МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Освіта в руках попів

10/29/2011 | New Topic

http://www.osvita.org.ua/news/60493.html

========================

УПЦ Московського патріархату хоче ввести в українських школах православну освіту
Українська православна церква Московського патріархату ініціює введення православних освітніх проектів в загальноосвітніх навчальних закладах України і заснування в Києві Українського православного університету імені Святого Володимира. Про це заявив голова синодного інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Георгій Коваленко.

За його словами, з цією метою Українська православна церква Московського патріархату ініціює внесення змін до Конституції і закону "Про освіту", а також має намір внести поправки до закону "Про свободу совісті і релігійні організації" і ряду інших законодавчих актів, "пов'язаних з життям релігійних організацій і товариств".

"Конституція України дає можливість вільно сповідати свою віру, поширювати про неї знання", - підкреслив Г.Коваленко. У той же час він додав, що церква до цих пір не має можливості відкривати навчальні заклади. На думку Г.Коваленка, розмежування церкви з державою і школами, прописане в Конституції, трактується невірно.

"Ми намагаємося не змінити Конституцію, а привернути увагу. Частина про відділення школи від держави до цих пір трактується в радянсько-атеїстичному сенсі, коли це повна заборона церкви мати власні ВНЗ, школи, повноцінно спільно працювати з державою над вихованням освіченої людини", - відзначив Г.Коваленко.

Відповіді

 • 2011.10.29 | простий науковець

  Ворог хоче виховувати нашу молодь? Неважко було передбачити.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.10.29 | igorg

   Чому хоче? Він активно цим займається вже дуже давно. Це найперша й найважніша задача

   Цим першочергово зайнявся Петро І, потім Поляки на "Східних кресах", комуняки (товагішка Крупська цим невідкладно зайнялася). Тепер ось Табачник і К. вчать аборигенів.
 • 2011.10.29 | Георгій

  Отeць Гeоргій Ковалeнко - цe щe ДАЛЕКО нe найгірший з тієї компанії

  Пановe, я особисто знайомий з отцeм протоієрeєм Гeоргієм Ковалeнком. Він тeпeр виконує обов"язки прeс-сeкрeтаря митрополії. Я був на його Божeствeнній Літургії у храмі св. Гавриїла (в будівлі тeлeканалу "Глас" на Пeчeрську, в Києві) влітку 2010 р., і дотeпeр підтримую з ним обмін думками чeрeз Фeйсбук. Він надзвичайно скромна і інтeлігeнтна, приємна людина. Чудово говорить і пишe українською мовою. Дужe добрe розуміється на музиці, причому любить сучасний "рок." Багато подорожує. НЕ Є прихильником патріарха Кіріла і ідeї "Русскава міра."

  У мeнe (і нe тільки в мeнe) є такe вражeння, що наразі всeрeдині УПЦ-МП вимальовується досить сильна і дужe симпатична група, яку можна назвати "українською партією" (в Москві, звичайно, їх називають автокeфалістами, мазeпинцями і "помаранчовими попами"). Цe пeрeдусім головний помічник Бл. Митр. +Володимира архієпископ +Олeксандр (Драбинко); отeць Гeоргій Ковалeнко і о. протоієрeй Андрій Дудчeнко (в Києві); отeць Віталій Ейсмонт (у Коростишeві); о. прот. Ігор Ковальчук (Ужгород), о. Йоан Шандра (Хуст - ранішe служив ~20 років у Канаді, блискучe володіє інозeмними мовами), і інші. Мішати їх до однієї купи з "Москвопопами" всe-таки нeсправeдливо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua