МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про вивчення Хімії та прекурсори, або як знищити вивчення хімії

12/04/2010 | igorg
Я із величезним здивуванням виявив, що такі елементарно доступні у наш час речовини як http://www.pharmencyclopedia.com.ua/article/930/prekursori
Ацетон
Калію перманганат
Сірчана кислота
Соляна кислота
віднесено до ПРЕКУРСОРІВ. Тобто до речовин що застосовуються при виготовленні наркотичних препаратів й підлягають спеціальному контролю за розповсюдженням й застосуванням.
Якщо ацетон і марганцовка це ще якось можна пережити то поясніть як можна вивчати хімію (практично) не маючи під рукою сірчаної та соляної кислот?!!. Що вже казати про наукову роботу. З таким же успіхом туди можна віднести й дистильовану воду, вона ж певно також застосовується.
Невже маючи тільки ці кислоти можна виготовити наркотичну речовину?!
Заходи контролю й вимоги, як водиться, настільки драконівські що ніхто не хоче мати з цим справу й бути об'єктом постійних знущань прокуратури й міліції. Сірчана кислота заливається в акумулятори, невже так важко підняти її концентрацію? Та й взагалі ці кислоти перевозяться у залізничних цистернах!!! Який такий спеціальний контроль, списання й т.п.
І це на тлі вільного продажу різних сумішей для паління, абсентів тощо. До речі соляна кислота є головним компонентом "туалетного утєнка". То чи є межа абсурду?
Невже є ще країни де заняття хімією є кримінальним злочином?

Відповіді

 • 2010.12.04 | Skapirus

  Це вже давно таке, і тут також писалося

  Зрозуміти логіку подібного стану речей неможливо та й нема сенсу. Можу припустити, що це продукт феєричного невігластва чиновників, які готували закон. Додам більше: через ці "прекурсори" співробітники хімічних інститутів НАНУ додатково до всього мають чимало проблем з постачанням найнеобхідніших реактивів. Тепер той, хто працює з "прекурсорами" потенційно "на гачку" в контролюючих органів. Якщо буде треба, то вони можуть легко "закрити" відповідну людину, правда, я не чув про подібні випадки.

  Купити наприклад перманганат калію в аптеці офіційно неможливо, але коли мені дуже "припекло", то просто зробив їх обхід десь надвечір, коли вже не було відвідувачів та свідків. Аптекарі теж люди і при відповідній настирності з поясненнями та певною сумою "зверху" купити перманганат калію було можливо.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.12.04 | igorg

   Я погано знаюся на хімії, але навіть на рівні

   простої цікавості розумію що без цих кислот робити в хімічній лабораторії просто нічого. А я то дивувався чому це шкільні лабораторії хімії не працюють. Виявляється й у ВИШах те саме. Тільки дехто на свій страх і ризик щось може студентам показати. А офіційно регулярно перевіряють щоб не дай Бог не було закупок. ЖАХ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.12.04 | 2

    Не поэтому.

    igorg пише:
    > А я то дивувався чому це шкільні лабораторії хімії не працюють.

    А вот почему. Представьте, что кто-нибудь из школьников скажет родителям, что во время наблюдения за демонстрационным экспериментом он ощутил ЗАПАХ, у него закружилась голова и поэтому он завтра не пойдет в школу. Скандал может выйти не хуже, чем из-за прививок.
  • 2010.12.04 | простий науковець

   "Зрозуміти логіку подібного стану речей неможливо та й нема

   сенсу." - Логіка тривіальна і розуміння її сенсу відповідає на запитання "що робити"?

   А саме: Дурні інструкції, які неможливо виконати у реальному житті (якщо хочеш щось робити, а не просто опалювати Всесвіт своєю "тушкою") дають владу над людьми і гроші. Це було суттю сталінсько-брежневської системи. Той же перманґанат: Очевидно, що коли прийде чиновник з перевіркою, то доведеться ділитися. З іншого боку, навіть коли начальство затуляє очі, знаємо що винні і поводимося обережно. Згадайте радянські пісні, про вічний борг перед "Pодіной" (тобто перед начальством). Це ж завдяки його поблажливості ми усі ще на свободі, чи не так? Я, принаймні, таке можу сказати про себе упевнено. Отже, у разі якоїсь колізії з владою буду поводитись обережно. Людина на гачку не може бути вільною...

   А Ви кажете, не знають, що роблять...

   Що ж робити? Боротися з чиновництвом як з найнебезпечнішим злом. НМД, усі інші наші проблеми - то дрібниці у порівнянні з владою бюрократів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.12.04 | Skapirus

    Re: "Зрозуміти логіку подібного стану речей неможливо та й нема

    простий науковець пише:
    > Людина на гачку не може бути вільною...
    Погоджуюся, це для мене теж очевидно.


    > Що ж робити? Боротися з чиновництвом як з найнебезпечнішим злом. НМД, усі інші наші проблеми - то дрібниці у порівнянні з владою бюрократів.
    А тут вже цікавіше. Чи відомі Вам методи ефективної боротьби з чиновництвом, ну наприклад в наведеному випадку з їх "прекурсорами"? Ви ж розумієте, що проблеми не у них, а у Вас, і якщо Ви почнете смикатися, то удавка затягуватиметься ще дужче. Був би вдячний за уточнючі роз"яснення.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.05 | простий науковець

     Боротьба з чиновництвом - це складна тема. Чи читали М. Джиласа

     "Новий клас" ? Чи Восленського "Номенклатура" ? Зараз багато говорять про феодальний характер нашого суспільства. То в цій термінології оця номенклатура - це й є феодали китайського зразка. У Китаї за імператорів замість власників земель і душ (як у Європі) уся влада належала бюрократам.

     Легкого способу здихатися їх немає. НМД, тільки революція: класична анти-феодальна революція. Не всюди вона була насильницькою, але у наших палестинах мирні революції поки що невідомі. Може, вдасться цього разу? Хто знає...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.12.05 | простий науковець

      Ось дотичний матеріал від братів iз розуму (л)

      http://www.russia.ru/video/diskurs_254452/

      Звичайно, можна сказати: "Україна не Росія" (c). Але коли там спалaхне - чи зможемо запобігти пожeжі в нас ?
     • 2010.12.05 | Skapirus

      Ага, дустом їх, дустом! Де будете дуст брати?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.12.05 | простий науковець

       А де його взяли французи у 1789-му? Чи росіяни у 17-му?

     • 2010.12.05 | простий науковець

      Ось про наш феодалізм від Карасьова (л):

      "С другой стороны, феодализм – это снятие ренты, это коррупционные практики и налоги на базе привилегий, это отсутствие единого правового пространства и единого правового рыночного стандарта, универсального суда, приватизация функций государства отдельными чиновниками. Если налоговый инспектор берет налог и не сдает государству, а делает так, чтобы его платили ему, это уже не налог, это уже оброк. По сути, это приватизация функций государства чиновником, налоговым администратором, закупщиком, руководителем тендера, тем, от кого зависит льготная дотация. Государство рассредоточено по носителям тех или иных государственных функций, которые замещают собой государство в виду той или иной индивидуальной крыши.

      Государство у нас персонифицировано конкретным человеком. Это не кафкианский бездушный бюрократический замок.

      Да. Вместо государства защищающего, оно презентирует отдельные индивидуальные «крыши» – «гаишника», судьи, прокурора, налогового инспектора, «сбушника»…

      И носит варяжский характер, поскольку должность рассматривается как временный ресурс, который необходимо эксплуатировать максимально эффективно за ограниченный отрезок времени (потому что за дверью стоит когорта таких же голодных «варягов»)"

      http://hvylya.org/index.php?option=com_content&view=article&id=8506:2010-12-05-10-23-12&catid=4:2009-04-12-12-01-18&Itemid=10
 • 2010.12.04 | 2

  Перечисленное входит в список №2

  Из-за него ни у кого проблем пока еще не было. Соответствующие лицензии получить просто, особенно государственной организации. Настоящие сроки светят за список номер 1, и были случаи. Например, в 90-е годы находились еще трагические дураки, вообще не слыхавшие об этих списках. Поэтому добрым людям пару раз удавалось через доверенных лиц заказать на существовавших еще тогда химических предприятиях крупные партии фенилацетона, с последующим разоблачением. Но это уже история. Во-первых, все уже знают, во-вторых, заводов химических реактивов уже нет. А действительная опасность есть, и вот какая. Сейчас новые психотропные вещества появляются очень быстро, ментура не успевает за процессом. Поэтому в России обсуждается возможность применения формулировок такого типа: то-то и его аналоги. То есть чтобы списки не считались исчерпывающими. ЧтО есть аналог, будут решать эксперты в погонах. Российские нововведения такого рода у нас обезьянничаются очень быстро. Это будет фактический запрет на все, связанное с органическим синтезом. Потому что при минимальном желании что угодно можно провести как аналог чего угодно.

  А существующее положение дел еще терпимо. С серной и соляной кислотами это глупость, но не мировой рекорд. Японская таможня, скажем, не пропускает в Японию вещества с нитрильной группой, типо производные синильной кислоты.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.12.04 | igorg

   Що значить нема проблем. Якраз є і дуже реальні

   Прочитайте порядок роботи з цими речовинами, зберігання й утилізації. Цілком досить аби просто сказати "а пішли ви зі своєю хімією, моделюйте на компі, або просто уявіть і запишіть в зошиті". До того ж там в інструкціях запитань більше ніж відповідей. При тому що контролерам доводять плани по виявленню порушень я б не ризикнув. Й не ризикують. Бо навіщо й кому це потрібно?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.12.04 | 2

    Я не о внутриведомственных проблемах

    а о проблемах с милицией.

    igorg пише:
    > При тому що контролерам доводять плани по виявленню порушень я б не ризикнув.

    При всех пороках милиции едва ли там существуют планы по выявлению случаев неправильного хранения соляной кислоты.

    Какие-нибудь придурки-проверяющие могут создать проблемы и при пользовании электроустановками, но это обстоятельство не является доводом в пользу отмены ПУЕ. Кстати, за несколько литров уксусного ангидрида (тоже второй список) случалось, что и убивали (наркоманы).    > Бо навіщо й кому це потрібно?

    А вот это другое дело, я об этом тоже писал несколько выше.
 • 2010.12.05 | thinker

  Про ЩО бідкаємось, гей -

  та нафіг і хімія, і фізика і.....іііііііііііііі Тоді і проблем для ПРОФФФФЕСОРА і його команди не буде!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua