МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Покращення освіти вже сьогодні (л)

12/07/2010 | sama
Мінфін пропонує зменшити зарплату освітянам і ще багато цікавого...

http://www.zik.com.ua/ua/news/2010/12/07/260502

Поки тривали протести проти Податкового кодексу влада, яка на словах так турбується про бюджетників, підписує Генеральну угоду на 2010-12 рік, якою фактично заморожує зарплати бюджетникам…

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=88115

Відповіді

  • 2010.12.07 | Трясця

    Педагоги заслужили

    Згадайте, хто найбільше фальсифікував результати напередодні та під час президентських виборів 2004 року, зокрема в Сумах, хто виводив у мороз дітей у Харкові вітати Янека, Допу, Гепу? Хто голосував за Черновецького в Києві за гречку?

    Хто ставить п'ятірки "крутизні", хто фальсифікує атестати, хто радо погодився на викладання християнської етики та виступає проти теорії Дарвіна, хто розповсюджує нісенітниці про воду, про церковний дзвін?

    Хто схилявся перед міністрами МОНу, які впроваджували найгірші підручники?

    Їжте тепер те, що вирісло із ваших отруйних зерен!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.07 | sama

      Re: Педагоги заслужили

      Трясця пише:

      > Їжте тепер те, що вирісло із ваших отруйних зерен!

      А їсти то будуть наші і ваші діти.
      От на це безпомилково і розраховували керманичі- бюджетники будуть звинувачувати підприємців, революціонери - вчителів, вчителі -батьків а поодинці всіх з"їсти дуже легко. Правильним шляхом ідете, товарісчь.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.12.07 | Трясця

        Re: Педагоги заслужили

        А по суті? Що з моїх інвектив - брехня?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.12.08 | Перехожий

          Re: Педагоги заслужили

          Поки ваші закиди не доведені (де посилання, прізвища, статистика?)- вони всі є брехнею і наклепом.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.12.08 | Трясця

            Спокійніше, приміть бром

            Ваша та аналогічні заяви є розвитком вглиб хибної логіки та нахабної брехні Януковича та кумпанії. Вони стверджували та продовжують стверджувати, що не було фальсифікацій під час виборів 2004 року (другий тур). А й насправді, де рішення суду? А щодо Сум, то вчителі самі каялися по телевізору, що їх начальство примусило. Ну а стосовно атестатів, то порівняйте катастрофу, що відбилася в результатах ЗНО та величезний відсоток відмінників, згідно з атестатами. Недаремно пан Табачник фактично звів нанівець вплив ЗНО на прийом до вишів. Сміливо дивіться в очі фактам. Освітяни втратили рештки совісті, стали сірими та безхребетними заробітчанами. За це й будуть покарані владою, яку так самовіддано вилизували. Так само, як і шахтарі, журналісти, діячі культури.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.12.08 | sama

              То ви вважаєте... (л)

              що в особі нової влади доля послала Україні караючий меч для знищення всіх, хто зі злиднів, чи зі страху, чи під тиском, чи просто в силу безхребетності переступив визначену вами межу порядності? Ну то вітаймо очистителів України від скверни.
              http://maidanua.org/static/news/2010/1291809630.html

              >Трясця пише:

              >Освітяни втратили рештки совісті, стали сірими та безхребетними заробітчанами. За це й будуть покарані владою, яку так самовіддано вилизували. Так само, як і шахтарі, журналісти, діячі культури.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.12.08 | Трясця

                Re: То ви вважаєте... (л)

                Не пересмикуйте, будь-ласка. Я вважаю, що нова, дуже погана з точки зору абстрактної (атеїстичної) моралі, влада в першу чергу розправиться з тими верствами населення, які є численними, бо їй треба заощадити гроші для себе особисто. Тому освітяни й попадуть під тиск серед перших. Так само, шахтарі й лікарі. А ось діячам культури просто пельку заткнуть, щоб тишу на цвинтарі не порушували. Але сталося це лише через те, що прихід нової влади, який бовванів на політичному обрії, не лякав ці верстви населення. Більше того, вони порушували мораль у побуті на свою користь, не турбуючись про наслідки такого поширення аморалізму. Тепер усі маємо це їсти. Але означені верстви - першочергово. Ось житловий кодекс - це однаково для всіх, крім дуже-дуже багатих. Тут зловтішатися нема чого.
              • 2010.12.08 | Трясця

                Конкретно до освітян

                Чи відбувалися страйки проти будь-яких незаконних рішень низки урядів України, які не повністю виплачували заробітну плату вчителям? Не було страйків, хоча б лишень дво-місячний страйк учителів поставив би будь-яку владу на чотири кінцівки. Тільки скаржилися в сімейному колі. Де взагалі профспілка освітян? Вона десь чи колись виступила на захист своїх утримувачів? Нащо ви сплачуєте кошти на профспілку, якщо вона вас не захищає?

                А я здогадуюся, чому. Бо більшість учителів потайки хочуть самі скоювати безкарно незаконні, корупційні дії. Про директорів я й казати не хочу. Якщо їх порівняти з радянськими кадрами директорів, то буде глибока прірва. Ті були кращі.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.12.08 | sama

                  Re: Конкретно до освітян

                  Трясця пише:
                  > Чи відбувалися страйки проти будь-яких незаконних рішень низки урядів України, які не повністю виплачували заробітну плату вчителям? Не було страйків, хоча б лишень дво-місячний страйк учителів поставив би будь-яку владу на чотири кінцівки.

                  Чисто задля справедливості:-Відбувалися. У Львові . Під керівництвом тоді ще незалежної профспілки. За доплату по 57 статті. Хтось навіть для себе доплати домігся.Потім все тихенько здохло, бо всіх багато, а всього мало і на всіх не вистачило.А офіційні профспілки ще гірші від директорів.
                • 2010.12.08 | псевдоквази

                  Про страйки

                  Трясця пише:
                  > ...Не було страйків, хоча б лишень дво-місячний страйк учителів поставив би будь-яку владу на чотири кінцівки. ...
                  А хто зна... Може, навпаки - буде видно, що оті всі школи ніц не потрібні... Були такі випалки, наприклад, зі страйками лікарів в Ізраїлі, так от виявилося, що на протязі страйку смертність помітно зменшилася, що посіяло деякий сумнів в тому, що без них так вже й не можна жити. Може таке буде зі страйком вчителів: освіченість зросте? Як на мене, це дуже ймовірно...

                  >Нащо ви сплачуєте кошти на профспілку, якщо вона вас не захищає?
                  Це просто черговий прояв мазохізму... Профспілки наші все ще ото саме, лєнінські "пріводниє рємні" партії...
                • 2010.12.08 | Ігор

                  Re: Конкретно до освітян

                  А ще був страйк у 1996 році в м.Бердянськ, бо зарплату на півроку затримували. Тільки щось батьки дітей від цього в захваті не були.
                  І взагалі, будь-який політик каже про важливу роль освіти і всі вони брешуть, бо не роблять нічого (ЗНО було єдиним позитивним моментом в освіті, але і він не для вчителів). Чому ж тоді освітяни повинні за кимось йти, когось підтримувати?
            • 2010.12.08 | Ігор

              Re: Спокійніше, приміть бром

              То вам пан Табачник подобається?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.12.08 | Трясця

                Re: Спокійніше, приміть бром

                Відповім чесно: ні.
            • 2010.12.08 | Перехожий

              Re: Лікуйтесь від маразму

              Може тоді не будете окремі випадки поширювати на всіх освітян. Хоча навряд чи, в деяких мізки з народження послаблені.
      • 2010.12.08 | Сергій Вакуленко

        Re: Педагоги заслужили

        sama пише:

        > А їсти то будуть наші і ваші діти.

        Будуть.


        > От на це безпомилково і розраховували керманичі-

        А на що безпомилково розраховували вчителі, директори, викладачі вишів, доценти, професори, ректори?


        > бюджетники будуть звинувачувати підприємців, революціонери - вчителів, вчителі -батьків а поодинці всіх з"їсти дуже легко. Правильним шляхом ідете, товарісчь.

        З освітянами єдність неможлива — бо серед них самих немає жодної єдності. Ця перелякана маса не має почуття власної гідності й навряд чи коли-небудь спроможеться бодай на кволий протест.

        Звісно, є винятки, але не вони погоду роблять.

        Тому забиратимуть в оцих овечок — коли вже підприємці показали зуби й натякнули, що можуть і вкусити.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.12.09 | псевдоквази

          Re: Педагоги заслужили

          Сергій Вакуленко пише:

          > З освітянами єдність неможлива — бо серед них самих немає жодної єдності. Ця перелякана маса не має почуття власної гідності й навряд чи коли-небудь спроможеться бодай на кволий протест.
          >
          В нашому місті (не малому таки, є облцентри з меншим населенням) щоб влаштуватися вчителем у школу (так само, до речі, медсестрою в лікарню) треба таки добряче дати "на лапу". Доказ того, що вчителів - явне перевиробництво. Чи буде той, хто дав "на лапу" страйкувати чи якось обороняти свої права? Це в Америці вчителі в дефіциті, то там їхня профспілка робить погоду (до речі, за рахунок якості знать дітей).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.12.09 | Сергій Вакуленко

            Re: Педагоги заслужили

            псевдоквази пише:

            > В нашому місті (не малому таки, є облцентри з меншим населенням) щоб влаштуватися вчителем у школу, треба таки добряче дати "на лапу". Доказ того, що вчителів - явне перевиробництво. Чи буде той, хто дав "на лапу" страйкувати чи якось обороняти свої права? Це в Америці вчителі в дефіциті, то там їхня профспілка робить погоду (до речі, за рахунок якості знать дітей).

            Гадаю, багато залежить від реґіональної ситуації. У Харкові мої випускники влаштовуються працювати вчителями в школі, скільки знаю, не так через хабарі, як через особисті контакти з директорами. Це, зрештою, десь так і має бути, бо обов'язок директора — добирати кадри для школи.

            По селах учителів таки ж бракує, а їхати туди ніхто не хоче, навіть коли якесь житло дають.

            Знов-таки з-поміж моїх випускників дуже багато таких, що від початку йдуть на иншу роботу, і не менше тих, що тікають зі школи світ за очі, попрацювавши в ній один-два роки.

            Отже, перевиробництво, напевно, є, але як його не буде, то й молодих учителів у школі не буде зовсім. Мені важко сказати, скільки випускників нашого педагогічного університету залишається в школі, але думаю, що "переважна меншість".

            Воно й не дивно. Оце торік "на нашій базі" проходив фінал обласного конкурсу ім. Петра Яцика, то я мав нагоду просто озирнути одним поглядом великий гурт учительства. Дуже сумне видовище. На більшості лежить печать постійних злиднів та впослідженості. Дивляться на світ очима заляканими й водночас заздрісними.
    • 2010.12.07 | thinker

      Бачили очі що вибирали, то

      хай би тепер повилізали - Бо якщо чесно, то ЗА ЩО ТИМ "ОСВІТЯНАМ" платити, за жопо-лизтво владі і за те, що імітують освіту і науку????
      "JEDEM DAS SEINE".................
  • 2010.12.07 | Iryna_

    Re: Покращення освіти вже сьогодні (л)

    про лікарні знаю що закривають - у родичів в райцентрі закрили нову лікарню, побудовану пару років тому
    район без лікарень взагалі

    з школами теж цікаво - тобто школи для багатших будуть ок, вчителям як доплачували в конвертах, так і продовжуватимуть, хіба більше грошей з батьків збиратимуть

    а "прості" школи невідомо що робитимуть - вчителі ж не зможуть на такі гроші працювати
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.07 | thinker

      А навіщо ті лікарні -

      теперішні "урка-їнці" народжуються, живуть "здорові", але мало і скоро вмирають, не те, що ті буржуї, котрі живуть довго і "хворі"...
  • 2010.12.08 | псевдоквази

    А чому покращення не повинно торкатися освіти?

    Покращення для всіх і в усьому! Тож і освітяни-бюджетники нехай відчують. Тим більш, що бюджет таки не гумовий, а протестів з боку освітян все одно не буде (тож можна ще придушити їх, чому б ні?). Та й освітян на душу населення в країні з перебором... якості, звичайно, ще тої (мілкі, та багато)... ну і пан Трясця таки правий в своїх інвективах.
  • 2010.12.08 | igorg

    Так, велика проблема, гуманітарна катастрофа

    Найбільшим шоком для мене у 2004 році стала майже абсолютна підтримка Януковича й фальсифікацій вчителями. Як?! Чому?! Як може людина, яка щодня розповідає дітям й навчає що таке добре й що таке погано підтримувати на посаду Президента людину з кримінальним минулим, рецедивіста, людину абсолютно неосвічену й безграмотну з нульовою ерудицією, людину що при цьому привласнила вчені ступені й звання?! Логіка таких думок ніби здорова.
    Але. У мене був постійний конфлікт зі школою й вчителями. І якраз через невідповідність факту очевидним вимогам. Проблема в тім, що школа цілком совєцька, наскрізь. Тобто в її основі в її суті брехня й подвійні чи навіть потрійні стандарти. До того ж школа наповнена на 80-90% невдахами. Не тими хто бачить себе ВЧИТЕЛЕМ, а тими хто не знайшов іншої роботи, хто не знає фаху, а часто просто ненавидить дітей. А особливо дітей здібних й талановитих. На правду маю сказати що все ж серед загалу зустрічаються ще професіонали-вчителі. Якщо є хоч один - вважайте пощастило. Але на тому тлі й вони грають за загальними правилами. Але принаймні хоч навчають.
    Далі, познайомившись із системою відбору й підготовки педагогів мені плакати хочеться. Бо все що не знайшло й не поступило зливається у педвузи. Рівень інтелекту, культури, смаку, виховання, ерудиції й загальної підготовки просто катастрофічний. Рівень життя й доходів катастрофічний, активності, волі до життя й просто волі нуль. Ці люди готові все життя сидіти на ставці у 800 грн., аби їх тільки не чіпали, сумувати й мріяти про Януковича, що дасть їм грошей й щастя. Або принаймні зробить інших такими само нещасними й рівними. Прямо мексиканський серіал. Я б це порівняв з прілою промоченою соломою.
    В мене нещодавно мороз по шкірі пішов, коли непогана студентка-старшокурсниця, молода мама, цілком серйозно зауважила що потрібно Сталіна, бо мало саджають, потрібні табори й ГУЛАГ. От тоді їй стане добре жити. Не найгірша й не найдурніша. Оце жах.
    Захід до дня української мови. Доповідь студентки (я так розумію що не останньої у навчанні). І вуха зівяли від невідомо звідки витягнутих совєцьких класових шаблонів. Певно старанно списано з літератури ще 50-х. Чи то відсутність звивин у мозку, чи то людина серйозно це сприймає й поділяє?
    Й ці кадри йдуть з міських низів та із села. Із того, що було старанно зачищено й поруйновано голодоморами й колхозами. На правду, доля цієї прілої соломи від третини до половини, може іноді до 2/3.
    Але біда що саме ця частина й залишиться у школах. Й це все згодом навчатиме моїх і ваших внуків, правнуків. Ця пріла солома завжди буде проти здібних дітей (а вони враз розуміють нікчемність соломи), проти зовнішнього оцінювання, проти справжнього виховання й навчання. Для прілої соломи лежати у клуні, а не на смітнику, велике досягнення й велика честь (а ще й влада над дітьми й батьками). Та за це ще й гроші платять й відпустка два місяці. Тому це їх влада і їх вождь. І не має значення скільки їм будуть платити зарплати чи як буде фінансуватися освіта. Чим гірше тим комфортніше, бо тоді не загрожує жодна конкуренція.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.08 | Трясця

      Re: Так, велика проблема, гуманітарна катастрофа

      З Вашим соціальним аналізом згоден. Проблема лише в тому, а що ж робити?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.12.08 | thinker

        ПОРА

        всій нації пробуджуватися від того ПОЗОРУ, що наслала лиха доля на неї...
    • 2010.12.09 | Ігор

      Re: Так, велика проблема, гуманітарна катастрофа

      Вчителювання така сама робота як і інші. Є певне замовлення і певна платня за виконання цієї роботи.
      Поговоримо про перший фактор. Хтось чув, щоб батьки вимагали більшої якості знань? Я ні! Зазвичай батькам по цимбалах як і що знає дитина. Головну функцію школи вони бачать у нагляді за своїми дітьми хоча б півдня, щоб не тинялися по вулиці і дома не сиділи.
      Поговоримо про другий фактор. Особисто кожен з вас став би за таку платню, що не дозволяє навіть харчуватися добре, працювати з ентузіазмом? То ж що робити? Йти шукати іншу роботу? З нашим рівнем безробіття? Тож спрацьовує елементарна формула - "як мені платять, так я і працюю". Тим більше, що і батьків це цілком влаштовує.
      Що робити? А те саме, що і в інших сферах життя, бо проблеми однакові: збільшувати платню і посилювати контроль за якістю.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.12.09 | псевдоквази

        Щодо факторів:

        Ігор пише:
        > Поговоримо про перший фактор. Хтось чув, щоб батьки вимагали більшої якості знань? Я ні! Зазвичай батькам по цимбалах як і що знає дитина. Головну функцію школи вони бачать у нагляді за своїми дітьми хоча б півдня, щоб не тинялися по вулиці і дома не сиділи.

        Повністю погоджуюсь! Власне, цього вже й досить... До речі, батьки ті - самі продукт тої совєтьскої або вже й постсовєтської (та все ще совкової в самому паганому сенсі слова) школи, що відбиває у людини за 10-11 років сидіння на лаві всіляку здорову ініціативу, бажання та потяг до знання...(В тому, підозрюю, і є її призначення... Як бачимо, ЦЮ задачу вона таки вирішує...)

        > Поговоримо про другий фактор. Особисто кожен з вас став би за таку платню, що не дозволяє навіть харчуватися добре, працювати з ентузіазмом?

        А ще слід згадати, що у нас перевиробництво оцих сіячів доброго та вічного. Ну от в америці вчителів дефіцит, там їх страйк помітний. А в нас...
        До речі, кращій доказ про перевиробництво: в провінціях наших щоб влаштуватися вчителем у школу треба дати директорові "на лапу" кілька сотень ненаших... Ну а в селі так і зовсім: для села вчительська з/п - це ого-го які гроші. Відповідно: чи буде той, хто дав "на лапу" за своє робоче місце, страйкувати? Риторичне питання!

        > Що робити? А те саме, що і в інших сферах життя, бо проблеми однакові: збільшувати платню і посилювати контроль за якістю.

        Гей-гей! Збільшити платню - бюджет же ж весь в дірках! (Спочатку треба скоротити кількість отримувачів платні - скаже в такому випадку будь-який розумний підприємець...). Посилювати контроль? - Це збільшити кількість контролерів з ще більшою платнею. (Знову ж : держконтроль - неефективно, бо...). Не вийде...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.12.09 | Ігор

          Re: Щодо факторів:

          Власне, мав на думці громадський контроль з великими повноваженнями.
      • 2010.12.09 | igorg

        Не зовсім так

        По-перше батькам зовсім не все одно як і чому вчать їх дітей. Звичайно є різні школи. Але зараз досить багато шкіл гімназій, ліцеїв, з поглибленим вивченням чогось і т.д. І проблем з їх наповненням нема. Тобто батьки стараються віддати дітей в кращі школи.
        Я запитував "Чому ви віддаєте дітей в українську школу якщо не бажаєте вивчати українську?". І відповідь була однозначна "Тому що тут добре вчать (принймні є така думка)". В такі школи батьки вкладають значні кошти. На ремонти на подарунки на ... . Далі батьки платять значні кошти різного роду репетиторам. Й питання якості навчання батьки піднімають постійно. Інша справа, що реакція на це ніяка, або точніше все переводиться на батьків і дітей. Типу ви самі повинні вчити своїх дітей, або вони не хочуть вчитися :). Пропозиції обладнати чимось для проведення занять (мікроскоп, термометр і т.п.) відкидається геть. Зрозуміло, бо це вимагає кваліфікації й зусиль. Але, вибачте, у зошиті проводити в 4-6-му класі лабораторні заняття з природознавства це витончений садизм над дітьми. Їм треба побачити, аби зрозуміти, а від них вимагають уявити те чого вони не бачили та ще й записати письмово. Тож це знущання переноситься на батьків, які й мають ці зошити заповнювати, або йти кланятися вчителю.
        Так що незацікавленість батьків на загал не проходить. Звичайно, якщо вони не асоціальні.
        Щодо оплати. Насправді оплата в школах не настільки мізерна як про це говорять. До того ж є ціла низка доплат як легальних так і ні. Ще є підробітки. Принаймні, як легко перевірити, вакансій у школах нема. За винятком глухих сільських шкіл де просто нема людей.
        Тобто, як я вже казав, співвідношення зусилля-оплата-кваліфікація для наявної категорії цілком хороше. Є досить бажаючих нічого не робити й щось отримувати. Або скажімо кращої альтернативи для їх кваліфікації та працездатності нема.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.12.09 | Трясця

          Re: Не зовсім так

          Я знаю, що в загально-освітніх школах Києва майже всі педагоги (крім, скажімо, дружин бізнесменів) займаються репетиторством. Багато з них ще й беруть хабарі (попереджаю, що наводити прізвища не буду). Тому є бажаючі йти в школи. Те саме з медунівером у Києві. Платять студенти по 22 тисячі за рік. А зарплата лікаря мізерна! Значить розраховують на хабарі. Хабарницька психологія знищує всі шляхетні пориви душі. Тому немає страйків. Вчителі своє надолужать, підвищивши плату за репетиторство та розмір хабарів. А звідти вже й якість навчання. Тоді й торсійні поля, й жива вода.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.12.09 | Ігор

            Re: Не зовсім так

            Ну підіть для експерименту в школу, займіться репетиторством та хабарями! Потім розкажете про враження.
        • 2010.12.09 | Ігор

          Re: Не зовсім так

          Ну можливо мені не пощастило з батьками учнів. Але в моїй практиці типовою поведінкою 90% батьків було повне ігнорування школи та навчальної діяльності учнів аж до моменту отримання оцінок за рік. Потім вони приходили до директора "домовлялитися" і починався вже тиск адміністрації на мене. Потім збиралася комісія "опитувала" учня і виставляла потрібне.
          "Низка доплат" - :) це за перевірку зошитів чи за класне керівництво, чи які доплати? У вас виходить, що в школі на вчителів просто якась мана з неба падає.
          "Ще є підробітки" - звичайно є, жити ж треба, але всі вони заважають основній діяльності. Ви ж не будет заперечувати, що однієї роботи повинно вистачати на принаймі на їжу, оплату комунальних, одяг.
          "співвідношення зусилля-оплата-кваліфікація для наявної категорії цілком хороше. Є досить бажаючих нічого не робити й щось отримувати. Або скажімо кращої альтернативи для їх кваліфікації та працездатності нема" - про медиків теж так казали, тепер нема ні лікарів, ні молодшого персоналу.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.12.09 | igorg

            Я не кажу про геть усі школи. Є школи в котрі й зайти страшно

            Я якось займався агітроботою до ВНЗ тож надивився.
            Щодо співвідношення кваліфікація-оплата-зусилля то тут є цілком комфортний баланс. Сидіти в теплі в школі значно краще ніж 12 годин стояти на вулиці на базарі. Чим більше вчитель докладає зусиль тим некомфортнішим стає це співвідношення. Десь чули що вчителі вимагають ЗНО?! Отож.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2010.12.10 | Ігор

              Re: Я не кажу про геть усі школи. Є школи в котрі й зайти страшно

              Що отож? Може вчителі мітинги і не організовують, але мій досвід спілкування каже про підтримку ЗНО. Одна справа, коли всі учні певні в можливості купити місце в будь-якому ВНЗ (принаймі, це вже ніби справа батьків гроші забезпечити). І зовсім інша коли знання вимагаються ЗНО, працювати вчителю навіть легше.
              Між іншим, дослідження, які проводив Київський міжнародний інститут соціології із 2007-го по 2009 рік серед випускників шкіл та їхніх батьків, показують, що "думка про корумпованість шкільних іспитів мало підтверджується у досвіді респондентів. Тільки 3% батьків випускників повідомили про вимагання хабара, 2% сказали, що самі пропонували гроші або подарунки, і 1% — що використовували зв’язки та блат (навіть зважаючи на те, що відповіді можуть бути не зовсім щирими, це дуже низькі показники, особливо щодо вимагання хабара)."
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.12.11 | igorg

                Якщо Ви працюєте в школі то маєте знати

                типові механізми корупції. Й проявляються вони не на екзаменах. У високій оцінці на екзамені зацікавлений кожен вчитель. Тому на практиці це скоріше екзамен для вчителів ніж для учнів. Як правило учні наперед знають білети. Найперше це система свідоцтв з відзнакою: золотих та срібних медалей. Потрібних претендентів "ведуть" принаймні два останні роки й екзамен це уже фінальний етап. Такси встановлені управліннями освіти, куди направляються документи претендентів й здаються задовго до екзаменів (у всьому має бути порядок і плановість). Десь за рік до закінчення у нас поцікавилися на предмет внеску "за перевірку" :). У зв'язку із врахуванням середнього балу зараз буде відслідковуватися й цей показник. Адміністрацією.
                Щодо вчителів то я б термін корупція взагалі б не застосовував. Ці люди не є державними службовцями чи чиновниками. Їх вина може полягати тільки у відношенні до своєї роботи та рівні кваліфікації.
      • 2010.12.09 | sama

        Re: Так, велика проблема, гуманітарна катастрофа

        Ігор пише:

        > Що робити? А те саме, що і в інших сферах життя, бо проблеми однакові: збільшувати платню і посилювати контроль за якістю.

        Утопічні мрії:
        -В суспільстві з"явиться потреба на інтелект.він буде чесно оплачуватися.
        -В батьків з"явиться мотивація належно вивчити свою дитину, і вони почнуть вимагати від школи забезпечити нормальний рівень викладання. Стане потрібним кваліфікований вчитель.
        -Директори зможуть набирати вчителів на конкурсній (за рівнем кваліфікації)основі (адже відзначалося перевиробництво педагогів).

        Щодо платні-згадую своїх вчителів в 60-х роках.Рівень платні і рівень життя відповідно, у них був не надто високий. Проте вони були Вчителями і суспільство (наші батьки) ставилися до них з повагою.Не було ні хабарів, ні репетиторства.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.12.09 | Ігор

          Re: Так, велика проблема, гуманітарна катастрофа

          Згоден, мрії утопічні... :(
        • 2010.12.09 | Трясця

          Re: Так, велика проблема, гуманітарна катастрофа

          Оце правда. Згадую своїх учителів із вдячністю і з повагою. А директори були чоловіки, сильні характером, привітні, з гумором і теж хороші вчителі. Бо тоді вительська праця ще цінувалася в народі та й влада після Сталіна так не принижувала вчителів, як нинішня.
        • 2010.12.09 | igorg

          О! То була дуже дорога ціна такого рівня

          Але ще гірше було на селі у кохозах. Тож робота вчителя розглядалася як дуже добра. Але по правді сказати тоді був величезний попит на певну освіту, особливо технічну. Утримувати й розвивати 5 млн. армію й ВПК на тому рівні що був це була суперзадача, яка потребувала колосальну кількість висококваліфікованих інженерів. Так само в освіту вкладалися колосальні кошти. Я й зараз з подивом дивлюся на все те обладнання що залищилося. Наочності, моделі, плакати, фільми, слайди. Це ціла індустрія для освіти.
          Наразі ніяких науковмістких чи навіть інженерних задач нема. Є примітивний видобуток сировини на технологічному рівні минулого століття, який цілком задовольняє еліту.
          Ідеями які могли б спонукати до науково-технічного розвитку й потребі в освічених кадрах є ідеї національного розвитку: енергонезалежність, комфортність життя, безпека життя, екологічність середовища й виробництва, автономність гоподарств, енергозбереження, є багато достойних цілей поза армією й війною. Але це все боюся чиста утопія. Бо світом керують хижаки й нелюди. Найбільшим стимулом стане чергова войнушка чи протистояння на її грані :(
  • 2010.12.11 | igorg

    Ось до речі пояснення цих процесів від Нобелівського лауреата

    з економіки http://www.epravda.com.ua/publications/2010/12/10/261573/

    >Як наслідок, добросовісні продавці якісних старих авто виходять з ринку, бо вважають сформовану таким чином ціну заниженою. У той же час власники "лимонів" з радістю заповнюють ринок, оскільки середня ціна значно перевищує реальну вартість підфарбованого автомобільного мотлоху.

    >За умов невизначеності якості товару для покупців виникає явище зворотного або негативного відбору, оскільки якісні товари витісняються гіршими. Схожий економічний закон був сформульований ще у 16-му столітті радником королеви Єлизавети Томасом Грешемом: "Погані гроші витісняють хороші".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.12 | Ігор

      Re: Ось до речі пояснення цих процесів від Нобелівського лауреата

      Мені здається більш доречною така цитата "після падіння зарплати нижче рівня, який видається працівникові "справедливим", він починає недбало ставитися до своїх обов'язків".
      Цікаво, як застосувати ідеї Акерлофа до підвищення якості освіти?
      Особисто я спіймав оком фразу "істотну роль відіграють бренди, товарні знаки", бо працюю з освітніми сайтами однією з важливих функцій яких і є формування бренду вчителя чи навчального закладу.
    • 2010.12.12 | thinker

      Маленька ремарка -Нобелівських

      лауреатів з ЕКОНОМІКИ НЕ ІСНУЄ, - це обман публіки!

      URL: http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1291838844


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".