МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кишкову паличку, яка вбиває європейців, перетворять на біопаливо(\)

07/10/2011 | stryjko_bojko
Кишкову паличку, яка вбиває європейців, перетворять на біопаливо
http://tsn.ua/nauka_it/kishkovu-palichku-yaka-vbivaye-yevropeyciv-peretvoryat-na-biopalivo.html


Кишкова паличка E.coli

Кишкова паличка E.coli, що стала причиною отруєння харчових продуктів по всьому світу і загибелі десятків людей, через п'ять років може стати біопаливом.globallookpress.com

Американський учений Джей Кіслінг заявив, що у найближчі п'ять років кишкова паличка E.coli, що стала причиною отруєння харчовими продуктами по всьому світу, може стати біопаливом, доступним для загального користування.

Як заявив учений під час науково-технічного форуму Aspen Ideas Festival, кілька компаній працюють над технологією, яка вже приносить результати у лабораторіях, однак поки не може забезпечити виробництво палива в комерційних масштабах.

Кіслінг, виконавчий директор заснованого Міністерством енергетики США Об'єднаного інституту біоенергетики, став першопрохідником в галузі створення біопалива на основі різних речовин від дріжджів до кишкової палички й очікує, що створення палива з E.coli просунеться найближчим часом.

За словами самого Кіслінга, вже зараз подібна технологія використовується для створення з кишкової палички пластику, що потрапляє на прилавки магазинів у складі килимків та іншої продукції.

"І хоча в пластику з E. coli немає нічого небезпечного, компанії зазвичай не повідомляють споживачів про його незвичайне походження", - сказав учений.

"Хоча біопаливо має величезний потенціал, що сприяє зниженню споживання викопного палива, мине ще багато часу, перш ніж воно стане серйозним конкурентом бензину", - зазначив Кіслінг.

Критичний момент у цьому питанні може настати не раніше, ніж через 20 років, додав він.

Нагадаємо, що за останніми даними, кількість жертв кишкової інфекції E.coli в Європі сягнула 47 осіб.

Інфекцію викликала так звана ентерогеморрагічна бактерія Escherichia coli (кишкова паличка). Бактерія E.coli часто присутня в кишечнику людей і теплокровних тварин.

Більшість її штамів нешкідливі, але деякі, такі як ентерогеморрагічна кишкова паличка (EHEC), можуть викликати важкі хвороби харчового походження.

Симптоми EHEC хвороб, що викликаються бактеріями - кривава діарея, жар і блювота. Більшість пацієнтів одужує протягом десяти днів, але у незначної кількості (дітей раннього та людей похилого віку) хвороба може набути важкої форми із загрозою для життя.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua