МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українські науковці перші у світі почнуть зварювати людські кістки - Борис Патон

11/27/2011 | Валентина Пащенко, КИЇВ. 21 листопада 2011 року
Українські науковці перші у світі почнуть зварювати людські кістки - Борис Патон

Науковці Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України - світового лідера в галузі зварювання на Землі, в Світовому океані, у космосі, на м'яких тканинах - мають намір зварювати людські кістки. Про це розповів директор інституту, академік Борис Євгенович Патон в інтерв'ю з кореспондентом УКРІНФОРМу.

"Нам мало цих чотирьох галузей. Ми підемо далі. Ми зараз зварюємо м'які тканини. А кістки ще не навчилися. Якраз днями розмовляли на цю тему в інституті, і деякі ідеї вже є. Будемо розвивати зварювання кісток", - сказав Борис Патон.

Минуло вже 10 років, як інститут, що займався дослідженнями в галузі металевих, а потім і полімерних матеріалів, розпочав новий напрямок - електрозварювання м'яких тканин живих організмів. "Ми розробили нову технологію високочастотного електрозварювання живих тканин. Маємо відповідні свідоцтва, міжнародні сертифікати, які дозволяють проводити хірургічні операції безпосередньо на людині. Ми справді пишаємося тим, що зараз засвоєно близько 120 методик різних операцій, які проводяться перш за все в клініках України. Ці операції проходять швидше, шви герметичні, і значно менше втрачається крові", - розповів Борис Євгенович.

Українська наука є світовим лідером в електрозварюванні, має сильні школи фізики, хімії, інформатики, займає престижне місце в галузі матеріалознавства - і має проблеми з фінансуванням. В той час, як передові країни світу, а також такі, як Китай та Індія, вкладають у розвиток науки величезні кошти, українська наука одержує від держави вкрай недостатньо і потребує в рази більше. Про новітні досягнення, енергозбереження, атомну енергетику, міжнародну співпрацю, про спорт та свою родину - в інтерв'ю з ровесником НАН України, одночасно з якою 27 листопада він відзначатиме свій 93-ій день народження, людиною-легендою, інтелектуалом, оптимістом та максималістом Борисом Патоном - читайте на сайті УКРІНФОРМу.

Валентина Пащенко, КИЇВ. 21 листопада 2011 року.

2011.11.21 13:37

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1057973

Відповіді

  • 2011.11.27 | простий науковець

    Nota bene: Слюсарчук за медицинську практику без диплому у в'язниці сидить...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua