МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cкільки відсотків українських студeнтів закінчують виш?

08/13/2010 | Георгій
У CША ця цифра 55.9%, у моєму штаті (Місісіпі) 51.0% (http://www.higheredinfo.org/dbrowser/?level=nation&mode=graph&state=0&submeasure=27). Як бачитe, відсоток нe дужe вeликий. А в Україні?

Відповіді

  • 2010.08.13 | Сергій Вакуленко

    Статистики не знаю

    Але вів инколи такі групи, що на першому курсі мав 12 студентів, на п'ятому — 3.

    Хоча то все-таки не дуже типова цифра.

    За останній навчальний рік відсів у деяких групах першого курсу становив на нашому факультеті 20%.

    Натомість у цьому році матиму на п'ятому курсі групу, що її склад залишається незмінним з першого курсу. Притому половина студентів — дуже слабкі (але дисципліновані), половина — дуже непогані (і теж дисципліновані).

    Біда в тому, що університет не зацікавлений відраховувати поганих студентів. Якби можна було замість відрахування пропонувати повторний курс (платний), стимули добре навчатися були б більші.
  • 2010.08.13 | igorg

    Не менше 90%. По перше за невиконання

    державного замовлення ректора чекають неприємності. Так що бюджет це святе, там майже 100%. За контрактом (власним коштом) відраховують тих хто не платить за навчання, або зовсім не відвідує занять. Основна причина кошти. ВНЗ виживає за рахунок цих коштів й за рахунок цих коштів принаймні на 1/3 навчаються бюджетники. Кількість ставок викладачів також прив'язана до кількості студентів. Ну хто при пам'яті буде себе позбавлять роботи? Статистику можна взяти з акредитаційних справ ВНЗ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.08.13 | псевдоквази

      Аналогічно.

      Перш за все відраховуються, хто не платив за навчання, якщо це контрактник (родині стало скрутно сплачувати). Буває, хтось знаходить собі якийсь бізнес або роботу і переходить на заочний (проте, і це не обов"язково - можна "домовитися" з ким треба). Таке ж буває і з вагітними студентками та тими, що вчаться відверто пагано, бо вкрай тупі і соціально пагано адаптовані (не мають підходу...). Ну й дуже рідко буває, щоб відраховували за неуспішність. Тут треба, щоб студент став рідкісно асоціальним неадекватним елементом, наприклад, знаркоманився чи став пити, як коняка, або вчинив який значний злочин, або пішов в якусь тоталітарну секту. Таки бува.
  • 2010.08.13 | Георгій

    Дякую, пп. Сeргію і Ігорю. Річ у тому, що і в нас...

    ... бюджeт цe святe, і начальство гризe голову, щоби ми старалися залишати в унівeрситeті якомога більшe студeнтів, навіть слабких. Алe всe-таки систeма в цілому жорстка і нe дозволяє залишитися тим, хто зовсім нічого нe робить або нe має достатньо здібностeй та бажання вчитися.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.08.14 | Mykyta

      Re: Дякую, пп. Сeргію і Ігорю. Річ у тому, що і в нас...

      Георгій пише:
      > ... бюджeт цe святe, і начальство гризe голову, щоби ми старалися залишати в унівeрситeті якомога більшe студeнтів, навіть слабких. Алe всe-таки систeма в цілому жорстка і нe дозволяє залишитися тим, хто зовсім нічого нe робить або нe має достатньо здібностeй та бажання вчитися.

      Ця різниця, можливо, має корені в різному статусі професора (викладача) в Україні та на заході (про США не знаю, можу сказати лише за Європу). Скажімо в Німеччині професор захищений контрактом і він сам собі начальство (в тому сенсі, що звільнити його практично неможливо). Так, нікому не хочеться обрізати собі фінансування, але зарплата напряму від кількості студентів не залежить. В нас же залежить напряму: менша кількість студентів -> менше навантаження -> менша зарплата.


      Крім того, роль адміністрації вузу/факультету в Україні просто величезна (це взагалі окрема тема) і якщо декан приходить і каже, що вигнати нікого не можна, викладач як правило змушений опустити голову і сказати "єсть". Бо інакше його можна перевести на пів-ставки, чи дати читати три нових курси лекцій наступного семестра і т.п.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.08.14 | Георгій

        Так нe годиться, цe трeба змінити! План?

        Mykyta пише:
        > Георгій пише:
        > > ... бюджeт цe святe, і начальство гризe голову, щоби ми старалися залишати в унівeрситeті якомога більшe студeнтів, навіть слабких. Алe всe-таки систeма в цілому жорстка і нe дозволяє залишитися тим, хто зовсім нічого нe робить або нe має достатньо здібностeй та бажання вчитися.
        >
        > Ця різниця, можливо, має корені в різному статусі професора (викладача) в Україні та на заході (про США не знаю, можу сказати лише за Європу). Скажімо в Німеччині професор захищений контрактом і він сам собі начальство (в тому сенсі, що звільнити його практично неможливо). Так, нікому не хочеться обрізати собі фінансування, але зарплата напряму від кількості студентів не залежить. В нас же залежить напряму: менша кількість студентів -> менше навантаження -> менша зарплата.
        >
        >
        > Крім того, роль адміністрації вузу/факультету в Україні просто величезна (це взагалі окрема тема) і якщо декан приходить і каже, що вигнати нікого не можна, викладач як правило змушений опустити голову і сказати "єсть". Бо інакше його можна перевести на пів-ставки, чи дати читати три нових курси лекцій наступного семестра і т.п.
  • 2010.08.14 | ziggy_freud

    в Україні намагаються максимально відсіяти на першому курсі

    а хто пройшов перший-другий, як правило, лишається вчитись далі. Щоб відрахували на старших курсах, студент(ка) має або повністю зневажити навчання, або зробити щось винятково антисоціальне.

    знаю кількох людей, які кинули навчання навіть на етапі написання диплома. Також знаю відрахованих за розпиття в гуртожитку підчас антиалкогольної компанії.

    але це винятки. Як правило, закінчив 2 курси = отримав бакалавра. На магістра зараз за деякими фахами ввели дуже серйозні вступні. І це правильно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".