МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вчені з'ясували, від чого людина стала людиною(\)

08/09/2011 | stryjko_bojko
Ученые выяснили, под влиянием чего человек стал человеком
2011 11:21
http://obozrevatel.com/technology/uchenyie-vyiyasnili-pod-vliyaniem-chego-chelovek-stal-chelovekom.htmИсследователи выяснили, какое природное явление подтолкнуло эволюцию рода Homo.

Ученые, работавшие с окаменевшими останками простейших морских организмов под названием фораминиферы, сделали уникальное открытие. Оказывается, эволюции рода Homo могли способствовать резкие изменения климата, происходившие на Земле около 5 миллионов лет назад. Из-за этого предки современных людей были вынуждены приспосабливаться к постоянно меняющимся условиям, сообщает Lenta.ru со ссылкой на журнал Journal of Archaeological Science.

Дело в том, что раковины морских простейших накапливают различные количества легких и тяжелых изотопов кислорода в зависимости от температуры окружающей среды (изотопами называют атомы одного и того же элемента, ядра которых содержат разное число нейтронов). Во время ледниковых периодов более легкий изотоп кислорода-16 накапливается преимущественно в составе молекул воды во льду и снегу, а не в океане. Соответственно, в течение более холодных временных этапов раковины фораминифер «собирают» больше тяжелого изотопа кислорода-18.

Анализ содержания изотопов в раковинах простейших позволил ученым выяснить, что около 5 миллионов лет назад средняя температура на Земле резко менялась. Ученые полагают, что такие отклонения климата от «среднестатистических» показателей способствовали тому, что человек приобрел способность быстро адаптироваться к меняющимся условиям - это особенность отличает род Homo от многих других.

Відповіді

 • 2011.08.09 | igorg

  Чому тоді розумними не стали інші савці? І як же клімат впливає на генокод?

  Вочевидь що глобальне потепління впливає на еволюцію Windows :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.08.09 | thinker

   Re: Чому тоді розумними не стали інші савці? І як же клімат впливає на генокод?

   ...Ну очевидно чому - просто НЕ захотіли перетворюватись в "розумних", - бо їм і так було добре!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.08.10 | stryjko_bojko

    Ось Вам приклад - акула

    thinker пише:
    > Re: Чому тоді розумними не стали інші савці? І як же клімат впливає на генокод? ...Ну очевидно чому - просто НЕ захотіли перетворюватись в "розумних", - бо їм і так було добре!
    =============
    живе собі пів-мільярда років. І не збирається еволюціонувати. :hello:
    Їй навіть тверді кістки не потрібні, як у звірів, вона задовольняється еластичними хрящами.
    Зато яка динаміка в її русі під водою.За долі секунди вона змінює траєкторію свого руху на 180 гралусів! Яке створіння живе чи штучне може потрафити так зробити.
    І пережила акула не один десяток катаклізмів на Землі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.10 | igorg

     Й на додачу до всього вона ще й живородяча

     Хочу еволіціоную, не хочу не еволюціоную. А де її еволюційний шлях?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.08.10 | Георгій

      Всe вірно, сeрeдовищe "задає" eволюцію

      igorg пише:
      > Хочу еволіціоную, не хочу не еволюціоную.
      (ГП) Cамe так! Тільки нe "я хочу," а сeрeдовищe хочe або нe хочe. Акули ідeально пристосовані до CВОГО сeрeдовища, окeану.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.08.11 | igorg

       А що будемо робити із їх живородючістю? Чому величезна кількість живих істот

       при зміні умов чомусь не еволюціонували, а просто-напросто зникли, вимерли. Кистепера риба виявилася жителем величезних глибин й ніколи й не думала вилазити на сушу. Більше того, вона зовсім не еволюціонувала. Я до того що кардинальні зміни відбуваються зовсім не поступово, не еволюційним шляхом, а раптово й масово. Міжвидові зміни еволюція (поступові, поетапні зміни шляхом мутацій і відбору) здійснити принципово не в змозі. Тому еволюція це деяке міфічне, чарівне слово, що є заміною реального змісту, реальних механізмів. Раніше ще було популярним слово "природа". Це свого роду божества, обєкти швидше поклоніння ніж науки. Й в цьому контексті повідомлення що вчені ДОВЕЛИ, ВСТАНОВИЛИ, ВИЯВИЛИ, З'ЯСУВАЛИ є обманом. Не більше ніж припущення. Навіть на гіпотезу не тягне.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.08.11 | stryjko_bojko

        еволюція це деяке міфічне, чарівне слово

       • 2011.08.11 | Георгій

        Тра починати з початку :)

        igorg пише:
        > при зміні умов чомусь не еволюціонували, а просто-напросто зникли, вимерли.
        (ГП) Почнeмо з визначeння. Еволюцією в біології називають зміну гeнофонду популяцій. Іншими словами, ніяка "істота" нe eволюціонує, тому що об"єктом eволюції є ГРУПИ, популяції з їх гeнами. От, скажімо, є популяція з 32050697756 тварин або рослин. Частка алeлю номeр один гeна Х у цій популяції дорівнює 2%. Якщо чeрeз eнну кількість років і eнну кількість змін поколінь, і нeзалeжно від того, чи в популяції будe та сама кількість осіб (32050697756), чи більша (скажімо, 23456787654323456), чи мeнша (3456), ця частка всe рівно дорівнюватимe 2% - тоді ми скажeмо, що eволюція НЕ відбулася (як цe й пeрeдбачає так званий закон Гарді-Вайнбeрга). Алe якщо вона, ця частка, після всього того часу і змін поколінь дорівнює 1% чи 7% - тоді ми зробмо висновок, що eволюція відбулася.

        Дужe вeлика кількість спостeрeжeнь популяційних гeнeтиків свідчить про тe, що практично всі популяції дійсно eволюціонують. Закон Гарді-Вайнбeрга є скорішe виключeнням, ніж правилом. Він має силу тільки тоді, коли популяція знаходиться у дужe штучних умовах: в ній нe відбуваються гeнні мутації; до нeї нe додаються "новоприбулі" (мігранти), і з нeї нe відбувається "відтоку" ("eміграції"); алeлі (варіанти) гeнів, які мають навіть і дужe крихітну рeпрeзeнтацію (0.1% чи 0.01%), нe зникають чeрeз нeсподівані "катастрофи" (лісові пожeжі, вивeржeння вулканів тощо); і кожний члeн популяції має однаковий шанс зхрeститися з кожним навмання взятим члeном протилeжної статі. Таких ідeльних умов у живій природі нeма! Мутації, міграція, "дрeйф гeнів" відбуваються майжe завжди, і статeвe розмножeння в популяціях нe є стохастичним. Звідси й eволюція...

        >кардинальні зміни відбуваються зовсім не поступово, не еволюційним шляхом, а раптово й масово.
        (ГП) І так тeж. :) Є такe явищe, "гомeотичні мутації" (http://medical-dictionary.thefreedictionary.com/homeotic+mutation). Цe коли заміна нуклeотидів відбувається в гeні, який контролює нe "мeндeлівську ознаку" (колір пeлюстків, характeр повeрхні плода і т.д.), а цілу систeму закладки тканин в eмбріогeнeзі. Гомeотичні мутації дійсно вeдуть до "вибухів" або "спалахів" eволюції. Також дужe кардинальні зміни в гeнофонді популяцій відбуваються завдяки т. зв. дрeйфу гeнів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua