МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Перші кроки нової влади в збереженні природно-заповідного фонду України

04/11/2005 | Franko
ПЕРШІ КРОКИ НОВОЇ ВЛАДИ В ЗБЕРЕЖЕННІ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Президенту України В. А. Ющенку копії: Прем'єр-міністру України, Ю. В. Тимошенко, Засобам масової інформації

Шановний Вікторе Андрійовичу!

24 січня Вам було передане відкрите звернення "Збереження природно-заповідного фонду України як відображення загальної ситуації в державі", підписане 110 неурядовими організаціями та окремими громадянами з України, Росії, Бєларусі, Узбекистану, Туркменистану та Ізраїлю (на жаль, відповіді на нього ми досі не отримали). За два місяці, що минули з подачі звернення, українська влада зробила певні кроки на вирішення частки проблем, указаних у ньому. Так, Генпрокуратурою України було опротестоване вилучення 350 га з Ялтинського гірсько-лісового заповідника, була призупинена роздача земель Пущі-Водиці; Ви заявили про свою позицію щодо повернення вилучених ділянок Донецькому ботанічному саду. Уселяє надію і прагнення міністра охорони навколишнього природного середовища П. М. Ігнатенка звільнити Мінприроди від корупціонерів, а міністра транспорту Є. А. Червоненка - розібратися в доцільності добудування каналу Дунай - Чорне море через гирло Бистре Дунайського біосферного заповідника.

На жаль, відносно інших проблем, приведених у зверненні, або не вжито ніяких кроків, або вжито кроки на їх поглиблення.

Так, у зверненні йшлося: "Негайно припинити тиск на адміністрацію Дунайського біосферного заповідника, зокрема - закрити сфабриковану за скаргою директора ДП "Дельта-Лоцман" В. Бездольного кримінальну справу № 051200400099, а Мінприроди - припинити саботування видачі дозволів на заготівлю очерету на території заповідника." Кримінальна справа за скаргою В. Бездольного не закрита й досі - 2 березня слідчий Дунайської транспортної прокуратури С. В. Кузнєцов явився у заповідник для офіційного допиту його посадових осіб. Судячи з усього, надії прокуратури отримати обвинувальний матеріал з актів інстанцій, які перевіряли заповідник, не виправдалися, і зараз вона намагається отримати підґрунтя для цієї дутої та незаконної справи з допитів співробітників заповідника.

Відносно цієї кримінальної справи ще 9 листопада 2004 року 283 організації й окремі громадяни з Бєларусі, Китаю, Киргизстану, Молдови, Росії, Туркменістану, Узбекистану й України направили Генеральному Прокурору України відкрите звернення "Ні" політичному переслідуванню колективу Дунайського біосферного заповідника!". 24 листопада ми отримали на нього відповідь, в якій йшлося, що наше звернення переслане на розгляд прокуратурі Одеської області. Ситуація надто знайома. Громадськість вимагає припинити справу, порушену прокуратурою Одеської області, а її звернення спрямовується на розгляд тій самій прокуратурі - щоб вона роздивилася, чи є її рішення законним! До речі, "як не дивно", прокуратура Одеської області вважає, що вона порушила справу "законно й обґрунтовано".

І заміна генпрокурорів: Г. А. Васильєва на С. М. Піскуна, - ніяк не змінила ситуацію: після двомісячного листування ми знов дізналися від Генпрокуратури що прокуратура Одеської області порушила-таки цю кримінальну справу - що ми знали і без того. Чи не проглядається в таких відповідях Генпрокуратури України порушення діючого законодавства?

Відносно саботування Мінприроди видачі дозволів на заготівлю очерету: заступник начальника Держслужби заповідної справи С. Комарчук 24 грудня 2004 року безпідставно скасував ліміти на використання природних рослинних ресурсів заповідника (яким є й очерет). Ця заборона й досі не знята.

Зі звернення: "Скасувати Указ Президента України "Про розширення території Дунайського біосферного заповідника" від 2. 02. 04 № 117/2004 та Указ Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 червня 2003 року "Про стан виконання Указу Президента України від 10 серпня 1998 року № 861 "Про створення Дунайського біосферного заповідника" та перспективи будівництва судноплавного шляху Дунай - Чорне море" від 10 червня 2003 № 502/2003 як такі, що не відповідають міжнародним зобов'язанням України, та порушують національне законодавство."

Державна ж служба заповідної справи "отримала завдання подати пропозиції щодо ПЕРЕГЛЯДУ попередніх законодавчих актів", в тому числі й цих указів. Тобто усупереч усім фактам щодо екологічної необґрунтованості та незаконності цих нормативних актів, в їх законності ніхто не сумнівається. Вони лише потребують "доопрацювання".

Цікаво й інше. Декілька років не-мінтрансівські експерти стверджували, що, згідно зі світовою практикою, проекти, подібні судновому ходу Дунай - Чорне море, не можуть бути економічно ефективними без спорудження порту. Мінтранс же за часів Г. Кирпи стверджував, що - можуть! і що ніхто такий порт при Бистрому споруджувати не збирається. Зараз старі чиновники нового Мінтрансу заговорили про необхідність спорудження порту у Вилкове. Порт же в серці заповідника зруйнує його остаточно.

Зі звернення: "Переглянути реалізацію проекту з добудування Ташлицької ГАЕС як такого, загрожує збереженню природно-культурної спадщини українського народу."

І хоча ця позиція була підтримана Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, з'явилася інформація про наміри України в паводок цього року залити Олександрівське водосховище (необхідне для функціонування Ташлицької ГАЕС) (Майдан-IНФОРМ, 01-03-2005, http://maidan.org.ua/static/news/1109693776.html)...

Із звернення: "Створити територію природно-заповідного фонду в Тихій бухті (в ок. смт Коктебель, Крим)."

Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 5 лютого 1998 р. № 1438-1 "Про резервування цінних природних територій для наступного заповідання" до Переліку цінних природних територій ввійшла і Тиха бухта. Відповідно до даної постанови, на землях, що резервуються, не допускається господарське, дачне й інше будівництво. Не зважаючи на думку територіальної громади сел. Коктебель, Національної академії наук України, Урядом Криму від імені Ради Міністрів АРК дане доручення від 15. 03. 2005 р. розробити план-схему розміщення етнографічного села в урочищі "Тиха Бухта", розміщення об'єктів, мереж водопостачання, каналізації й електропостачання.

Із звернення: "На основі концептуальних проектів, розроблених запорізькою громадськістю в 80-90-х роках минулого сторіччя ініціювати створення в Запорізькій області Національного природного парку "Лукомор'я" (в системі Мінприроди) з Національним заповідником "Хортиця" у якості його культурно-історичного ядра."

У вiдповiдь прискорилося спорудження мостiв через острiв Хортицю, проти чого українська громадськiсть виступає вже майже 20 рокiв...

Зі звернення: "Перевірити законність рішень Київради щодо переведення земель Пущі-Водиці та парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва "Феофанія" до зони житлової забудови."

Після скандалу, який розгорівся з початком роздачі земель у Пущі-Водиці, Київрада засекретила свої рішення з цього приводу. В березні цього року позачергова сесія Київради відхилила пропозиції депутата В. Іванченка - по-перше, щодо внесення до порядку денного проектів рішень про припинення виділення земель в Києві до завершення детального планування районів міста, по-друге, щодо скасування рішення Київради про засекречування даних по земельних питаннях. Триває роздача земель у Києві на території заказників Конча-Заспи та в Протасовому яру.

Ми розуміємо складності, з якими зіткнувся сьогоднішній уряд України - і недостатня фаховість багатьох знов призначених управлінців, і корумповане минуле "старих" управлінців, і кількість проблем, потребуючих скорішого вирішення.

Але однозначним є те, що далеко не всі економічні проекти, започатковані за часів Л. Кучми, і які зараз просуваються керівництвами певних відомств, являються законними, економічно обґрунтованими й екологічно безпечними. Багато які з них спрямовані лише на збагачення вузьких кіл бізнесменів та можновладців. Не робіть помилки, механічно підтримуючи їх реалізацію!

Історія України ХХ сторіччя багата на владоможців, які через примарні "економічні" інтереси заклали атомну міну Чорнобиля, розорювали Асканію-Нову та Український степовий заповідник, знищили Дніпровські плавні тощо... Як відіб'ється в історії українська влада ХХІ сторіччя - залежить від Вас та Вашого оточення. На вас рівнятимуться й ваші послідовники.

А тому ми знов звертаємо Вашу увагу на пропозиції громадськості, викладені у відкритому зверненні "Збереження природно-заповідного фонду України як відображення загальної ситуації в державі", зокрема, на ті з них, що торкаються проблем, які нинішня влада збільшує - щодо Дунайського біосферного заповідника, Гранітно-Степового Побужжя (добудови Ташлицької ГАЕС), Тихої бухти та Хортиці, - про які йшлося у цьому зверненні.

З повагою,
1) С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги", Харків;
2) О. Зіненко, співр. Музею природи Харківського національного університету
ім. В. Н. Каразіна;
3) С. Івко, "Спілка Друзів Природи", Токмак Запорізької обл.;
4) Ю. Резніков, Хмельницьке обласне товариство охорони природи;
5) О. Супруненко, член Міжнародного Соціально-Екологічного Союзу (Берегово
Закарпатської обл.);
6) О. Митропольський, Інститут геологічних наук Національної академії наук
України, Всеукраїнський екологічний фонд "Геоеко-21 століття";
7) Г. Гузь, Алчевськ Луганської обл.;
8) А. Плескач, Черкаська обласна організація "Зелений Світ";
9) О. Перегон, журналіст, Харків;
10) Н. Сурядна, Таврійська заповідна допомога, Мелітополь Запорізької обл.;
11) С. Камишан, Сєверодонецька міська екологічна асоціація "Зелений світ",
Луганська обл.;
12) С. Федоринчик, Інформцентр Української Екологічної Асоціації "Зелений світ";
13) В. Федоренко, Екологічний клуб "Дунай", Вилково Одеської обл.;
14) І. Вихристюк, Районна громадська екологічна організація "Відродження",
Татарбунари Одеської обл.;
15) М. Коробко, "Зелений світ" Тернівського району, Кривий Ріг;
16) З. Бережна, "Зелений світ - Дубова балка", Кривий Ріг;
17) О. Рудик, Товариство геоекологів, Сімферополь;
18) Н. Хан, Київ;
19) Є. Гончаренко, Київ;
20) М. Яковенко, Київ;
21) О. Соловейко, Київ;
22) Н. Бабарика, Київ;
23) І. Балакірева, Київ;
24) Л. Лелиця, Київ;
25) Т. Чубарева, Київ;
26) В. Чубарева, Київ;
27) С. Кравцова, Київ;
28) В. Слєсаренко, Громадський комітет Національної безпеки України;
29) І. Парнікоза, Молодіжне відділення Національного екоцентру України, Київ;
30) Д. Майданюк, Дружина Київського національного університету "Зелене
Майбутнє";
31) А. Льовін, Центр екологічної просвіти "ХХI сторіччя" Міжнародного
Соціально-Екологічного Союзу, Запоріжжя;
32) В. Артюхов, Київ;
33) Р. Хімко, Київ;
34) А. Семенков, Миколаївська спілка скаутів;
35) В. Лірник, Київ;
36) В. Клеба, Київ;
37) Г. Духовична, Київ;
38) О. Багін, Екологічна асоціація "Зелений рух Донбасу", Горловка Донецької
обл.;
39) М. Дубіна, Миколаївська міська молодіжна громадська організація "Волонтери";
40) П. Чегорка, ЕТО "Орлан", Дніпродзержинськ;
41) В. Манюк, Дніпродзержинськ;
42) Дем'янов, Дніпродзержинськ;
43) Смірнов, Дніпродзержинськ;
44) Барановський, Дніпродзержинськ;
45) Волошин, Дніпродзержинськ;
46) Колісник, Дніпродзержинськ;
47) Сижко, Дніпродзержинськ;
48) Павлюченко, Дніпродзержинськ;
49) В. Гончарук, Вінницька міська громадська організація "Інтер-Еко";
50) Ю. Васидлов, Асоціація "Наш Дім", Івано-Франківськ;
51) О. Степаненко, ЕГО "Зелений Світ", Чортків Тернопільської області, депутат
Тернопільської обласної ради;
52) Н. Богданець, молодіжний еко-клуб "Ковчег", Чортків Тернопільської області;
53) Я. Філінчук, Лікарська еко-ініціатива, Чортків Тернопільської області.

Відповіді

  • 2005.05.03 | guest

    -

    Спасибо за такое обращение !

    Мы все в долгу перед природой.
    Хочу задать всего несколько вопросов :
    1.Вопрос министру Довкилля Игнатенко.
    Уважаемый г-н Игнатенко !
    Как могло получиться так,что Вы держите в 1-х замах абсолютно не соответствующего занимаемой должности и дискредитировашего себя человека по имени Вячеслав Крук ? Это просто издевательство над здравым смыслом держать в минприроды такого одиозного сотрудника.
    В Одессе Крук проходит вместе с Боделаном по многим уголовным делам как соавтор уничтожения курортно-прибрежной зоны а его
    крутые особняки на берегу моря служат откровенно циничным вызовом одесситам, МВД,СБУ,Прокуратуре. Мол, имел я Вас всех ввиду !
    2.Вопрос министру транспорта.
    Уважаемый г-н Червоненко !
    Знаете ли Вы что,назначенный Вами новый-старый начальник одесского порта Н.Павлюк пытается протащить к себе в заместители по охране труда и морской безопасности не менее одиозного чем Крук горе-чиновника бывшего начальника госинспекции охраны черного моря Славу Долинского, на которого возбуждены и в настоящий момент расследуются
    гепрокуратурой несколько уголовных дел по нанесению громадного ущерба государству и природе Украины ?Что Слава Долинский имеет покрываемый Павлюком незаконный бизнес на нефтегавани одесского порта и нефтеперевалочной структурой "Синтез-Ойл" ?
    Вам что-нибудь известно об этих фактах ?? И вообще, какое право имеет Павлюк назначать на какие-либо должности в порту людей по которым идет расследование возбужденных против них уголовных дел ?
    Как можно всерьез в принципе рассматривать кандидатуру такого одиозного деятеля как Долинский - ведь он к тому же никогда не работал в структурах минтранса и ему уже 60 лет !
    Широкая общественность надеется получить от Вас,уважаемые господа-министры ответы на эти волнующие нас вопросы !
  • 2005.05.13 | guest

    неправмірне знищення Сирецького деропарку -природного заповідника загальнодержавного значення

    Відкритий лист Пану В.А. Ющенко,
    Президенту України

    Кас.: Неправомірне знищення Сирецького дендропарку розпорядженнями КМДА

    СКАРГА
    на неправомірні дії щодо порушення розпорядженнями КМДА природоохоронного законодавства України й міжнародних зобов»язань держави, встановлених міжнародною Конвенцією 1979 року «Про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі», шляхом неправомірного видання розпоряджень КМДА від 26.05.2004 № 883, від 23.06.04 р. № 1130, та від 29.10.2004 № 1979

    Ще у лютому 2005 р. ми звертались письмово до Вас з проханням зупинити руйнацію Сирецького дендропарку м. Києва загальнодержавного значення. Природоохоронний статус Сирепцького дендропарку охороняється Законом України «Про природно-заповідний фонд України». Тільки зараз отримали відписки з прокуратури Києва й управління земельних ресурсів КМДА, що глибоко вразило нас своїм цинізмом, де фактично підтверджено порушення природохоронного статусу Сирецького дендропарку загальнодержавного значення-руйнації річки Сирець шляхом штучного осушення й водовідводу у підземний колектор. Просимо вжити заходів й зобов»язати КМДА невідкладно заборонити проведення будівельних робіт, що порушують природоохоронне законодавство України.
    Надаємо текст нашого попереднього звернення, де аргументовано наведено підстави законності нашої вимоги. Прокуратура Києва й управління земельних ресурсів КМДА ігнорують закон. Наше звернення на Вашу адресу проігноровано. Замість ефективного поновлення наших екологічних прав, ми отримали значну інтенсифікацію будівельних робіт на території природного заповідника. Ми зневірені у можливість хоча б будь якого поновлення наших конституційних прав та соціальних гарантій на екологічне благополуччя-просимо засвідчитись на власні очі-ст. метро «Сирець»-пройти пішки 50 м під мостом у напрямку ресторану «Дубки»-й звернути праворуч у ліс-й через 20 м –величезне незаконне будівництво підземного колектору для відведення річки Сирець у бетонний колектор й пониження ґрунтових вод у заповіднику-що є порушенням приписів ст.ст.4-7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», «території природних заповідників є власністю українського народу», й не підлягають неправомірним втручанням Голови КМДА у вигляді видання т.зв. «розпоряджень» для проведення господарської діяльності.
    Як нас повідомляє прокуратура Києва й управління земельних ресурсів КМДА, 20.11.2002 р. управлінням державного архітектурно-будівельного контролю КМДА видано дозвіл №0391-Св/Р на виконання будівельних робіт по будівництву концерном «Київпідземшляхбуд» бетонного колектору річки Сирець.
    Кому є нам вірити, якщо закон ігнорується?
    Згідно енциклопедичної довідки, Сирецький дендропарк загальнодержавного значення заснований у Києві ще у 1875 р., територія має статус «Сирецького дендропарку загальнодержавного значення України», площа 6,5 га, у ньому зростає біля 400 видів дерев і чагарників, більшість яких занесена у «Червону книгу».
    Постановою Ради Міністрів УРСР від 22 липня 1983 р. № 311«Про класифікацію і мережу територій та об’єктів природно-заповідного фонду Української РСР» (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ України №584 від 12.10.92 у зв»язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про природно-заповідний фонд України»), пам»ятка природи загальнодержавного значення, що беруться під охорону держави,- Сирецький дендропарк,- віднесено до дендрологічних парків загальнодержавного значення.
    Ст.7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» забороняє проведення будь-якої господарської діяльності на території Сирецького дендропарку загальнодержавного значення, а т.зв. «рішення» органів місцевої влади не мають жодної чинності.
    Статус Сирецького дендропарку загальнодержавного значення захищено ст.4-7 Закону України «Про рослинний світ», ст.ст.1-5,9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».
    Згідно приписів ст.ст.4-7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», «території природних заповідників є власністю українського народу», й не підлягають неправомірним втручанням Голови КМДА у вигляді видання т.зв. «розпоряджень» для проведення господарської діяльності.
    Згідно неправомірного розпорядження голови КМДА від 26.05.2004 № 883 «Про будівництво транспортної розв'язки біля станції метро „Сирецька", передбачено по суті саме руйнування природно-заповідного фонду загальнодержавного значення-«Сирецького дендропарку», шляхом будівництва шоссе й висотного офісно-житлового будівництва у заповіднику державного значення, заради чого приватна фірма «Київпідземшляхбуд» зараз проводить інтенсивні роботи щодо прокладення як бетонного підземного колектору через заповідник біля ресторану «Дубки», так й будівництва бетонних опір для фундаменту будівель-зокрема станом на кінець лютого 2005 р. збудовані шість величезних бетонних колодязів діаметром 10 м для їх подальшого залиття бетоном й використання як опор для фундаменту висотних будівель-саме на місцях джерел лікувальної питної води, де мешканці Києва брали лікувальну питну воду з джерел біля р. Сирець, яка, згідно цього розпорядження КМДА, у результаті вчинених неправомірних дій будівельниками, перестане існувати зовсім, бо буде відведена у підземний колектор, а у руслі ріки Сирець- її водохоронній зоні буде прокладена шосейна траса вдовж залізниці з величезним будівництвом транспортної розв"язки й будівель, задля чого й роблять ці бетонні колодязі зараз цілодобово у присутності декількох машин приватної охоронної фірми-через природоохоронну зону праворуч і ліворуч ст. метро «Сирець»,чим природно-заповідний фонд-лісовий ресурс загальнодержавного значення-«Сирецький дендропарк», буде знищено вщент. Постійно проводяться будівельні роботи з відкачки ґрунтових вод у бетонних колодязях, самоскиди завозять грунт для будівництва траси через Сирецький дендропарк, працюють декілька бульдозерів, хоча Сирецький дендропарк має охоронний статус природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, у якому неправомірно вирубається ліс під будівництво траси за неправомірним розпорядженням голови КМДА, текст якого додається.
    Будівельниками вже вирублена ділянка здорових дубів реліктового лісу біля вул. Магістральної, чим цинічно знищується багато-чисельна «червонокнижна» флора і фауна Сирецького дендропарку, з кожним днем знищення дендропарку набуває значних масштабів.
    Озеро праворуч від залізничного моста вже знищено, бо вже у двох метрах від нього збудовано бетонний колодязь діаметром 10 м для подальшого залиття бетоном і встановлення залізних труб діаметром 3 м для використання як опори будівель.
    Зараз інтенсивно без вихідних проводиться вирубка реліктового дубового лісу, риття екскаваторами на території Сирецького дендропарку бетонних колодязів діаметром 10 м для подальшого залиття бетоном й використання у якості опор фундаменту висотних 40-поверхових будівель й транспортної розв»язки через заповідну територію.
    Розпорядження КМДА №883 від 26.05.2004 р., та №1130 від 23.06.04 р. із змінами, внесеними 29.10.2004 розпорядженням № 1979, порушують не тільки чинне природоохоронне законодавство України, зокрема яким встановлено природохоронний статус «Сирецького дендропарку», територія якого не підлягає приватизації й вилучення, більше того, на статус якого не поширюються приписи Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на яке з особливим цинізмом є посилання в преамбулі розпорядження КМДА, а й міжнародні зобов»язання держави, що є особливо актуальним у даний час –гармонізації національного законодавства з Європейським, як неодноразово зазначає Президент Ющенко у виступах, зокрема, в Стразбурзі.
    Свідченням цинічного порушення КМДА приписів Закону України«Про природно-заповідний фонд України», є ще одне неправомірне розпорядження КМДА № 1130 від 23.06.04 р. «Про перевлаштування ліній електропередач та проектування і будівництво торговельно-офісного центру біля станції метро „Сирецька" та житла і об'єктів громадської забудови у Шевченківському та Подільському районах м.Києва» (з змінами згідно розпорядження КМДА від 29.10.2004 № 1979 «Про внесення змін та доповнень до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 23.06.2004 № 1130»), згідно якого Сирецький дендропарк загальнодержавного значення буде зухвало знищено заради забудівлі його території висотними будівлями, й знесення існуючих житлових будинків по вул. Котовського, й висотне будівництво 40-поверхових будівель, що є порушенням природохоронного законодавства, ст.51 Закону України «Про власність».
    Ці незаконні розпорядження КМДА суттєво погіршують конституційні, майнові,природоохороні та екологічні права мешканців Києва шляхом намагання прокласти шосейну дорогу й забудувати дендропарк будівлями через природно-заповідний фонд загальнодержавного значення -«Сирецький дендропарк», чим порушено наші конституційні, екологічні та майнові права, зокрема встановлені ст.9-11 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».Вищенаведені рішення КМДА ігнорують не тільки конституційні права територіальної громади Києва, але й міжнародні зобов»язання України щодо приєднання України до Конвенції 1979 року «Про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі».
    Вищенаведені т.зв. «розпорядження КМДА», видані з перевищенням повноважень голови КМДА, який не уповноважений розпоряджатися територією Сирецького дендропарку загальнодержавного значення, розпорядження прийняті з порушенням імперативних норм наступних Законів України: «Про рослинний світ», »Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", Лісовий кодекс України, тощо.
    Інтенсивні будівельні роботи у заповіднику з облаштування підземного колектору для р. Сирець, яка має важливе значення для екологічної рівноваги у заповіднику «Сирецький гай», а особливо через будівництво бетонних колодязів діаметром 10 м для подальшого бетонування й використання як опори фундаменту будівель у Сирецькому дендропарку, вже відбувається руйнування заповіднику, який буде незабаром знищено через широкомасштабне інтенсивне будівництво шосе на місці річки як частини т.зв. « транспортної розв»язки», триває безпреривне знищення реліктових здорових дерев й подальше «розчищення» ділянок під риття траншей для колектору для відведення річки Сирець у бетонний колектор, права мешканців Києва ігноруються, що не може не викликати справедливе обурення, конституційні права яких проігноровано у вищенаведених розпорядженнях КМДА. З урахуванням інтенсивного незаконного будівництва, через що кожень день йде руйнація Сирецького дендропарку загальнодержавного значення, й керуючись ст.ст.55,101 Конституції України,
    ПРОШУ:
    1. З ОГЛЯДУ НА ЩОДЕННУ РУЙНАЦІЮ СИРЕЦЬКОГО ДЕНДРОПАРКУ ТЕРМІНОВО ВЧИНИТИ ЗАКОНОМ ПЕРЕДБАЧЕНІ ДІЇ Й ЗАБОРОНИТИ УСІ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ У СИРЕЦЬКОМУ ДЕНДРОПАРКУ, БО НАШІ ЗВЕРНЕННЯ ДО ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ Й КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ ПРОІГНОРОВАНО, АЛЕ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ У СИРЕЦЬКОМУ ДЕНДРОПАРКУ ВЕДУТЬСЯ ЩЕ ІНТЕНСИВНІШЕ.
    Захарченко М.В., Київ-601, вул. Гоголівська 22-24


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".