах, за бажанням учнів і їхніх батьків».

Як повідомляє місцева преса, питання про необхідність введення в середніх школах і вузах курсу православ`я було порушено під час поїздки до Харкова 26-27 травня 2010 р. предстоятеля Української православної церкви (Московський патріархат) митрополита ВОЛОДИМИРА і його зустрічі з С.ЧЕРНОВИМ. За словами С.ЧЕРНОВА, він обговорив це питання з губернатором Михайлом ДОБКІНИМ, і вони домовилися, що облрада розробить спеціальну програму, згідно з якою з 1 вересня буде рекомендовано ввести спеціальний курс.
Від новинаря М.-І.: Нагадаємо, що в свій час попри застереження великої групи науковців та освітян дорогу проникненню ідеологів УПЦ(МП) в школи відкрив тодішній міністр освіти та науки І.Вакарчук та фактично підтримав віце-ректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович.

В.Хаврусь

Відповіді

  • 2010.07.28 | svpaint

    Точно православ'я? Вин ничо не переплутав?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua