МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Повний текст заяви ЄС щодо свободи слова в Україні

03/19/2004 | DevRand
Повний текст заяви ЄС щодо свободи слова в Україні


http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2004/03/040318_eu_press_ukr_declaration_txt.shtml

Декларація Президента Євросоюзу
від імені Європейського Союзу
з приводу свободи ЗМІ та демократичних стандартів в Україні
Європейський Союз із великим сумом відзначає, що кілька нещодавніх подій подають негативні сигнали в контексті демократичних стандартів та підготовки до президентських виборів в Україні 31 жовтня.

ЄС висловлює шкодування з приводу того, що низка заходів, вжитих нещодавно, вчинили негативний вплив на незалежні засоби масової інформації в час підготовки до президентських виборів у жовтні - у час, коли інформація із різноманітних джерел, незалежність та розмаїтість ЗМІ як ніколи важливі для українського народу, який робить свій демократичний вибір.

Будь-яке утиснення незалежних мас-медія, незалежно від підстав, про які говориться в кожному конкретному випадку, шкодить міжнародній довірі до України та її спроможності забезпечити прозорі та вільні вибори.

Серед нещодавніх подій - рішення радіо "Довіра" припинити свій контракт із Радіо Свобода; проблеми з ліцензією, які спіткали телевізійний 5 Канал; а також закриття радіо "Континент" 5 березня.

Євросоюз також зі стурбованістю відзначає гідні довіри повідомлення про суттєве збільшення адміністративних переслідувань з боку Державної податкової адміністрації (ДПА), що відбувається вибірково і торкається незалежних журналістів та компаній, що належать, або асоціюються, із прихильниками опозиції. Вибірковий спосіб, у який здійснюються фіскальні запити та розслідування, провокує питання про їхню приховану мотивацію.

Свобода преси та безсторонність державної адміністрації - суттєві вимоги для проведення вільних та прозорих виборів. Міцний зв'язок між Україною та ЄС залежить від конкретних дій президентської адміністрації, що підтримувала б та просувала європейські цінності й стандарти, для яких основними є вільні та прозорі вибори. Верховенство права, незалежність судової системи, свобода преси та захист журналістів мають бути доказом вірності Адміністрації цим цінностям.

Також Європейський Союз із сумом зазначає, що багато спостерігачів на довиборах в окрузі 61 (Донецька область) 7 березня повідомляють, що вони були затьмарені порушеннями, які відбувалися протягом виборчої кампанії і в самий день виборів. ЄС вважає, що це подає іще один песимістичний сигнал у переддень президентських виборів у жовтні, і закликає українську владу вжити необхідних заходів, аби добитися проведення президентських виборів цілком демократичним чином.

Країни, що вступають до ЄС (в алфавітному порядку за латинським алфавітом): Кипр, Чеська Республіка, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словацька Республіка, Словенія, країни-кандидати Болгарія та Румунія, країни стабілізаційного та асоційованого процесу Албанія, Боснія та Герцеговина, колишні югославські республіки Македонія, Сербія та Чорногорія, а також країни EFTA (Європейської угоди про вільну торгівлю) Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія, а також члени Європейського Економічного Союзу підписалися під цією декларацію.


http://maidan.org.ua/n/free/1079628484


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".