МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Алкоголики живут дольше(\)

11/08/2011 | stryjko_bojko

18:20 30.08.2010

Исследование, опубликованное в журнале Alcoholism: Clinical and Experimental Research, показало, что, по не вполне ясным причинам, полный отказ от спиртного повышает риск умереть (сокращает продолжительность жизни). Таковы данные, собранные группой из 6 ученых из Техасского университета в Остине (University of Texas at Austin), США, после того, как из статистического материала, собранного за 20 лет, были исключены люди, много пившие, перед тем как стать трезвенниками, и тем самым нанесшие своему здоровью значительный и непоправимый ущерб еще до начала трезвенного периода. Об этом пишет журнал Time.
Скромное пьянство, сводящееся к 1-3 стаканам в день, статистически показывает наибольшую продолжительность жизни. Это особенно так, если для выпивки выбирается красное вино, известное своими полезными для пищеварения свойствами. Выпивка в небольших дозах улучшает циркуляцию крови и помогает сердцу лучше работать. Кроме того, пьют обычно в компании, и пьяницы более социальны. А наличие друзей и большой дружной семьи позволяет вовремя замечать заболевания и легче с ними справляться.
Между тем, воздержание может быть вызвано банальным отсутствием денег на выпивку. Это означает, что такие трезвенники принадлежат к низким социальным слоям, тяжело работающим и не имеющим широкого круга способов отдыхать. Это увеличивает величину стресса в их жизни, а стакана вина, снимающего этот стресс, у них нет. Работа и забота о детях не только удерживает таких людей от выпивания, но в долговременной перспективе вызывает у них болезни, связанные со стрессами. В итоге полные трезвенники умирают быстрее, чем тяжкие выпивохи.

Відповіді

  • 2011.11.08 | killer-thinker

    Re: Алкоголики живут дольше(\)

    бздури це все... Як в тому анекдоті? Ох уж єнтот алкаголік, ну развє ето у нєго жизнь?....

    Або, один журналіст бере інтервю у одного довгожителя - Ось такий цей дідо, молодець, - і не пив, і не курив, і баб не трахав, сімї нe заводив, на панів не працював.... І ось дід прожив вже аж 115 років!
    А на це - голос простої людини - А НАФІГА???


    Отак-то, друзі...
  • 2011.11.08 | Георгій

    Назва нeкорeктна. Там нe йдeться про алкоголіків

    Дійсно, є такі досліджeння, що люди, які випивають щовeчора нeвeлику кількість сухого чeрвоного вина (дeсь так 200-250 грамів, нe більшe - а для жінок 100-150 г) живуть довшe, ніж люди, які зовсім нe вживають алкоголю.

    Алe, по-пeршe, ті, хто здатeн обмeжити сeбe 200-250 грамами лeгкого сухого вина - вжe точно нe алкоголіки, тому що алкоголік після кeлиха-другого захотів би щe і щe.

    По-другe, трeба враховувати банальний eкономічний фактор. Вино, особливо такe, що його дійсно приємно пити - річ дорога. Дозволити собі кожного тижня мати в осeлі дві-три пляшки хорошого вина можуть головним чином люди, які добрe заробляють. (У CША, наприклад, 750-мілілітрова пляшка хорошого європeйського чи навіть каліфорнійського вина можe запросто коштувати 25-30 доларів, а ті сорти, які продаються задeшeво, нeсмачні і містять сульфіти, від яких голова болить.) А ці заможніші люди, імовірно, кращe стeжать за собою, харчуються здоровими продуктами, займаються спортом, ходять до фітнeс-клубу, часто мають навіть пeрсонального трeнeра. І також ці заможніші люди мають кращі можливості лікуватися від сeрцeво-судинних чи онкологічних захворювань.
  • 2011.11.08 | простий науковець

    Тут п.п. stryjko_bojko і Георгій змішали до купи дві речі: емпіричній факт і

    спроби його інтерпретації.

    Отже, маємо: у багатьох дослідженнях було встановлено, що помірковане вживання алкоголю подовжує життя. Для людей, вихованих на парадиґмі "Пьянству - бой!" потрібно знайти якесь виправдання, що алкоголь все-таки отрута, а ці дані пояснюються інакше, що вказані допісувачі і зробили.

    Але наука не стоїть на місці. ;) У найновіших дослідженнях було встановлено, що саме алкоголь добре впливає на серцево-судинну систему. А оскільки серцево-судинні захворювання являють чи не головну причину людської смертності, - звідси й більша тривалість жіття тих, хто п'є помірковано, бо крім серцево-судинних захворювань існує ще, наприклад, цироз печінки.

    Отже, згідно з найновішими даними серцево-судинна система функціонуєе краще, якщо щоденно випивати від 1/4 склянки аж до пляшки сухого вина. У дослідженні підкреслюється, що контролювалася лише серцево-судинна система, а вплив алкоголю на інші органи не досліджувався.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.11.09 | Георгій

      А всe-таки цікаво було б подивитися на eкономічний статус

      Щe раз, ті, хто у CША (про Європу нe знаю) можe дозволити собі щовeчора пити хорошe вино - цe люди зі статками як мінімум сeрeдніми, або навіть вищими за сeрeдні. З іншого боку, сeрeд абстінeнтів можe бути більшe людeй з мeншими статками. Я нe ствeрджую, що цe так, а просто зауважую, що таку поправку трeба було б зробити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.11.09 | простий науковець

        "хорошe вино" - а де про це казали? Треба мати на увазі, що виноробні компанії мають

        великий інтерес в таких дослідженнях, звідки й походять ці легенди про дорогі вина. Насправді ж багато дослідників вважають, що діючою речовиною є просто алкоголь у будь-якій формі. Так, у червоному вині присутній могутній анти-оксидант ресвератрол. Але досліди показують, що його корисні властивості стають помітними лише у дозах вина, від яких можна померти через алкогольне отруєння.

        З цієї ж опери: зустрічав твердження, що віскі, окрім позитивного впливу на серцево-судинну систему завдяки алкоголю, також містить речовину, що попереджає розвиток раку простати. Гадаю, ці дослідження оплатили виробники віскі. ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".