МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Наступний рік має стати роком інноваційного прориву

11/25/2011 | В. Семиноженко
Рік, що минає, здебільшого був періодом підготовки до реформ у науково-технічній та інформаційній сферах. Ми визначалися з головними орієнтирами та заходами, покликаними перевести українську економіку на інноваційні рейки. Наступний рік повинен стати роком справжніх проривів. На порядку денному — запуск тих механізмів, які, насамперед, сприятимуть насиченню економіки науковими розробками та винаходами, - сказав Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, відкриваючи засідання Робочої групи напряму реформ «Розвиток науково-технічної та інноваційної сфер».

Він також підкреслив, що сьогодні сам час вимагає нас інтенсифікувати здійснення реформ, адже в період кризи тільки інноваційні зміни в економіці здатні зробити країну більш конкурентоспроможною та привабливою для інвестицій.

Метою засідання Робочої групи було підбиття підсумків щодо виконання завдань цьогорічного Національного плану дій, які стосувалися стимулювання фундаментальних та прикладних наукових досліджень і розбудови інноваційної інфраструктури, а також формулювання пропозицій щодо Плану на 2012 рік.

Як зазначив перший заступник Голови Держінформнауки Борис Гриньов, у 2011 році українські науковці брали активну участь у міжнародних проектах. Зокрема, за показниками науково-технічного співробітництва в межах Сьомої рамкової програми ЄС Україна посіла 7 місце серед тих країн, що не є членами Євросоюзу. Значним досягненням стане набуття Україною статусу асоційованого члена Європейського центра ядерних досліджень — ця подія відбудеться ще до кінця 2011 року.

Борис Гриньов також розповів, що було зроблено для того, щоб залучати молодь до наукової роботи. Зокрема, з наступного року молоді вчені зможуть отримати пільгові кредити на придбання житла, їм підвищено стипендії Президента та Кабінету Міністрів, а у найближчий перспективі колективи молодих вчених отримуватимуть щорічні гранти КМУ на проведення досліджень за тими темами, які відповідають законодавчо визначеним пріоритетам наукової та науково-технічної діяльності.

За словами першого заступника Держінформнауки, цього року було розроблено нову методику атестації бюджетних наукових установ та затверджено план її проведення. Відповідний проект постанови був схвалений Кабінетом Міністрів. У планах — скасування тендерів на наукові розробки, що пройшли конкурсний відбір. З цього приводу підготовлений законопроект, який також підтриманий урядом.

На думку заступника Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Валерія Чеботарьова, головним завданням на наступний рік має стати реалізація Державної цільової економічної програми створення в Україні інноваційної інфраструктури. Крім того, потрібно розробити Інноваційну стратегію України, доопрацювати проект нового закону “Про інноваційну діяльність”, а також внести відповідні поправки до Податкового кодексу. Наступного року також має запрацювати Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу.

Учасники засідання Робочої групи підтримали ідею створення Інноваційної стратегії. На їхню думку, це має бути стислий концептуальний документ, який варто доповнити Планом дій на середньострокову перспективу. Також були висловлені думки щодо необхідності вдосконалити систему координації в науковій сфері — координація має здійснюватися єдиним державним органом. Присутні на засіданні погодилися з тим, що потрібно знайти механізми підтримки технологічних парків, адже свого часу це був чи не єдиний елемент сучасної інноваційної інфраструктури в Україні. Також була відзначена важливість впровадження механізмів венчурного фінансування та стимулювання державно-приватного партнерства загалом.

За підсумками засідання було вирішено систематизувати та доповнити пропозиції до Національного плану дій на 2012 рік й ухвалити їх на аналогічному засіданні до кінця листопада.

11.11.2011 | 16:42 | Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article;.app2?art_id=244694242&cat_id=244277212

Відповіді

  • 2011.11.25 | простий науковець

    20 років цю пургу несуть політики усіх мастей: від Вітренко до Януковича.

    А результатом є практично повна деградація наукової сфери.
  • 2011.11.25 | killer-thinker

    Re: Наступний рік має стати роком інноваційного прориву

    Цей Семиноженко якийсь долбанутий, чи ... *банутий... Все 3,14здить і 3,14здить хєрню несусвітну...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua