МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Обраного ректора ДонНУ звільнив кандидат, який програв вибори

12/15/2010 | ngo.donetsk.ua
Обраного ректора ДонНУ звільнив через дрібницю кандидат, який програв вибори

Сьогодні, 13:25


Виконувач обов’язків ректора Донецького національного університету Петро Єгоров звільнив претендента на посаду ректора Юрія Лисенка, якого колектив вишу обрав у минулу п’ятницю.

Приводом для звільнення Юрія Лисенка стала його відсутність на робочому місці в робочий час. Як сказав співрозмовник, Петро Єгоров наказав скласти акт про те, що Лисенка не було на робочому місці. На момент перевірки Юрій Лисенко перебував у неоплачуваному відрядженні й намагався оформити відпустку.

Офіційно підтвердити інформацію в університеті відмовляються. «Ви ж розумієте, що всі бояться. Про це я від вас вперше чую», – сказав начальник прес-центру ДонНУ Олександр Буга. Він наголосив, що посада завідувача кафедрою, ким є Юрій Лисенко, є виборною, отже, ніхто не може його звільнити.

Відомо, що в цей момент працівники управління з боротьби з економічною злочинністю проводять обшук в квартирі Лисенка. Про це повідомила його дружина Тетяна Лев. У цей час телефон Юрія Лисенка не відповідає.

У п’ятницю колектив ДонНУ обрав ректором професора Юрія Лисенка. При цьому призначений міністерством виконувач обов’язків Петро Єгоров набрав менше 30 % голосів, отже, не є претендентом на крісло ректора. У понеділок Міністерство освіти мало розглянути кандидатуру Лисенка для призначення ректором.

http://www.ngo.donetsk.ua/donsociety/22933

Відповіді

 • 2010.12.15 | obkom.net.ua

  Re: Донецкие журналисты обратились к прокурору Донецкой области

  Донецкие журналисты обратились к прокурору Донецкой области

  http://obkom.net.ua/news/2010-12-15/1624.shtml
 • 2010.12.18 | Skapirus

  Новий ректор ДонНУ заявляє, що невідомі побили його дружину (л)

  http://www.unian.net/ukr/news/news-412100.html

  Новий ректор ДонНУ заявляє, що невідомі побили його дружину

  У Донецьку побито Тетяну ЛЕВ - дружину професора Юрія ЛИСЕНКА, який 10 грудня переміг на виборах ректора Донецького національного університету.

  Як повідомив УНІАН сам Ю.ЛИСЕНКО, його дружину, яка є проректором ДонНУ, побили невідомі біля під`їзду їхнього будинку ввечері 17 грудня.

  «Це сталося вчора близько 9-ї години вечора біля під`їзду будинку. Двоє чоловіків, обличчя яких вона не розглянула, вдарили її кілька разів по голові, потім збили з ніг і стали бити вже лежачу», - сказав Ю.ЛИСЕНКО.

  Він повідомив, що нападники сказали його дружині: «Це тобі за чоловіка!» і втекли.

  За словами Ю.ЛИСЕНКА, медики поставили Т.ЛЕВ діагноз «струс мозку і забої». «Їй запропонували госпіталізацію, проте чесно сказали, що в даний момент у них немає умов, мало не в коридорі треба лежати. Ми відмовилися», - сказав Ю.ЛИСЕНКО. Він відзначив, що лікарі погодилися, що Т.ЛЕВ повернеться додому, але якщо буде термінова необхідність – викличе «швидку».

  «Зараз у неї нудота, блювота, викликатимемо лікаря, хоча сама вона боїться їхати до лікарні через велику слабкість. Вона тільки нещодавно вийшла з лікарні після хвороби», - додав Ю.ЛИСЕНКО.

  Він також повідомив, що в міліції факт побиття зафіксували. «Зараз ми з адвокатами подамо заяву до Київського райвідділу Донецька», - сказав Ю.ЛИСЕНКО і заявив, що після події вимушений буде звернутися до преси, до громадськості, «щоб нас захистили». «Можливо, знаходитимемо власні засоби, щоб найняти охорону. Ну, це ж жах, що відбувається!», - сказав Ю.ЛИСЕНКО.

  Як повідомляв УНІАН, 10 грудня конференція трудового колективу Донецького національного університету обрала для затвердження Міністерством освіти і науки, молоді і спорту на посаду ректора вишу Ю.ЛИСЕНКА. 15 грудня міліція провела обшук у його квартирі.

  17 грудня прес-служба прокуратури Донецької області повідомила, що в Донецькому національному університеті відбуваються слідчі дії, пов`язані з порушенням кримінальної справи про розтрату майна посадовцями вишу.

  У прокуратурі пояснили, що 9 грудня на підставі заяви від чинного керівництва ДонНУ і матеріалів перевірки Державної служби з боротьби з економічними злочинами Головного управління МВС України в Донецькій області було порушено кримінальну справу за фактом розкрадання коштів в особливо великих розмірах і службової фальсифікації посадовцями вишу. Справу порушено за ч.5 ст.191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» і ч.2 ст. 366 «Службова фальсифікація» Кримінального кодексу України.

  При цьому прес-служба прокуратури області зазначила, що «за період, що перевіряється, жоден з кандидатів на пост ректора ДонНУ не мав відношення до фінансово-господарської діяльності вишу, і попросила «не пов`язувати факт порушення кримінальної справи з виборами ректора університету».

  Водночас, працівники ДонНУ заявили, що пов’язують факт порушення кримінальної справи безпосередньо з виборами ректора університету, оскільки дружина обраного ректора Ю.ЛИСЕНКА Т.ЛЕВ обіймає посаду проректора університету. Раніше вона була звільнена з посади наказом в.о. ректора Петра ЄГОРОВА, але судом поновлена на посаді.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua