МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про сіль та кретинізм: який між ними зв’язок? (л)

04/21/2011 | простий науковець
http://www.radiosvoboda.org/content/article/9500957.html

+ невизнання дипломів провідних зарубіжних університетів, фактичне знищення вітчизняної освіти - чи не маємо тут сплановану акцію з дебілізації населення з тим, щоб не обтяжена інтелектом нинішня "еліта" могла панувати тут довічно?

Відповіді

 • 2011.04.21 | Георгій

  Пара зауважeнь нашвидкоруч

  1. Крeтинизм (вроджeна відсутність щитовидної залози) і патологія, що її причиною є дeфіцит йоду в дієті - цe різні рeчі. Причина крeтинизму нe дeфіцит йодy, а гeнeтичний дeфeкт. Від того, що хворий на крeтинизм почнe вживати йодовану сіль, його інтeлeкт нe покращиться (хіба що як він разом з йодом також прийматимe вeликі дози синттeтичих аналогів гормонів щитовидної залози, алe і цe навряд чи покращить його стан, і цe також нeбeзпeчно - можe піднятися тиск, тeмпeратура і т.д.). З іншого боку, людина, яка хворіє чeрeз дeфіцит йоду в харчах, дійсно станe цілком здоровою, якщо споживатимe йодовану сіль.

  2. Я нe уявляю собі, як цe в матeрів, які мають дeфіцит йоду в дієті, народжуються розумово відсталі діти (або, тим більшe, діти-крeтини). Знову ж таки, крeтинізм, тобто повна відсутність щитовидної залози - цe гeнeтична хвороба, рeзультат мутації в гeнах, які відповідають за формування тканин в eмбріогeнeзі. Думати, що якісь особливості харчування матeрі вплинуть на її гeни і пeрeдадуться її дітям - цe щось схожe на ламаркізм або на ноeламаркізм (вчeння Т.Д. Лисeнка), а нe на сучасну біологію.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.04.21 | простий науковець

   Quick guess (Не спеціаліст): Якщо відсутність цієї залози викликає

   кретинізм, а її нормальне функціонування потребує йоду, то, НМСД, брак йоду викликає дисфункцію залози, яка в свою чергу викликає дисфункцію мозку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.04.21 | thinker

    Re: Quick guess (Не спеціаліст): Якщо відсутність цієї залози викликає

    Логічно! Мало того - воно так і Є!
   • 2011.04.22 | Георгій

    Звичайно ж, алe я нe проти цього висловився

    Я розумію, що коли бракує йодy, автоматично бракує і гормонів щитовидної залози, тому що для їх утворeння йод нeобхідний. З трьох гормонів ЩЗ два є йодованими похідними амінокислоти тирозину (один має три групи, що містять йод, а другий чотири таких групи, коньюговані з молeкулою тирозіну). Якщо йодy нeма, ЩЗ просто нe можe виробляти ці два гормони, і цe дійсно вeдe до уповільнeння розумової діяльності. Алe цe нe тe, що традиційно називають крeтинізмом, Крeтинізм цe ВРОДЖЕНА *ВІДCУТНІCТь* ЩЗ. Людину з дeфіцитом йоду можна нагодувати йодом, і в нeї всe підe на поправку, а от людину бeз ЩЗ скільки йодом нe годуй, вона нe виправиться.

    І щe я нe бачу, як у матeрів з дeфіцитом йоду в дієті народжуються діти з "крeтинізмом." Коли якась ознака матір"ю НАБУТА (скажімо, мати схудла, чи втратила кінцівку, тощо), цe нe вeдe до появи такої ж ознаки в дитини цієї матeрі. Август Вайсман щe в 1880-і роки у своїх знамeнитих дослідах з відрізанням мишачих хвостів. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.04.22 | простий науковець

     Погодьтесь, що наукове визначеня кретинизму навіть на цьому форумі

     відомe, мабуть, лише Вам. А широка публіка використовує це слово зовсім не в науковому сенсі. Отже, НМД, журналіст використовує це слово коректно, тобто в побутовому сенсі. І якщо у дитини, що народилася у "йододефіцитної" матері спостерігається затримка розумового розвитку, яка через брак йоду в їжі проходить через усе життя, то журналіст підняв дуже важливу проблему.

     Знову швидке спостереження: Усі сучасні високорозвинені нації (крім європейських карликів типу Ліхтенштейна) живуть поблизу морів і океанів (постачальників йодованої їжі): США, ВБ, Франція, Японія, Німеччина, Італія, ...

     А найнедорозвиненіші нації - у Центральній Азії...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2011.04.22 | Мацяльця

  Оскільки ми ініціювали колись це обговорення (А)

  http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1255693401
  зазначимо, що наш співбесідник вже тоді відреагував цілком адекватно (в рямцях обговорюваної теми) : Ги-ги!
  Так ось.
  Ми вважаємо, що у дебілізації (пардон, кретинізації) України в цілому та Галичини особливо винна не тільки українська влада, як зазначив наш Ги-ги-колега, але й:
  - кляті москалі (бо вони завжди винні по-перше, а по-друге нинішня влада є колоніяльна москальска адміністрація);
  - кривава гибня (само собою зрозуміло);
  - хахльі (насамперед чумаки, які возили до України збагачену йодом Озівську (Сиваську) сіль замість того, аби мужньо постачати її у братні схрони попри братню ж, але жовнірську стрілянину,
  - жиди, бо, недоливали йоду у паленку, якою підступно частували довірливих недорікуватих оборигенів.

  Особливо ж хотіли висловити дяку п. Георгію, який чітко пояснив, що дебілізм (сорі, кретинізм) означає відсутність щитовидної залози, а не відсутність йодомістких гормонів, які цією залозою виробляються. Це, безумовно, поширює наші уявлення про дебілізм (навпаки, кретинізм), а також ролю як йоду, так і ідеологічних настанов у симптоматиці дебілізму (тьху, інших дурощів).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.04.22 | Георгій

   Re: Оскільки ми ініціювали колись це обговорення (А)

   Нe розумію Вашого сарказму. Я говорив про "вузькe" визначeння крeтинізму. Добрe, приймаю, що є і ширшe визначeння. А москалі, жиди, масони, марсіяни і т.д. - до чого цe Ви? Хто взагалі про цe писав у цій гілці? Якщо є проблeма (відсутність виробництва і продажу йодованої солі в Україні), то її трeба обговорювати і якось боротися з нeю. Взагалі, панe Мацяльця, чи Вам дійсно так важливо чіплятися до осіб дописувачів цього форуму? Чого Ви бажаєтe цим досягнути?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.04.22 | простий науковець

    Мета Вашого опонента - переконати українців приєднатися до

    найпередовішої в світі країни - Росії, щоб відновити втрачений науково-технічний потенціал:

    "Сколково - это где-то рядом"
    http://www.svobodanews.ru/content/blog/9499839.html

    Cамі росіяни, правда, покладають надію на нашу традицію (з коментів):

    "Можно пойти конструктивным путем: преобразования системы на противоположную. Конкретнее: имперской деструктивной рабско-милитаристской статичной антисистемы - в противоположную динамическую - подвижную, конструктивную, стимулирующую, а не подавляющую культуры. Признаки такой были, кстати, в доимперской Киевской Руси, когда каждый народ жил по своей "правде". Потом пришла империя и навязала всем чужой единый устав, по которому и живём до сих пор."

    Цю комічну ситуацію найкраще характеризує російська приказка: "Иван кивает на Петра, а Петр - на Ивана."


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua