МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А ВАК і нині так, або Вчені в законі та дисертаційний ринок

07/09/2011 | Олександр Ушеров-Маршак «Дзеркало тижня. Україна» №25
А ВАК і нині так, або Вчені в законі та дисертаційний ринок

Олександр Ушеров-Маршак «Дзеркало тижня. Україна» №25
08 — 15 Липень 2011

Науковий ступінь і вчене звання, якщо мислити нормальними категоріями, — мета і мрія, плід багатотрудних днів і безсонних ночей, постійних роздумів і миттєвих осяянь ерудованих теоретиків і допитливих практиків. Носії вчених ступенів і звань — еліта, яка визначає рівень розвитку і життя суспільства й держави. У будь-якій цивілізованій країні підготовка та захист наукових праць — принципово престижна кваліфікаційна діяльність і процедура. Порушувати усталені наукові та етичні принципи — небезпечно й аморально.

http://dt.ua/articles/84100

Відповіді

 • 2011.07.09 | Almodovar

  Re: А ВАК і нині так, або Вчені в законі та дисертаційний ринок

  Справа в тому, що ВАК нікуди не зник - 100% його повноважень передано так званому Департаменту атестації кадрів МОНМСУ. Нічого (!) не змінилося, крім того, що раніше це була відносно автономна установа, а тепер - всього лише купка чиновників.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.07.09 | псевдоквази

   Нічого не змінилося, бо справжні зміни нікому не потрібні.

 • 2011.07.09 | псевдоквази

  Казали-балакали, сіли та заплакали!

  Дивний висновок робить автор статті:

  "Передача аттестационных функций в вузы и НИИ представляется еще более губительной. Но «закрытие» диссертационного рынка, переход к требованиям мирового оценочного уровня с помощью объективных критериев — вполне достижимая цель."

  Чому йому невідомо, що в америках тих же ж є доктор Гарварду, а є доктор Вісконсинського загаражного коледжу, і ціну тому і другому в основному всі знають?

  Ну а те, що він забув, що об"єктивні критерії знаходитимуться в руках суб"єктивних людей, то це вже зовсім. І зараз критерії дуже об"єктивні, всі виписані ВАКом, ну і що?

  А приклад з паном ЦУ зовсім не хочу коментувати: якщо доктор наук не розуміє, що то тупе знищення політичного конкурента, що був найймовірнішим претендентом на канцлера, то тоді ой...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.07.09 | простий науковець

   Ні.

   "Ну а те, що він забув, що об"єктивні критерії знаходитимуться в руках суб"єктивних людей, то це вже зовсім. І зараз критерії дуже об"єктивні, всі виписані ВАКом, ну і що?

   А приклад з паном ЦУ зовсім не хочу коментувати: якщо доктор наук не розуміє, що то тупе знищення політичного конкурента, що був найймовірнішим претендентом на канцлера, то тоді ой..."
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.07.09 | kfmn

    Re: Ні.

    Приклад з паном ЦУ/ Плагиат был? был. Если бы герр ЦУ честно написал диссер, кто бы его смог взять за вымя? А так - сам виноват.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.10 | простий науковець

     Ну так. А попередній дописувач стверджує, що це просто політична провокація у боротьбі за владу.

    • 2011.07.10 | псевдоквази

     Плагиатор ЦУ

     kfmn пише:
     > Приклад з паном ЦУ/ Плагиат был? был. Если бы герр ЦУ честно написал диссер, кто бы его смог взять за вымя? А так - сам виноват.

     Да-да! 10% цитат оказалось без ссылок, 90% - со ссылками. Поймали плагиатора. А можно было бы и больше насчитать - приколупаться к каждому слову, что после него не дано ссылки на статью в словаре. Боюсь, такую "предьяву" можно сделать к каждой диссертации.

     Между прочим, поищите на досуге в Интеренете материальчики про такого плагиатора, как Доктор Мартин Лютер Кинг (ага, тот самый) и попробуйте на основе прочитанного поразмышлять, почему ТОГО не лишили докторской степени.

     Но мы от темы отходим, мы не про их ЦУ и Кингов, а про наш ВАК вроде начали...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.07.10 | thinker

      Ось і цінник дісерів в США...      Degree Package Price No. of documents you get Get your degree based on experience Get your degree by taking the test
      High School Diploma $349.00 10
      Associate Degree $769.00 10
      Bachelor's Degree $889.00 10
      Master's Degree $925.00 10
      Doctorate Degree $1089.00 10
      PhD Degree $1249.00 10
      Professional Certificate Program $299.00 10
      Degree Package Price No. of documents you get Get your degree based on experience
      Doctorate Degree with Thesis $1849.00 11
      PhD Degree with Thesis $2149.00 11
    • 2011.07.10 | thinker

     Не Н І- А ТАК!

     а дійсно, - Ви як писали свою дисертацію на канд. фіз-мат наук, - робили посилання на Піфагора, коли використовували теорему Піфагора, або на Непера. коли використовували число "е", або на Ньютона з Ляйбніцом, коли використовували похідну з інтегралами???
     Думаю, що НІ, тобто це малоймовірно... Тобто Ви - теж ПЛАГІАТОР!
     Як і більшість всіх нас...
  • 2011.07.11 | Ukrphys

   Re: Казали-балакали, сіли та заплакали!

   псевдоквази пише:
   >
   > Чому йому невідомо, що в америках тих же ж є доктор Гарварду, а є доктор Вісконсинського загаражного коледжу, і ціну тому і другому в основному всі знають?
   >


   Да, там именно так. А как у нас?))) Вы сильно знаете разницу в цене кандидата наук из Черниговского пед.университета и Луганского пед.университета? У нас вообще толком, что творится в вузах и кто там работает, никто кроме самих сотрудников вузов не знает. Исключением является только КПИ с Шевченко, да может Харьковский универ им.Каразина. Все остальные вузы для большинства граждан (в том числе ученых) сейчас темные ящики. Простой обыватель этого не понимает!!!!!!!!!!!!!! Дать им сейчас право и они задурят голову своими "бесценными" дипломами всем кто в этом не соображает (99%).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.07.12 | псевдоквази

    Ничего, все укомпотится!

    Ukrphys пише:

    > Да, там именно так. А как у нас?))) Вы сильно знаете разницу в цене кандидата наук из Черниговского пед.университета и Луганского пед.университета? У нас вообще толком, что творится в вузах и кто там работает, никто кроме самих сотрудников вузов не знает. Исключением является только КПИ с Шевченко, да может Харьковский универ им.Каразина.

    А разницы у нас действительно маловато (хотя есть, что говорить). А маловато ее потому, что у нас ВУЗы (в отличии от америк и европ) - близнецы-братья, действующие по заданным государством единым правилам, питающиеся из одной бюджетной тарелки и находящиеся под омофором единого и непогрещимого МОНа-ВАКа. При желании того же МОНа у нас можно для работников ВУЗов вводить униформу!
    А вот если этот омофор и этот бюджет с госсаказом прикажут долго жить, то вот тогда разница будет все более ощутимее...

    Ukrphys пише:

    >Все остальные вузы для большинства граждан (в том числе ученых) сейчас темные ящики. Простой обыватель этого не понимает!!!!!!!!!!!!!! Дать им сейчас право и они задурят голову своими "бесценными" дипломами всем кто в этом не соображает (99%).

    Большой важности мнение простых обывателей не имеет, кстати. Имеет важность мнение РАБОТОДАТЕЛЕЙ, брать ли выпускников того или иного ВУЗа на работу. У них даже сейчас есть кое-каое мнение. Ну и опять же: когда народ будет образовываться не за счет анонимного бюджета, а за свои кровные, то он научится думать и разбираться, а так, как сейчас - НИКОГДА!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.12 | Iryna_

     Re: Ничего, все укомпотится!

     та народ радісно платить за повне фуфло
     бо якось же воно існує
 • 2011.07.14 | решка

  Re: А ВАК і нині так, або Вчені в законі та дисертаційний ринок

  Название статьи классное !
 • 2011.07.16 | Раппопович

  Отряд не заметил потери лица:

  Науковий ступінь і вчене звання, якщо мислити нормальними категоріями, — мета і мрія, плід багатотрудних днів і безсонних ночей, постійних роздумів і миттєвих осяянь ерудованих теоретиків і допитливих практиків.<\i>
  Одного моего коллегу на предзащите как-то спрашивали: "Какая цель Вашей работы?" И он простодушно ответил: "Защитить диссертацию"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua