МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЗВЕРНЕННЯ представників української інтелігенції

11/01/2001 | Михайло Свистович
Президенту України
п. Л. Кучмі

Голові Верховної Ради України
п. Л. Плющу

Голові Верховного суду
п. П. Бойко

Голові Комітету Верховної Ради
з питань законодавчого забезпечення
правоохоронної діяльності та боротьби
з організованою злочинністю і корупцєю
п. Ю.Кармазіну

ЗВЕРНЕННЯ
представників української інтелігенції

Ми, представники громадських організацій та політичних партій, представники науки та творчої інтелігенції стурбовані незадовільними темпами впровадження судової реформи в Україні, що загрожує захисту конституційних прав громадян та просуванню нашої держави у європейське співтовариство.

Найвідомішим політичним процесом за роки Незалежності обіцяє стати справа з обвинувачення учасників подій 9 березня 2001 року у місті Києві. Попередні слухання цієї справи вже відбулись у місцевому суді Старокиївського району Києва. Не хочемо брати на себе відповідальність з визначення винності чи невинності обвинувачених.
Це повинен зробити, як передбачено Конституцією України лише суд.

Одночасно, ми прагнемо максимальної об‘єктивності при розгляді даної справи, адже громадськість України повинна отримати чіткі відповіді на ряд запитань, що стосуються причин виникнення сутичок демонстрантів з органами правопорядку того дня на вулицях Києва. Ми виступаємо за те, щоб жодна політична кон‘юнктура чи інші суб‘єктивні причини не впливали на встановлення істини.

Таке можливе лише при безпосередньому залученні громадськості у здійсненні правосуддя, а саме, при впровадженні суду присяжних.Суд присяжних з давен застосовується в усіх цивілізованих країнах світу і вважається індикатором їх демократичності.

Цей інститут передбачений ст. 129 Конституції України, норми якої, як відомо, мають силу прямої дії. Програма судової реформи в Україні також передбачає введення суду присяжних. Отже, вимога, яку ставлять самі обвинувачені по справі подій 9 березня 2001 року у Києві, а саме, щоб їх судив суд присяжних, є цілком законною і вмотивованою. Те, що згадана стаття Конституції не є ще законодавчо урегульована, не повинно обмежувати право громадян України на правосуддя.Зважаючи на вище викладене, просимо Вас, користуючись своїм правом законодавчої ініціативи у найстисліший термін привести чинне законодавство у відповідність з Конституцією та створити перший у нашій країні прецедент застосування суду присяжних під час процесу над обвинуваченими в подіях 9 березня 2001 року у місті Києві.

Підписали:
Ярослав Дашкевич, професор
Юрій Шухевич, громадський діяч
Богдан Козак, народний артист України
Ігор Калинець, письменник
Ірина Калинець, письменниця
Любомир Сеник, доктор філологічних наук
Стефанія Шабатура, голова товариства Милосердя
Ярослав Малих, професор
Володимир Чорній, доцент
Зорислава Мамчур, доцент ЛФ
Іван Гречко, голова Конгресу української греко-католицької нтелігенції
Михайло Костів, голова комісії Львівської міської Ради
Ангела Лавринович, просвітянка, журналіст
Ярослав Харпола, депутат Львівсько обласної Ради


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua