МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Учені змогли пробити діру у часі!(\)

01/08/2012 | stryjko_bojko
Учені змогли пробити діру у часі!
08.01.2012 20:31
http://www.expres.ua/tech/2012/01/08/57710

Суть її полягає в "перехопленні світла для створення видимості тимчасової лакуни, в якій можна сховати подію", передає Инопресса з посиланням The Christian Science Monitor.

На даний момент тимчасова лакуна* виходить занадто вузькою (близько однієї пятидесятитрильйонної секунди), щоб використовувати її на практиці, і перед вченими стоїть завдання її розширити, пише кореспондент Піт Споттс.


Журналіст проводить аналогію з відомою раніше і схожою за фізико-математичним основою методикою "просторової маскування": об'єкт стає невидимим через те, що світло огинає його. На цей раз дослідники "на короткий період часу перервали лазерний промінь таким чином, що прилад для уловлювання променя цього не виявив. Спостерігач не дізнався б, що промінь моргнув, і, отже, не мав би даних про все, що сталося з променем у цю пятидесятитрильйонну частку секунди ".


Вчені скористалися тією обставиною, що при проходженні світлового променя через матерію різні кольори "переміщаються" з неоднаковою швидкістю. За допомогою особливої лінзи "двом сусіднім сегментам зеленого променя було додано червоний і блакитний відтінки. Коли сегменти проходили через спеціально підібраний шматок оптоволокна, червоне світло сповільнилося, а блакитне - прискорилося. За рахунок різниці в промені виникла лакуна (без світла), що тривала близько однієї пятидесятитрильйонної секунди ".

Потім за допомогою зворотного процедури променю був повернутий його початкове зелене світло, причому "майже ніяких слідів" проведених над ним маніпуляцій не залишилося, говориться в статті.
--------------
Значение слова лакуна*)

Словарь иностранных слов

лакуна [лат. lacuna углубление, впадина; полость] - 1) анат. у животных - заполненные лимфой промежутки (пространства) между элементами тканей и органами; 2) то же, что крипта 4; 3) бот. листовая щель - участки основной ткани (паренхимы), расположенные в проводящем цилиндре стебля и чередующиеся с листовыми следами (проводящими пучками стебля, связанными с листом); 4) филолог, пробел, пропуск, недостающее место в тексте.

Новый толково-словообразовательный словарь русского языка. Автор Т. Ф. Ефремова.

лакуна 1. ж. 1) Пропуск, пробел, недостающее место в тексте (в лингвистике и литературоведении). 2) Пробел в комплектовании, отсутствие книги (в библиотечном деле). 2. ж. Заполненный лимфой промежуток между элементами ткани и органами у животных (в анатомии).

Орфографический словарь

лакуна лак`уна, -ы

Толковый словарь под ред. C. И. Ожегова и Н.Ю.Шведовой

ЛАКУНА, -ы, ж. (книжн.). Пропуск, пробел, недостающее место в тексте;вообще пропуск, пробел в чем-н.

Толковый словарь русского языка под ред. Д. Н. Ушакова

ЛАКУНА лакуны, ж. (латин. lacuna - ров, провал). 1. Углубление (анат.). Лакуны миндалин. 2. Пробел, пропуск, недостающее место в каком-н. тексте (филол.).

Відповіді

  • 2012.01.12 | killer-thinker

    Це все фальсифікація - до "дірки" в часі описаний лазерний дослід НЕ має ніякого стосунку...

  • 2012.01.13 | Koala

    Мабуть, дуже багато його вбивали, доки не пробили...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua