МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори в НАПНУ

09/29/2010 | Проф. Плейшнер
Оголошено вибори до Національної академії педагогічних наук України. Пропоную обговорювати кандидатури.

Відповіді

 • 2010.09.29 | Проф. Плейшнер

  Re: Вибори в НАПНУ

  30 серпня 2010 року Вченою радою Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького висунуто кандидатуру пані Тарасенкової Н.А. на вакансію члена-кореспондента НАПН України. Значна частина наукової громадськості Черкащини зустріла такий крок з обуренням.
  Пані Н.А. Тарасенкова захистила у 2004 році докторську дисертацію з теорії і методики навчання математики. Результати цієї роботи були впроваджені у більшості районів Черкаської області (про що є відповідні довідки). Разом з цим, починаючи з 2004 року рівень підготовки школярів з геометрії на Черкащині неухильно падає, про що є численні свідчення як представників вчительської громадськості, так і викладачів вузів. Саме впровадженя так званих наукових результатів має прямим наслідком падіння рівня математичної освіти в регіоні.
  Ретельний аналіз так званих наукових публікацій цієї пані дозволяє стверджувати про їх низький науковий рівень. Разом з тим більшість з цього „доробку” опублікована в підконтрольних Тарасенковій журналах, як то Вісник Черкаського університету, п. Тарасенкова є заступником головного редактора і проректором університету. У п. Тарасенкової немає жодної публікації у реферованих виданнях, а також у науково-популярних виданнях для школярів, як то „Квант” чи „У світі математики”. Це є свідченням того, що п. Тарасенкова не бажає спускатись зі своїх наукових вершин до рівня простого українського школяра, залишаючи свої наукові потуги у високих сферах абстрактної теорії і методики навчання математики. Шкода від так званої наукової діяльності п. Тарасенкової була б значно меншою, якби не її нестримне бажання до відтворення собі подібних „вчених” через аспірантуру та докторантуру. Цей процес ще більш активізувався після створення у Черкаському національному університеті спеціалізованої вченої ради, де п. Тарасенкова може протягнути будь-які свої фантазії і відверту халтуру в якості (поки що) кандидатської дисертації. Деякі з цих дисертацій є відвертим плагіатом. Н.А. Тарасенкова не допускає жодної наукової критики своїх робіт та робіт своїх учнів, займається переслідуванням за наукові погляди. Вона створює в університеті атмосферу 30-х років 20 століття.
  Низький моральний рівень п. Тарасенкової, низький науковий рівень її наукових робіт, відсутність належного зв’язку між її абстрактиними вимислами і реальною шкільною практикою не дозволяє п. Тарасенковій претендувати на високу честь бути обраною до числа членів-кореспондентів НАПН України.
  Серед науковців Черкащини є значна кількість справжніх педагогів – майстрів своєї справи, які могли представляти її у НАПН України.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.09.29 | Трясця

   Дорогий професор Плейшнер!

   Ця дама як раз і відповідає рівню та способу життя академіків НАПНУ, а хороші вчителі були б там білими воронами. Більше того, ці хороші вчителі завдяки невтомній праці НАПНУ з кожним роком більше заробляють як репетитори. Отже, все гаразд. Треба Вам лише не забути вчасно виставити квіти на підвіконня.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.09.29 | Torr

    ви, Трясця, тут наплутали -

    за сценарієм професор випадає з вікна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.09.29 | Трясця

     Re: ви, Трясця, тут наплутали -

     Не наплутав. Спочатку йому треба було дивитися чи стоять квіти на підвіконні. Лише в тому випадку заходити до під"їзду. А вже потім, не подивившись вчасно на квіти, він отруївся і, як Ви слушно зазначили, випав.
 • 2010.09.30 | thinker

  Re: Вибори в НАПНУ

  а на фіг, ця суєта -- Що воно дасть???? Тим більше, обговорювати мають компетентні люди, професіонали, і відкрито (а не інкогніто на цім сайті, де кожен може ляпати, що йому не ліньки і взбреде до голови...)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.09.30 | Трясця

   Особливо мені в цьому контексті подобається слово

   "професіонали". А якщо вони "проффесіонали", то ми під ніками теж повинні мовчати? У зв"язку з цим усім, назвіть, будь-ласка, хоча б декілька справжніх професіоналів (на Вашу думку) з-поміж академіків НАПНУ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.09.30 | thinker

    Вам добре відомо, що

    під "професіоналом" НЕ обовязково треба розуміти "академік АПН", є й кандидати наук, доктори наук, компетентні люди в країні, - і тоді в академіки АПН вибиратимуть дійсно достойних, а не тих, про кого десь-там хтось ля-ля і фа-фа під ніком "справедливий" тощо... А якщо мовчати і в "тряпочку" ля-лякати під різними ніками на сайтах, то з того нічого доброго не вийде...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.01 | Трясця

     Re: Вам добре відомо, що

     З "ля-ля" на форумі хоча б нічого поганого не вийде. А я Вам тепер пропоную назвати мені, принаймні, кілька видатних докторів педнаук, якщо академіків назвати не можете.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.10.02 | thinker

      Re: Вам добре відомо, що

      можна назвати і академіків, діло не в тому, - було ж сказано, що ОКРІМ академіків є й багато докторів і кандидатів... (логіка...). Тим більше, що академіки беруться чи кооптуються з докторів наук, от їм і карти в руки! (Називати пофамільно тут є ж просто неетично, бо ж завжди можна когось пропустити з тих, кого ви добре не знаєте... Все-таки, ми не повинні навіть тут, - на інкогніто-сайті, - опускатись нижче "плінтуса"...)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.03 | Трясця

       Давайте зробимо це етично

       Я називаю КІЛЬКА (не всі!!!) імен недолугих педакадеміків, а Ви КІЛЬКА імен славнозвісних членів НАПНУ або докторів педнаук. Згода?

       Отже, мої кандидати на негатив

       академіки НАПНУ Кремінь, Ляшенко, Ільченко.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.10.04 | thinker

        Re: Давайте зробимо це етично

        Звичайно, можу назвати теж (в міру моєї компетентності) декілька достойних імен докторів, член-корів педнаук, але в приватній розмові чи в і-мейлі, бо ж, повторюю, вважаю це робити тут, на сайті, є дещо неетичним...
       • 2010.10.09 | thinker

        Re: Давайте зробимо це етично

        Власне ви почали з дійсно загально-визнаного педагогічного негативу - Кременя, бувшого недолугого міністра освіти, і його соратників...
        В рамках же етики, назову тут дійсно видатного і талановитого член-кора академії педагогічних наук, бувшого ректора Львівської політехніки, професора, доктора фіз.-мат-наук Юрія К. Рудавського, котрий на жаль, зовсім недавно помер від інфаркту серця в 60 років...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.10.10 | Трясця

         Етично

         Рудавського я не знав, але Вам вірю. Але що я точно знаю, так це те, що він ніколи не впливав на шкільні підручники з фізики (може не допускали?). Так що його позитивні риси не відбилися, принаймні, на цьому фрагменті освітнього життя.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2010.10.10 | thinker

          Re: Етично

          Маєте цілковиту рацію - у нього були певні спроби "повпливати" свого часу на ряд підручників, але ...як кажуть, не дано було статися, а здоровя не вистачило на все. Деякі його "друзі", займаючи свого часу високі становища в тій же академії та в міністерстві освіти в цім добре "постарались"...
 • 2010.10.10 | igorg

  Може хтось згадає хоч одного відомого (навіть не знаментого)

  педагога з АПН? Або хоч одне наукове досягнення що мало б хоч якийсь результат, принаймні відомість.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.10.12 | thinker

   Звичайно, що можна -

   добре відомі серед фахівців та пед-громад (зокрема, за кордоном) науково-педагогічні праці пані доктор пед. наук Ірини М. Козловської... та деяких інших (не буду тут називати більше...)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.10.13 | Калькулятор

    Re: Звичайно, що можна -

    thinker пише:
    > добре відомі серед фахівців та пед-громад (зокрема, за кордоном) науково-педагогічні праці пані доктор пед. наук Ірини М. Козловської... та деяких інших (не буду тут називати більше...)

    В каких отечественных и зарубежных журналах можно ознакомиться с ее педагогическими идеями?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.13 | thinker

     Re: Звичайно, що можна -

     н-д, Козловська І. М. "Теоретико-методологічні аспекти інтеграції знань учнів професійно-технічної школи: дидактичні основи", Монографія,Львів,
     1999., та інші праці і наукові виступи на різних конфах, але тут, як вже відзначалося. не є місце професійного аналізу...... Для цього є семінари, воркшопи тощо...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.10.13 | Калькулятор

      Re: Звичайно, що можна -

      Спасибо за информацию о книге Козловська І. М. "Теоретико-методологічні аспекти інтеграції знань учнів професійно-технічної школи: дидактичні основи", Монографія,Львів,1999

      Как я понимаю, книга имеет отношение скорее к философии образования, чем к конкретной практической педагогике, то есть системе новаторских приемов более эффективного обучения учеников рабочим профессиям (Теоретико-методологічні аспекти, інтеграція, знання, основи ...).
      Признаю, что, как преподавателю одного из университетов, мне трудно оценить научную и практическую значимость книги для обучения учащихся профессионально-технических школ.
      Тем не менее постараюсь ознакомиться с книгой в ЦНБ.
      Несколько удивлен названием книги. Получается, что теоретико-методологические аспекты интеграции знаний образуют дидактические основания.
      Был бы признателен, если бы кто-то из преподавателей профессионально-технической школы рассказал, как он применяет в своей работе рекомендации этой книги.
      "Для цього є семінари, воркшопи тощо..." Где, какие? Поиск по Google and scholar.google ничего не дал.
      Подскажите.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.15 | thinker

       Re: Звичайно, що можна -

       Можливо на якійсь зустрічі на конфі-семінарі - без проблем, але не в цьому суть, ВСЕ ОДНО - виберуть "достойних" незалежно від наших "блєяній" на сайті... (шкода, але вибачайте за сувору правду... - сам маю досвід цього ганебного фарсу "вибори у член-кори"...)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua