МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Табачник планує в цьому році закрити 100 шкіл на сході країні

02/09/2011 | Майдан-ІНФОРМ
За рік перебування при владі януковичі-табачники завдали великої шкоди освіті та науці. Всім відомі "реформи" міністра Табачника скеровані на знищення української освіти. Про це заявив Голова Комітету з питань науки та освіти Володимир Полохало.

«У демократичному, цивілізованому світі влада намагається брати на себе функцію фінансування освіти. В Україні все навпаки, зменшуються видатки на освіту, квота держзамовлення у ВНЗ скорочується більш ніж на 40%, а на науку цього року практично нічого не виділено (0,37% від ВВП, що є найнижчим показником у світі). Натомість збільшуються видатки на утримання адміністрації президента та інших чиновників», -наголосив депутат.

За словами Полохала, після таких «реформ», заяви Табачника про те, що Україна планує увійти в європейський освітній простір, звучать не просто як цинізм, а як знущання над українцями і усім європейським освітнім простором.

«Ця команда почала закривати виключно українські школи, мотивуючи тим, що там нібито бракує достатньої кількості учнів, вчителів, належного технічного забезпечення тощо. Батьки і громада загалом ставляться у безвихідне становище, залякуються владою і неспроможні відстояти збереження шкіл», - відзначив В. Полохало.

За даними Голови Комітету, на Сході країни під цією маркою планується закрити близько 100 шкіл у цьому році.

«По суті цей процес нагадує русифікацію, витіснення української мови з освіти та інші негативні процеси,які ми уже спостерігали у совєтські часи», - переконаний Полохало.

Демографічний фактор, за його словами, є наразі справді викликом, оскільки кожна п’ята школа в сільській місцевості має малу наповнюваність.

«Але влада має подбати про цих дітей, це її обов’язок. Влада так само має подбати про міських дітей і не вигадувати якісь причини, закриваючи вибірково українські школи. Діти не винні у тому, що вони мусять вчитися за влади Януковича-Табачника, в яких свої індивідуальні, антиєвропейські бачення ролі освіти. Закон про мови наразі відкладений, але процеси йдуть. Владна більшість фактично діє протизаконно.», - наголосив БЮТівець.

Аби зупинити руйнівні процеси в освіті,визначальну роль, на думку Полохала, можуть відіграти освітяни, діти та їхні батьки, оскільки це все скеровано проти них і України загалом.

Для порятунку малокомплектних шкіл депутат пропонує відновити дію мораторію на їх закриття, аби нинішня влада не зловживала, не руйнувала освіту і не проводила його «совєтизацію» по Табачнику.

Як відомо, у 2009 році за ініціативи БЮТівця Володимира Полохала була ухвалена постанова, якою заборонялося закриття так званих малокомплектних шкіл. Тоді був впроваджений мораторій на закриття малокомплектних шкіл в сільській місцевості. У постанові передбачено, що зняття цього мораторію може бути знято лише в тому випадку, якщо будуть ліквідовані всі негативні наслідки після закриття школи і діти будуть забезпечені усім необхідним для отримання якісної освіти. В тому числі і забезпеченням транспорту, який має обслуговувати дітей(підвозити їх до школи і назад додому).

Припиненням дії мораторію скористалася нинішня влада. Голова профільного Комітету Володимир Полохало рекомендує продовжити дію мораторію на закриття малокомплектних шкіл.

9 лютого 2011 р.

Відповіді

 • 2011.02.09 | Читач з Мосховії

  Re: Табачник планує в цьому році закрити 100 шкіл на сході країні

  Україна руйнується юрбою зеків. Сором за українців в Україні. Хрен з вами, придурки!
 • 2011.02.10 | Ігор

  Є вихід з цього

  Але при умові, що батьки дійсно зацікавлені у викладанні українською мовою. Дісно, тобто готові гривнею підтримати.
  100 шкіл по хоча б 100 учнів - 10 тис. учнів
  Приблизно 10 базових предметів - 20 - 30 вчителів-авторів курсів, та 100 вчителів-тьюторів.
  Кожен учнів сплачує за місяць 20, разом виходить 200 тис. грн. Вистачить і на зарплатню вчителів, і на сервер, і на адміністратора.
  Організується віртуальна українська школа як неприбуткова громадська організація.
  Кожного року комісія, наприклад, з Львова чи Тернополя приїзджає і приймає іспити в тих учнів. Оформлюється все як екстернат.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.02.10 | Almodovar

   Здається, туфта, хоч і про мудака без акордеона

   Міністерство освіти НЕ відкриває і НЕ закриває школи. Звичайні школи відкриваються місцевою владою - бо це комунальна власність, а гімназії і ліцеї - облВО. При чому тут мудак без акордеона, хоча воно і г.н.дон?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua