МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Учені знайшли край Всесвіту

10/24/2010 | stryjko_bojko
Учені знайшли край Всесвіту ВІДЕО
http://vidgolos.com/48504-vcheni-znayshly-kraj-vsesvitu-video.html

Астрономи з Європейської південної обсерваторії (ESO) виміряли відстань до найдальшої галактики і найвіддаленішого відомого людині об'єкта, який знаходиться більш ніж в 13 мільярдах світлових років від Землі.

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature.

Група під керівництвом Метта Ленерта, співробітника Паризької обсерваторії, за допомогою телескопа VLT змогла точно визначити в однієї з цих галактик - UDFy-38135539 - червоне зміщення, тобто зрушення спектра в червону сторону, який залежить від відстані до об'єкта. Її червоне зміщення виявилося рівним 8,5549.

"За допомогою телескопа VLT ми підтвердили, що галактика, раніше зафіксована Hubble, є найвіддаленішим ідентифікованим об'єктом у Всесвіті, який коли-небудь було зафіксовано", - стверджують астрономи.

Досі найвіддаленішим відомим об'єктом вважався гамма-спалах з червоним зміщенням 8,2.

"Це не просто найвіддаленіший об'єкт. Завдяки спільній роботі телескопа Hubble і великих телескопів ESO в Чилі вдалося "забратися" в принципово важливу область. Відкрилася можливість вивчати найперші галактики ще в період їх формування - адже з моменту початку розширення ("Великого вибуху") до того моменту пройшло всього лише близько 600 мільйонів років ", - зазначили учені.

Вперше галактика UDFy-38135539 разом з кількома іншими була виявлена космічним телескопом Hubble у січні 2010 року. Вчені розуміли, що відстань до цих об'єктів становить близько 10 мільярдів світлових років, проте точно визначити дистанцію засобами Hubble було не можна.

Астрономи спостерігали галактику протягом 16 годин, а потім витратили два місяці на вивчення результатів.

Кожного разу, розглядаючи в телескоп далекі галактики, астрономи отримують можливість зазирнути в минуле Всесвіту. UDFy-38135539 дозволяє побачити, яким був Всесвіт у "віці" всього 600 млн років - це лише 4% від теперішнього часу її існування.

Відповіді

  • 2010.10.25 | thinker

    Re: Учені знайшли край Всесвіту

    Здається, що це ще один піар-хід західної астро-космо-науки, яка всіма силами намагається підтримати у наукової громадськості живучість Ейнштейнівської теорії гравітації та її міфу про вселенський "Великий вибух", який нібито започаткував створення світу з НІЧОГО... Найсмішніше виявиться тоді, коли знайдутьса галактики, час життя яких (тобто час проходження світла від них до нас як спостерігачів) виявиться набагато більшим, ніж час існування світу за розрахунками ейнштейнівської теорії гравітації!... Що цікаво, ряд таких повідомлень вже зявлявся в деяких астро-фізичних лабораторіях, але... їх швидко просили "заспокоїтися" із інтерпретацією результатів, оскільки вони перечили "єдіно-правільной ейнштеновской фізіческой теоріі"... Це вже дуже нагадує зовсім недавні "єдіно правільниє" теорії Маркса-Енгельса-Лєніна... Можна добавити в цей ряд і "єдіно-правільную" тєорію Ейнштейна... Досвід же є!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua