МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

опитування: що таке ментальність (або ж "ментальність")?

05/28/2011 | ziggy_freud
варіанти відповіді:
1) ментальність це... (наукове визначення)
2) "ментальність" це... (своє власне розуміння)
3) "ментальність" є позанауковим терміном. Замість того краще використовувати... (який саме термін, і що він означає)
4) "ментальність" - питома або набута властивість більшості співробітників МВС
5) щось крім зазначеного в п.1)-п.4)

Відповіді

 • 2011.05.29 | 2

  у меня алиби: никогда этого скверного слова не употреблял

 • 2011.05.30 | ziggy_freud

  наша ментальність призматична (/)

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C

  > Мента́льність (від лат. mens — пов'язаний з духом, духовністю) — спосіб мислення, загальна духовна налаштованість, установка індивіда або соціальної групи (наприклад етнії, професійного або соціального прошарку) до навколишнього світу.

  якщо аффтури користуються поняттям "установки", як це тлумачив Узнадзе, то в нього установка є індивідуальною. Загальна духовна налаштованість - це надто загально і безвідносно до реального світу.

  > На відміну від ідеології, ментальністю звуться не форми мислення або оціночні поняття, через які середовище впливає на особу (чи групу) і спонукає її до дії, а ставлення, відношення, що вона сприймає і спосіб поведінки, що від неї очікується.

  аффтурам було б добре з'ясувати для себе різницю між ставленням і відношенням. Схоже, що намагались визначити соціальний вплив.

  > Ментальність — це призма, через яку людина дивиться на світ і себе в ньому. Тож можемо говорити про те, що вона притаманна кожній людині, незалежно від етнічної належності, соціального стану, статі, мови тощо. Звичайно ж, ментальність залежить від цих факторів, особливо від національності та зумовлених нею мови та культури, проте вони не заперечують її існування, а, навпаки, формують ментальність.

  фейєрично. Ментальність є призмою. Чому не дифракційною граткою? Або не стрічкою Мьобіуса?

  > Категорії: Незавершені статті з психології | Психологія
  # Проблема ментальности. - Публічна лекція Мирослава Поповича в polit.ua
  # Козловський С. Ментальність середньовічного купецтва: купець і суспільство / Сергій Козловський // Вісник Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв: Науковий журнал. – Київ: Міленіум, 2009. - № 3 – С.118-122

  хто з двох цитованих аффтурів є психологом?
 • 2011.06.25 | ziggy_freud

  «ДНК української ментальності». З 4% можуть бути 4 герца або 4 ноги (/)

  Кому як повезе в процесі ментогенези

  Сьогодні: 25 Червня 2011, 23:09
  Новини Культура
  Роман Бончук покаже ДНК української ментальності

  Із 5 травня по 2 червня в івано-франківському арт-кафе «Мармуляда» триватиме виставка місцевого художника Романа Бончука під назвою «ДНК української ментальності».

  Ось як описав ідею виставки сам автор:
  «Звичайно, найбільш невибагливим у будь-якій ситуації в момент її позитивістського вирішення або ж концептуального обґрунтування чи навіть подеколи повсякденного виправдання є чарівні чотири відсотки правди чи брехні; загалом бачимо ми всього чотири, чуємо та думаємо – 4%. Чотири елементи складають базову основу молекули ДНК і ось з цього моменту вищезгадана «невибаглива ситуація» потребує пояснень… За часів Олександра його вавилонські жерці винайшли випромінення Землі (десь-якось 4 Гц), кінець циклу еволюції складатиметься з чотирьох серій, суцільне християнство базується на магічній 4-ці (терпіння-почуття-знання-жертва) тощо.

  Мистецтво в наш час настільки багатогранне та складне, що конкретної дефініції та визначення «що воно таке» — немає, як і змістовного значення терміну ДНК, окрім латинобомбіномовного розтлумачення вищезгаданої абревіатури. Джон Кітс за допомогою молитви вишукував «ДНК Бога», Дін Хаммер винайшов «ген гомосексуальності», Стівен Хокінг висидів «ген віри», «днк часу», «днк Адама», «ген особистості» і ще багато різних генів та ДНКів, хоча все одно все це залишатиметься певною науковою шпалерою якоїсь занаукової інтернет-кімнати… Отже, ДНК української ментальності.

  Ретроспектива: Спіноза (Бенедикт) вважав геном Бога – Віру, Ейнштейн вбачав в Вірі – гармонію природи, той же самий Хокінг (Стівен) виправдав гармонію природи – долею людини, а геномом долі – особистість, отже особистість і є прикладом ДНК Бога… Висновок: магію 4-ки в структурі днк української ментальності складають: Віра-Надія-Любов-Мистецтво».
  Музейне Коло Прикарпаття
  05 Травня 2011, 9:49


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua