МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Форум порятунку Києва: Корумпованих ділків – геть із київської влади!

05/18/2005 | Таня
ГОДІ ОМЕЛЬЧЕНКУ РУЙНУВАТИ СТОЛИЦЮ
І ПСУВАТИ НАМ ЖИТТЯ

Дорогі співвітчизники, кияни!
На ваших очах знищується неповторний вигляд стародавньої столиці. Кримінальне будівництво ведеться навіть у серці Києва, Софії, на Старокиївських горах. Київ стає містом залізобетонних джунглів, у якому жити стане ще гірше, ніж у нинішніх «хрущовках». Мало не в кожному дворі намічається поставити ще один будинок – на місці дитячих і спортивних майданчиків, скверів. Знищуються міський транспорт, ліси і парки.
При цьому Омельченко і його команда зневажають всі закони і норми.
Мешканці Русанівки, наприклад, обурилися, що прямо перед їх домами, на місці зеленої зони, донецька фірма, домовившись з Омельченком, хоче постави-ти свою «свічку». Вони зробили, залучивши кваліфікованих фахівців, експертизу, яка показала, що порушені всі можливі стандарти. З протестом виступили і архітектори, які проектували свого часу Русанівку. Прокуратура теж зажадала скасування рішення щодо цього будівництва. Ви гадаєте, міські власті прислухалися? Куди там! Як і раніше, над Русанівкою висить дамоклів меч.
У чому ж справа? – Міські чиновники мають колосальні тіньові доходи від протягування незаконних рішень про відведення земельних ділянок. «Інвестори» ж відмивають кримінальні гроші.
А хто поселяється в побудованих квартирах? Можливо, їх віддають киянам, які потребують покращання житлових умов? Ні! Лише 7 % збудованого в Києві житла передається черговикам. 93 % збудованого житла є джерелом надприбутків окремих фірм. То навіщо ж нам, громаді, це будівництво?
Ми – народ терплячий. Уявляєте, наскільки переповнилася чаша терпіння киян, коли, як гриби після дощу, почали з’являтися групи протесту проти знищення дворів, скверів, лісів і т. п.? На початку лютого 2005 р. ці групи об'єдналися у ФОРУМ ПОРЯТУНКУ КИЄВА. Зараз у складі Форуму вже півтори сотні таких груп. За короткий строк Форум примусив Київраду ворушитися. Багато депутатів міськради й Верховної Ради вже заявляють на сесії про небажаність будівництва на їх округах. Про Форум заговорили ЗМІ. Лише О.О.Омельч. і Ко заткнули вуха і нічого не бажають чути й бачити. Ми, кияни, для них не існуємо.
Вас ми теж закликаємо: захищайтеся! Якщо на вас напали бандити, ви маєте право захищатися будь-якими способами. Створюйте команди і загони законної самооборони. Нас набагато, набагато більше, ніж бандитів і корупціонерів.
Міськрада, міський голова Омельченко, депутати-омельченківці, а також районні ради вже не представляють нікого, крім самих себе. Вони не захищають наші інтереси, а тільки інтереси кримінальних інвесторів. І гідні того, щоб їх вичистили поганою мітлою.
Ми заявляємо рішучу вимогу щодо відставки О.О.Омельченка з посад Київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації та відставки всього керівництва КМДА.
Форум порятунку Києва ставить собі стратегічну мету: заснувати в Києві такий порядок, щоб пріоритетними стали: збереження природного та історичного середовища і непогіршення якості життя киян.
Нам потрібен чесний, порядний, освічений градоначальник, який прийме до виконання цю мету. Нам потрібна і команда депутатів, яка захищала б нас. Будемо шукати таких разом. Борімося – поборемо!

Відповіді

  • 2005.05.23 | guest

    управлінням державного архітектурно-будівельного контролю КМДА видано дозвіл №0391-Св/Р на виконання будівельних робіт по будівництву концерном «Київпідземшляхбуд» бетонного колектору річки Сирець- Сирецький дендропарк загальнодержавного значення!

    Відкритий лист

    Пану В.А. Ющенко,
    Президенту України

    Кас.: Неправомірне знищення Сирецького дендропарку розпорядженнями КМДА

    СКАРГА
    на неправомірні дії щодо порушення розпорядженнями КМДА природоохоронного законодавства України й міжнародних зобов»язань держави, встановлених міжнародною Конвенцією 1979 року «Про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі», шляхом неправомірного видання розпоряджень КМДА від 26.05.2004 № 883, від 23.06.04 р. № 1130, та від 29.10.2004 № 1979

    Ще у лютому 2005 р. ми звертались письмово до Вас з проханням зупинити руйнацію Сирецького дендропарку м. Києва загальнодержавного значення. Природоохоронний статус Сирепцького дендропарку охороняється Законом України «Про природно-заповідний фонд України». Тільки зараз отримали відписки з прокуратури Києва й управління земельних ресурсів КМДА, що глибоко вразило нас своїм цинізмом, де фактично підтверджено порушення природохоронного статусу Сирецького дендропарку загальнодержавного значення-руйнації річки Сирець шляхом штучного осушення й водовідводу у підземний колектор. Просимо вжити заходів й зобов»язати КМДА невідкладно заборонити проведення будівельних робіт, що порушують природоохоронне законодавство України.
    Надаємо текст нашого попереднього звернення, де аргументовано наведено підстави законності нашої вимоги. Прокуратура Києва й управління земельних ресурсів КМДА ігнорують закон. Наше звернення на Вашу адресу проігноровано. Замість ефективного поновлення наших екологічних прав, ми отримали значну інтенсифікацію будівельних робіт на території природного заповідника. Ми зневірені у можливість хоча б будь якого поновлення наших конституційних прав та соціальних гарантій на екологічне благополуччя-просимо засвідчитись на власні очі-ст. метро «Сирець»-пройти пішки 50 м під мостом у напрямку ресторану «Дубки»-й звернути праворуч у ліс-й через 20 м –величезне незаконне будівництво підземного колектору для відведення річки Сирець у бетонний колектор й пониження ґрунтових вод у заповіднику-що є порушенням приписів ст.ст.4-7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», «території природних заповідників є власністю українського народу», й не підлягають неправомірним втручанням Голови КМДА у вигляді видання т.зв. «розпоряджень» для проведення господарської діяльності.
    Як нас повідомляє прокуратура Києва й управління земельних ресурсів КМДА, 20.11.2002 р. управлінням державного архітектурно-будівельного контролю КМДА видано дозвіл №0391-Св/Р на виконання будівельних робіт по будівництву концерном «Київпідземшляхбуд» бетонного колектору річки Сирець.
    Кому є нам вірити, якщо закон ігнорується?
    Згідно енциклопедичної довідки, Сирецький дендропарк загальнодержавного значення заснований у Києві ще у 1875 р., територія має статус «Сирецького дендропарку загальнодержавного значення України», площа 6,5 га, у ньому зростає біля 400 видів дерев і чагарників, більшість яких занесена у «Червону книгу».
    Постановою Ради Міністрів УРСР від 22 липня 1983 р. № 311«Про класифікацію і мережу територій та об’єктів природно-заповідного фонду Української РСР» (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ України №584 від 12.10.92 у зв»язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про природно-заповідний фонд України»), пам»ятка природи загальнодержавного значення, що беруться під охорону держави,- Сирецький дендропарк,- віднесено до дендрологічних парків загальнодержавного значення.
    Ст.7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» забороняє проведення будь-якої господарської діяльності на території Сирецького дендропарку загальнодержавного значення, а т.зв. «рішення» органів місцевої влади не мають жодної чинності.
    Статус Сирецького дендропарку загальнодержавного значення захищено ст.4-7 Закону України «Про рослинний світ», ст.ст.1-5,9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».
    Згідно приписів ст.ст.4-7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», «території природних заповідників є власністю українського народу», й не підлягають неправомірним втручанням Голови КМДА у вигляді видання т.зв. «розпоряджень» для проведення господарської діяльності.
    Згідно неправомірного розпорядження голови КМДА від 26.05.2004 № 883 «Про будівництво транспортної розв'язки біля станції метро „Сирецька", передбачено по суті саме руйнування природно-заповідного фонду загальнодержавного значення-«Сирецького дендропарку», шляхом будівництва шоссе й висотного офісно-житлового будівництва у заповіднику державного значення, заради чого приватна фірма «Київпідземшляхбуд» зараз проводить інтенсивні роботи щодо прокладення як бетонного підземного колектору через заповідник біля ресторану «Дубки», так й будівництва бетонних опір для фундаменту будівель-зокрема станом на кінець лютого 2005 р. збудовані шість величезних бетонних колодязів діаметром 10 м для їх подальшого залиття бетоном й використання як опор для фундаменту висотних будівель-саме на місцях джерел лікувальної питної води, де мешканці Києва брали лікувальну питну воду з джерел біля р. Сирець, яка, згідно цього розпорядження КМДА, у результаті вчинених неправомірних дій будівельниками, перестане існувати зовсім, бо буде відведена у підземний колектор, а у руслі ріки Сирець- її водохоронній зоні буде прокладена шосейна траса вдовж залізниці з величезним будівництвом транспортної розв"язки й будівель, задля чого й роблять ці бетонні колодязі зараз цілодобово у присутності декількох машин приватної охоронної фірми-через природоохоронну зону праворуч і ліворуч ст. метро «Сирець»,чим природно-заповідний фонд-лісовий ресурс загальнодержавного значення-«Сирецький дендропарк», буде знищено вщент. Постійно проводяться будівельні роботи з відкачки ґрунтових вод у бетонних колодязях, самоскиди завозять грунт для будівництва траси через Сирецький дендропарк, працюють декілька бульдозерів, хоча Сирецький дендропарк має охоронний статус природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, у якому неправомірно вирубається ліс під будівництво траси за неправомірним розпорядженням голови КМДА, текст якого додається.
    Будівельниками вже вирублена ділянка здорових дубів реліктового лісу біля вул. Магістральної, чим цинічно знищується багато-чисельна «червонокнижна» флора і фауна Сирецького дендропарку, з кожним днем знищення дендропарку набуває значних масштабів.
    Озеро праворуч від залізничного моста вже знищено, бо вже у двох метрах від нього збудовано бетонний колодязь діаметром 10 м для подальшого залиття бетоном і встановлення залізних труб діаметром 3 м для використання як опори будівель.
    Зараз інтенсивно без вихідних проводиться вирубка реліктового дубового лісу, риття екскаваторами на території Сирецького дендропарку бетонних колодязів діаметром 10 м для подальшого залиття бетоном й використання у якості опор фундаменту висотних 40-поверхових будівель й транспортної розв»язки через заповідну територію.
    Розпорядження КМДА №883 від 26.05.2004 р., та №1130 від 23.06.04 р. із змінами, внесеними 29.10.2004 розпорядженням № 1979, порушують не тільки чинне природоохоронне законодавство України, зокрема яким встановлено природохоронний статус «Сирецького дендропарку», територія якого не підлягає приватизації й вилучення, більше того, на статус якого не поширюються приписи Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на яке з особливим цинізмом є посилання в преамбулі розпорядження КМДА, а й міжнародні зобов»язання держави, що є особливо актуальним у даний час –гармонізації національного законодавства з Європейським, як неодноразово зазначає Президент Ющенко у виступах, зокрема, в Стразбурзі.
    Свідченням цинічного порушення КМДА приписів Закону України«Про природно-заповідний фонд України», є ще одне неправомірне розпорядження КМДА № 1130 від 23.06.04 р. «Про перевлаштування ліній електропередач та проектування і будівництво торговельно-офісного центру біля станції метро „Сирецька" та житла і об'єктів громадської забудови у Шевченківському та Подільському районах м.Києва» (з змінами згідно розпорядження КМДА від 29.10.2004 № 1979 «Про внесення змін та доповнень до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 23.06.2004 № 1130»), згідно якого Сирецький дендропарк загальнодержавного значення буде зухвало знищено заради забудівлі його території висотними будівлями, й знесення існуючих житлових будинків по вул. Котовського, й висотне будівництво 40-поверхових будівель, що є порушенням природохоронного законодавства, ст.51 Закону України «Про власність».
    Ці незаконні розпорядження КМДА суттєво погіршують конституційні, майнові,природоохороні та екологічні права мешканців Києва шляхом намагання прокласти шосейну дорогу й забудувати дендропарк будівлями через природно-заповідний фонд загальнодержавного значення -«Сирецький дендропарк», чим порушено наші конституційні, екологічні та майнові права, зокрема встановлені ст.9-11 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».Вищенаведені рішення КМДА ігнорують не тільки конституційні права територіальної громади Києва, але й міжнародні зобов»язання України щодо приєднання України до Конвенції 1979 року «Про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі».
    Вищенаведені т.зв. «розпорядження КМДА», видані з перевищенням повноважень голови КМДА, який не уповноважений розпоряджатися територією Сирецького дендропарку загальнодержавного значення, розпорядження прийняті з порушенням імперативних норм наступних Законів України: «Про рослинний світ», »Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", Лісовий кодекс України, тощо.
    Інтенсивні будівельні роботи у заповіднику з облаштування підземного колектору для р. Сирець, яка має важливе значення для екологічної рівноваги у заповіднику «Сирецький гай», а особливо через будівництво бетонних колодязів діаметром 10 м для подальшого бетонування й використання як опори фундаменту будівель у Сирецькому дендропарку, вже відбувається руйнування заповіднику, який буде незабаром знищено через широкомасштабне інтенсивне будівництво шосе на місці річки як частини т.зв. « транспортної розв»язки», триває безпреривне знищення реліктових здорових дерев й подальше «розчищення» ділянок під риття траншей для колектору для відведення річки Сирець у бетонний колектор, права мешканців Києва ігноруються, що не може не викликати справедливе обурення, конституційні права яких проігноровано у вищенаведених розпорядженнях КМДА. З урахуванням інтенсивного незаконного будівництва, через що кожень день йде руйнація Сирецького дендропарку загальнодержавного значення, й керуючись ст.ст.55,101 Конституції України,
    ПРОШУ:
    1. З ОГЛЯДУ НА ЩОДЕННУ РУЙНАЦІЮ СИРЕЦЬКОГО ДЕНДРОПАРКУ ТЕРМІНОВО ВЧИНИТИ ЗАКОНОМ ПЕРЕДБАЧЕНІ ДІЇ А ТАКОЖ НАПРАВИТИ КОПІЮ НАШОГО ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТОВІ В.А. ЮЩЕНКО З ПРОХАННЯМ ОСОБИСТО РОЗГЛЯНУТИ Й ЗАБОРОНИТИ УСІ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ У СИРЕЦЬКОМУ ДЕНДРОПАРКУ, БО НАШІ ЗВЕРНЕННЯ ДО ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ Й КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ ПРОІГНОРОВАНО, АЛЕ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ У СИРЕЦЬКОМУ ДЕНДРОПАРКУ ВЕДУТЬСЯ ЩЕ ІНТЕНСИВНІШЕ.
    Gopchenko A., S.Rudanskogo, 12
  • 2005.05.23 | guest

    Василенко Ю.В. інженер-будівельник

    від мешканців Солом”янського району
    м. Києва

    Шановний Олександр Олександрович Омельченко !

    Тема: Відміна рішень Київради № 31/905 від 25.09.03 та №965 /2375 від 23.12.04.

    Відстоюючи свої конституційні права , ми , мешканці Солом”янського району звертаємося до Вас з рішучим протестом стосовно рішень Київради № 31/905 від 25.09.03 та №965/2375 від 23.12.04, затверджених Вашим підписом городського голови Ці документи дозволяють передачу в аренду під забудову гектарів зеленої зони - парку Солом”янський, що належить теріторіальній громаді Солом”янського району і слугує місцем відпочинку для його мешканців : людей похилого віку ,матерів та дітей.
    Вам , як професійномуслужбовцю , що за своїми прямими службовими обов”язками належить захищати наші інтереси , добре відомо , що прийняті вищенаведенні рішення з подальшою передачею території парку під забудову суперечать чинному законодавству , а саме :
    - Ст.52,83,84,152 Земельного кодексу ,
    - Ст. 40, 60,63 ЗК України „ Про охорону навколишнього середовища” ,
    - Ст. 17,21 ЗК „Про основи містобудування” ,
    - Ст. 12,13 ЗК „Про планування та забудову теріторій”,
    - (п.п. 4.2 і 6.1) „Державних санітарних правил планування та забудови теріторій”,
    - (п.п. 10.1, 10.2, 10.4) містобудівних норм ДБН 360-92**,
    - рішенням Генерального плану розвитку м. Києва до 2020 року та Програми комплексного розвитку зелених зон м. Києва до 2010 року (с. 79), які передбачають ландшафтну реконструкцію парку „Солом”янський” з подальшим створенням на його території рекреаційного парку районного значення.
    Ми переконані , що вищенаведенні рішення були прийняті під тиском егоістичних вимог інвестора - ТОВ „Панорама- СВ” і не відповідають інтересам всієї громади Солом”янського району , де на кожного мешканця припадає лише 8.3 кв. м зелених насаджень . Оскільки рішення про ущільнення забудови району багатоповерхівками за рахунок існуючої зеленої зони були прийняті без узгодження з теріторіальною громадою, рішуче вимагаємо:
    Негайно скасувати рішення Київради № 31/905 від 25.09.03 та №965 /2375 від 23.12.04 як такі , що суперечать чинному законодавству та порушують конституційні права громади Солом”янського району .


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".