МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Міністра фінансів до підприємців України

05/17/2005 | Михайло Свистович
Звернення Міністра фінансів до підприємців України

Разом – назустріч людям

Шановні співвітчизники!

Сьогодні наша держава переживає надзвичайно відповідальний етап свого розвитку. Скоро виповнюється чотири місяці, як Україну очолює Президент Віктор Ющенко. Сформований ним Уряд розпочав реалізацію Програми Президента „Назустріч людям”, ключовим завданням якої є забезпечення достойного життя кожного громадянина України. Від того, наскільки ефективно ми будемо працювати над здійсненням запланованого, залежатиме наше майбутнє і майбутнє наших дітей.

Ми зробили перші кроки, але набагато більше роботи ще попереду. Ми затвердили новий Бюджет 2005 року, який усунув критичну розбалансованість попереднього та ліквідував загрозу фінансової кризи. Вперше в історії незалежності України Бюджет став тим, чим він і має бути, і чим ніколи до того не був – документом забезпечення достойного життя простим людям та тим, хто найбільше потребує опіки з боку Уряду.

Ми робимо кроки, щоб вивести з кризи Пенсійний фонд. Адже обсяг виплат з Пенсійного фонду мав скласти 60% фонду заробітної плати при діючій ставці нарахувань - 32%. Ми заклали в бюджеті прискорене зростання заробітної плати, завдяки чому співвідношення Пенсійного фонду до фонду зарплати вдалося зменшити до 48%. Але проблема і далі залишається гострою. Адже за сухими цифрами - долі мільйонів співвітчизників - наших батьків та дідів. У Бюджеті наступного року ми будемо далі підвищувати виплати людям і виведемо Пенсійний фонд на самодостатній рівень виплати пенсій. Ми закладемо і програму поступового зниження податкового навантаження, розуміючи його необхідність. З огляду на важливість вирішення пенсійної проблеми, сьогодні це ще зробити вкрай важко. Але вже разом з бюджетом 2006 року, виконуючи завдання Президента України, ми готові вийти з програмою щорічного зниження податкового навантаження, в першу чергу в частині нарахувань на фонд заробітної плати.

З 1 квітня цього року ми скасували податкову дискримінацію, коли одні суб’єкти підприємництва платили податки, а інші у цій же сфері діяльності – ні. Уряд ліквідував абсолютну більшість податкових пільг, поповнивши державну скарбницю і спрямувавши кошти найбільш незахищеним. Ці гроші (25 млрд. грн.) повернуться в нашу українську економіку і кожен платник податків зможе побачити, як вони були використані.

Ми довгі роки були свідками того, як сплачувані податки використовувалися для збагачення окремих фінансово-олігархічних груп або просто розбазарювалися. Але влада в Україні змінилася і прагнення нової влади – змінити і той ганебний дискримінаційний уклад. За дорученням Президента України Уряд і кожний бюджетний розпорядник вже зробили звіти перед суспільством про витрачання бюджетних коштів. І це принциповий елемент політики нової влади.

Ми радіємо з того, що і багато підприємців ставляться із розумінням дій нової влади, бо прагнуть того самого – працювати для розвитку економіки своєї держави, а отже – і власної перспективи. Свідченням цього є позитивна динаміка виконання бюджету за 4 місяці 2005 року. Це наш спільний результат – нової влади і вітчизняного бізнесу.

Ми відчули перші результати програми „Контрабанда-Стоп”, яка полегшує життя тим, хто працював і хоче працювати в режимі легального імпорту. Ми зробили ще один крок – відтепер спрощено документальне оформлення імпорту.

Урядом підготовлено зміни до закону про державні закупівлі, мета яких - рівні умови доступу підприємств до мільярдів бюджетних коштів. Не окремі чиновники визначатимуть переможців, як це практикувалося раніше. Лише прозорий конкурс – єдина умова доступу і лише найнижча ціна – єдиний критерій переваги. Вперше ми перейшли до управління державним сектором економіки і стали затверджувати фінансові плани підприємств. Доходи від державної власності отримуватимуть її власники – усі громадяни України, а не окремі групи, як це було раніше.

Підприємці починають виходити з тіні. І ми вдячні всім, хто зробив цей крок. Ми вдячні тим, хто лише готується його зробити. І наше особливе звернення до тих, хто ще вагається, хто ще живе багажем минулих років. Але в минуле повороту не буде.

Крок за кроком, ми будемо ламати стару систему. Ми вже не зійдемо з наміченого шляху.

Міністерство фінансів України закликає український бізнес йти разом по цьому шляху,
ставати надійним партнером в наведенні порядку з питань, що знаходяться у нашій компетенції. Ми закликаємо українських підприємців легалізувати свій бізнес, сплату податків і відмовлятися від різного роду схем уникнення від оподаткування на кшталт незаконних схем відшкодування ПДВ.

Ми звертаємося також до тих, хто раніше користувався податковими пільгами та використовував спрощену систему оподаткування як елемент уникнення оподаткування. Абсолютна більшість підприємців із розумінням поставилася до рішення Уряду. Бо не може в країні бути таких режимів оподаткування, коли одні платять податки, а інші – ні. Без рівних умов оподаткування неможливий сприятливий інвестиційний клімат. Існує й межа, за якою дрібний бізнес вже не може вважатися дрібним. І саме для цього має існувати спрощена система оподаткування.

Міністерство фінансів України закликає окремих підприємців припинити боротьбу за відновлення пільг. Бо в нинішніх умовах це не боротьба проти влади, а проти тієї великої частини громадян, які почали отримувати більше завдяки новому соціальному Бюджету.

Ми прагнемо змінити на краще стосунки держави і бізнесу. Ми добиваємося усунення надмірної опіки та регуляторної функції органів влади, що є живильною основою для порушень і перешкодою підприємницькій діяльності. Це непросто зробити, бо зміна людей у владі не може миттєво змінити систему, яка роками вибудовувалася не як інструмент партнерства, а силового тиску на підприємців задля обслуговування певних корпоративних інтересів. Дотепер підприємці продовжують зіштовхуватися з бюрократизмом, байдужістю, вимаганням хабарів. Місяцями тягнуться рішення щодо відшкодування ПДВ чесним експортерам. Залишається майже у незміненому вигляді система перевірок.

Ми знаємо ці проблеми, розуміємо їх, і будемо партнерами підприємців щодо їх вирішення. Це потрібно всьому суспільству. І сьогодні є унікальні необхідні передумови для можливості досягти результатів. Є воля Президента України, є завдання Уряду щодо розв’язання системних і окремих наболілих для суспільства, бізнесу питань. Крок за кроком ми будемо вирішувати проблеми вітчизняного підприємництва, включаючи відшкодування ПДВ та систему податкових перевірок. Ми захищатимемо наших партнерів – платників-податків – від необгрунтованого тиску фіскальних органів. Міністерство фінансів зробить все, щоб в Україні знижувалися відсотки за кредитами для вітчизняних підприємців.

Ми закликаємо всіх підприємців разом з нами піти назустріч людям, зробити жест доброї волі – нарощувати сплату податків, зробити свій власний внесок в реалізацію програми Президента України по радикальному оновленню нашого життя. Міністр фінансів бере на себе зобов’язання проводити особистий прийом для тих, хто зробить цей жест. Ми готові реагувати на ваші найболючіші проблеми, стати партнерами у їх вирішенні. З цією метою Мінфін запроваджує гарячу лінію для реагування на ваші запити.

Міністерство фінансів започатковує також особливі відзнаки для тих підприємств, які забезпечили найбільший щоквартальний приріст сплати податків. За результатом кожного кварталу МФУ укладатиме рейтинг десяти підприємств – лідерів, який буде оприлюднюватися у звітах про надходження до бюджету та в засобах масової інформації.


Міністр фінансів України
Віктор Пинзеник


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".