МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дбати про власного виробника - заява фракції Соцпартії

04/01/2005 | Skapirus
Заява фракції Соціалістичної партії України

1 квітня 2005р.

Парламентська фракція Соціалістичної партії України стурбована ситуацією, яка склалась у агропромисловому комплексі держави та на ринку продовольства. Ми вже пропонували визначити 2005-2015 роки періодом пріоритетної державної підтримки села. Загальні обсяги фінансування державних цільових програм розвитку аграрного виробництва та вирішення соціальних проблем на селі мали би становити не менше десятої частини загальних видатків державного бюджету, а передбачено тільки 2 відсотки. Ми підтримали соціально зорієнтований бюджет-2005, але політика держави може бути соціальною лише за наявності власного виробництва, при зайнятості людей, в т.ч. тих, хто зв'язав свою долю з селом. Ми наполягаємо на створенні умов для потужного розвитку аграрного сектора не можна допустити погіршення умов оподаткування, врегулювання на законодавчому рівні механізмів імпорту шляхом встановлення квот. В Україні потрібно створити рівноправні умови конкуренції між вітчизняними товаровиробниками та імпортерами через запровадження сучасних ринкових способів регулювання, що застосовуються в країнах ЄС. Йдеться, зокрема про змішані ставки мита, за якими їх розмір виражається не лише відсотками до ціни, а й конкретними розмірами доплат.

Фракція соціалістів буде підтримувати прийняття законопроекту щодо внесення змін до Митного тарифу України, за умови врегулювання імпорту так, щоб поліпшилося забезпечення потреби населення у м'ясі, а вітчизняні виробники були захищені від недобросовісної конкуренції. Розрахунки показують, що квота на ввезення в Україну м'яса не повинна перевищувати 300 тис. тонн, вартість квоти за тонну продукції повинна складати: м'ясо свійської птиці - не менше 480 євро, яловичина - не менше 300, свинина - 450, ставки ввізного мита відповідно 160, 100 та 150 євро за 1 тонну.

Кошти, отримані від продажі квот (близько 900 млн.грн.) слід направити на підтримку виробництва продукції тваринництва та птахівництва. Лише за таких умов можлива стабілізація ринку та зниження роздрібних цін на м'ясо і м'ясопродукти. Ми не згодні із намірами Уряду, який передбачає імпортувати м'яса більше 1 млн. тонн при 10% ставці мита та 20 відсотках ПДВ. Це максимально сприятливі умови особливо для тих, хто завозить в Україну м'ясопродукти та для зарубіжних виробників. Проте, такий крок є глибоко помилковим, оскільки наслідком його тваринництво України, як галузь, буде знищене. Якщо ми за рахунок бюджету дотуємо чужого виробника, то чи не краще було б відповідні кошти направити на зниження ціни пального, добрив, комбікормів та інших компонентів виробництва, на зниження ціни кредитів?

Ми пропонуємо:
1. Найближчим часом провести нараду з виробниками і переробниками продукції тваринництва.
2. Затвердити порядок використання коштів державного бюджету на підтримку вітчизняних виробників м'яса через доплати за кондиційне поголів'я худоби, свиней і птиці.
3. Негайно провести консультації з керівниками банків, нафтотрейдерами, директорами підприємств-виробників міндобрив з приводу виконання відповідної угоди між ними і урядом.
4. Вирішити питання щодо виділення коштів для закупки зерна і цукру в аграрний фонд.

Керівник фракції О. Мороз


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua