МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українські письменники обурені Концепцією мовної освіти

01/25/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Розроблений Міністерством освіти і науки, молоді та спорту проект Концепції мовної освіти в Україні є неприйнятним та таким, що не має права на існування в українській освіті. Про це йдеться у зверненні низки українських письменників до міністра зазначеної установи Дмитра Табачника.

“Опублікований документ фактично дає підстави для того, щоб у сфері освіти російська мова користувалася невиправданими перевагами, суттєво зменшуючи стимули до вивчення державної української мови не тільки представниками інших національностей, які мешкають на території України, але й українцями”, - йдеться у зверненні.

Зокрема, як зазначають письменники, міністерський текст містить сумнівні твердження, як-то: «російською мовою вільно володіє більшість мешканців нашої країни» тощо. “За своєю суттю така постановка питання є продовженням антиукраїнської мовної політики і стоїть в одному ряді з законопроектом «Про мови в Україні» авторства Єфремова-Гриневецького-Симоненка, негативну оцінку якому уже давно дала українська громадськість, провідні науковці та інституції, міжнародне співтовариство”, - говориться у зверненні.

Звернення підписали: Наталка БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ, Теодозія ЗАРІВНА, Микола РЯБЧУК, Людмила ТАРАН, Ірен РОЗДОБУДЬКО, Олександр ІЛЬЧЕНКО, Анатолій ДНІСТРОВИЙ, Ірена КАРПА, Лариса ДЕНИСЕНКО та ін.

Як повідомляв УНІАН, 27 грудня 2010 р. Міносвіти виставив на своєму сайті для обговорення проект проект Концепції мовної освіти в Україні. За висновками ряду експертів, даний законопроект суттєво звужує використання української мови в загальноосвітніх закладах.

УНІАН.

Відповіді

 • 2011.01.25 | Магалан

  Re: Українські письменники обурені Концепцією мовної освіти

  ТАБАЧНИК ХВОРИЙ НА УКРАЇНОФОБІЮ. Його потрібно оголошувати ТЕРОРИСТОМ №1, а не дискутувати з його мареннями, одержимістю проти України і українського народу. Десь можна писати листи, але тут настав час притягати до відповідальності.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.25 | Георгій

   Re: Українські письменники обурені Концепцією мовної освіти

   Магалан пише:
   > ТАБАЧНИК ХВОРИЙ НА УКРАЇНОФОБІЮ.
   (ГП) Думаю, Табачник просто вірно служить Крeмлeві, як колись вірно служив Кравчукові та Кучмі.

   >Його потрібно оголошувати ТЕРОРИСТОМ №1, а не дискутувати з його мареннями, одержимістю проти України і українського народу. Десь можна писати листи, але тут настав час притягати до відповідальності.
   (ГП) Алe ж як його притягнeш?
 • 2011.01.25 | thinker

  І доки ж ці пройдисвіти

  будуть робити людям " ВОДУ З МОЗКУ"????????????? Це вже стало просто елементарною профанацією слова наука і симптомом розквіту української лже-науки в масштабах цілої Академії Наук!...........
 • 2011.01.26 | Аналітик

  Може, звести в одну гілку?

  http://www2.maidan.org.ua/news3/post.php3?bn=maidan_osvita&trs=-1&key=1295947780&site=maidan
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua