МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучму кинувся захищати Патон і ще 10 академіків

04/19/2011 | Інтерфакс-Україна
Одинадцять членів Національної академії наук України (НАНУ) вважають, що розслідування справи другого президента України (1994-2005) Леоніда Кучми триває вибірково.

"Одні обставини надмірно роздуваються, інші – чомусь замовчуються і забуваються, ніби викреслюються з історії. Часом має місце підміна понять, внаслідок чого служіння інтересам країни наражається на осуд, а торгівля державними таємницями залишається безкарною", - йдеться у відкритому зверненні академіків НАНУ до президента України Віктора Януковича, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна".

Автори звернення дивуються, чому з часом "забулося" "протизаконне походження" записів колишнього офіцера управління Державної охорони України майора Миколи Мельниченка.

"Забулося" і те, що він вивіз за кордон дані, які становлять державну таємницю України. Невиправдано ігнорується і те, що саме Мельниченко звинуватив нашу країну у продажу РЛС "Кольчуга" Іраку, що призвело до втрати її позицій на світовому ринку зброї", - зазначено в листі.

Академіки НАНУ наголошують, що сьогоднішня поведінка М.Мельниченка підкріплює чутки про "надані йому владою гарантії недоторканності". Навряд чи це можливо "в правовій державі, що має власні інтереси і власну гідність", - йдеться в листі.

Автори звернення підтримують прагнення встановити істину в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Відзначаючи внесок Л.Кучми у становлення та зміцнення сучасної української державності, академіки НАНУ закликають "не допустити його неправедного переслідування".

Звернення підписали президент НАНУ Борис Патон, академік, ректор Київського Національного університету імені Т.Шевченка Леонід Губерський, академіки Юрій Кундієв, Валерій Смолій, Валерій Геєць, Іван Неклюдов, Юрій Зозуля, Геннадій Книшов, Ярослав Яцків, Борис Олійник, Петро Толочко.

Коментуючи звернення членів НАНУ, П.Толочко заявив журналістам про небезпеку наявної тенденції, коли зрада залишається безкарною. "Усі правові та моральні норми свідчать, що майора Мельниченка необхідно притягти до кримінальної відповідальності", - сказав він.

10:13, 19.04.2011
http://www.interfax.com.ua/ukr/main/66710/

Відповіді

 • 2011.04.19 | простий науковець

  Хтось із захисників академіків може підказати, які світового значення

  відкриття і яку визнану у світі школу (це вимоги з Уставу НАНУ) зробив у галузі історії КПСС Леонід Губерський? Чи може панове захисники вважають, що холуйства перед "сином бога" достатньо для того, щоб бути українським академіком?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.04.19 | thinker

   Re: Хтось із захисників академіків може підказати, які світового значення

   шановний колего - Ви зовсім НЕ в темі - Власне членство в Академії НАНУк є синонімом власного вірнопідданого холуйства, котре власне з наукою як такою - НЕ МАЄ нічого спільного в нашій "рідній" НАНУ, керованій "мудрим" стратегом- нануківцем Б. ПОНТОНОМ...(від слова, котре завжди плаває на поверхні і не тоне, - тільки не подумайте , що це Г*вно...)
 • 2011.04.19 | thinker

  пРЕЗИДЕНТА Кучму кинувся захищати Патон і ще 10 академіків

  коментар очевидний - захищають СОБІ подібного.... А з другого боку цікавим є те, що НАНУ НЕ знайшли інших для себе життєво важливих проблем, як захищати (!) Кучму...
  Навіть не смішно від їх псевдо наївної дурості -від КОГО захищати??? - від пРЕЗИДЕНТА (Росії) в Україні Януковича??? !!! Захищати "БАТЬКА" свого, котрий його породив?.... Сміх та й годі!....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua