МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дрогобицький університет – один з найкращих в Україні(/)

07/11/2011 | stryjko_bojko
Дрогобицький університет – один з найкращих в Україні
http://www.drohobych.com.ua/2011/06/29/drohobytskyj-universytet-odyn-z-najkraschyh-v-ukrajini/

Ось уже другий рік поспіль Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка посідає 170-те місце в рейтингу вищих навчальних закладів України – “ТОП-200 Україна”.

Якщо зважити на жорстку конкуренцію, результат пристойний, тим більше, що чимало закладів освіти відкотилися далеко назад порівняно з минулим роком. З іншого боку, дрогобицька кузня педагогічних кадрів заслуговує на більш високу оцінку своєї діяльності, і потенціал, невикористані можливості для цього є. А якщо зважити, що чимало закладів освіти покращили свої результати, то тим більше слід прагнути до цього.

До першої п’ятірки вітчизняних вищих навчальних закладів, у яких найбільший рейтинг, увійшли Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця і Національний університет “Києво-Могилянська академія”. Так що, як кажуть, є на кого рівнятися.

Як і в попередні п’ять років, коли проводився рейтинг вищих навчальних закладів “ТОП-200 Україна”, оцінювання здійснювалося за чотирма показниками: оцінка якості науково-педагогічного потенціалу, оцінка якості навчання, оцінка міжнародного визнання і оцінка інтегрального показника діяльності вищого навчального закладу.

Рейтинг “ТОП-200 Україна” трансформує до умов нашої держави ідеї таких міжнародних рейтингів, як “Академічний рейтинг університетів світового класу” (AWRU), більше відомого як “Всесвітній рейтинг Шанхайського університету Цзяо Тун”, “Всесвітній рейтинг університетів”, що публікується газетою “Таймс” (США), і “Всесвітній рейтинг університетів QS” компанії Quacquqrelti Symonds Ltd. (Великобританія).

За словами керівника проекту “ТОП-200 Україна” Олесі Леновицької, “слабкою ланкою” багатьох наших університетів залишаються їхня інформаційна закритість, небажання надавати громадськості інформацію про свою діяльність (слабке, неповне, невчасне наповнення сайтів університету, відсутність їх англомовних версій), що суперечить болонським принципам функціонування європейських університетів.

Президент України Віктор Янукович пообіцяв, що до 2015 року один з українських вищих навчальних закладів увійде до п’ятисот кращих університетів світу. Наразі один з головних претендентів – Київський національний університет імені Тараса Шевченка – посідає в цьому рейтингу 1433-тє місце. На жаль, сподіватися на кардинальні зміни в розвитку вітчизняної освіти не доводиться…

А ось що думає з приводу рейтингу “ТОП-200” ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Валерій Скотний:

- Я дуже насторожено ставлюся до подібних рейтингів. На моє глибоке переконання, критерії, за якими визначається місце того чи іншого університету, не відповідає критеріям українських вищих навчальних закладів. Наприклад, там враховується кількість іноземних студентів, які навчаються в українських університетах, і так далі, і тому подібне, що не притаманне для педагогічних університетів. Тому я спокійно ставлюся до цього всього. Гадаю, Дрогобицький університет зайняв гідне місце серед вищих навчальних закладів України.

P.S. За даними Державного комітету статистики, сьогодні в Україні функціонує 854 вищих навчальних закладів. У той же час в Італії на 60 мільйонів населення є 65 університетів, у Франції на 63 мільйони – 41, в Іспанії на 45 мільйонів – 60, а у Великобританії на 61 мільйон – 142.

Якщо ми прагнемо до європейських стандартів в освіті, то, очевидно, мова йтиме і про скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні. Сподіватимемося, що за будь-яких обставин Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка залишиться, бо якось важко уявити собі древнє місто без нього.

Відповіді

 • 2011.07.11 | Лучше не скажешь!

  Re: Дрогобицький університет – один з найкращих в Україні(/)

  <<критерії, за якими визначається місце того чи іншого університету, не відповідає критеріям українських вищих навчальних закладів. >>
 • 2011.07.11 | loup-garou

  P.P.S.

  > P.S. За даними Державного комітету статистики, сьогодні в Україні функціонує 854 вищих навчальних закладів. У той же час в Італії на 60 мільйонів населення є 65 університетів, у Франції на 63 мільйони – 41, в Іспанії на 45 мільйонів – 60, а у Великобританії на 61 мільйон – 142.

  Якби Державний комітет статистики вмів користуватись принаймні Гуглом, то дізнався б, що у Франції - біля 80 університетів, біля 130 ecoles de commerce і більше 200 ecoles d'ingenieurs. Плюс різне фуфло типу ENS і X. Але то дрібниці, головне - ідеологічно правильні висновки.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua