МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Неінтелігентні ігри адміністрації президента

08/05/2011 | Тетяна Ніколаєнко, Галина Титиш, УП
Неінтелігентні ігри адміністрації президента

Тетяна Ніколаєнко, Галина Титиш,
УП _ Четвер, 04 серпня 2011, 22:02

3 серпня група українських інтелігентів написала листа до президента Януковича, зміст якого шокував український Інтернет.

Дослівно лист звучить так:

"У протистоянні між громадянами і корупційною системою, яка ось уже двадцять років душить громадянське суспільство, Ви, пане Президент, твердо стоїте на боці народу. Тут ми згідні з відомою громадською діячкою професором Ольгою Богомолець і хочемо підтримати її відкритого листа до Вас…

І коли ми бачимо реальні конкретні кроки з подолання корупції, які Ви робите, ми свідомо і впевнено підтримуємо Вас на цьому шляху. Кожен з нас, що тут підписався, міг би навести реальні приклади того, як звернення до Президента давало однозначно позитивний результат.

Як Ви, пане Президент, заступаєтеся за скривджених людей, як Ви обороняєте від нищення справжні державні вартості, як Ви, без огляду на особистості, займаєте принципову позицію у боротьбі з корупціонерами.

Саме завдяки Вашому втручанню вдалося зберегти Інститут українознавства. Саме Ви втрутилися в ситуацію, коли ми звернулися з тривогою про те, що масово вирубуються реліктові ліси поблизу Львова…

І подібних прикладів можна було б навести чимало. Ви завжди стоїте на позиціях захисту загальнолюдських вартостей і держави.

Це непроста справа – переламати хребет корупційній системі, яка існувала в незалежній Україні завжди. Ви, пане Президент, взялися за це. Ви відчули, який колосальний спротив чинить ця система, який тиск на Вас вона здатна організовувати.

Але це хоч складна, однак вдячна справа, Вікторе Федоровичу. І чесні люди, а їх в Україні більшість, підтримають Вас. Ви лише повинні чітко триматися вибраного курсу. І не зважати – свій чи чужий: раз було зловживання, завдано шкоди державі – повинен відповідати.

Люди уже починають вірити в те, що Ваше змагання за правову державу матиме успіх. Корумпований чиновник уже почав боятися, бо майже кожного дня когось із зловмисників арештовують, ловлять на хабарах і притягають до відповідальності.

Це правильний шлях. І можливо потрібна ще більша жорсткість. Ми у цьому на Вашому боці, пане Президент. І ми певні, на Вашому боці більшість українців, які хочуть, щоб в країні був порядок.

Маєте рацію, демократія це не хаос і не безпорядок. Державна служба це цивільна армія на службі народу, в ній мусить бути порядок. І Ви правильно робите, що жорстко його наводите.

Реформи почалися. Ми дочекалися. Йдіть відважно обраною Вами дорогою – реформуйте Україну, не допустіть згортання реформ, ламайте корупцію і ведіть державу до демократичного урядування. З вами – народ", – йдеться у посланні.

Лист підписали письменник Віталій Коротич, президент Національної Академії наук України Борис Патон, президент Національного університету "Києво-Могилянської Академія" Сергій Квіт, директор Міжнародного центра перспективних досліджень, кандидат історичних наук Віра Нанівська, директор Інституту українознавства Петро Кононенко.

Також лист підписали митці Лесь Танюк, Володимир Цибулько, Олександр Злотник, Віктор Гуцал, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченко Леонід Губернський.

http://www.pravda.com.ua/articles/2011/08/4/6451351/

Відповіді

 • 2011.08.05 | stryjko_bojko

  Re: Неінтелігентні ігри адміністрації президента

  А де ІГРИ???
 • 2011.08.08 | pravda.com.ua

  Танюк відхрестився від оди Януковичу – він її в очі не бачив

  Танюк відхрестився від оди Януковичу – він її в очі не бачив
  Понеділок, 08 серпня 2011

  http://www.pravda.com.ua/news/2011/08/8/6467778/
 • 2011.08.08 | durdom.in.ua

  Лист підписали

  > Лист підписали письменник Віталій Коротич, президент Національної Академії наук України Борис Патон, президент Національного університету "Києво-Могилянської Академія" Сергій Квіт, директор Міжнародного центра перспективних досліджень, кандидат історичних наук Віра Нанівська, директор Інституту українознавства Петро Кононенко.
  >
  > Також лист підписали митці Лесь Танюк, Володимир Цибулько, Олександр Злотник, Віктор Гуцал, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченко Леонід Губернський.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua