МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Микола Рябчук: Абламєйка (/)

10/18/2011 | ziggy_freud
Кілька останніх днів мені довелося безупинно відповідати на ті самі запитання: “Що ви думаєте про вирок для Юлії Тимошенко?” та “Які це матиме наслідки для майбутнього України?”. Про вирок запитують переважно українські колеги, про майбутнє — здебільшого іноземці. Для українців, видно, з майбутнім і так усе зрозуміло. З вироками ще не зовсім.

Іноземцям я терпляче пояснюю, що вони запізнилися зі своїм запитанням на півтора року. Перейматися українським майбутнім слід було позаминулого березня — під час парламентського перевороту та формування антитконституційного уряду за допомогою так званих депутатських “тушок”. Але брати-іноземці тоді мовчали, кайфуючи, вочевидь, від давно очікуваної “стабільності”. Їжте тепер, очі, аж повилазьте.

Братам-українцям я тим часом даю зрозуміти, що вирок — 10 років ув’язнення в євразійській дірі — ми отримали ще торік, під час згаданого перевороту. А все, що трапилося потім, зокрема і з пані Тимошенко, це лише зачистка території.

І про “вирок”, і про “майбутнє” можна, власне, сказати те саме. Шоу триватиме, пропагандистський гул наростатиме, димова завіса густішатиме, ховаючи мільйонні відкати, міліцейську сваволю та державні заповідники, перетворювані на мисливські угіддя.

— Невже все так кепсько? — зітхають приголомшені друзі.

— Ні, — кажу, — є ось, наприклад, чудова новина про Сярґєя Абламєйка.

— Якого ще Абламєйка?

— Ректора Білоруського університету. На днях італійці йому скасували шенгенську візу. Бо виганяв студентів за участь у демонстраціях.

Друзі кивають. Вони знають, що в Білорусі вже кількасот чиновників стали невиїзними. Але не вірять, що так само буде й у нас.

Я, видно, більший за них оптиміст, і тому — вірю.

http://gazeta.ua/articles/ryabchuk/_ablamejka/405117
http://maidan.org.ua/2011/10/mykola-ryabchuk-ablamjejka/

Відповіді

 • 2011.10.19 | 2

  Рябчук, похоже, не опасается участи Абламєйки для себя, любимого.

  Может, думает, что его фамилия звучит более по-парижски, может, числит за собой сверхдолжные заслуги перед цивилизацией. ИМХО, продавшиеся Кремлю и Газпрому жыдонегролиберасты не будут в его заслугах долго разбираться. Совершенно не исключено, что и абламейка очень хороший человек и, например, регулярно ведет наративні дослідження польового дискурсу - хрен это ему поможет.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.10.19 | ziggy_freud

   уявіть, я теж не бачу тут причин для оптимізму.

   чим складніша візова процедура, тим більше людей буде імігрувати замість періодично їздити у справах. Від того, що білоруського (чи українського) ректора за неправильне використання студентів перестануть пускати в Шенген, ректор навряд стане поводитись з студентами більш коректно.

   без Шенгена ректор якось обійдеться. А ідеологічні вказівки доведеться виконувати. В Макєєвці поки вистачає бажаючих на ректорські крісла... Хто ж може собі дозволити ігнорувати частину вказівок, проігнорує їх і без цієї страшилки.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.10.19 | ок

    Re: уявіть, я теж не бачу тут причин для оптимізму.

    Ви вважаєте, що з боку європейців констуктивніше було б того ректора полонієм обробити ?
    Тут не йдеться про "ускладнення" процедури, а про реацію на конкретні дії конкретної особі, котрій візу спершу видали (на її клопотання, тож посилання на те, що вона їй не потрібна безпідставне), а потім відчутно дали зрозуміти, що через свої дії вона не є бажаною.
    Самого ж Рябчука хоча б завтра можна буде в філармонії побачити, де Посольство Австрії відзначаме національне свято, а своїм запрошенням своє ставлення до особи Рябчука висловлює, поза тим чи матиме він потребу за візою звертатись.
    Все просто насправді.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua