МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як не варто писати про науку. (/) Чи може мені хтось вказати хочаб на

05/27/2011 | простий науковець
один біт зрозумілої нової (тобто не тієї, що всі знають зі школи) інформації у цій стaтті?

"Вчені визначили, що електрон — ідеальна сфера"

Електрон — елементарна частка, що має негативний електричний заряд. Існуючі теорії, що пояснюють пристрій фізичного світу, припускають, що електрон має практично ідеальну сферичну форму (хоча форма елементарної частки — умовне поняття). Проте провести точні вимірювання цього параметра досить складно.

Підготовка і проведення експерименту, описаного авторами нової роботи, зайняли близько десяти років. Учені працювали з молекулами фториду ітербію — за допомогою особливим чином організованих лазерів фахівці вимірювали
найменші коливання, які здійснювали електрони, що знаходяться в молекулах.

У тому випадку, якщо ця елементарна частка не є ідеальною сферою, коливання будуть відбуватися приблизно так само, як відбуваються коливання погано збалансованої дзиги.

У ході експериментів дослідники з'ясували, що відхилення від ідеально сферичної форми в електроні не перевищують 10-28 сантиметри.

Іншими словами, якщо збільшити розмір електрона до розмірів Сонячної системи, то розмір відхилень виявиться менше товщини волосся.

У майбутньому вчені мають намір провести ще більш точні вимірювання форми електрона. Для цього вивчається речовина, якою необхідно охолодити до екстремально низьких температур, коли теплові руху в молекулах дуже сильно уповільнюються, і знову визначити параметри руху електронів.

Нещодавно інший колектив дослідників уточнив розмір ще однієї надзвичайно важливої ​​для фізиків частки — протона. Виявилося, що його діаметр на чотири відсотки менше, ніж вважалося до цих пір.

http://news.dt.ua/articles/81793

Відповіді

 • 2011.05.27 | sama

  Re: Як не варто писати про науку. (/) Чи може мені хтось вказати хочаб на

  простий науковець пише:

  > У ході експериментів дослідники з'ясували, що відхилення від ідеально сферичної форми в електроні не перевищують 10-28 сантиметри.
  >
  > Іншими словами, якщо збільшити розмір електрона до розмірів Сонячної системи, то розмір відхилень виявиться менше товщини волосся.

  Ну нє, з порівняльними розмірами тих сантиметрів- це щось новеньке:)).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.05.27 | простий науковець

   Очевидно, в оригіналі було 10 у ступені -28, але для наших журналістів,

   як пам'ятаю з чорнобильської епопеї, що рентгени, що мілірентгени, що мікрорентгени - один чорт - "якісь рентгени". Так і тут з сантиметрами... :(
 • 2011.05.28 | Георгій

  Можна згадати Маха і "анти-рeалістів"

  Є ж такий напрямок у філософії науки, який ствeрджує, що такі рeчі, як eлeктрон, цe взагалі нe рeальність, а тільки концeпція, зручна для пояснeння якихось явищ...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua