МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пропозиції до проекту змін до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»

07/04/2011 | ДО 6 ЛИПНЯ 2011 РОКУ Держінформнауки
ЗАПРОШУЄМО НАДАВАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО НАУКОВУ ТА НАУКОВО-ТЕХНІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ» (ДО 6 ЛИПНЯ 2011 РОКУ)

Четвер, 30 червня 2011, 10:06

Держінформнауки запрошує подавати пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» http://www.dknii.gov.ua/images/stories/nauka_zakon_izm%281%29.doc

Пропозиції до проекту акта просимо надсилати на e-mail: cheberkus@dknii.gov.ua до 6 липня 2011 року.

http://www.dknii.gov.ua/uk/component/content/article/73-2010-10-22-08-33-32/453--l-l-r.html

Відповіді

  • 2011.07.04 | Викладач

    Re: Пропозиції до проекту змін до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»

    Вимоги для природничих і технічних наук жорстокі. Я про статті в журналах з міжнародно визнаним імпакт-фактором. Сама по собі ідея правильна, але вимагати від аспіранта, наприклад, 3 статті в журналах з імпакт-фактором за 3-4 роки аспірантури - такого ніде у світі немає. Досить однієї (до речі мало хто має ) . А взагалі повноту опублікування мала б визначати вчена рада без фіксації кількості у законі. Хіба що придумають свій власний імпакт-фактор, роздадуть його "фаховим" журналам і назовуть його міжнародно визнаним.


    Рада з 7 чоловік -- не впевнений.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.04 | texas aggie

      Re: Пропозиції до проекту змін до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»

      Двадцять публікацій для доктора, і подібні норми для доцента і професора - ідіотизм. Потрібно оцінювати якість робіт, а не просто рахувати кількість статей.
  • 2011.07.04 | Sem

    Де кваліфікаційні вимоги до академіків та членів-кореспондентів державних академій ?

    Де кваліфікаційні вимоги до академіків та членів-кореспондентів державних академій ?
  • 2011.07.07 | Немо

    Re: Як це розуміти ?

    ДО 6 ЛИПНЯ 2011 РОКУ Держінформнауки пише:
    > ЗАПРОШУЄМО НАДАВАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО НАУКОВУ ТА НАУКОВО-ТЕХНІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ» (ДО 6 ЛИПНЯ 2011 РОКУ)
    >
    > Четвер, 30 червня 2011, 10:06
    >
    > Держінформнауки запрошує подавати пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» http://www.dknii.gov.ua/images/stories/nauka_zakon_izm%281%29.doc
    >
    > Пропозиції до проекту акта просимо надсилати на e-mail: cheberkus@dknii.gov.ua до 6 липня 2011 року.
    >
    > http://www.dknii.gov.ua/uk/component/content/article/73-2010-10-22-08-33-32/453--l-l-r.html

    Як це розуміти ?

    http://www.dffd.gov.ua/en/news-and-announcements/258-ii-2-28.html

    Оголошення про проведення відкритих конкурсних торгів щодо досліджень у галузі державного управління
    Лот №1: Розробка проекту змін до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність"
  • 2011.07.08 | критик

    Re: Пропозиції до проекту змін до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»

    Для одержання звання професора 30 чи 45 наукових публікацій після присудження наукового ступеня доктора наук – це повне безглуздя.
  • 2011.07.09 | Браво !

    Бухгалтерскій підхід до наукової діяльності

    http://www.dknii.gov.ua/uk/component/content/article/73-2010-10-22-08-33-32/453--l-l-r.html

    30 червня 2011
    Держінформнауки запрошує подавати пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін
    до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність».

    http://www.dknii.gov.ua/images/stories/nauka_zakon_izm%281%29.doc

    Науковий ступінь доктора філософії присуджується особі, яка засвоїла відповідну науково-освітню програму доктора філософії і публічно захистила дисертацію в спеціалізованій вченій раді вищого навчального закладу (наукової установи). Наукові результати дисертації повинні бути опубліковані не менше ніж у трьох публікаціях у наукових періодичних виданнях, які мають міжнародно визнаний імпакт-фактор (для природничих і технічних наук), або ж не менш як у п’яти публікаціях у фахових наукових виданнях (для соціогуманітарних наук).

    Науковий ступінь доктора наук присуджується особі, яка має науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) та шляхом самостійної науково-дослідної діяльності у відповідній галузі знань отримала оригінальні наукові результати, визнані науковою громадськістю, які в сукупності розв’язують важливу наукову проблему або забезпечують розв’язання значної прикладної проблеми і мають загальнонаціональне і світове значення, та публічно захистила дисертацію у спеціалізованій вченій раді вищого навчального закладу (наукової установи). Наукові результати дисертації повинні бути опубліковані не менше ніж у двадцяти публікаціях у наукових періодичних виданнях, які мають міжнародно визнаний імпакт-фактор (для природничих і технічних наук), або ж не менш як у двадцяти п’яти публікаціях у фахових наукових виданнях (для соціогуманітарних наук).

    Вчене звання старшого дослідника присвоюється особі, яка має науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук), активно проводить наукові дослідження, результати яких одержали міжнародне визнання, та має не менше 15 наукових публікацій у наукових періодичних виданнях з міжнародно визнаним імпакт-фактором (для природничих і технічних наук), або ж не менш як 25 наукових публікацій у фахових наукових виданнях (для соціогуманітарних наук) за період після присудження наукового ступеня доктора філософії (кандидата наук).

    Вчене звання доцента присвоюється особі, яка має науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук), займається науково-педагогічною діяльністю і активно проводить наукові дослідження, результати яких одержали міжнародне визнання, та має не менше 10 наукових публікацій у наукових періодичних виданнях з міжнародно визнаним імпакт-фактором (для природничих і технічних наук), або ж не менш як 15 наукових публікацій у фахових наукових виданнях (для соціогуманітарних наук) за період після присудження наукового ступеня доктора філософії (кандидата наук).

    Вчене звання професора присвоюється особі, яка має науковий ступінь доктора наук, займається науково-педагогічною, науково-організаційною діяльністю і активно проводить наукові дослідження, результати яких одержали міжнародне визнання, та має не менше 30 наукових публікацій у наукових періодичних виданнях з міжнародно визнаним імпакт-фактором (для природничих і технічних наук), або ж не менш як 45 наукових публікацій у фахових наукових виданнях (для соціогуманітарних наук), опублікованих після присудження наукового ступеня доктора наук, має опубліковані монографії або розділи монографій (підручників, посібників), упродовж не менш ніж п’яти років працювала у вищому навчальному закладі на посаді науково-педагогічного працівника (не менш як на 0,25 посадового окладу), або брала участь у підготовці не менш як трьох докторів філософії чи докторів наук, виконуючи обов’язки наукового керівника чи наукового консультанта.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.09 | Браво !

      Re: Бухгалтерській підхід до наукової діяльності

      ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

      "науковий ступінь доктора наук прирівнюється до наукового ступеня доктора наук"
    • 2011.07.09 | ОК

      Тоді логічно дискваліфікувати тих, хто не має згаданих показників

    • 2011.07.09 | Калькулятор

      Почему для социогуманитарных наук учитываются публикации в фахових наукових виданнях?

      <<Наукові результати дисертації повинні бути опубліковані не менше ніж у двадцяти публікаціях у наукових періодичних виданнях, які мають міжнародно визнаний імпакт-фактор (для природничих і технічних наук), або ж не менш як у двадцяти п’яти публікаціях у фахових наукових виданнях (для соціогуманітарних наук).>>
      Почему для социогуманитарных наук какие-то местечковые публикации в каких-то <<фахових наукових виданнях>> ???
      1) Авторы законопроекта, большинство из которых не имеет никакого отношения к естественным наукам, обеспечивают себя куском хлеба с маслом путем публикаций в наших мурзилках.
      2) Если применять к представителям социогуманитарных <<наук>> те же критерии, что и для естественников, то количество докторов, профессоров и доцентов по этим наукам вряд ли превысит число пальцев на одной руке. И это оптимистическая оценка.
      3) НИ ОДИН из персональных членов всех государственных академий наук, причастный к социогуманитарным наукам, даже и претендовать не может на доктора, включая и тех говорунов, которые не слезают с телевизионного экрана.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.09 | Трясця

        Re: Почему для социогуманитарных наук учитываются публикации в фахових наукових виданнях?

        Я про це давно писав. Це і є катастрофа держави в цілому, бо керують самі ці доктори, а не природничники. Єдиний виняток - видатний геолог Кровосіся. Заздалегідь прошу шановного пана Вакуленка не ображатися. Я не пишу про нього чи жменьку таких, як він.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.09 | Сергій Вакуленко

          Та я не ображаюся

          Трясця пише:
          > Заздалегідь прошу шановного пана Вакуленка не ображатися. Я не пишу про нього чи жменьку таких, як він.

          Але нас, далебі, не жменька. Просто "так склалося", що ми нічим не керуємо. Але навіть у "фахових виданнях" 45 статей — це чиста нісенітниця. Чому не 145?

          Людей просто штовхають на множення макулатури, бо вартісних і ориґінального змісту статей більше, ніж 5 на рік, мало хто напише. То треба 9 років працювати на професорське звання?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.07.09 | простий науковець

            "То треба 9 років працювати на професорське звання?" У фізиків, принаймні,

            2 статті на рік вважається дуже добрим результатом (зазвичай формальна вимога до науковця-фізика на Заході - це одна стаття на рік).

            Тож фізикам треба пахати 15 років (або писати халтуру).
        • 2011.07.09 | Раппопович

          От Вакуленки можно требовать и большего.

          Он наукець способный:
          http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_mova&trs=-1&key=1140551015&first=1140551015&last=1134441185
          Интересна вся ветка: как аргументацией дискутантов, так и изысканностью слога.
          Мои поздравления Трясце: он наконец нашел что противопоставить злочинным академикам.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.07.09 | Трясця

            Re: От Вакуленки можно требовать и большего.

            А в чому тут провина Вакуленка? Поясніть, блск. Я з ним багато в чому сперечався, але де він схибив як фахівець (на Вашому суржику, наукець)?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.07.09 | простий науковець

              Як це, де схибив? Чому він не став 5-тимільйонним пушкіновєдом?



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".